Jump to content

Nova Καρτοσύνδεση


jokulsarlon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Το μόνο που δυσκολεύομαι να σκεφτώ είναι το «πιο ελκυστικά συμβόλαια»: έχω την εντύπωση ότι, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο, σκοπεύουν να αυξάνουν την ελάχιστη είσπραξη ανά πελάτη: κάποτε ήταν 5€ το μήνα, τώρα έχει φτάσει τα 10-12€ -- και τα όποια συμβόλαια είναι πολύ ακριβότερα. Εκτός κι αν γίνει καμιά κοσμοϊστορική αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα καρτοκινητά είναι σίγουρο ότι θα αυξηθούν.

Τα συμβόλαια για την ώρα δεν έχουν τεράστιες μειώσεις, αλλά στα ίδια χρήματα με πριν δίνουν πολλές περισσότερες παροχές. Δεν ξέρουμε τι πρέπει να περιμένουμε τα επόμενα χρόνια.

 

Σαν μέση λύση θα πω να τους ρωτήσεις αν γίνεται μόνο 12 μήνες, περνάνε πιο εύκολα :p

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ την προσφορά πολύ καλή για αυτά που προσφέρει. Και εφόσον σε καλύπτει με 1,9 ευρώ πάνω από την μηνιαία κάρτα και με εγγυημένη τιμή για 2 χρόνια εγώ θα το έκανα.

Αρκεί να σου φτάνουν τα 3,5 GB τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ την προσφορά πολύ καλή για αυτά που προσφέρει. Και εφόσον σε καλύπτει με 1,9 ευρώ πάνω από την μηνιαία κάρτα και με εγγυημένη τιμή για 2 χρόνια εγώ θα το έκανα.

 

Αρκεί να σου φτάνουν τα 3,5 GB τον μήνα.

Εγώ πάντως θεωρώ τα 3.5GB λίγα

 

Τα δεδομένα έπρεπε να είναι 5GB

 

 

Οχι ότι τα 5GB είναι πολλά άλλα μου κολλάει καλύτερα στην προσφορά

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Σκέφτομαι να δεχτώ την προσφορά απλά για την 2ετια και επειδή ψιλοκουράστηκα να έχω στο νου μου να ανανεώνω συνεχεια.Τα 3.5 μου φτάνουν. Μέχρι 1.5-2 τρώω.

Απλά μου ξινίζει το 30αρι αργότερα για αλλαγή πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά την 2ετια. Έχω f2g πάρα πολλά χρονια,μπορεί και 20 και μου αρέσει η ελευθερία που μου δίνει απλά έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι η διαφορά δεν είναι μεγάλη επειδή για το πακέτο με τα 10,4 πρέπει να βάλεις 13 ευρώ ώστε να σου μείνουν για το πακέτο αφού αφαιρεθεί ο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά την 2ετια. Έχω f2g πάρα πολλά χρονια,μπορεί και 20 και μου αρέσει η ελευθερία που μου δίνει απλά έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές του.

 

Δυστυχώς ελευθερία είχες / είχαμε όταν μπορούσες να βάλεις λίγα ή καθόλου χρήματα αν ήθελες να μειώσεις το έξοδο και μπορούσες να χρησιμοποιείς λίγο το κινητό. Τώρα πια ακόμα και μόνο ομιλία να θέλεις, εκτός πακέτου δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσεις με τις χρεώσεις που ισχύουν (π.χ. ομιλία 0,81€/λεπτό). Άρα καταλήγουμε να πρέπει να βάλουμε 10-15 ευρώ το μήνα για κάποιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Μα είναι η 1η φορά που το σκέφτομαι και μάλλον θα προχωρήσω επειδή δεν βλέπω μέλλον στο φ2γ. Περνούσα με 10 ευρώ 3μηνες, τον 1ο μήνα από τα λεπτά που σου έδινε με ανανέωση και μετά με τα 5ευρα πακέτα.

Καμία σχέση τώρα.

