Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΟΥΘ ---ΕΥΑΘ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΩΛΗΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΟΥΣΑΝ ΔΥΟ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ:shock::shock:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
gia;)
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμες επικρατουν σημερα στην αγορα για διαφορα ειδη πέλλετ, κουκουτσιου ελιας, πυρηνοξυλου και αλλων ειδων βιομαζας;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται απο την περιοχη την ζητηση και την ποιοτητα ανα ειδος δεν υπαρχει στανταρ τιμη.

Ποιο ακριβο ειναι το πελετ τα υπολοιπα ξεκινανε απο 100 ευρω/τονος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται απο την περιοχη την ζητηση και την ποιοτητα ανα ειδος δεν υπαρχει στανταρ τιμη.

Ποιο ακριβο ειναι το πελετ τα υπολοιπα ξεκινανε απο 100 ευρω/τονος.

 

Δεν ρωτησα για καποιο συγκεκριμενο. Απλα εριξα ιδεα για μια συζητηση. Στην Ηλεια για παραδειγμα υπαρχει αφθονο πυρηνοξυλο με τη φλουδα με 100€/τονο και λιγοστο κουκουτσι ελιας με 150€/τονο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μία συγγενής μου με συνολικο εισοδημα 23.080€ το χρόνο και 80% αναπηρία έχει δύο δάνεια σε 2 διαφορετικές τράπεζες, ένα αποπεράτωσης καπου 45.500€ και ένα καταναλωτικό καπου 15.500€. Επίσης 3 κάρτες η μία 500€, η αλλη 1.500 κ η αλλη 4.500. Πριν 5 χρόνια κληρονόμησε μια ακίνητη περιουσία συνολικής αντικειμενικής αξίας 248.000€. Επειδή πάνω από το μισή μηνιαία σύνταξη την ξοδευει για λογους υγείας (αποκλειστική νοσηλεύτρια, γιατροί, φάρμακα, παραφάρμακα, βοηθήματα, έξοδα αναπηρικου αυτοκινήτου) και δεν έχει καθόλου καταθέσεις, ειναι αδύνατο να τα πληρωνει πλεον ( το στεγαστικό παρουσιάζει καθηστέριση 2 μηνών). Ήθελα να ρωτήσω κατα πόσο είναι εφικτό να εκχωρήσει στην τράπεζα που χρωσταει το στεγαστικο, ενα αλλο ακινητο της το οποιο εχει αντικειμενικη αξια 55.500€ προκειμένου να ξοφλισει και να ξευποθηκεύσει την πρώτη κατοικια της. Επισης στην τραπεζα που χρωσταει το καταναλωτικό να παραχωρήσει ενα ακινητο αντικειμενικης αξιας 37.000€ περιπου. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας αν μπορειτε απαντηστε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται αύτα φίλε μου. Η Τράπεζα λεφτά της έδωσε, λεφτά θέλει να πάρει. Αν πχ είχε κάποιους τόνους νεκταρίνια, αξίας 37.000 €, θα αξίωνε να δώσει αυτά; Edited by STROF2
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται αύτα φίλε μου. Η Τράπεζα λεφτά της έδωσε, λεφτά θέλει να πάρει. Αν πχ είχε κάποιους τόνους νεκταρίνια, αξίας 37.000 €, θα αξίωνε να δώσει αυτά;

 

Τα ακινητα δεν ειναι νεκταρινια ομως.Λεφτα δινουν οταν πουληθουν.Και οι υποθηκες γινονται σε ακινητα οχι σε νεκταρινια επισης.Ας το ψαξει ο φιλος με κανα δικηγορο να μαθει τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος αποψη για το πελλετ απο ηλιους (φυτα);
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

αυτό που βρήκες εσυ,ψάχνω 2 μέρες τώρα και δεν έχει τύχει να μου πέσει στα χέρια!

σε ευχαριστώ όπως και να έχει..θα πάρω πάλι τηλέφωνο για επιβεβαίωση πάντως,καθότι έχω την εντύπωση πως κάπως έτσι πάει :)

 

Το επιβεβαιωσες; ηταν οντως ετσι;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα ακινητα δεν ειναι νεκταρινια ομως.Λεφτα δινουν οταν πουληθουν.Και οι υποθηκες γινονται σε ακινητα οχι σε νεκταρινια επισης.Ας το ψαξει ο φιλος με κανα δικηγορο να μαθει τι παιζει.

