Jump to content

Η Στιγμή της Αλήθειας (Αnt1)


fishfemale
 Κοινοποίηση

Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";  

119 members have voted

  1. 1. Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";

    • Δεν χάνω επεισόδιο
      25
    • Μερικές φορές
      44
    • Με αφήνει αδιάφορο
      24
    • Δεν θέλω να την δω καθόλου
      26


Recommended Posts

Δεν ειπα οτι κοπηκε λογω μικρης τηλεθεασης αλλα οτι δεν υπαρχουν τοσο μεγαλες αντιδρασεις λογω αυτης.

 

και πολύ κακώς.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πολύ κακώς.

 

Αυτο ειναι αλλο θεμα ομως, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ως επιχειρημα σε αυτη τη συζητηση πιστευω.

 

 

Υ.Σ.Διορθωσε αν μπορεις το ορθογραφικο λαθος στο quote γιατι βγαζει ματι:O

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι παρα πολυ που την εκοψε το εσρ..... και δεν την κοψαμε εμεις! να την απορριψουμε σαν τηλεθεατες. δυστυχως ομως αυτο το σκουπιδι αρεσε και το παρακολουθουσε πολυς κοσμος... τελικα εχουμε την τηλεοραση που μας αξιζει, και παει λεγοντας, τους πολιτικους που μας αξιζουν κλπ κλπ...

 

αυτό ακριβώς!!! +1000:up:

 

Χαχαχαχαχα νταξει παιδια, παντως αν επαναστατουσατε τοσο και για αλλες ελευθεριες που σας στερουνε(εμενα αυτο δεν μου φαινεται ελευθερια αλλα τεσπα) τοτε ο κοσμος θα ηταν πολυ καλυτερος. :lol:

και εδώ θα συμφωνήσω! όχι οτι δεν είναι γεγονός οτι το ΕΣΡ είναι ένα -για να το θέσω κομψά- "ηλίθιο" όργανο , αλλά για το συγκεκριμένο...ένα σκουπίδι πάνω-ένα σκουπίδι κάτω δεν αλλάζει και τίποτα...δηλαδή και συμβολικά να θες να το δεις ("το κοψιμο οποιασδήποτε εκπομπης ειναι στερηση της ελευθερίας του λογου") πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιανού την "ελευθερία λόγου" εξέφραζε αυτή η εκπομπή...μόνο την ελευθερία στην κατρακύλα (του παικτη, του επιπέδου κ πάει λέγοντας) έβλεπα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά η συγκεκριμένη εκπομπή δε θα μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο που κόπηκε. Δεν είναι εκεί το θέμα για εμένα. Εκεί που στέκομαι εγώ είναι στο ότι πρέπει να διαμορφώνουμε εμείς την τηλεόραση και όχι μια ομάδα ανθρώπων.

Συμφωνώ, και προφανώς δεν λέω ότι υποστηρίζεις την Στιγμή της Αλήθειας ως εκπομπή. Για μένα το θέμα είναι αυτό που ανέφερα και πριν:

-η εκπομπή αντικειμενικά και αδιαμφισβήτητα εκμεταλλεύεται συγκεκριμένους ανθρώπους, τους οποίους ωθεί να αποκαλύψουν προσωπικά μυστικά με άβολο τρόπο,

-το ΕΣΡ ελέγχοντας την εκπομπή επέβαλε πρόστιμα (ναι, ΟΚ, πρέπει να το κάνει και σε άλλες εκπομπές, δεν είναι μόνο η συγκεκριμένη)

-ο σταθμός, ενώ θα μπορούσε να συμμορφωθεί και να κάνει τουλάχιστον λιγότερο προκλητικές τις ερωτήσεις, συνέχισε ακάθεκτος,

-το ΕΣΡ τελικά έκοψε την εκπομπή.

 

Φυσικά και η απόφαση αυτή του ΕΣΡ μπορεί να ελεγχθεί, και ίσως και να αναιρεθεί από το Συμβούλιο της Επικρατείας. Δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι και πανηγυρίζω για την επικράτηση της "ηθικής επί της ανηθικότητας". Απλά μου είναι αδιάφορο αν κόβονται εκπομπές του συγκεκριμένου τύπου. Αν κοβόταν μια σατιρική εκπομπή (άσχετα αν την παρακολουθούσα ή όχι, ή αν θα ήταν του στυλ μου ή όχι), εκεί θα είχα ενστάσεις, γιατί θα μιλούσαμε πράγματι για ουσιαστική επέμβαση στην ελευθερία της έκφρασης.

Και να σου πω και κάτι ρε συ captum;

Μήπως το παρατραβάμε λίγο το θέμα;

Θέλω να πω και εμείς μεγαλώσαμε σε εποχές που το New Channel έδειχνε Ερωτοδικείο και την Πέπη Τσεσμελή με τον Λεουτσάκο, αλλά δεν πάθαμε και τίποτα. Το trash πάντα θα υπάρχει. Είτε σαν Μιχαλονάκου, είτε σαν Τατιάνα, είτε σαν Μανωλίδου, δεν πρόκειται ποτέ να εκλείψει γιατί, όπως είπες, είναι φτηνό και εύκολο για τα κανάλια.