Θα τσιμπήσω και μια action cam με το πακέτο σαν δώρο έτσι για να με γλυκάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα καρτοκινητά (έτσι όπως έχουν καταντήσει) συμφέρει.

Εγώ το είχα για 2 χρόνια και το ανανεωσα για αλλά 2 πριν 1 μήνα με τους ίδιους όρους.

Όσο για την action camera, μου έδωσαν την ίδια πριν 2 χρόνια και είναι (χωρίς υπερβολή) για πέταμα. Κανονικό σκουπίδι. Μην παίξει ρόλο στην απόφαση σου το συγκεκριμένο δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας η action cam, αλλά μου χρησίμευσε με το lockdown ως webcam (βέβαια πρέπει να τη στήσεις στο 1 μέτρο για να χωρέσει στο κάδρο ολόκληρη η φάτσα...).

Κατά τα άλλα εγώ είμαι ικανοποιημένος με την προσφορά που μου έκαναν (€12 για 600'+600' + 3,5 gb + 100 SMS + €8 "στην κάρτα") και ελπίζω να μου ανανεώσουν με τους ίδιους όρους στο τέλος της διετίας.

Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας η action cam, αλλά μου χρησίμευσε με το lockdown ως webcam (βέβαια πρέπει να τη στήσεις στο 1 μέτρο για να χωρέσει στο κάδρο ολόκληρη η φάτσα...).

 

Αν είναι σταθερή, ίσως. Εγώ που την τοποθέτησα στην μηχανή για να τραβήξω μια διαδρομή αλλά και στην θάλασσα, μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να είναι, πρόκειται για δώρο και κάθε δώρο είναι ευπρόσδεκτο.

Πολύ καλή προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Στην εφαρμογή μου βγάζει προσφορά το w10 gb από 50 στα 20 ευρώ, τι λέτε αξίζει; Λέει μέχρι τη λήξη του συμβολαίου. Του ήδη υπάρχοντος η με την αλλαγή πάει ακόμα 2 χρόνια;
Link to comment
Share on other sites

Του ηδη υπάρχοντος. Αξίζει φουλ, είσαι τυχερός γιατί αυτή τη προσφορά την δίνανε για μετατροπή από καρτοκινητο (η καρτοσυνδεση θεωρείται σύνδεση και αρα έχει άλλες προσφορές).
Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου άποψη αξίζει.

Είναι πολύ καλή προσφορά

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύεις ότι θα χρησιμοποιήσεις τις παροχές είναι προφανώς πολύ καλή προσφορά. Το ζήτημα είναι όταν λήξει η προσφορά τι γίνεται και τι θα κάνουν τότε...
Link to comment
Share on other sites

Του ηδη υπάρχοντος. Αξίζει φουλ, είσαι τυχερός γιατί αυτή τη προσφορά την δίνανε για μετατροπή από καρτοκινητο (η καρτοσυνδεση θεωρείται σύνδεση και αρα έχει άλλες προσφορές).

 

Σας ευχαριστώ παιδιά, είναι πρόκληση 6 ευρω πιο πάνω είναι και τα 10 γιγα ιντερνετ με 1500 λεπτά ειναι καλή προσφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πιστεύεις ότι θα χρησιμοποιήσεις τις παροχές είναι προφανώς πολύ καλή προσφορά. Το ζήτημα είναι όταν λήξει η προσφορά τι γίνεται και τι θα κάνουν τότε...

 

Οταν λήξει βλέπουμε, δεν ειναι το βασικό μου νούμερο οπότε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω μια κάρτοσύνδεση στη wind το οποίο λήγει τον Μάρτιο.Ποια είναι η διαδικασία για να το μετατρέψω σε κάρτα από τώρα?Με την εξυπηρέτηση που μίλησα μου είπαν ότι γίνεται μόνο σε κατάστημα,αλλά λόγω της κατάστασης δεν το βρίσκω λογικό.Εξαλλου μέσω τηλεφώνου έγινε η καρτοσυνδεση,γιατί να πρέπει η διακοπή να γίνεται μόνο από κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

"Λογικό" είναι για να σε δυσκολεύουν!

