Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως είναι ασύμφορο να το πάρεις απο Ελλάδα που το βρήκα μονο στο 1ενα πρώτον γιατι είναι τσιμπημένη κατα πολύ η τιμη του και 2) γιατι δεν εχει ελληνικο μενού :wacko:. Θα επανέλθω όταν το παραλάβω, πάντως μου απάντησε ο πωλητής ότι έγινε shipped σήμερα:D. Ωραιο gadgetaki παντως ειδικα που φετος εχει και το euro 2008 και θα χρειαστεί :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο πωλητής από το ebay είναι από Hong Kong, αλλά το θέμα είναι τί γίνεται σε περίπτωση βλάβης της συσκευής;

Θα πρέπει να τη στείλεις πίσω;

Πάντως όπως και να 'χει θεωρώ τα 250ευρώ λογική τιμή εφ όσον υπάρχει η εγγύηση, αλλά αν βάλεις και κανένα 60άρι τελωνείο (γιατί όποτε επιχείρησα να πάρω κάτι από ebay κάπου εκεί μου βγήκε) βγαίνει πάνω κάτω τα ίδια και χωρίς την εγγύηση.

Ένα mp3 είχα αγοράσει από εξωτερικό και έφτασε με πεσμένη μπαταρία, ο πωλητής ουδέποτε απάντησε στα email μου, και τελικά αναγκάστηκα να ξαναπάρω mp3άκι από Ελλάδα.

Γενικά η εμπειρία μου από αγορά εξωτερικού ήτανε αρνητική και ειλικρινά προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να το πάρω από Ελλάδα για να το πάρω και γρήγορα και να μην ρισκάρω τα λεφτά μου.

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής από το ebay είναι από Hong Kong, αλλά το θέμα είναι τί γίνεται σε περίπτωση βλάβης της συσκευής;

Θα πρέπει να τη στείλεις πίσω;

Πάντως όπως και να 'χει θεωρώ τα 250ευρώ λογική τιμή εφ όσον υπάρχει η εγγύηση, αλλά αν βάλεις και κανένα 60άρι τελωνείο (γιατί όποτε επιχείρησα να πάρω κάτι από ebay κάπου εκεί μου βγήκε) βγαίνει πάνω κάτω τα ίδια και χωρίς την εγγύηση.

Ένα mp3 είχα αγοράσει από εξωτερικό και έφτασε με πεσμένη μπαταρία, ο πωλητής ουδέποτε απάντησε στα email μου, και τελικά αναγκάστηκα να ξαναπάρω mp3άκι από Ελλάδα.

Γενικά η εμπειρία μου από αγορά εξωτερικού ήτανε αρνητική και ειλικρινά προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να το πάρω από Ελλάδα για να το πάρω και γρήγορα και να μην ρισκάρω τα λεφτά μου.

 

kalitera na paro 2 kinita kai na exo to alo se periptosi pou mou xalasi kai na glitoso kai 14 evro para na agoraso apo kapou san to site pou anaferis .

gia telonio prepi na kseris oti an exis pari kati kato apo 100 evro den xreonese etsi ki alios ( kai me ena gift tosoi kai tosoi exoume feri iphone xoris telonio )

Link to comment
Share on other sites

και όμως περνάει τελωείο για οποιδήποτε αξία, πουθενά δεν αναφέρεται από κάτω από 100 ευρώ δεν περνάει τελωνείο,

την πάτησα και ξέρω και ας έγραφε ο απατεώνας που μου πούλησε το mp3 από το εξωτερικό gift

Link to comment
Share on other sites

πάντως καλά κάνεις και αναφέρεις τις απόψεις σου σχετικά με το εξωτερικό, και είναι καλό να υπάρχει πολυγνωμία.

Δεν θα επιμείνω γιατί δεν έχω διάθεση να υποστιρίξω την μία ή την άλλη άποψη, αλλά προσωπικά προτιμώ τα Ελληνικά site γιατί σίγουρα δεν θα μπω σε περιπέτειες οποιουδηποτε είδους.