 

Δε λέω "γεμίστε την TV, με Πέπες" αλλά όχι πια ότι θα έρθει και το τέλος του κόσμου αν τη δειξει η τηλεόραση.

*το "Πέπες" με πέθανε :lol:

 

Το τέλος του κόσμου δεν θα έρθει. Αλλά άλλο το trash που καταλαμβάνει τον τηλεοπτικό χρόνο & χώρο που του αναλογεί (πχ μεταμεσονύκτια ή σε συνδρομητική τηλεόραση), και άλλο ο συνεχής βομβαρδισμός με trash όλη τη μέρα, παντού. Αλίμονο, δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι θα μολυνθούμε από την ανηθικότητα και άλλα τέτοια γραφικά, αλλά προσωπικά με ενοχλεί που όλο αυτό το πράγμα καταλαμβάνει τεράστιο κομμάτι της καθημερινότητάς μας, και τείνει να γίνει "mainstream" μορφή διασκέδασης. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πώς το εννοώ.

 

Τελοσπάντων, νομίζω ότι ξεφεύγουμε... Πάνω στο θέμα Μανωλίδου και ΕΣΡ δεν έχω να προσθέσω κάτι. Πάντως χαίρομαι γιατί νομίζω πως έγινε ωραία συζήτηση, και εν τέλει νομίζω πως οι απόψεις που διατυπώθηκαν δεν απέχουν τόσο πολύ κατά βάθος. :)

 

Όπως είπε και ο stroggoff

Μπορεί να μην συμφωνώ με (παρα) πολλές από τις αποφάσεις του ΕΣΡ, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν κατανοώ την αναγκαιότητά του σε αυτή την πραγματικότητα (και όχι σε μιαν άλλη ουτοπία που ίσως φαντάζομαι).

Link to comment
Share on other sites

.......πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποιανού την "ελευθερία λόγου" εξέφραζε αυτή η εκπομπή...μόνο την ελευθερία στην κατρακύλα (του παικτη, του επιπέδου κ πάει λέγοντας) έβλεπα εγώ...

 

Βρε συ just_a_comment ... Σε ανάγκασε κανείς να το δεις με το ζόρι?????

Μπήκε κανείς στο σπίτι σου και σε έδεσε στον καναπέ και με όπλο στραμμένο πάνω σου , σε ανάγκασε να το δεις????

Κάποιος "πείραξε" την TV σου και σε όλα τα κανάλια έδειχναν την "Στιγμή της αλήθειας???

Κοίταξες ξαφνικά το τηλεκοντρόλ σου και είδες ότι έχει ένα κουμπί?, αυτό της εκπομπής μόνο????

Την ημέρα και την ώρα που το έδειχνε , πάντα ήσουν στο σπίτι και ΔΕν είχε τίποτα άλλο να δεις???

Ένα μικρό διαβολάκι σου ψιθύριζε στο αυτί ... "άλλαξε κανάλι και δες την εκπομπή!!!.."

Με τι κριτήριο νομίζεις ότι εσύ (και εγώ) είμαστε καλύτεροι από αυτούς που πήγαν στην εκπομπή!!!

Πιστεύεις πραγματικά ότι ήταν αληθινά αυτά που έβλεπες??? Πραγματικά ρε παιδιά , νομίζεται ότι δεν ήταν "φτιαχτό"??? Υπάρχει κόρη που μπροστά στην μάνα της και μπροστά σε τόσα εκατομμύρια τηλεθεατών , θα έλεγε ότι έχει κάνει σεξ με 10 άτομα , έχει κάνει σεξ με 20 άτομα , έχει παίξει σε τσόντα , θα πούλαγε τον πατέρα της και την μάνα της για λεφτά, θα έδινε την δεξιά της ρώγα για 500 ευρώ .....

Μια χαζή σάτιρα ήταν για γέλια και για κλάματα .... (άσχετο) Και οι Monty Pythons έχουν κάνει ανάλογα κλιπάκια!

Γίνατε ξαφνικά όλοι προστάτες του πνεύματος (ποιανού?)???....

Ο Λαζόπουλος που βρίζει σε όλη την διάρκεια της εκπομπής του, ΔΕΝ σας πειράζει???? (σημειωτέων, έχει και ΠΟΛΛΑ παιδιά στο στούντιο)!!!

 

Και να πω και κάτι τελευταίο και σταματάω μιας και θα συνεχιστεί η αντιπαράθεση ...για ΠΑΝΤΑ!

Από χθες παρακολουθώ εκπομπές σε όλα τα κανάλια με πολιτικούς σε παράθυρα να λένε π@παριές για το εκλογικό μήνυμα και για την Δευτέρα παρουσία!

Θα μπορούσε κάλλιστα το ΕΣΡ να κόψει κάποιες με αυτά που ακούγονται!

ΧΙΛΙΕΣ φορές πιο επιμορφωτική η "Στιγμή της αλήθειας" , από κάθε ανάλογη πολιτική αντιπαράθεση του Κ......!!!!:)

Η δημοκρατία και η ελευθερία απόψεων , ιδεών και προτιμήσεων ... ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει ΠΑΝΤΟΥ! Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποιος θα αποφασίζει τι θα δω ΕΓΩ, τι θα διαβάσω , με τι θα περάσω την ώρα μου, τι θα ακούω!!!!!