 

Πάντως τα καταστήματα των παρόχων είναι ανοικτά για τέτοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ανοιχτά δεν μου λέει απολύτως τίποτα.Για ποιο λόγο να πρέπει να βγω,ενώ έχω άτομο σε ευπαθή ομάδα στο σπίτι,να έρθω σε επαφή δεν ξέρω κ εγώ με ποσό κόσμο για να κάνω μια πολύ απλή διαδικασία?Οταν υπέγραψα το συμβόλαιο δεν πήγα σε κατάστημα.

Άσε που μου ζητάνε και 30€, τέλος μεταφοράς λέει σε καρτοκινητο.

Δηλαδή αν περιμένω να τελειώσει το πακέτο που έχω ή θα συνεχιζω να το πληρώνω νταβατζιλίκι ή θα πληρώσω τα 30€ για να σταματήσει και να μείνει ο αριθμός σαν απλή κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτοσύνδεση στη wind το οποίο λήγει τον Μάρτιο.Ποια είναι η διαδικασία για να το μετατρέψω σε κάρτα από τώρα?Με την εξυπηρέτηση που μίλησα μου είπαν ότι γίνεται μόνο σε κατάστημα,αλλά λόγω της κατάστασης δεν το βρίσκω λογικό.Εξαλλου μέσω τηλεφώνου έγινε η καρτοσυνδεση,γιατί να πρέπει η διακοπή να γίνεται μόνο από κατάστημα?

 

Το ότι είναι ανοιχτά δεν μου λέει απολύτως τίποτα.Για ποιο λόγο να πρέπει να βγω,ενώ έχω άτομο σε ευπαθή ομάδα στο σπίτι,να έρθω σε επαφή δεν ξέρω κ εγώ με ποσό κόσμο για να κάνω μια πολύ απλή διαδικασία?Οταν υπέγραψα το συμβόλαιο δεν πήγα σε κατάστημα.

Άσε που μου ζητάνε και 30€, τέλος μεταφοράς λέει σε καρτοκινητο.

Δηλαδή αν περιμένω να τελειώσει το πακέτο που έχω ή θα συνεχιζω να το πληρώνω νταβατζιλίκι ή θα πληρώσω τα 30€ για να σταματήσει και να μείνει ο αριθμός σαν απλή κάρτα?

 

Μόνο σε κατάστημα γίνεται η αίτηση, πληρώνεις τα 30€, σου δίνουν καινούργια κάρτα.

Και μετά ετοιμάσου για ταλαιπωρία μέχρι να στο αλλάξουν σε καρτοκινητό. 2 μήνες έκαναν να το αλλάξουν στη γυναίκα μου! Απίστευτη ταλαιπωρία.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε κατάστημα γίνεται η αίτηση, πληρώνεις τα 30€, σου δίνουν καινούργια κάρτα.

Και μετά ετοιμάσου για ταλαιπωρία μέχρι να στο αλλάξουν σε καρτοκινητό. 2 μήνες έκαναν να το αλλάξουν στη γυναίκα μου! Απίστευτη ταλαιπωρία.

 

Δεν συνεχίζω με την ίδια κάρτα?Γιατι πρέπει να μου την αλλάξουν?

Και αφού πληρώσω τα 30€,δεν μετατρέπεται αυτοματα σε καρτοκινητο?Τι άλλο θέλουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεχίζω με την ίδια κάρτα?Γιατι πρέπει να μου την αλλάξουν?

Και αφού πληρώσω τα 30€,δεν μετατρέπεται αυτοματα σε καρτοκινητο?Τι άλλο θέλουν?

 

Καντο καρτοκινητό άλλης εταιρίας για 2 μήνες κ μετά ξανακαντο με φορητότητα καρτοκινητο Wind....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Καρτοσύνδεση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...