Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ενδιαφέρεσε για σπίτι, ακίνητο, οικόπεδο κλπ τότε δες http://www.24net.gr που έχει αγγελίες απο πολλά μεγάλα κτηματομεσιτικά γραφεία.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

3 κρόκοι αυγών

300 γρ. γάλα με 1,5% λιπαρά

300 γρ. κρέμα γάλακτος με 20% λιπαρά

2 κουταλιές της σούπας ασπαρταμη

1 κλωναράκι βανίλια ή μια βανίλια

 

Παγωτό βανίλια

Σε μια κατσαρόλα ζεσταίνουμε το γάλα με το κλωναράκι βανίλιας κάθετα χαραγμένο ή με τη βανίλια. Σ' ένα μπολ χτυπάμε τους κρόκους με την ασπαρτάμη και προσθέτουμε λίγο από το χλιαρό γάλα. Ανακατεύουμε καλά και αδειάζουμε όλο αυτό το μείγμα μέσα στην κατσαρόλα με το γάλα. Συνεχίζουμε το ανακάτεμα μέχρι τους 84-85° C. Αυτή η θερμοκρασία απέχει αρκετά από το βρασμό. Αποσύρουμε την κατσαρόλα από τη φωτιά και αδειάζουμε το μείγμα σ' ένα άλλο κρύο σκεύος. Αφήνουμε να κρυώσει και προσθέτουμε την κρέμα γάλακτος. Αφαιρούμε το κλωναράκι βανίλιας. Αδειάζουμε το μείγμα σε μεταλλικό δοχείο και το τοποθετούμε στην κατάψυξη. Ανακατεύουμε ανά μισή ώρα επαναλαμβάνοντας τουλάχιστον 5 φορές. Όσες φορές ανακατεύουμε, τόσο καλύτερο αποτέλεσμα έχουμε ως προς την υφή του παγωτού, εκτός αν έχουμε παγωτομηχανή οπότε θ' ακολουθήσουμε τις οδηγίες χρήσης της.Παγωτό σοκολάτα

Προσθέτουμε στο γάλα 2 κουταλιές της σούπας κακάο.

 

Παγωτό μόκα

Προσθέτουμε στο γάλα 1 κουταλιά της σούπας στιγμιαίο καφέ.

 

Παγωτό μάνγκο

Προσθέτουμε στο γάλα 1 μεγάλο ώριμο μάνγκο πολτοποιημένο μαζί με το χυμό

από 1 λεμόνι.

 

εγώ αυτή τη συνταγή έχω και γίνετε πολύ νόστιμο και αφράτο παγωτό...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση(εγώ δεν έχω παγωτομηχανή,αλλα νομίζω έχει η μαμά μου..θα την ρωτήσω και θα σου στείλω pm)πως η παγωτομηχανή απλά ανακατεύει και παγώνει τα υλικά..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγα μη δουλευουν και το βράδυ

Xairomai giati epiases to noima pou to eipa.:p

Ennoo oti mporei na pas 12 kai na sou poun kleisame den goustaroume allo na doulepsoume. i na pas 10 kai na sou poun ela meta apo kamia ora i na pas pareskeui kai na sou len einai mera apografis klp. upo auti thn enoia to eipa file.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχουμε όλοι καλομάθει με το να πατάμε 2-3 κουμπάκια να βρίσκουμε τα πάντα,στον χρυσό οδηγό έψαξες?

Menw Kypro!

Euxaristw olous!

Link to comment
Share on other sites

2 κουταλιές της σούπας ασπαρταμη

 

Αυτο δεν ειναι καρκινογονο? Να υποθεσω με ζαχαρη γινεται ε?

Link to comment
Share on other sites

Η ασπαρτάμη θεωρείται γενικά καρκινογόνα αλλά όχι επίσημα... Γι αυτό και επιτρέπεται ακόμα η χρήση της. Με ζάχαρη πρέπει να γίνεται αλλά αφού η ασπαρτάμη είναι πολύ πιο γλυκιά, θα χρειαστείς περισσότερες κουταλιές. Δες κ εδώ http://www.holisticmed.com/aspartame/ .

ΥΓ: Περιμένω ένα πμ σου. Δες στο θέμα του OC party ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι καρκινογονο? Να υποθεσω με ζαχαρη γινεται ε?

εξαρτάται ποσα κιλά καταναλώνεις τη μέρα..αν τρwς καμια 5-6 κιλά σε καθημερινή βάση τότε προτίμησε άλλο γλυκαντικό για το παγωτό σου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο τίτλος!

Εσείς τι πιστεύετε ότι λείπει από το νετ?Για παράδειγμα, λείπει ένα site μαγειρικής, ένα site αγοραπωλησιών ή ένα site με ροζ αγγελίες?

Γενικά,θα ήθελα την άποψη σας για το τι ελλείψεις έχουμε όπως και ποιοι τομείς πιστεύετε ότι δεν είναι κορεσμένοι.

 

(τα αποτελέσματα,χωρίς τα ονόματα σας βέβαια πιθανό να χρησιμοποηθούν σε σχολική εργασία)

 

Σας ευχαριστώ

JustMe!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν λειπει κατι....

υπαρχουν δισεκατομμυρια πληροφοριες για οτιδηποτε...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ελληνικο σαιτ (φορουμ) οπου θα μπορουν να γινονται κοσμιες πολιτικες,αθλητικες,θρησκευτικες & κοινωνικες συζητησεις.Ζηταω πολλα?:p
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ελευθερία υπάρχει. Όσον αφορά τα spam και τα συναφή, αυτά υπάρχουν και εκτός διαδικτύου (λαμβάνοντας υποψή τα διαφημιστικά και μη φυλλάδια που κατακλύζουν τα γραμματοκιβώτια μας καθημερινά).

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

κάποιου είδους έλεγχος για το τί γράφεται και τι γίνεται. παραείναι ελεύθερο IMO. :ninja:

 

Μετά θα έγραφες οτι λείπει η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...