Τώρα είναι αυτό , αύριο θα είναι το ίντερνετ, μεθαύριο θα είναι τα βιβλία , μετά η μουσική .....

και σιγά σιγά σαν άβουλοι τηλεκατευθυνόμενοι θα κάνουμε , θα βλέπουμε , θα διαβάζουμε ....ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ""ΑΥΤΟΙ""!!!! :X:!:

 

Φιλικά ....:)

Link to comment
Share on other sites

καλε συ John (πολύ γέλασα με τα υποθετικές σου ερωτήσεις:lol:) σε λάθος άνθρωπο τα λες! εγώ είμαι κάθετα αντίθετη με τη λογοκρισία και όπως 100% συμφώνησα με τον/την ginalovu, το οτι υπάρχει ένα τέτοιο όργανο και το οτι παρεμβαίνει για να μας προστατέψει από σκουπίδια σαν το εν λόγω, είναι θλιβερό απ'όλες τις απόψεις...(και το οτι υπαρχει οργανο λογοκρισιας και το οτι δεν "προστατευόμαστε" απο μονοι μας αγνοώντας αυτού του είδους σκουπίδια).

 

Στα άλλα που λες σε βρίσκω κάπως ισοπεδωτικό: ΔΥΣΤΥΩΣ το πιστεύω πως, όσο στημένη κι αν ήταν η εκπομπή, οι άνθρωποι αυτοί έπεφταν τόσο χαμηλά ωστε να βγάζουν στη φόρα ευαίσθητα προσωπικά τους δεδομένα και - δεν πιστευω να το εννοείς αυτό που λες με τα σκετσάκια των monty python, ή αν το πιστευεις είσαι υπερβολικά αισιόδοξος!

 

Να σε...απογοητεύσω λοιπόν και να σε ενημερώσω οτι ούτε η Μανωλίδου, ούτε τα λοιπα μεσημεριανά, ούτε το γεγονός οτι είναι ο Καρατζαφέρης στη βουλή, ούτε το οτι ο Νομαρχης της Θεσσαλονίκης είναι ένας αγραμματος μπουζουκτσης που ντυνεται Ζορρό, ούτε το οτι ψηφίζουμε στη Eurovision και στο X-factor με πολύ περισσότερη έγνοια απ'ότι ψηφίζουμε στις Ευρωεκλογές, ούτε το οτι παίρνουμε το ένα δάνειο για να ξεπληρώσουμε το άλλο, ούτε το οτι υπάρχει ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικής που δέχεται μαθητες με μ.ο. 3,5 με μονο σκοπο την εικονικη μειωση της ανεργίας στις στατιστικές, ούτε το οτι δεν υπάρχει κράτος πρόνοιας γιατι κάποιοι τζογάρουν με τα λεφτά των ταμείων...τίποτα από αυτά δεν είναι ούτε φάρσα, ούτε σκετσάκι ούτε θέατρο του παραλόγου!! είναι απλά τα ΜΑΥΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ!! Και δε φταίει κανένας άλλος για τα χάλια μας παρα μόνο εμείς....που είμαστε ήδη άβουλοι και κατευθυνόμενοι όπως φοβάσαι...

Link to comment
Share on other sites

καλε συ John (πολύ γέλασα με τα υποθετικές σου ερωτήσεις:lol:) σε λάθος άνθρωπο τα λες! εγώ είμαι κάθετα αντίθετη με τη λογοκρισία και όπως 100% συμφώνησα με τον/την ginalovu, το οτι υπάρχει ένα τέτοιο όργανο και το οτι παρεμβαίνει για να μας προστατέψει από σκουπίδια σαν το εν λόγω, είναι θλιβερό απ'όλες τις απόψεις...(και το οτι υπαρχει οργανο λογοκρισιας και το οτι δεν "προστατευόμαστε" απο μονοι μας αγνοώντας αυτού του είδους σκουπίδια).

 

Στα άλλα που λες σε βρίσκω κάπως ισοπεδωτικό: ΔΥΣΤΥΩΣ το πιστεύω πως, όσο στημένη κι αν ήταν η εκπομπή, οι άνθρωποι αυτοί έπεφταν τόσο χαμηλά ωστε να βγάζουν στη φόρα ευαίσθητα προσωπικά τους δεδομένα και - δεν πιστευω να το εννοείς αυτό που λες με τα σκετσάκια των monty python, ή αν το πιστευεις είσαι υπερβολικά αισιόδοξος!

 

Να σε...απογοητεύσω λοιπόν και να σε ενημερώσω οτι ούτε η Μανωλίδου, ούτε τα λοιπα μεσημεριανά, ούτε το γεγονός οτι είναι ο Καρατζαφέρης στη βουλή, ούτε το οτι ο Νομαρχης της Θεσσαλονίκης είναι ένας αγραμματος μπουζουκτσης που ντυνεται Ζορρό, ούτε το οτι ψηφίζουμε στη Eurovision και στο X-factor με πολύ περισσότερη έγνοια απ'ότι ψηφίζουμε στις Ευρωεκλογές, ούτε το οτι παίρνουμε το ένα δάνειο για να ξεπληρώσουμε το άλλο, ούτε το οτι υπάρχει ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικής που δέχεται μαθητες με μ.ο. 3,5 με μονο σκοπο την εικονικη μειωση της ανεργίας στις στατιστικές, ούτε το οτι δεν υπάρχει κράτος πρόνοιας γιατι κάποιοι τζογάρουν με τα λεφτά των ταμείων...τίποτα από αυτά δεν είναι ούτε φάρσα, ούτε σκετσάκι ούτε θέατρο του παραλόγου!! είναι απλά τα ΜΑΥΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΙΑ!! Και δε φταίει κανένας άλλος για τα χάλια μας παρα μόνο εμείς....που είμαστε ήδη άβουλοι και κατευθυνόμενοι όπως φοβάσαι...

