Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα λινκ δεν ανοίγουν.για ποιο λογο δεν μπαίνουν οι αλυσίδες;είναι χαμηλωμένο το όχημα;το ρωταω γιατί και εγώ τέτοια διάσταση φοραω,σε αλλη μάρκα οχήματος και έχω πάρει κανονικές αλυσίδες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω ξανά το λιγκ που ενδιαφέρομαι

https://www.aliexpress.com/item/3x-TPU-Snow-Chains-Universal-Car-Suit-165-265mm-Tyre-Winter-Roadway-Safety-Tire-Chains-Snow/32589626649.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.17142e0ezyaA8U

 

δεν είναι χαμηλωμένο, όπως είναι από την μάνα του!!! Απλά ο κατασκευαστής λέει όχι σε αλυσίδες παρά μόνο σε χιονοκουβερτες! Με αυτά θα κάνω δουλειά;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.σίγουρα δουλεια γίνεται και με αυτά.το θέμα είναι οτι δεν ξέρω αν και αυτά που φαίνονται στο λινκ τα επιτρέπει ο.κατασκευαστής.καλό ειναι να στειλεις ενα mail στην Χόντα να στο ξεκαθαρίσουν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Είτε τεχνικος πεδιου είτε κατανεμητη θες, αν δεν εισαι ηδη στον ΟΤΕ ωστε να μετακινηθεις εσωτερικα ή να εχεις "δοντι", μην ελπιζεις.

Καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις μέσο όλα μπορούν να γίνουν ,αλλά τηρούνται και κάποια τυπικά.Δεν θα είσαι και ο μόνος που ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις μεσω δηλαδη μπαινεις χωρις να εχει βγει καποια προκυρηξη?

αν κανω πρακτικη εχω ελπιδες?

 

Για να μην το παιδεύουμε, κάνεις δε κάνεις πρακτική, εάν δεν έχεις "παραθυράκι" δε μπαίνεις.

Προκύρηξη δεν...οι θεσεις καλύπτονται εσωτερικά κατά κύριο λόγο, ασε που έχουν ήδη κάβα πόσα CV.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την πρακτική σου στον ΟΤΕ, μετά δουλεύεις 2 χρόνια στο τηλεφωνικό βλάβες, και μετά το κυνηγάς. Τα λεφτά είναι λίγα και επιλέγονται μόνο οι καλοί και αυτοί που έχουν μέσο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ήρθε λογαριασμός ΔΕΗ με την αιτιολογία έκτακτος. 6 ευρώ.... Έχει έρθει σε κάποιο άλλο κάτι αντίστοιχο; στο σαιτ της ΔΕΗ λέει ότι προκύπτει πχ λόγο διόρθωσης λογαριασμού; από ότι είδα έχει έρθει και σε άλλα διαμέρισματα
Link to comment
Share on other sites

Εαν googlαρεις "εκτακτος λογαριασμος δεη" θα δεις οτι απο το 2015 υπαρχουν παράπονα απο πελατες της

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ήρθε λογαριασμός ΔΕΗ με την αιτιολογία έκτακτος. 6 ευρώ.... Έχει έρθει σε κάποιο άλλο κάτι αντίστοιχο; στο σαιτ της ΔΕΗ λέει ότι προκύπτει πχ λόγο διόρθωσης λογαριασμού; από ότι είδα έχει έρθει και σε άλλα διαμέρισματα

Συνήθως αφορά σε λάθος υπολογισμό των δημοτικών τελών από το δήμο σου.Αυτός ενημερώνει τη δεη και αυτή στο στέλνει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

μηπως και η πρακτικη να θελει σπρωξιμο?

για τεχνικος σε εκπαιδευουν αυτη μετα?

αν με παρουν για συνεντευξη παω στα κεντρικα στην αθηνα ή στην περιοχη μου απο τον προισταμενο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος παρόχος έχει sim που απλά αναφέρει "καρτοκινητο prepaid" σε ένα μαύρο πλαίσιο χωρίς να έχει πάνω κάποιο logo?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος παρόχος έχει sim που απλά αναφέρει "καρτοκινητο prepaid" σε ένα μαύρο πλαίσιο χωρίς να έχει πάνω κάποιο logo?

 

Wind μαλλον

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Προσφατα κατεθεσα τα χαρτια μου για επιδομα ανεργιας ( ως καθηγητης πληροφορικης ) και με ενημερωσαν να δηλωσω το παρον αρχες σεπτεβρη για να εγκριθει. Εντωμεταξυ και επειδη ειμαι κ μουσικος μου κολληθηκε ενα ενσημο για μια live βραδια.

 

Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση? Πρεπει να παω να τα ξανακαταθεσω ολα ?? Δεν υπαρχει ηδη ο φακελος μ? Δε μπορω να κανω καποια αιτηση για συνεχιση της διαδικασιας αν αυτη εχει διακοπει??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Η απορια που εχω ειναι για μια μπυρα δώρο που μου έδωσε ενα κορίτσι στην Βραζιλία που γνώρισα σε ενα ταξίδι που έκανα (ναυτικός)! Η μπυρα αυτη που λέτε (που μου φέρνει αναμνήσεις), μου δόθηκε πέρυσι τον Οκτώβρη αλλα δεν ηθελα να την πιω κατευθείαν οποτε την φύλαξα σε πλάγια θέση μεσα σε ενα συρτάρι που ειχα μεσα στο πλοίο! Εκει έμεινε μεχρι τον Ιανουαριο που γυρισα στην Ελλαδα και απο εκει και έπειτα φυλαχθηκε μεσα σε ψυγειο επισης σε πλαγια θεση! Να σημειώσω οτι ειναι καλα σφραγισμένη και δεν εχει παρει ίχνος αέρα μέσα! Εκει ξεχάστηκε και καθως ανοιξα το ψυγειο χτες την ειδα και ειπα να την ανοιξω! Πριν την ανοιξω ειδα οτι η μπυρα έληξε τον Μαϊο που πέρασε! Καθως εκανα να δω μεσα τι γίνεται, ειδα μικρά κομματάκια μεσα αλλα δεν πολυ ασχολήθηκα! Σημερα αποφάσισα να την ανοιξω (κατευθειαν απελευθερωθηκε το άρωμα της) και να δοκιμασω μια μικρη ποσοστητα (έβαλα σουρωτήρι για να αποφύγω τα κομματακια)! Το θεμα ειναι οτι επειδη η συγκεκριμένη μπυρα εχει μεσα λυκισκο που δινει μια πικρη γεύση, δεν μπορω να καταλαβω αν μπορω να την πιω ή αν εχει πραγματικα χαλάσει! Σαν γευση και αρωμα ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα και δεν μου φάνηκε κατι κραυγαλεο που να δειχνει οτι εχει ληξει!

 

η μπυρα ειναι η συγκεκριμένη : ( η σελιδα ειναι στα πορτογαλικα, καντε μεταφραση απο την google αν θελετε!) http://cervejaroletarussa.com.br/cervejas/india-pale-ale-ipa/

τι λετε να κανω? να ρισκαρω να πιω? λήγουν πραγματικα οι μπυρες και αν ναι μετα απο ποσο διάστημα απο την αναγραφόμενη ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

Την πετάς όπως είναι. Απορώ και πού το σκέφτεσαι να την πιεις.

Τώρα που την ήπιε!!!!!

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Η απορια που εχω ειναι για μια μπυρα δώρο που μου έδωσε ενα κορίτσι στην Βραζιλία που γνώρισα σε ενα ταξίδι που έκανα (ναυτικός)! Η μπυρα αυτη που λέτε (που μου φέρνει αναμνήσεις), μου δόθηκε πέρυσι τον Οκτώβρη αλλα δεν ηθελα να την πιω κατευθείαν οποτε την φύλαξα σε πλάγια θέση μεσα σε ενα συρτάρι που ειχα μεσα στο πλοίο! Εκει έμεινε μεχρι τον Ιανουαριο που γυρισα στην Ελλαδα και απο εκει και έπειτα φυλαχθηκε μεσα σε ψυγειο επισης σε πλαγια θεση! Να σημειώσω οτι ειναι καλα σφραγισμένη και δεν εχει παρει ίχνος αέρα μέσα! Εκει ξεχάστηκε και καθως ανοιξα το ψυγειο χτες την ειδα και ειπα να την ανοιξω! Πριν την ανοιξω ειδα οτι η μπυρα έληξε τον Μαϊο που πέρασε! Καθως εκανα να δω μεσα τι γίνεται, ειδα μικρά κομματάκια μεσα αλλα δεν πολυ ασχολήθηκα! Σημερα αποφάσισα να την ανοιξω (κατευθειαν απελευθερωθηκε το άρωμα της) και να δοκιμασω μια μικρη ποσοστητα (έβαλα σουρωτήρι για να αποφύγω τα κομματακια)! Το θεμα ειναι οτι επειδη η συγκεκριμένη μπυρα εχει μεσα λυκισκο που δινει μια πικρη γεύση, δεν μπορω να καταλαβω αν μπορω να την πιω ή αν εχει πραγματικα χαλάσει! Σαν γευση και αρωμα ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα και δεν μου φάνηκε κατι κραυγαλεο που να δειχνει οτι εχει ληξει!

 

Και γιατι δεν την ηπιες τον χειμωνα ρε μαν, πριν ληξει?Τεραστια λαλακια εκανες.Μπυρα ειναι,δεν ειναι κρασι που οσο παλιωνει τοσο καλυτερο γινεται.Αμα εχει κομματακια σημαινει οτι εχει κοψει η μαγια,αρα παει για φουντο.Δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα παθεις κατι αν την πιεις,αλλα σιγουρα θα εχει γευση κατουρου,οσο καλη και να ηταν πριν χαλασει.Εγω στην θεση σου θα την ειχα πει κατευθειαν στο πλοιο.Οσο για τις αναμνησεις που λες,απλα κρατας το μπουκαλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Θα σου πρότεινα να το κρατήσεις για τουλάχιστον 10 μέρες.

Ο καθαρισμός γίνεται με αλατόνερο (ή φυσιολογικό ορό που είναι αλατόνερο 0,9%)

Κάποιοι προτείνουν και τη χρήση ενυδατικής (πχ Bepanthol) για τη λίπανση και την αποφυγή κάκωσης από μηχανική τριβή.

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται*...Εκανα εγγραφη στο http://rdv.ehealthnet.gr*στο Συστημα Πρωτοβαθμιας Υγειας με στοιχεια taxis

 

Τυπωσα την αιτηση , μαζι με φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμο ΔΕΚΟ κλπ

 

πηγα στην γιατρο που μου επελεγξε το συστημα με βαση τον τοπο κατοικιας , 300 μετρα απο το σπιτι μου , εκανε αποδοχη στο συστημα και ειναι ΟΚ

 

Πηρα ονομα χρηστη και κωδικο για να μπαινω στο Σύστημα Πρωτοβάθμιας Υγείας *

 

http://rdv.ehealthnet.gr*

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...