Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εκπομπή που έχει η ΕΤ3 είναι πολύ καλή για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί.Μου φαίνεται σαβ/κα την έχει στις 16:00:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και χωρίς να ασχολείσαι, είναι τέλεια. Τι κάνει ο άνθρωπος μέσα σε μισή ώρα. Ειλικρινά με χαλαρώνει η εκπομπή του.:rolleyes: Μα τόσο απλά; Λες και ξεσκονίζει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την εκπομπή αλλά νομίζω ότι έτσι με την πρώτη αποκλείεται να σου βγει ό,τι ζωγραφισε ο ίδιος όσο πιστα κι αν τον ακολουθησεις! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την εκπομπή αλλά νομίζω ότι έτσι με την πρώτη αποκλείεται να σου βγει ό,τι ζωγραφισε ο ίδιος όσο πιστα κι αν τον ακολουθησεις! :blink:

 

Κοίτα με την πρώτη αποκλείεται. Αν όμως εξασκηθείς στις τεχνικές (περίπου 10 όλες κι όλες) θα τα καταφέρεις. Μπορεί στις πρώτες εκπομπές να είχε γενικότερες οδηγίες. Εξάσκηση θέλει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Epsaxna simera gia estiatoria se India kai Asia kai tixea epesa se auto:

Kanena Sxolio : :X

 

http://www.politicsgr.com/forum/showthread.php?t=311

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.petitiononline.com/forcrete/

 

Please όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει ας ψηφίσει!

:(

 

ps:Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό topic!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Holocaust awareness in India is limited, with Hitler is regarded as just another historical figure. Swastikas are an ancient Hindu symbol, displayed all over to bring luck.

 

Μηπως αυτο τα εξηγει ολα? δηλαδη γιατι θα πρεπει να θυμομαστε το "και καλα" ολοκαυτωμα και γιατι ο Χιτλερ να ειναι ο κακος και οι συμμαχοι οι καλοι, εχεις σκεφτει οτι σε περιπτωση νικης της Γερμανιας (λεμε τωρα) η ιστορια σιγουρα θα ειχε γραφει διαφορετικα?????? Απο την αλλη οπως πολυ καλα λεει και το δημοσιευμα η σβαστιγκα ειναι αρχαιο συμβολο και εφερνε καλοτυχια γιατι δηλ πρεπει να το βαζουμε στα "κακα" και οχι μνημευομενα συμβολα επειδη ετυχε να το χρηισμοποιησει καποιος, που αλλοι τον χαρακτηριζουν "τρελλο" ενω καποιοι αλλοι "ηρωα"?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψηφισα ειμαι ο 1516...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε κ το δικό μου μάτι στη tv, νομίζω στο έγκυρο δελτίο του Star, αν κ νομίζω ότι είναι καθαρά εμπορικοί οι λόγοι...Δεν πρέπει να έχει σχέση με ναζιστική ιδεολογία κ προώθηση τέτοιων ιδεών...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Episeis prosekste ti grafei o Idioktitis se mia Erwtisi pou tou

ekanan:

 

"What do you personally think of Hitler and his ideas?"

Well, of course, I learned that he was a 'bad guy' and did many bad things, but he is no different than Alexander the Great or Gengis Khan. They were all conquerors who killed many people and they are all 'big men' in the sense of their notoriety living on long after they died.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

but he is no different than Alexander the Great

Με την διαφορά οτι ο Αλέξανδρος ένωσε την Ευρώπη με την Ασία και δεν την "κατέκτησε".Παρόλα αυτά,Αλέξανδρος δεν "επέβαλε" την γλώσσα και τον πολιτισμό στους λαούς αλλα η Ελληνική γλώσσα διαδόθηκε...Ο hitler τι έκανε άραγε?Σκότωνε εβραίους?(Άραγε :confused: )

 

 

ps.μπορείτε να με πείτε εθνικιστή ή οτι άλλο θέλετε,αυτά με έμαθαν τα βιβλία του κράτους(ιστορία) και αυτά λέω και όλοι ξέρουμε οτι η ιστορία είναι με αποδείξεις και όχι παραμυθάκια