 

Η τελευταία σου παράγραφος με βρίσκει 100% σύμφωνο.

Αυτό που νομίζω πως με τρομάζει περισσότερο είναι ο αποπροσανατολισμός.

Σήμερα μας ταϊζουν διακοπή της εκπομπής της Μανωλίδου, ώστε αύριο που θα κόψουν τον (π.χ.) Θεοδωράκη επειδή έκανε μια έρευνα που τους πείραξε - π.χ. για την κατάσταση στα ορφανοτροφεία, για τα ψέματα των πολιτικών, για τoν ρατσισμό, για τη ζωή των ομοφυλοφίλων στην Ελλάδα, για....για...για - εμείς πια θα θεωρούμε φυσική τη διακοπή και θα κοιμόμαστε ήσυχοι πως το καλό ΕΣΡ μας προστατεύει από την "κακή" τηλεόραση.

 

Δε με φοβίζει η διακοπή της Μανωλίδου.

Με φοβίζει το τι θα ακολουθήσει.

 

-η εκπομπή αντικειμενικά και αδιαμφισβήτητα εκμεταλλεύεται συγκεκριμένους ανθρώπους, τους οποίους ωθεί να αποκαλύψουν προσωπικά μυστικά με άβολο τρόπο

 

Αυτό εξαρτάται από το τι ορίζει κανείς ως εκμετάλλευση.

 

Εκμετάλλευση, εγώ θα όριζα την εκπομπή Cheaters.

Για όποιον δεν την ξέρει,πρόκειται για ένα ριαλιτοπαίχνιδο του εξωτερικού όπου πάει ό/η σύζυγος που υποψιαζεται πως η/ο σύζυγος τον/την κερατώνει και η εκπομπή παρακολουθεί τη ζωή του υπόπτου, και τελικά τον ξεμπροστιάζει μπροστά στο φακό.

 

Εδώ ναι, μιλάμε για τη χειρότερη πλευρά της εκμετάλλευσης. Ο θύτης (υποτίθεται) χωρίς να το ξέρει, ρεζιλεύεται και στιγματίζεται μπροστά στο φακό για κάτι που πλέον δε θεωρείται καν αδίκημα (μοιχεία). Επίσης σε καμία περίπτωση δεν ΕΠΙΛΕΓΕΙ. Απλά...του συμβαίνει. Φυσικά όλα αυτά με την προϋπόθεση (αν και σαφώς δύσκολο) πως είναι αληθινά περιστατικά αυτά.

 

Όταν όμως εγώ, που έχω σώας τας φρένας, επιλέξω να πάω να διαγωνιστώ σε μια εκπομπή όπου ξέρω τι περίπου θα με ρωτήσουν, ξέρω ότι θα είμαι μπροστά στους γονείς μους, την κοπέλα μου, φίλους και φίλες κτλ. ΚΑΙ έχω ΗΔΗ απαντήσει σε αυτές τις ερωτήσεις οπότε ξέρω τι θα με ρωτήσουν ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ (χωρίς βέβαια να με ρωτήσουν και τις 50 ερωτήσεις που θα μου κάνουν στην αρχική "ανάκριση") αλλά εγώ πάω γιατί θέλω τα λεφτά, τότε ΟΧΙ, δεν το θεωρώ εκμετάλλευση.

 

Γιατί εκμεταλλεύομαι σημαίνει χρησιμοποιώ κάτι προς όφελός μου. Ποια είναι η λέξη όμως για την περίπτωση που και οι δύο πλευρές χρησιμοποιούν η μία την άλλη για το προσωπικό της όφελος η κάθε μία; ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το αληθινό ΕΣΡ βρίσκεται στο σπίτι του καθενός μας και λέγεται "γονείς + σωστή διαπαιδαγώγηση ". Όταν αυτό κάποια στιγμή δουλέψει όπως οφείλει και όπως πρέπει τότε δεν θα χρειάζεται κανένα όργανο να διακόψει καμία εκπομπή.

