Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά το σύστημα σου εμφανίζει λίστα απο διαθέσιμους γιατρούς βάσει της τοποθεσίας σου κι εσυ επιλέγεις κάποιον απο αυτούς

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαλε μονο μια ισως γιατι δεν ειχαν δηλωσει απο την περιοχη μου κι αλλοι 31/7 που ειχα κανει την αιτηση . Σε μαγλους δημους πιθανον να βγαζει πιο πολλους.Η διευθυνση κατοικιας παντως εχει σημασια για την επιλογη γιατρου .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα εβρισκα ακομα και αυθημερον ηλεκτρονικο ραντεβου στην γιατρο στην οποια πηγα χθες για αποδοχη αιτησεων .Ισως γιατι δεν εχουν ασχοληθει πολλοι ακομα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την περιοχή .Σε μεγάλο δήμο της Αττικής βλέπεις μόνο 2 γιατροί να έχουν δηλώσει συμμετοχή στην λίστα.

Τι να εξυπηρετήσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνω laptop για αγορά με κάποιες προϋποθέσεις.. Να έχει 2 σκληρούς, ένα SSD και έναν άλλο 1ΤΒ. Έτσι τα βλέπω όλα με 2 δίσκους.. Λεφτά περίπου στα 550€

 

Εχω βρει ένα στο Skroutz μόνο... Eshop plaisio κλπ τίποτα... Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θελει η κορη μου να ανοιξει μαγαζι (δεν εχω βρει κατι γιαυτο ρωταω εδω δεν ξερω αν ειναι νομιμο μιας και δεν ειχα ποτε δικο μου μαγαζι) με διαφορα μικροπραγματα, σκεφτεται να ανοιξει ενα μαγαζι και να παιρνει διαφορα πραγματα χαμηλης αξιας μπιζου, τσαντες και διαφορα αλλα απο το ebay και να τα πουλαει στο μαγαζι της! Πχ παιρνει μια γυναικεια τσαντα 8-10 ευρω απο ebay και να την πουλαει 15-20 ευρω στο μαγαζι της! Ειναι νομιμο αυτο; Χρειαζεται να δικαιολογει που βρηκε το εμπορευμα για να το πουλησει μιας και δεν θα παιρνανε ουτε καν τελωνειο λογω της χαμηλης τιμης που θα εχουν;

 

Ευχαριστω!

Edited by Anterovgaltis20
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κόψω την ιδέα, δεν ειναι τόσο εύκολο όσο ακόμα.

σκέψου τι χρειάζεται για έναρξη επιχείρησης, ΦΠΑ, ασφάλειες και ότι άλλο θέλει.

Για να καλύπτει τα έξοδα , θα πρέπει να πουλάει πολύ, άρα να έχει αρκετό απόθεμα που ίσως της μείνει στοκ.

 

 

Γενικά στη θεωρία είναι εύκολο, αλλά στην πράξη δεν....

 

 

Μακάρι βέβαια να μπορέσει να το κάνει πραξη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι καταλαβαίνω στην αρχή θα είναι δυσκολο (κάθε αρχή και δύσκολη λενε) αλλά δεν έχει να χάσει και "πολλά" αν το παίξει σωστά...

 

Δεν είναι πάντως παράνομο από ότι κατάλαβα να παίρνει πράγματα από το ebay και να τα πουλάει;

 

Εγώ φοβάμαι για το εμπόρευμα μην τις πουν που το βρήκες αυτό; Γενικά το πως θα το δικαιολογισει!!!

 

Για εμπόρευμα θα υπάρχει αρκετό από ότι έχω δει και έχω καταλάβει από αυτά που θελει να πάρει αλλά θέλω να το ψάξω καλύτερα για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπλεξουμε πουθενά....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι καταλαβαίνω στην αρχή θα είναι δυσκολο (κάθε αρχή και δύσκολη λενε) αλλά δεν έχει να χάσει και "πολλά" αν το παίξει σωστά...

 

Δεν είναι πάντως παράνομο από ότι κατάλαβα να παίρνει πράγματα από το ebay και να τα πουλάει;

 

Εγώ φοβάμαι για το εμπόρευμα μην τις πουν που το βρήκες αυτό; Γενικά το πως θα το δικαιολογισει!!!

 

Για εμπόρευμα θα υπάρχει αρκετό από ότι έχω δει και έχω καταλάβει από αυτά που θελει να πάρει αλλά θέλω να το ψάξω καλύτερα για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπλεξουμε πουθενά....

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είμαι αρμόδιος αλλά σε έναν έλεγχο με τι τιμολόγιο θα δικαιολογήσει το εμπόρευμα;

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ανοίξει κάποιο φυσικό κατάστημα, αλλά θα πουλάει μέσω κάποιας ήδη υπάρχουσας ιστοσελίδας(βλέπε facebook)?