Κάθε άλλη γνώμη πάντα και φυσικά σεβαστή, αλλά όπως και να χει ο προμηθευτής εξωτερικού είναι και παραμένει ανώνυμος, και αν το θελήσει, απλά... άφαντος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως όσο φορες ψωνισα απο e-bay με κανεναν πωλητη δεν ειχα προβλημα και όλα ηταν άψογα! Όσο για την εγγύηση και για ελλατωματικές συσκευες κ.λ.π πρώτον με το e-bay και το paypal βγάζεις εύκολα άκρη και πιστώνονται τα χρήματα σου αν υπάρξει κακη συναλλαγη και κατα δευτερον μου αρεσει να εχω ΕΓΩ επικοινωνια με τον προμηθευτη του προιοντος απο το εξωτερικό παρα με καποιον που τα εμπορευεται στην Ελλαδα. Ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθενας ψωνιζει νομιζω ο,τι και απο οπου του αρεσει και το κρινει συμφεροτερο. Ανωνυμος στο internet δεν υπάρχει apostolos35 στο ebay, για αυτο και το site όπως και το amazon ξεσκιζονται και πάνε μπροστα σε διαφημισεις κ.λ.π. Οι επιτηδειοι καταγγέλονται και εχουν νομικες κυρωσεις.
Link to comment
Share on other sites

To ότι είναι στο ebay.de δεν είναι σίγουρο ότι είναι ο πωλητής στην γερμανία οπότε κοίτα από που το στέλνει.

1. Βάλε το κινητό σου μήπως χρειαστεί να σε ενημερώσει για κάτι

2. δεν ξέρω

3. Το paypal είναι μια υπηρεσία για "ασφαλείς" αγοραπωλησίες μέσω ιντερνετ κοίτα εδώ

 

Ευχαριστώ φίλε!Από Χονγκ Κονγκ ειναι ο πωλητης οπότε παίζει να έχω πρόβλημα με τελωνείο?να του πω να το κάνει mark as gift αν μπορει?

Αν ξέρει και κάποιος ας πει τι ειναι καλύτερο να ζητησω για μεταφορά,EMS or TNT ??Τα παιδιά που το πήρατε τι ειχατε ζητήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!Από Χονγκ Κονγκ ειναι ο πωλητης οπότε παίζει να έχω πρόβλημα με τελωνείο?να του πω να το κάνει mark as gift αν μπορει?

Αν ξέρει και κάποιος ας πει τι ειναι καλύτερο να ζητησω για μεταφορά,EMS or TNT ??Τα παιδιά που το πήρατε τι ειχατε ζητήσει?

 

εμενα φιλε μου ηρθε σε μια εβδομαδα στο σπιτι με τα ελτα.το πηρα με EMS και μου στοιχησε με μεταφορικα 125 ευρω.ουτε τελωνειο ουτε τιποτα.αλλα να τους στειλεις μειλ να στο στειλουν με ελληνικο μενου.ολα μια χαρα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

me tin ems paralamvanoume pragmata kai gia tin doulia mou kai ta 100 evro pou anefera pio prin mou to ipe o ektelonistis mas kai oxi kapios kapou kapote,kalo einai na exoume mia apopsi kai na tin ekfrazoume ala einai krima to ksanleo na dinis diplasia lefta gia to otidipote ..

 

aisxrokerdia legete afto kai koroidia sto katanalotiko kino..kala pou iparxi kai afto edo to forum mipos kai sothi kanena kai glitosi ta leftakia tou /////

 

kai kalo tha itan file apostolos35 otan katakrinis enan tropo agoras na min les apla oti ekanes agora apo eksoteriko ..na anaferis kai apo pou to pires kai na dinis kai mia leptomeria mipos kai glitosis kanena apo ton sigekrimneo politi sin tis alis

Link to comment
Share on other sites

επειδή μπερδεύτηκα λίγο...

το κινητό που έχετε αρκετοι απο εδω πια, είναι αυτο που βρίσκεται στο link που έδωσε ο pompodektakias ?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120259844591#ebayphotohosting

αυτό δεν εχει ελληνικό μενου σύμφωνα με την σελίδα τουλάχιστον...