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά οτι ο Αλέξανδρος ένωσε την Ευρώπη με την Ασία και δεν την "κατέκτησε".Παρόλα αυτά,Αλέξανδρος δεν "επέβαλε" την γλώσσα και τον πολιτισμό στους λαούς αλλα η Ελληνική γλώσσα διαδόθηκε...Ο hitler τι έκανε άραγε?Σκότωνε εβραίους?(Άραγε :confused: )

 

 

ps.μπορείτε να με πείτε εθνικιστή ή οτι άλλο θέλετε,αυτά με έμαθαν τα βιβλία του κράτους(ιστορία) και αυτά λέω και όλοι ξέρουμε οτι η ιστορία είναι με αποδείξεις και όχι παραμυθάκια

 

(Katarxin signwmi gia ta greeklish alla grafw mesa apo VISTA)

 

De nomizw oti "η ιστορία είναι με αποδείξεις και όχι παραμυθάκια" giati opws egapsa kai se proigoumeno post mou distixws i eytixws tin istoria tin grafoun oi nikites opote kaneis den mporei na kserei ti prepei kai ti oxi na pistepsei, giati apla kanenas NIKITHS den einai antikeimenikos......

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα την διαμαρτυρια και δεν διεκρινα πουθενα την λεξη μολυνση ή οποιαδηποτε εστω αναφορα σε περιβαλλοντικο κινδυνο! Τι ειδους διαμαρτυρια ειναι που δεν αναφερει τιποτα για το περιβαλλον? Και γιατι ειναι μονο στα Αγγλικα?

 

Δεν θα σχολιασω εκτενεστερα επειδη ειμαι περαστικος απο το θεμα αυτο, αλλα θα αναφερω μονο μια δυο σκορπιες σκεψεις.To λιμανι, λεει, θα δεχεται 1 εκατ container τον χρονο? Αν και μου φαινεται μεγαλο νουμερο για να ισχυει, δεν ειναι εξωπραγματικο οπως αφηνουν να εννοηθουν οι λεξεις "big", "biggest", "enormous", "giant", "huge"! Ολα αυτα θα τα ελεγα ισως για το λιμανι της Σιγκαπουρης, με 20 εκατ container τον χρονο.

 

Τα δε Αγγλικα που χρησιμοποιουνται φανταζουν κωμικα: "the development of an enormous “transit” port with international requirements in southern Crete" ή το αμιμητο "There will be a relevant formation of the piers, for handling the daily arrival of hundreds of ships, some of which will be of such a huge size that never have been seen even in the big enough port of the biggest city of Crete and one of the biggest cities of Greece, i.e. Heraklion." Θα φανω λιγο εμπρηστικος αλλα ο συγγραφεας Steve Plain γνωριζει Αγγλικα ή απλα πηρε ενα λεξικο και εψαχνε μια μια τις λεξεις?

 

Ζητω συγγνωμη για το υφος μου αλλα ενα τετοιο κειμενο δεν μπορει να εχει καλυτερη αντιμετωπιση...

Link to comment
Share on other sites

Einai eukolws katanoito oti prokeitai gia mia terastia ependusi, pou 8a anoiksei xiliades 8eseis ergasias kai 8a sumballei stin peraiterw anaptuksi tis Kritis. Elpizw oi pseutooikologoi na min feroun empodia se ena tetoio ergo, giati Tourkia, Italia kai Aiguptos karadokoun na ekmetaleutoun ti blakeia mas. H de "molunsi" den sugkrinetai kan me auti pou prokaleitai apo tis anekselegktes xwmateres se olo to nisi opou ta omorfa skoupidia omorfa kaigontai.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κ εγώ με τον af9pk. Μπορεί να είμαι κ καχύποπτος :ninja: αλλά μου φαίνεται "κάπως" αυτό το κείμενο στο site που έδωσε ο φίλος koukoulakis...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

http://www.petitiononline.com/forcrete/

 

Please όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει ας ψηφίσει!