 

----------------------------

 

Θελει πολυ ψαξιμο, υπαρχει κ σχετικος νομος τον οποιον ομως οι Τραπεζες τον ερμηνευουν κατα το συμφερον τους.Παντως εαν η προταση ειναι συμφερουσα για μια Τραπεζα , μπορει να το συζητησει..Εχει συμβει σε συγγενικο μου προσωπο.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα ψυγείο 2m x 60cm μπορείτε να μου προτείνετε κάποια;; (περίπου μέχρι 650€ )

Επίσης θέλω να αγοράσω και ένα πλυντήριο ρούχων 8kg κάποια πρόταση;(περίπου μέχρι 450€ )

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Για πλυντηριο θα σου προτυνα να πας σε καποιο Bosch ή Siemens που εχουν αρκετα μεγαλη ποικιλια σε μοντελα και πολυ καλη ποιοτητα,οπως π.χ. αυτο
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω τον Epson 6600 και επειδή δεν έχω ιδέα από projectors αναρωτιέμαι αν θα δείχνει καλά σε

πανί με διαστάσεις 240Χ180. Με βολεύει να τοποθετήσω τον προτζέκτορα σε απόσταση 4.80m από την οθόνη.

 

Γνωρίζει κανείς αν θα χάσει σε ποιότητα λόγω αυτών των διαστάσεων και της απόστασης;

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πριν απο ένα μήνα πούλησα το iPhone 5 μου απο Θεσσαλονίκη σε φάκελο συστημένο αντικαταβολή σε μια κυρία στη Νεροτριβια Ψαχνών (χωριό στην Εύβοια).

Στις 26/10 πληρώθηκε απο τον παραλήπτη στα Ψαχνα και εχει περάσει τώρα ενας μήνας και η επιταγή δεν έχει έρθει.

Στην αρχή πίστευα πως καποια κουτσουκέλα έχει κάνει ο παραλήπτης αλλά μου έστειλε φωτογραφία με απόδειξη που το πήρε κλπ. Επίσης πήγε στο ταχυδρομείο και της είπανε πως έχει σταλεί. (αρα το πρόβλημα ειναι στη Θεσσαλονίκη)

Πήρα τηλέφωνο στο κεντρικό ΕΛΤΑ Θεσσαλονίκης 3 φορες ανα 3 μερες (εκει φτάνουν πρώτες οι επιταγες καθημερινά) και εψαχναν για την επιταγή της οδού μου και δεν βρίσκανε τίποτα.

Πήρα εγω τηλέφωνο στο ταχυδρομείο στα Ψαχνά και μου είπανε πως οι επιταγές οταν σταλούν απο εκει φτάνουν σε μια μέρα στο αντίστοιχο ταχυδρομείο

και μου ειπε να κάνω ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΕΠΙΤΑΓΗΣ εδω στο ΕΛΤΑ Θεσσαλονίκης απ'όπου έστειλα το iPhone.

*

Σας παρακαλώ επειδή δε γνωρίζω καθόλου απο τα διαδικαστικά αυτα, μπορει να με ενημερώσει κάποιος τι να κάνω? Να κάνω αίτηση αναζήτησης επιταγής(το ίδιο δεν είναι με τα τηλεφωνα που παίρνω και λενε δεν την βρισκουνε)? Υπάρχει περίπτωση αποζημίωσης? Ακόμα καλύτερα αν το δει κάποιος στα ΕΛΤΑ να με κατευθύνει. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντικαταβολή δεν υπάρχει περίπτωση να σε εξαπατήσει ο αγοραστής και να χάσεις τα χρήματά σου (το αναφέρω επειδή ζήτησες φωτό με την απόδειξη), από την ΕΛ.ΤΑ, σε πρόσφατη συναλλαγή με αντικαταβολή από Αθήνα σε επαρχία, η ειδοποίηση ήρθε σε μια βδομάδα.

Μόνο αίτηση μπορείς να κάνεις τώρα στο κατάστημα ΕΛ.ΤΑ της περιοχής σου.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο projectorcentral.com κανε αναζήτησή του προτζέκτορα και επέλεξε calculator. Εκει ανάλογα με τη διαγώνιο που θες και το ζουμ του προτζέκτορα μπορεις να δεις το εύρος της απόστασης που μπορει να τοποθετηθεί
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγοράσαμε 8κιλο Samsung πλυντήριο: έχει προγράμματα σύντομα, τα κλασικά και για μωρουδιακά. Βγήκε καλό και οικονομικό Α+ 330€.

Επίσης ψυγείο LG full no frost πάνω συντήρηση κάτω κατάψυξη στις διαστάσεις που λες. Α+ Με οθόνη εξωτερική. 500€

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις γράψει σωστά αποστολέα και παραλήπτη;Πολλοί στις επιταγές κάνουν λάθος στον παραλήπτη κλπ,παραλήπτης είσαι εσύ που θα παραλάβεις τα €.
Link to comment
Share on other sites

δεν εβγαλα ποτέ άκρη εντέλει..από το λογιστήριο τους μιλησα με 3 διαφορετικά άτομα και τα ποσά που μου ειπαν ήταν μεταξύ 155 έως 600 ευρω (ποσό που θα πλήρωμα εγώ!τεσπα,πήγα εντέλει σε δημόσιο νοσοκομείο..
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...