 

Αν προσέχει και δε πουλάει ποσότητα, τότε ιιιισως και να βγάλει ένα χαρτζιλίκι (1 takeaway καφέ την ημέρα) γιατί υπάρχουν πολλά τέτοιου είδους κατάστηματα και αναγκαστικά θα πρέπει να χτυπήσει τιμες...

 

 

Το ξαναλέω, εύκολο στην θεωρία, δύσκολο στην πραξη

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω καρτα αναλήψεως χρεωστική , πανω η καρτα γράφει visa ,εχω δει σε κάποιες υπηρεσιες όπως π.χ netflix κάθε μηνα αφαιρείτε αυτόματα απο το λογαριασμό μου η μηνιαία χρέωση , ως εδω ολα καλα .Σκέφτομαι να πραγματοποιήσω μια αγορα κάποιου προϊόντος με δόσεις , το κατάστημα μου λεει να ρωτήσω το τραπεζικό μου κατάστημα αν γίνεται με την κάρτα αναλήψεως να μου βάλουν το προϊών με δόσεις , η τράπεζα δεν μου δινει ξεκάθαρη απαντήσει και ναι ..και οχι ..άκρη δεν εχω βγάλει . Γνωρίζετε εσεις μηπως κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω καρτα αναλήψεως χρεωστική , πανω η καρτα γράφει visa ,εχω δει σε κάποιες υπηρεσιες όπως π.χ netflix κάθε μηνα αφαιρείτε αυτόματα απο το λογαριασμό μου η μηνιαία χρέωση , ως εδω ολα καλα .Σκέφτομαι να πραγματοποιήσω μια αγορα κάποιου προϊόντος με δόσεις , το κατάστημα μου λεει να ρωτήσω το τραπεζικό μου κατάστημα αν γίνεται με την κάρτα αναλήψεως να μου βάλουν το προϊών με δόσεις , η τράπεζα δεν μου δινει ξεκάθαρη απαντήσει και ναι ..και οχι ..άκρη δεν εχω βγάλει . Γνωρίζετε εσεις μηπως κάτι ?

 

Δε γίνεται κάτι τέτοιο, και μου κάνει εντύπωση που από την τράπεζα δε σου έδωσαν σαφή απάντηση ότι δε γίνονται δόσεις με χρεωστική.

Το netflix είναι μηνιαία η χρέωση γιατί από όσο ξέρω, είναι και μηνιαία η συνδρομή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στα βίντεο και στις αναλύσεις? Ανέβασα πρόσφατα κάποια 4κ βιντεο, και ενώ κάποια βγάζει την επιλογή 4κ, σε κάποια άλλα όχι! Δεν είναι θέμα να περιμένω κάποιες ώρες, τα ανέβασα πριν κοντά 10 μέρες! Συγκεκριμένα, 1 βίντεο έχει αυτό το πρόβλημα, το οποίο ήταν και το μεγαλύτερο, (25gb!).

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,θα ηθελα να ζητησωτην αποψη σας πανω σε ενα θεμα.Φετος θα δωσω πανελληνιες και θα ηθελα να σας ρωτησω ποια βοηθηματα θα μου προτεινατε για τη θετικη κατευθυνση.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για όποιον ξέρει, αν κάνω ανάληψη μετρητών από πιστωτική, όταν θα έρθει ο λογαριασμός της πιστωτικής θα είναι το ποσό έντοκο ή όσο έκανα ανάληψη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για όποιον ξέρει, αν κάνω ανάληψη μετρητών από πιστωτική, όταν θα έρθει ο λογαριασμός της πιστωτικής θα είναι το ποσό έντοκο ή όσο έκανα ανάληψη;

εισαι σχεδον δεκα χρονια σε αυτο το φορουμ, κ δεν εχεις δει αυτο το τοπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Ηθελα να ρωτησω Αν καποιος γνωριζει εχει παει σε εταιρειες που ανακυκλωνουν παλιες ηλεκτρικες συσκευες και σου δινουν ενα αντιτιμο , το μονο που μου ειπαν ειναι οτι αναλογα το υλικο σε πληρωνουν παραπανω πληροφοριες δεν βρηκα δεν λενε ... εχω καποιες σκουπες παλιους πυργους ΗΥ, κλπ κ σκεφτομαι να τα πηγαινα.

 

Αν ειχε καποιος ετσι μια εικονα θα ηθελα να μου πει την αποψη του .

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε θα σε δώσει χρήματα

 

Άφησε τα στους ειδικούς κάδους ανακύκλωσης ηλεκτρικών συσκευών

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν είναι να κάψεις 10 ευρώ καύσιμο για να πάρεις 3 ευρώ, προφανώς και δε συμφέρει.

 

Τιμές σε είπαν?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...