Jump to content

Ράδιο Αρβύλα (Ant1)


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια. Χιούμορ ξεπερασμένο, ατάκες αναμενόμενες, μέχρι και οι κινήσεις τους οι ίδιες.

Η μόνη διαφορά στην ..ένδυση :lol:

'Ασε, πάμε γι' άλλα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Κακη ωρα προβολης.Ταιριαζε καλυτερα στην late night ζωνη οπως επαιζε εδω και τοσα χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Κακη ωρα προβολης.Ταιριαζε καλυτερα στην late night ζωνη οπως επαιζε εδω και τοσα χρονια.

 

Πάντως τσίμπησε αρκετά και κάτι από τις βραδινές ειδήσεις του ΣΚΑΙ με την κ. Κοσιώνη, και έκανε μέχρι στιγμής ποσοστά πάνω από το 20% στο δυναμικό κοινό, όπως είπα και πριν. Ας δούμε λοιπόν, και την άποψη και την αντίδραση σας στο περιεχόμενο.

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν βλεπει πια ειδήσεις, ειδικα οταν παιζονται σχεδον όλες ταυτόχρονα και ειδικοτερα ακομα οταν το κράτος εχει δωσει ενα σκασμο λεφτα στα κανάλια και παιζουν ολη μερα οτι του υποδείξει.

Ας υπαρχουν και αυτοι σαν επιλογη για καποιους που δεν βλεπουν ειδησεις και δεν εχουν netflix και youtube για να δουν οτι επιλέξουν ίδιοι.

 

επισης μην ξεχναμε οτι οι νεοι πια εχουν φυγει απο την τηλεοραση, ολοι πανε προς το διαδικτυο

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν βλεπει πια ειδήσεις, ειδικα οταν παιζονται σχεδον όλες ταυτόχρονα και ειδικοτερα ακομα οταν το κράτος εχει δωσει ενα σκασμο λεφτα στα κανάλια και παιζουν ολη μερα οτι του υποδείξει.

Ας υπαρχουν και αυτοι σαν επιλογη για καποιους που δεν βλεπουν ειδησεις και δεν εχουν netflix και youtube για να δουν οτι επιλέξουν ίδιοι.

 

επισης μην ξεχναμε οτι οι νεοι πια εχουν φυγει απο την τηλεοραση, ολοι πανε προς το διαδικτυο

πολυ σωστος. Οι μοναδικες ειδησεις που αξιζουν σιγουρα δε μεταδιδονται εκεινη την ωρα. Εγω προτιμω τις ΕΤ3 που μπορω να μαθω και κατι παραπανω απο τα πανδημια/ΗΠΑ/κακη τουρκια που παιζουν συνεχεια τα υπολοιπα καναλια με ηχητικα εφε στο background :lol:

με τοση καραντινα βαρεθηκα να βλεπω τηλεοραση. Εννοειται για περισσοτερες ειδησεις υπαρχει το διαδικτυο.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν βλεπει πια ειδήσεις, ειδικα οταν παιζονται σχεδον όλες ταυτόχρονα και ειδικοτερα ακομα οταν το κράτος εχει δωσει ενα σκασμο λεφτα στα κανάλια και παιζουν ολη μερα οτι του υποδείξει.

Ας υπαρχουν και αυτοι σαν επιλογη για καποιους που δεν βλεπουν ειδησεις και δεν εχουν netflix και youtube για να δουν οτι επιλέξουν ίδιοι.

 

επισης μην ξεχναμε οτι οι νεοι πια εχουν φυγει απο την τηλεοραση, ολοι πανε προς το διαδικτυο

 

πολυ σωστος. Οι μοναδικες ειδησεις που αξιζουν σιγουρα δε μεταδιδονται εκεινη την ωρα. Εγω προτιμω τις ΕΤ3 που μπορω να μαθω και κατι παραπανω απο τα πανδημια/ΗΠΑ/κακη τουρκια που παιζουν συνεχεια τα υπολοιπα καναλια με ηχητικα εφε στο background :lol:

με τοση καραντινα βαρεθηκα να βλεπω τηλεοραση. Εννοειται για περισσοτερες ειδησεις υπαρχει το διαδικτυο.