Αλλοίμονο αν στο 2009 που βρισκόμαστε χρειαζόμαστε 10-20 νοματαίους-παντογνώστες-θεσμοφύλακες να μας πουν ΕΚΕΙΝΟΙ το τι θα βλέπουμε ΕΜΕΙΣ στην τηλεόρασή ΜΑΣ. :confused:

 

Υ.Γ. Αλήθεια.. ΕΣΡ στο internet γιατί δεν έχουμε άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αλήθεια.. ΕΣΡ στο internet γιατί δεν έχουμε άραγε;

 

Θα ήθελες η τηλεόραση να είναι ακριβώς όπως το ιντερνετ δηλαδή;

 

Edit: Μέχρι να μου απαντήσεις, για όσους μιλάνε για λογοκρισία και ελευθερία λόγου: Στο myphone έχουμε πλήρης ελευθερία λόγου; Αν όχι, γιατί;

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες η τηλεόραση να είναι ακριβώς όπως το ιντερνετ δηλαδή;

 

Edit: Μέχρι να μου απαντήσεις, για όσους μιλάνε για λογοκρισία και ελευθερία λόγου: Στο myphone έχουμε πλήρης ελευθερία λόγου; Αν όχι, γιατί;

 

Δεν νομίζω να έχουμε ελευθερία λόγου....:confused:

Φαντάζεσαι να γράφανε μερικοί ότι θέλανε;(π.χ.βρισιές)

Όποιος τέλως πάντων έφτιαξε αυτό το site, θα πρέπει να το προσέχει ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, τσακωμοί...κ.λ.π

Γι' αυτό βλέπω και μερικούς χρήστες banned.Δεν ξέρω αν έχουν πει κάτι κακό, αλλά είναι και αυτός ένας λόγος για να μην είναι πια μέλη...:)

:p
Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος που βρίζει σε όλη την διάρκεια της εκπομπής του, ΔΕΝ σας πειράζει???? (σημειωτέων, έχει και ΠΟΛΛΑ παιδιά στο στούντιο)!!!

 

Ειμαι συμφωνος με ολοκληρο σχεδον το ποστ σου αλλα θα ηθελα να τονισω αυτο το κομματι.Ετυχε μια φορα πριν λιγο καιρο να πεσω πανω στην εκπομπη του και σε 5 λεπτα ειχε πει 25(που λεει ο λογος) φορες τη λεξη μ.....ς και αλλες τοσες ειχε πεταξει σεξουαλικα υπονοουμενα....Αν αυτο δεν ειναι παρακμη και σκουπιδι τοτε τι ειναι;Και μην ξεχναμε οτι προβαλλεται στις 9 το βραδυ!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η "Στιγμη της Αληθειας" εχει προκαλεσει τοσο ντορο και εχουμε φτασει στο σημειο καποιοι κυριοι σε ενα γραφειο να κρινουν οτι δεν πρεπει να τη βλεπουμε, ενω η φρασεολογια του συγκεκριμενου κυριου περναει στο ψιλο...

 

 

@Snowball:Ειτε υπαρχει ελευθερια λογου στο myphone, ειτε οχι δεν μπορεις να συγκρινεις ενα forum στο Ιντερνετ,τους moderator και τον ιδιοκτητη με την τηλεοραση και το ΕΣΡ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος που βρίζει σε όλη την διάρκεια της εκπομπής του, ΔΕΝ σας πειράζει???? (σημειωτέων, έχει και ΠΟΛΛΑ παιδιά στο στούντιο)!!!

 

Σε παρακαλώ, κάτω τα χέρια από τον αδέκαστο επαναστάτη της ελληνικής TV.

Αυτός είναι ο τηλεοπτικός θεός, θα τον θέσουμε σε κρίση και αμφισβήτηση τώρα;... ;)

(πριν προλάβει κάποιος να πει ότι τρελάθηκα, όχι, πλάκα κάνω φυσικά...)

Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα λες φίλε μου. Αν και θεωρώ όντως σκουπίδι τη "Στηγμή της Αλήθειας", παρόλα αυτά θεωρώ αν μη τι άλλο υποκριτικό το να αποφασιστεί να κοπεί στο τέλος της σεζόν. Και ενώ υπάρχουν πολύ χειρότερα σκουπίδια που δεν έχουν διανοηθεί να τα ακουμπήσουν, βλέπε Πάνια κλπ... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε παιδιά κι εγώ δεν τον πάω καθόλου το Λαζοπουλο (ειδικα οταν ακουω αυτο το "νεος αριστοφανης" ...:X) αλλά μην εξισώνουμε τωρα και με τη Μανωλιδου έλεος! τουλαχιστον αμα δεις Λαζοπουλο μπορεί να πάρεις και 2 χρήσιμα μηνυματα μεχρι να τελειωσει η εκπομπή (και ξαναλεω δεν τον παω καθολου ουτε αυτον ουτε το στυλ του, αλλα οτι "τα χώνει" καμια φορά "τα χώνει") και σιγά τωρα που λέει μ@λ@κ@ς...αυτό μας πείραξε! ε, μην ειμαστε και πουριτανοι! "ιιιιι τι ειπεεεε! πιπέρι πιπέρι":lol::p (και - οχι οτι εχουν καμία σχέση - αλλά Αριστοφάνη έχετε δει ποτέ? να τον λογοκρίνουμε κι αυτόν?)
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε παιδιά κι εγώ δεν τον πάω καθόλου το Λαζοπουλο (ειδικα οταν ακουω αυτο το "νεος αριστοφανης" ...:X) αλλά μην εξισώνουμε τωρα και με τη Μανωλιδου έλεος! τουλαχιστον αμα δεις Λαζοπουλο μπορεί να πάρεις και 2 χρήσιμα μηνυματα μεχρι να τελειωσει η εκπομπή (και ξαναλεω δεν τον παω καθολου ουτε αυτον ουτε το στυλ του, αλλα οτι "τα χώνει" καμια φορά "τα χώνει") και σιγά τωρα που λέει μ@λ@κ@ς...αυτό μας πείραξε! ε, μην ειμαστε και πουριτανοι! "ιιιιι τι ειπεεεε! πιπέρι πιπέρι":lol::p (και - οχι οτι εχουν καμία σχέση - αλλά Αριστοφάνη έχετε δει ποτέ? να τον λογοκρίνουμε κι αυτόν?)

