Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,καλησπέρα και καλώς σας βρήκα μιας και είμαι καινούργιος στο φόρουμ.Το λοιπόν μου έχουν στήλει 3 δέματα από Ισπανία με την correos και έχουν μορφή RF**********ES.Το πρώτο μου το στείλανε 11/1/2021 .... Το 2ο 05/2/2021 και το 3ο 25/2/2021.....δεν έχει έρθει κανένα από τα τρία και έχω αρχίσει και ξενερώνω.Στα ΕΛΤΑ όταν κάνω τρακ τους κωδικούς μου γράφει αποστολή αντικείμενου Ισπανία. Και στο website της correos(ισπανικού ταχυδρομείου μου βγάζει αυτό (the shipment has left the international logistics centre of origin and is en route to its destination)

 

έχει κάποιος από εσάς παρόμοια εμπειρία?

σιγουρα εχουν ερθει ελλαδα στο αεροδρομειο απλα δεν εχει ανοιχτει ο σακος,,,,ετσι συμβαινει και με το ολλανδικο ταχυδρομειο.εμενα απο 23/1 ειχε ερθει αεροδρομειο και την περασμενη βδομαδα παρελαβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αν θέλετε μπορείτε να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για τη διπλωματική μου εργασία σε μεταπτυχιακό του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου.

 

Αφορά το ηχητικό σας περιβάλλον στη διάρκεια των lockdown.

 

Δεν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο έως τώρα στην Ελλάδα, και θα ήταν χαρά μου να συμμετέχετε και να μοιραστείτε την άποψή σας. Πολλοί από εσάς σίγουρα θα το βρείτε ενδιαφέρον, και θα σκεφτείτε ίσως πράγματα για τον ήχο γύρω σας που δεν τα σκέφτεστε συχνά.

Είστε ελεύθεροι να στείλετε το λινκ και σε όποιον πιστεύετε ότι μπορεί να τον ενδιαφέρει, σε οποιαδήποτε πόλη της Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!

 

Δημήτρης Τσακνάκης

 

https://forms.gle/s7EcZdoM1SLJjgQB9

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πληροφορίες για το dei; Κάποιος που να έχει περάσει απο αυτό το κολλέγιο ή ξέρει από αξιόπιστη πηγή αν όντως είναι κομπλέ σαν κολλέγιο και δε σε ξεγελάνε απλά για να σου πάρουν τα λεφτά. (νταξει για όλους αυτός ειναι ο σκοπός,,,αλλά λέμε τώρα)

 

Είμαι καινούριο μέλος οπότε σόρρυ αν το έχω γράψει σε λάθος θέμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος.

Με το καλό

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αν θέλετε μπορείτε να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για τη διπλωματική μου εργασία σε μεταπτυχιακό του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου.

 

Αφορά το ηχητικό σας περιβάλλον στη διάρκεια των lockdown.

 

Δεν έχει γίνει κάτι αντίστοιχο έως τώρα στην Ελλάδα, και θα ήταν χαρά μου να συμμετέχετε και να μοιραστείτε την άποψή σας. Πολλοί από εσάς σίγουρα θα το βρείτε ενδιαφέρον, και θα σκεφτείτε ίσως πράγματα για τον ήχο γύρω σας που δεν τα σκέφτεστε συχνά.

Είστε ελεύθεροι να στείλετε το λινκ και σε όποιον πιστεύετε ότι μπορεί να τον ενδιαφέρει, σε οποιαδήποτε πόλη της Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!

 

Δημήτρης Τσακνάκης

 

https://forms.gle/s7EcZdoM1SLJjgQB9

Αυτό μόνο εσύ το βλέπεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο τμήμα "Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός Πόλεων και Κτιρίων".

Ο τιτλος της διπλωματικής δεν εχει οριστικοποιηθεί, λόγω διαφόρων προβλημάτων που είχα με αλλαγές θέματος κλπ.

Αλλά θα μελετήσουμε το πώς αντιλαμβάνονται οι Έλληνες την αλλαγή του ηχοτοπίου στην περίοδο των lockdown, και πόσο επιθυμητή είναι η αλλαγή αυτή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή χάλασε κάποιο τσαγερό που είχα πάρει από Banggood,μου έκανε refund μέσω PayPal όπως μου είπε.Ξέρει κανείς τι γίνεται μετά,και πώς μπορώ να πάρω τα λεφτά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα σου θα πιστωθουν σε λίγες μέρες στη κάρτα από την οποία έγινε η πληρωμή.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , πως μπορω να ορισω να μην φαινεται ο αριθμος κινητου μου οταν με κανουνε προσθηκη σε ομαδα στο viber ; .

Παρατηρω οτι πατωντας στα μελη της ομαδας σε αλλα βγαζει προσθηκη και βλεπω το κινητο τους και σε αλλα μου γραφει οτι εχει αποκρυπτει ο αριθμος κινητου επειδη δεν ειναι στις επαφες μου . Πως ρυθμιζεται αυτο; .