αν δεν ειναι αυτο, μπορείτε να στείλετε ενα link μεσω ebay που να δείχνει το κινητο με το ελληνικο μενου?επίσης λαμβάνει ελληνικα sms το συγκεκριμενο?

εχει ανέβει κ η τιμή του ή μου φαίνεται?120 δεν το βρίσκαμε?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

nai 120 me ta metaforika peripou , elinika den grafi oti exi ala an diavasis ligo pio prin anaferoume oti prepi na stilis minima ston politi na tou pis oti thes me eliniko menou kai pio xroma protimas :)
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά. Την προηγούμενη Παρασκευή έκανα και εγώ την παραγγελία μου. Επικοινώνησα μαζί του με mail για να τον ρωτήσω για το ελληνικό μενού και το τελωνείο. Η απάντησή του ήταν η εξής "Yes this phone come with Greek language I will mark as a gift and low value on the box". Το αγόρασα απο ebay και πιο συγκεκριμένα απο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110250199212&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:UK:31. Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερώσω.

1. Όποιος σκέφτεται να παραγγείλει απο 3 και πανω να του ζητήση έκπτωση. Ένα δεκάρικο απο κάθε συσκευή θα το γλυτώσει.:):D;)

2. Έχωακούσει οτι η ems είναι καλύτερη χωρίς ομως να εχω προσωπική ακόμα εμπειρία :X

3. Η πληρωμή μεσω paypal είναι πολύ απλή, αρκεί κάποιος να αφιερώσει 5 λεπτά να φτιάξει ενα λογαριασμό paypal και να δηλώσει την καρτα που θα χρεώνει.

4. Για μεγαλύτερη ασφάλεια προτείνω prepaid card όποιας τράπεζας και αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κίνητο θέλω κι εγώ ΑΛΛΑ με DUAL SIM STANDBY (2 αριθμοί ταυτόχρονα) καθώς και Ελληνικά. Δεν βρίσκω τίποτε, παρα μόνο το ZT968-E στο

http://www.china-mobile-phone.com/

 

Έχετε υπόψη κάτι άλλο;

Υπάρχουν εκατοντάδες TV Dual Sim κινητά αλλά όχι με Ελληνικά :mad:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κίνητο θέλω κι εγώ ΑΛΛΑ με DUAL SIM STANDBY (2 αριθμοί ταυτόχρονα) καθώς και Ελληνικά. Δεν βρίσκω τίποτε, παρα μόνο το ZT968-E στο

http://www.china-mobile-phone.com/

 

Έχετε υπόψη κάτι άλλο;

Υπάρχουν εκατοντάδες TV Dual Sim κινητά αλλά όχι με Ελληνικά :mad:

 

 

to kinito to opio pariazi afto to post einai afto pou zitas , 2 energes sim klp klp...den einai poles oi selides gia na tis diavasi kapios :)

Link to comment
Share on other sites

to kinito to opio pariazi afto to post einai afto pou zitas , 2 energes sim klp klp...den einai poles oi selides gia na tis diavasi kapios :)

 

Μα έχω διαβάσει φίλε μου stigmes. Το κινητό είναι το V98, έτσι δεν είναι;

Δέχεται 2 sims αλλά δουλεύει με την μια. Για να αλλάξεις απο τη μια στην άλλη κάνεις εναλλαγή χωρίς να κλείνεις το τηλέφωνο, αλλά και πάλι λειτουργείς μόνο τη μια (δλδ όχι με 2 νούμερα ταυτόχρονα αλλά εναλάξ).

 

Φίλε DROULIS μπορείς σε παρακαλώ να απαντήσεις σε ένα πρόβλημα. Ένας φίλος είχε παραγγείλει (μικρός που είναι ο κόσμος) το V98 πριν 2 ημέρες αλλά όχι απο το link του e-bay παραπάνω αλλά στο

http://cgi.ebay.com/3-0-TFT-Dual-SIM-Camera-MP3-MP4-PDA-TV-Phone-V98-By-EMS_W0QQitemZ120260475791QQihZ002QQcategoryZ3312QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

Δεν ρώτησε για τα Ελληνικά (δεν ήξερες δεν ρώταγες;)

Τωρα απλά το περιμένει! Μπορούν να προστεθούν τα Ελληνικά?