 

Με την ιδια λογικη θα σου πω: "Σιγα, το οτι ο ταδε ειπε οτι ειναι γκευ σε πειραξε;".Επισης μπορω να σου πω οτι δεν θελω τα παιδια/ανηψια/αδερφια μου να ακουνε βρισιες και εσυ πολυ σωστα θα μου πεις "Τοτε να μην παρακολουθουν την εκπομπη του", κατι που ισχυει και για τη Μανωλιδου.Οπως καταλαβαινεις ειναι θεμα επιλογων, που ολοι εχουμε δικαιωμα να τις κανουμε εμεις για τους εαυτους μας και οχι καποιοι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε παιδιά κι εγώ δεν τον πάω καθόλου το Λαζοπουλο (ειδικα οταν ακουω αυτο το "νεος αριστοφανης" ...:X) αλλά μην εξισώνουμε τωρα και με τη Μανωλιδου έλεος! τουλαχιστον αμα δεις Λαζοπουλο μπορεί να πάρεις και 2 χρήσιμα μηνυματα μεχρι να τελειωσει η εκπομπή (και ξαναλεω δεν τον παω καθολου ουτε αυτον ουτε το στυλ του, αλλα οτι "τα χώνει" καμια φορά "τα χώνει") και σιγά τωρα που λέει μ@λ@κ@ς...αυτό μας πείραξε! ε, μην ειμαστε και πουριτανοι! "ιιιιι τι ειπεεεε! πιπέρι πιπέρι":lol::p (και - οχι οτι εχουν καμία σχέση - αλλά Αριστοφάνη έχετε δει ποτέ? να τον λογοκρίνουμε κι αυτόν?)

 

Καλά, εννοείται ότι είναι τουλάχιστον ατυχής (αν όχι ιεροσυλία) η όποια σύγκριση Λαζόπουλου-Αριστοφάνη, θα συμφωνήσουμε απόλυτα σε αυτό πιστεύω.

 

Να προσθέσω όμως ότι μαζί με τα 2-3 χρήσιμα μηνύματα που θα πάρεις από το Λαζόπουλο, θα σου περάσει (αν θέλεις φυσικά ;)) και τις πολιτικές/ιδεολογικές του απόψεις, που το θεωρώ αν μη τι άλλο εμετικό. Το θέμα μας δεν είναι ο Λαζόπουλος, αλλά το "κόψιμο" της "Στιγμής της Αλήθειας". ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε παιδιά κι εγώ δεν τον πάω καθόλου το Λαζοπουλο (ειδικα οταν ακουω αυτο το "νεος αριστοφανης" ...:X) αλλά μην εξισώνουμε τωρα και με τη Μανωλιδου έλεος! τουλαχιστον αμα δεις Λαζοπουλο μπορεί να πάρεις και 2 χρήσιμα μηνυματα μεχρι να τελειωσει η εκπομπή (και ξαναλεω δεν τον παω καθολου ουτε αυτον ουτε το στυλ του, αλλα οτι "τα χώνει" καμια φορά "τα χώνει") και σιγά τωρα που λέει μ@λ@κ@ς...αυτό μας πείραξε! ε, μην ειμαστε και πουριτανοι! "ιιιιι τι ειπεεεε! πιπέρι πιπέρι":lol::p (και - οχι οτι εχουν καμία σχέση - αλλά Αριστοφάνη έχετε δει ποτέ? να τον λογοκρίνουμε κι αυτόν?)

 

Όχι βρε συ , τo μ@λ@κ@ς είναι από τα λίγα που λέει ...! Λέει ΠΟΛΛΑ παραπάνω , που δεν χρειάζεται ν' αρχίσουμε να τα λέμε! Αλλά και πολλά σεξ. υπονοούμενα, προσβολές γενικές , προσβολές θρησκευτικού χαρακτήρα, επιθέσεις σε προσωπικό επίπεδο (βλ. Σαρρή , Ντενίση κτλ κτλ κτλ)

Μια τρελή γκάφα μάλιστα τελευταία που έκανε και μάλιστα ΔΕΝ ζήτησε ποτέ συγνώμη ... είναι όταν έδειξε απόσπασμα από μια εκπομπή που πήρε οπαδός του Πάοκ με πρόβλημα στην ομιλία και ο παντογνώστης Λαζόπουλος τον "έβγαλε" κοκκάκια και πρεζάκια!

Τι αντίκτυπο θα έχει στο παιδί αυτό ο δημόσιος αυτός εξευτελισμός!???

Στο θέμα μάλιστα αυτό ασχολήθηκαν πολλά blogs , με παρεμβάσεις ακόμα και από συγγενείς του παιδιού , αλλά ..... Ο Λάζ στην κοσμάρα του!