:(

 

ps:Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό topic!

 

Εγώ διαβάζοντας το λινκ βλέπω για μια τεράστια επένδυση από αυτές που χρειάζεται η χώρα μας και τις κυνηγάμε με το τουφέκι.

 

Δε βλέπω κάτι το αρνητικό. Ποια είναι η "ενδεχόμενη μόλυνση";

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια του και χαρά του και μπράβο του για το εστιατόριο.

Στην εποχή μας είδαμε αυτούς που καταδιώχθηκαν, να κάνουν χειρότερα απο αυτά που τους έκανε ο Χίτλερ.

Αντί να μάθουν και να αποφεύγουν, έμαθαν πως να τα κάνουν αυτοί σε άλλους.:wacko:

Χίτλερ λοιπόν, κανένα πρόβλημα.

Τι εβραίοι τι Χίτλερ. Δεν βλέπω διαφορές. Τουλάχιστον δεν βλέπω να είναι χειρότερος ο Χίτλερ. Το αντίθετο θα έλεγα.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά οτι ο Αλέξανδρος ένωσε την Ευρώπη με την Ασία και δεν την "κατέκτησε".Παρόλα αυτά,Αλέξανδρος δεν "επέβαλε" την γλώσσα και τον πολιτισμό στους λαούς αλλα η Ελληνική γλώσσα διαδόθηκε...Ο hitler τι έκανε άραγε?Σκότωνε εβραίους?(Άραγε :confused: )

 

 

ps.μπορείτε να με πείτε εθνικιστή ή οτι άλλο θέλετε,αυτά με έμαθαν τα βιβλία του κράτους(ιστορία) και αυτά λέω και όλοι ξέρουμε οτι η ιστορία είναι με αποδείξεις και όχι παραμυθάκια

 

 

Καλα τωρα... παιζουμε με τις λεξεις λιγακι. Τι παει να πει "ενωσε"? Υπαρχει "ενωση" χωρις τιμημα σε ανθρωπινες ζωες? Ο κατακτητης ειναι κατακτητης και αν βρει αντισταση θα σφαξει για να πετυχει τον σκοπο του. Κατα αυτη την εννοια δεν ειναι καλυτερος ουτε ο Μεγας, ουτε ο Χιτλερ. Απλα ο Μ. Αλεξανδρος ειναι παραμυθακι πολυ πολυ μακρινο παραμυθακι το οποιο εχει ποιο πολυ εικαστικη/ιστορικη αξια παρα οτιδηποτε αλλο.

 

Του Χιτλερ η εκστρατεια ουτε την ιδια διαρκεια ειχε, ηττηθηκε (βασικο αυτο), και επιπροσθετα γι τα δεδομενα της ανθρωποτητας ειναι κατι το φρεσκο. Υπαρχουν ακομα αναμνησεις που προκαλουν σε μεριδα ανθρωπων ισχυρα συναισθηματα...

 

Παντως η κινηση των μαγαζιων αυτων μπορει να αιτιολογηθει. Η ελειψη γνωσης της ιστοριας, σε συνδυασμο με το οτι αυτοι δεν βιωσανε κατι... (πολυ μακρια γι αυτους εκ των πραγματων) και η προσπαθεια για να τραβηξουν την προσοχη του κοσμου... φερνουν το αποτελεσμα.

 

Προσωπικα, δεν με προκαλουν. Αυτοι που με προκαλουν ειναι οι Ισραηλινοι που τολμουν να αντιδρασουν. Δεν δικαιουνται να αντιδρασουν γιατι δεν ειναι καλυτεροι του Χιτλερ .-

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ελεος ,δε πιάνεστε πουθενά!

Εγώ λέω να το κάνουμε έξω απο το σπίτι σας,θα είναι ωραία τοτε?

 

http://www.ecocrete.gr/index.php?option=content&task=view&id=2794

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...