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω διαβάσει φίλε μου stigmes. Το κινητό είναι το V98, έτσι δεν είναι;

Δέχεται 2 sims αλλά δουλεύει με την μια. Για να αλλάξεις απο τη μια στην άλλη κάνεις εναλλαγή χωρίς να κλείνεις το τηλέφωνο, αλλά και πάλι λειτουργείς μόνο τη μια (δλδ όχι με 2 νούμερα ταυτόχρονα αλλά εναλάξ).

 

Φίλε DROULIS μπορείς σε παρακαλώ να απαντήσεις σε ένα πρόβλημα. Ένας φίλος είχε παραγγείλει (μικρός που είναι ο κόσμος) το V98 πριν 2 ημέρες αλλά όχι απο το link του e-bay παραπάνω αλλά στο

http://cgi.ebay.com/3-0-TFT-Dual-SIM-Camera-MP3-MP4-PDA-TV-Phone-V98-By-EMS_W0QQitemZ120260475791QQihZ002QQcategoryZ3312QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

Δεν ρώτησε για τα Ελληνικά (δεν ήξερες δεν ρώταγες;)

Τωρα απλά το περιμένει! Μπορούν να προστεθούν τα Ελληνικά?

sto v98 douleuoun kai oi dio sim tautoxrona. oso afora ga ton filo sou den ksero stilto mou na to do.pm me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Συγνώμη!! Το είδα και έπαθα!:dash:

Είχα δει το ίδιο αλλα έλεγε on sim standby!

Droulis σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!:rolleyes:

Stigmes :respect:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδιά πρώτη φορά γράφω στο forum αν και έχω διαβάσει τα πλείστα , μια βοήθεια , αν γίνετε , έχω παραγγείλει ένα κινεζικo από Hong Kong (κινητο οχι γευμα)πλήρωσα μέσω paypal , ξέρει κανείς τι άθλημα με περιμένει? Το κινητό έκανε 126 Ε και με shipping 146 Αυτά γνωρίζω μέχρι τώρα , και μετά τι?Sorry αν δεν postaro σε σωστο μεροος:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

zita to tracking number gia na blepeis tin paraggeleia sou online, na euxesai na to esteilan me ems kai oxi alles metaforikes giati tha pliroseis teloneio....kaloriziko.
Link to comment
Share on other sites

zita to tracking number gia na blepeis tin paraggeleia sou online, na euxesai na to esteilan me ems kai oxi alles metaforikes giati tha pliroseis teloneio....kaloriziko.

 

DHL Το επελεξα εγω , δεν ξερω ,αερομεταφορες πρεπει να ειναι, εκανα γαφα?:worry: Για τι ποσον μιλαμε αν πληροσω τελωνειο , πανω,κατω?

Link to comment
Share on other sites

DHL Το επελεξα εγω , δεν ξερω ,αερομεταφορες πρεπει να ειναι, εκανα γαφα?:worry: Για τι ποσον μιλαμε αν πληροσω τελωνειο , πανω,κατω?

 

min gelaseis alla an pliroseis teloneio me dhl eidika einai peripou alla tosa 110-120 euro. ektos an pas esi sto benizelos kai to ekteloniseis monos opote glitoneis to ntabatziliki ths dhl(90 euro):(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειμαι απο θεσσαλονικη, οτι προκυψει:( Θα σας ενημερωσω)
Link to comment
Share on other sites

Μάζεψα αρκετές παραγγελίες από φίλους και σκέφτομαι να τα παραγγείλω όλα μαζί. Πιθανών 10-15 κομμάτια. Έτσι κυνδινεύω περισσότερο να περάσω τελωνείο ?

 

Μου είπε ότι θα "σπάσει" την παραγγελία σε 2 ή 3 δέματα και θα γράψει πάνω αξία 80 Euro και Gift ...

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία από μαζική παραγγελία, ας τη μεταφέρει εδώ ...

 

Να το τολμήσω, ή θα φεσωθώ τον εκτελωνισμό ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...