Και το άλλο με τις πολιτικές του ιδεολογίες είναι ανεπίτρεπτο! Πως μια εκπομπή τέτοια έχει το δικαίωμα να προσηλυτίζει πολιτικές ιδέες , ΔΕΝ το καταλαβαίνω!!!

Ένα τυχαίο παράδειγμα ήταν το τελευταίο ...! Υπάρχουν και ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία της κουβέντας που κάνουμε σχετικά με το "κόψιμο" της "Στιγμής της Αλήθειας", θα ήθελα να δω αν το ΕΣΡ θα φανεί το ίδιο "ευαίσθητο" και σε θέματα εκμετάλλευσης και προσβολής της προσωπικότητας ατόμων με μειωμένη αντίληψη, όπως πολλάκις έχουμε δει να συμβαίνει στην εκπομπή της Πάνια. Απορώ πώς μετά από τόσα χρόνια βρίσκεται ακόμα στον αέρα αυτό το σκουπίδι της ελληνικής TV, που κατ' εμέ πραγματικά μπροστά του η "Στιγμή της Αλήθειας" ωχριά. ... :rolleyes:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τι λετε ρε παιδια, κι ο Αριστοφανης ειχε χυδαια υπονοουμενα στα κειμενα του, να λογοκριθει παραυτα...

Απορω πως μπλεξαμε μια σατυρικη εκπομπη με την παρακμη που παρουσιαζε η Μανωλιδου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχ, ρε παιδιά, γίνεται να μην αναφέρουμε τον Λαζόπουλο και τον Αριστοφάνη μαζί;

2500 χρόνια ιστορίας και βρήκαμε τον Λαζόπουλο να βάλουμε στους 100 καλύτερους Έλληνες!

Άντε γιατι τα θυμάμαι και αυτά τα παρανοϊκά/παρακμιακά και τρελαίνομαι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θεωρώ την "Στιγμή της Αλήθειας" σκουπίδι.Την βλέπω ή μάλλον την έβλεπα ως μια εκπομπή για να περνάει η ώρα :p:happy:.Πάντως το μόνο καλό που έκανε το Ε.Σ.Ρ ήταν ότι την "έκοψε" στο τέλος της σεζόν και δεν την "έκοψε" στη μέση της σεζόν ώστε να μείνει το κανάλι -ANT1- "ξεκρέμαστο".

 

Υ.γ:Πάντως ήταν βλακεία που την "έκοψαν" γιατί αν συνέχιζε και για δεύτερη χρονιά το Ε.Σ.Ρ θα έπαιρνε περισσότερα λεφτά.;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τι λετε ρε παιδια, κι ο Αριστοφανης ειχε χυδαια υπονοουμενα στα κειμενα του, να λογοκριθει παραυτα...

Απορω πως μπλεξαμε μια σατυρικη εκπομπη με την παρακμη που παρουσιαζε η Μανωλιδου

 

Εξαρταται και απο ποιον χρησιμοποιει αυτα τα υπονοουμενα...Ελπιζω να μην μπαινεις καν στον κοπο να συγκρινεις τον Αριστοφανη με τον Λαζοπουλο:X.Χωρις να θελω να σε προσβάλω μου φαινεται καπως γραφικο...Και για να μην ειμαι αλλο off-topic, θα ηθελα να σε ρωτησω αν θεωρεις περισσοτερο "παρακμη" ή "σκουπιδι" τη δηλωση καποιου οτι πχ εχει κανει σεξ με 200 ατομα στις 11 το βραδυ, απο τις ακατασχετες υβρεις στις 9.Επισης αν θεωρεις τον εαυτο ικανο να αποβαλλει ερεθισματα που κατα τη γνωμη σου ειτε δεν σε αφορουν ειτε προσβάλουν την αισθητικη σου. Και για να ξεκαθαρισω τη θεση μου δεν παρακολουθω ουτε τη "Στιγμη της Αληθειας" ουτε το Λαζοπουλο και δεν με αφορα το κοψιμο τους, αρκει να γινει απο το μονο αρμοδιο οργανο το οποιο ειναι το κοινο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες η τηλεόραση να είναι ακριβώς όπως το ιντερνετ δηλαδή;

 

Edit: Μέχρι να μου απαντήσεις, για όσους μιλάνε για λογοκρισία και ελευθερία λόγου: Στο myphone έχουμε πλήρης ελευθερία λόγου; Αν όχι, γιατί;

 

Εσύ θα ήθελες το ίντερνετ να είναι όπως η τηλεόραση μήπως; Απάντησέ μου και θα σου απαντήσω και γω μετά.

 

Το myphone είναι ένα ιδιωτικό μέσο που ανήκει σε κάποιον.Ο ιδιοκτήτης του λοιπόν (και όχι κάποιο ΕΣΡ) έχει ορίσει κάποιους κανόνες που πιστεύει ότι τηρώντας τους θα οδηγήσει το φόρουμ στην επιτυχία.Αν εσύ δεν θες να τους τηρήσεις γιατί πιστεύεις ότι δεν υπάρχει ελευθερία λόγου πχ,"τιμωρείς" τo myphone με το να μην το επισκεφτείς ξανά,και κείνο χάνει ένα μέλος.Εσύ βρίσκεις άλλο φόρουμ που σε ικανοποιεί και τέλος.