 

Στο τελευταίο που είπατε εσείς οι 2, συμφωνώ και επαυξάνω απόλυτα!!! ;):cool::D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην χθεσινή τους εκπομπή, οι Ράδιο Αρβύλα χλευάζουν τους Έλληνες τους Πόντου, κάνοντας έξαλλους τους τηλεθεατές του OPEN (το οποίο ανήκει στον κ. Σαββίδη (ο οποιός είναι κι αυτός Πόντιος) και το οποίο πέρυσι έκανε επιτυχία με την επίκαιρη ιστορική δραματική σειρά-υπερπαραγωγή, "Το Κόκκινο Ποτάμι"), όπως μας πληροφορεί το παρακάτω λινκ:

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού το είπε ο Φίλιππος Καμπούρης με τις γνωστές βραβευμένες με πούλιτζερ συνεντεύξεις που έκανε στον Mr Μπούτια και την συγχωρεμένη Αλόμα θα είναι όντως αλήθεια.

Ασχέτως που το βίντεο έχει ήδη κατέβει.

Ασχέτως που ο Καμπούρης δουλεύει για το ακροδεξιο ΑΡΤ.

Ασχέτως που δεν έχει υπάρξει ούτε ένα άρθρο από κανένα σάιτ για αυτό το ανύπαρκτο θέμα.

Ασχέτως που το Ράδιο Αρβύλα εξακολουθεί να παίρνει τα σώβρακα από τον ανταγωνισμό.

 

Αν κάποιοι θίγονται από την σάτιρα καλό θα ήταν να κλείσουν εκτός από τη τηλεόραση και το ίντερνετ, δεν ειναι χώροι για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω ότι ήταν καλό που ξαναβγήκανε, γιατί το έχουμε ανάγκη τώρα λίγο γέλιο!! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το θέμα των τελευταίων ημερών, σχετικά με τα περιστατικά σεξουαλικής κακοποίησης στον καλλιτεχνικό χώρο, οι Ράδιο Αρβύλα αναφέρθηκαν σε ένα πρωτοσέλιδο γνωστής καθημερινής εφημερίδας, το οποίο ήταν υβριστικό κατά του πολυαγαπημένου ηθοποιού Χάρη Ρώμα. Εξ ου και η αντίδραση από τον ίδιο, με δηλώσεις του στην πρωινή ψυχαγωγική εκπομπή του OPEN, όπου εργάζεται κι η ίδια η παρέα του κ. Κανάκη:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε αφού το είπε ο Φίλιππος Καμπούρης με τις γνωστές βραβευμένες με πούλιτζερ συνεντεύξεις που έκανε στον Mr Μπούτια και την συγχωρεμένη Αλόμα θα είναι όντως αλήθεια.

Ασχέτως που το βίντεο έχει ήδη κατέβει.

Ασχέτως που ο Καμπούρης δουλεύει για το ακροδεξιο ΑΡΤ.

Ασχέτως που δεν έχει υπάρξει ούτε ένα άρθρο από κανένα σάιτ για αυτό το ανύπαρκτο θέμα.

Ασχέτως που το Ράδιο Αρβύλα εξακολουθεί να παίρνει τα σώβρακα από τον ανταγωνισμό.

 

Αν κάποιοι θίγονται από την σάτιρα καλό θα ήταν να κλείσουν εκτός από τη τηλεόραση και το ίντερνετ, δεν ειναι χώροι για αυτούς.

 

Ναι, τα ξέρω αυτά. Και μιας και μιλάμε για το συγκεκριμένο κανάλι και ποιοί γνωστοί τηλεπαρουσιαστές και δημοσιογράφοι έχουν περάσει από εκεί, έχω αναφερθεί σε δικό μου σχόλιο βέβαια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8084272#post8084272

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, για δείτε κάτι από το Ράδιο Αρβύλα, το οποίο μου φάνηκε πολύ αστείο. Επιτέλους, μπορώ να γελάσω, και έχει αναφορά σε έναν πολύ γνωστό δημοσιογράφο, όπως είναι ο Γιώργος Τράγκας, για όσους τον θυμούνται βέβαια και από τις εκπομπές του.