Επισης σε παλαιοτερο κινητο με viber πιο παλαιοτερη εκδοση εμφανιζεται σε ελαχιστα μελη ο αριθμος κινητου και σε ενα ιδιον παλι δεν γραφει οτι αποκρυπτεται ; Εχετε βγαλει ακρη πως ρυθμιζεται αυτο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχουν αλλάξει πολύ τα εργασιακά προς το χειρότερο...αντί να πάμε μπροστά...ολοταχώς προς τα πίσω....Δράμα η κατασταση...πολύ εκμετάλλευση...τα χρηματοδοτουν όλα οι εργαζόμενοι...δεν το έχω ξαναδεί αυτό.. καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Αποφάσισα πρώτη φορά κι εγώ να παραγγείλω κάτι από το εξωτερικό. Παράγγειλα λοιπόν παπούτσια από το http://www.sneakerx.ru. Όλα καλά, τα πλήρωσα με prepaid κάρτα, άργησαν 2 μήνες ακριβώς βέβαια(δεν ξέρω πόσο παίρνει συνήθως) και εχθές έφτασε επιτέλους με ΕΛΤΑ. Όμως τι*έφτασε; Ένα κουτάκι πιο μικρό και από το χέρι μου!! και όχι παπούτσια! Δεν το παρέλαβα καν, είπα στα ΕΛΤΑ πως θα τους ειδοποιήσω σχετικά. Δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Το site τους μου φαινόταν*αξιόπιστο,*γιατί επείδη είχαν αργήσει έστελνα μειλ και μου απαντούσαν κανονικά κλπ..*

 

Έχω ήδη στείλει mail να μάθω τι έγινε και αναμένω. Αλλά επειδή ήδη πήρε καιρό και θα πάρει κι άλλο, το μόνο που θέλω είναι επιστροφή*χρημάτων και όχι να περιμένω την αλλαγή τους!! Έχω ελπίδες; Κάποια ιδέα; Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

 

αχ ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σας. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω δόσεις στο ΙΑΣΩ για τοκετό με οποιαδήποτε πιστωτική. Βλέπω γίνεται με την my club της εθνικής ΑΛΛΑ επειδή έχω ήδη πιστωτικές δε θέλω να βγάλω ακόμη μια. Αν έχει πληρώσει κάποιος με κάρτα άλλη πέραν της my club της εθνικής στο ιασω με δοσεις ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2.5 χρονια εκανα 3 ή 6 άτοκες ( δεν θυμάμαι καθόλου) με eurobank

 

Με το καλό !

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό αν έχεις Πειραιώς: https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/prosfores-karton/prosfores-pistotikon-karton/pronomia-ekptwseis-me-pistwtikes-kartes

Έχει και για τους υπόλοιπους νομίζω τοκετούς.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα έχω στα χέρια μου ένα Samsung Galaxy Tab S7 11'' LTE και σκέφτομαι να το κρατήσω ως αντικαταστάτη του κινητού μου.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω: κάνουν τα popsokects για tablets ή μπορεί να τα βλάψουν; πχ κίνδυνος να κάνει κουφάλα - να ξεκολλήσει η πλάτη του tablet αν βάλω κάτι τέτοιο; :)

 

 

Όταν λέω popsockets εννοώ αυτά:

https://www.skroutz.gr/c/2973/popsockets.html?o=popsocket

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάθει κάτι το ταμπλετ/τηλέφωνο από το pop ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Η αλήθεια είναι ότι για κινητό δεν είχα αμφιβολία ότι δεν θα πάθει κάτι γιατί είναι μικρή η επιφάνεια της πλάτης του. Για tablet είχα αμφιβολία και σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Και άλλη μια ερώτηση για όσους έχετε εμπειρία: αφήνει σημάδι αν το αφαιρέσω μετά;

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει σημάδι. Απλώς λόγω του μεγέθους και του βάρους, οι περισσότεροι βάζουν 2-3 στην σειρά ώστε να στηρίζεται καλύτερα.

Για λαβή νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολο, δεν θα σε βολέψει να το κρατάς μόνο με ένα pop.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το γνωρίζω το αντικείμενο, αν κατάλαβα σωστά έχει αυτοκόλλητο για να το κολλήσεις στο κινητό/tablet και ανοιγοκλείνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Ενα μικρο βιντεακι με ενα τρακτερ με σιδερενιες ροδες.

Μια μετατροπη απο, κανονικες ροδες

σε σιδερενιες ,για να μπορει να μπαινει σε εκτασεις με νερο για την καλλιέργεια ρυζιού.

Μια μετατροπη που μερικοι ισως δεν εχετε δει, ισως!

εδω το βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...