Εγώ που θέλω να δω στην τηλεόραση την στιγμή της αλήθειας και δεν μπορώ γιατί κάποιος με περιορίζει,τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται και απο ποιον χρησιμοποιει αυτα τα υπονοουμενα...Ελπιζω να μην μπαινεις καν στον κοπο να συγκρινεις τον Αριστοφανη με τον Λαζοπουλο:X.Χωρις να θελω να σε προσβάλω μου φαινεται καπως γραφικο...Και για να μην ειμαι αλλο off-topic, θα ηθελα να σε ρωτησω αν θεωρεις περισσοτερο "παρακμη" ή "σκουπιδι" τη δηλωση καποιου οτι πχ εχει κανει σεξ με 200 ατομα στις 11 το βραδυ, απο τις ακατασχετες υβρεις στις 9.Επισης αν θεωρεις τον εαυτο ικανο να αποβαλλει ερεθισματα που κατα τη γνωμη σου ειτε δεν σε αφορουν ειτε προσβάλουν την αισθητικη σου. Και για να ξεκαθαρισω τη θεση μου δεν παρακολουθω ουτε τη "Στιγμη της Αληθειας" ουτε το Λαζοπουλο και δεν με αφορα το κοψιμο τους, αρκει να γινει απο το μονο αρμοδιο οργανο το οποιο ειναι το κοινο.

 

Τοτε ο γραφικος ειναι αυτος που αρχικα ανεφερε Αριστοφανη και Λαζοπουλο, γιατι εγω οχι δεν τους συγκρινα...δεν ξερω πως υπεθεσες κατι τετοιο. Ναι το θεωρω περισσοτερο σκουπιδι καθοτι οι υβρεις ειναι μερος εξυπνου κατα πολλους χιουμορ, σατυρικης εκπομπης και προσωπικα δεν θεωρω καθολου χυδαιο τον τροπο που γινεται αυτο...Υπαρχουν διαφοροι τροποι να πεις κατι και να φανει απο χυδαιο, εως αστειο ή απλα αδιαφορο/χαζο.

 

Στην περιπτωση της εκπομπης της Μανωλιδου, μου φαινεται εκπομπη χυδαια, οχι λογω των οσων λεγονται αυτα καθ αυτα αλλα του τροπου που γινεται, δεν μου αρεσουν τα ριαλιτι και θα θεωρω κατωτατου επιπεδου. Ε αυτα.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται και απο ποιον χρησιμοποιει αυτα τα υπονοουμενα...Ελπιζω να μην μπαινεις καν στον κοπο να συγκρινεις τον Αριστοφανη με τον Λαζοπουλο:X.Χωρις να θελω να σε προσβάλω μου φαινεται καπως γραφικο...Και για να μην ειμαι αλλο off-topic, θα ηθελα να σε ρωτησω αν θεωρεις περισσοτερο "παρακμη" ή "σκουπιδι" τη δηλωση καποιου οτι πχ εχει κανει σεξ με 200 ατομα στις 11 το βραδυ, απο τις ακατασχετες υβρεις στις 9.Επισης αν θεωρεις τον εαυτο ικανο να αποβαλλει ερεθισματα που κατα τη γνωμη σου ειτε δεν σε αφορουν ειτε προσβάλουν την αισθητικη σου. Και για να ξεκαθαρισω τη θεση μου δεν παρακολουθω ουτε τη "Στιγμη της Αληθειας" ουτε το Λαζοπουλο και δεν με αφορα το κοψιμο τους, αρκει να γινει απο το μονο αρμοδιο οργανο το οποιο ειναι το κοινο.

 

φιλε μου μπερδευεσαι λιγο.

Τη λεξη "*******" σημερα τα παιδια τη μαθαινουν απο 2 χρονων. υπαρχουν γονεις/θειοι/αδερφια που πριν το παιδακι μαθει να λει "φαι" ή "κακα", του μαθαινουν το "*******" για να σπανε πλακα. Θελω να πω οτι ρε παιδι μου, δε περιμενα το λαζοπουλο για να μαθουν κακες λεξουλες τα παιδια μου! Αντιστοιχα στη μανωλιδου επιβραβευεται με χειροκροτηματα και με χρηματα το προτυπο του "καποιου οτι πχ εχει κανει σεξ με 200 ατομα στις 11 το βραδυ". πιστευω το δευτερο ειναι πιο σοβαρο, σκεψου το λιγο, συγκρινεις ανομοια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

"καποιου οτι πχ εχει κανει σεξ με 200 ατομα στις 11 το βραδυ". πιστευω το δευτερο ειναι πιο σοβαρο, σκεψου το λιγο, συγκρινεις ανομοια πραγματα.

 

εχ...σορυ για το τελειως ακυρο αλλα εχω κι εγω μια απορία: το "στις 11 το βραδυ" τι ακριβώς προσδιορισμός είναι? (ηταν η ερωτηση "με πόσους έχεις κάνει σεξ στις 11 το βράδυ?", δηλαδη τις άλλες ωρες της ημέρας έχει κάνει με άλλους τόσους ή μιλαμε για συγκεκριμένο βράδυ?:p ) :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...