:lol:::p

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους συμπαρουσιαστές των Ράδιο Αρβύλα, ο Στάθης Παναγιωτόπουλος βρέθηκε θετικός στο κορωναιό, αλλά χθες η εκπομπή τους βγήκε κανονικά δυστυχώς, κι ενώ θα βγει απόψε, δηλαδή ανήμερα της Τσικνοπέμπτης, και το Βινύλιο, όπως πληροφορούμαστε και πάλι εδώ:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα!!! Φοβεροί οι ράδιο αρβύλα εν έτη 2021 και δεν το περίμενα...όταν έχουν υλικό κάνουν παπάδες και γελάς για μέρες μόνος σου χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βρε παιδιά, για εξηγήστε μου. Για τους αγαπημένους μας Ράδιο Αρβύλα, ακούγεται πως ή θα επιστρέψουν στο παλιό καλό πατρικό σπίτι τους, τον ΑΝΤ1 ή θα παραμείνουν τελικά στο OPEN, μιας και έχω διαβάσει σε διάφορα τηλεοπτικά σάιτ, ότι εκτός από το ότι η Καινούργιου έχει έρθει σε επαφές με τον ALPHA, κι ενώ ο Γκουντάρας θα πάει στον ΣΚΑΙ (ναι, μην τον χάσουμε κι αυτόν), κι αυτοί μάλλον πάνε να την κοπανήσουν από τον Σαββίδη. Αληθεύει;

:confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι τους διεκδικει σθεναρα ο Ant1 και το Mega οποτε υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να την κοπανησουν απ'το Open την επομενη σεζον.Ομως δεν επιθυμουν να βγαινουν καθημερινα οπως φετος αλλα μονο 2-3 φορες την εβδομαδα,αρα φανταζομαι οτι θα μετακινηθουν πιο αργα.
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να παραδεχτώ πάντως ότι φέτος σαν να θύμισαν λίγο το ξεκίνημά τους που είχαν πραγματικά ωραίο χαβαλέ. Συμφωνώ όμως πως καθημερινά γίνονται κάπως κουραστικοί, καλύτερα 2-3 φορές την βδομάδα που θα έχουν συγκεντρώσει πραγματικά το υλικό που θέλουν να δείξουν γτ καθημερινά δεν προλάβαιναν και μερικές ημέρες δείχνανε ότι να ναι απλά να συμπληρώσουν την λίστα με τα βίντεο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα 2-3 επεισοδια γεματα υλικο παρα 5 επεισοδια οπου η μιση διαρκεια του επεισοδιου χαραμιζεται δειχνοντας ανοησιες που στελενουν οι τηλεθεατες ,memes και βιντεακια απ'το internet,και να προσπαθουν να στριμωξουν το top επικαιροτητας στο τελευταιο 20λεπτο.Χαιρω πολυ,αν θελω να δω memes μπορω πολυ απλα να μπω στο internet,στην τηλεοραση περιμενω να δω κατι δικο τους, πρωτοτυπο, που δεν το εχω ξαναδει.Και η ωρα μεταδοσης ηταν τετοια που δεν τους επετρεπε μεγαλη ελευθερια εκφρασης.Τους ταιριαζε πολυ καλυτερα η late night ζωνη,εστω και 2 φορες την εβδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσαν απαρα πολύ οι Ράδιο Αρβύλα παλιά (2012-2015), και είναι ίσως η μοναδική σατιρική σειρά που μου αρέσει στην ελληνική TV.. κατα τα άλλα, τα τελευταία χρόνια, και ειδικά τώρα που πήγαν στο Open τις καθημερινές, το χιούμορ τους έχει γίνει προβλέψιμο, χωρίς απρόοπτα και πετυχημένα σχόλια... πχ έχεις ένα βίντεο που σατιρίζει την αναφορά του Βελόπουλου στο θέμα των πολλαπλών ονομάτων ξένων στην χώρα μας, και είναι όλο "α λέω ένα σωρό ψευδώνυμα", ένα άλλο με έναν εκπρόσωπο αντιεμβολιαστικού κινήματος που συνομιλεί με την Στεφανίδου, ένα άλλο όπου ο Άδωνις με gaming chair μιλάει στον Ευαγγελάτο σαν gamer.. και δε ξέρω, δεν θυμίζει το παλιό καλομελετημένο χιούμορ τους... τα μόνα ίσως που μου άρεσαν πάρα πολύ ήταν ένα βίντεο με τον Ευαγγελάτο να καταστροφολογεί γύρω από το κόψιμο μερικών Λουλουδιών στην εκπομπή του, κι ένα εύστοχο σχόλιο που έκανε ο Κανάκης για την ευθιξία ως προς την μη παραίτηση της Λίνα Μενδώνη (αφού παραδέχτηκε ότι την εξαπάτησε ο Λιγνάδης)....

 

Ναι κι εγώ συμφωνώ, θα έπρεπε να μην την έχουν καθημερινά την εκπομπή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 12/6/2021 at 3:35 ΜΜ, NetSurfer_g7 said:

Εχω ακουσει οτι τους διεκδικει σθεναρα ο Ant1 και το Mega οποτε υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να την κοπανησουν απ'το Open την επομενη σεζον.Ομως δεν επιθυμουν να βγαινουν καθημερινα οπως φετος αλλα μονο 2-3 φορες την εβδομαδα,αρα φανταζομαι οτι θα μετακινηθουν πιο αργα.

Και μιας και μιλάμε για τους Ράδιο Αρβύλα, αναρωτιέμαι αν αληθεύει κι αυτό που ήρθε πριν από λίγο:

https://nassosblog.gr/2021/10/apokleistiko-ston-alpha-o-kanakis-meta-to-navagio-me-oren-kai-ant1/

Link to comment
Share on other sites

Σήριαλ έχει καταντήσει αυτη η ιστορία με τον Κανάκη.Απο το καλοκαιρι ακούμε 100 διαφορετικές φήμες σχετικά με το που θα πάνε την νέα σεζόν και τίποτα απο αυτά δεν επιβεβαιώνεται στο τέλος.Η δίκη μου μαντεψια ειναι οτι απλά βαριούνται να κάνουν φέτος εκπομπή,παίζουν επίτηδες καθυστερησεις και δεν καταλήγουν σε κάποιο κανάλι, ώστε να παρατείνουν τις διακοπές τους και να επιστρέψουν όσο το δυνατόν αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και επιτέλους, τέλος κι σε αυτό το μεταγραφικό θρίλερ:

https://www.e-tetradio.gr/Article/31710/ston-ant1-paei-to-radio-arbyla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να και το τρέιλερ των Ράδιο Αρβύλα για το δυναμικό τους comeback στον ΑΝΤ1, μετά από 3 χρόνια περιήγησης σε ΣΚΑΙ, OPEN, και διαδίκτυο:

https://www.youtube.com/watch?v=5N6xxrOc1ag

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι αγαπημένοι μας Ράδιο Αρβύλα έκαναν χθες την πρεμιέρα τους, στο παλιό καλό τους σπίτι , δηλαδή στον ΑΝΤ1 (μετά από 3 χρόνια περιήγησης στον ΣΚΑΙ και το OPEN) με την προσαρμοσμένη στην σημερινή επικαιρότητα μας διασκευή του Get Lucky από τους Daft Punk βέβαια.

https://www.youtube.com/watch?v=Wwt34IGx6No

Οι απόψεις δικές σας.

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Καπως καλυτερη η φετινη σεζον στον Ant1 σε σχεση με την περσινη στο Open.Τουλαχιστον φετος περνανε κατευθειαν στο ψητο χωρις να τρωνε το πρωτο μισαωρο δειχνοντας κρυα memes απ'το διαδικτυο και ανουσιες φωτογραφιες και βιντεο τηλεθεατων,οπως περσι

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...