Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναφέρθηκε βέβαια στην πίσω σελίδα, αλλά δεν πειράζει :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/155159290/RAPH_Radio_Only_RUU_1.02.25.28.rar

 

(Προϋποθέτει να έχεις κάνει hard-spl πρώτα)

 

Μπορείτε να πείτε και σε εμάς τους "ασχετους" με απλά λογάκια πως μπορούμε να το αλλάξουμε και εμείς ......

 

Συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά είμαστε "άσχετοι"....:O

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πείτε και σε εμάς τους "ασχετους" με απλά λογάκια πως μπορούμε να το αλλάξουμε και εμείς ......

 

Συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά είμαστε "άσχετοι"....:O

 

Δεν θα έλεγα όχι και εγώ..:O

Δεν είμαι σε θέση να πειραματιστώ σε τέτοιο βαθμό ακόμα και να μείνω χωρίς τηλ. Ένα λινκ είναι αρκετό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να το ανεβάσετε αυτό πρέπει να έχετε βάλει το HardSPL στο pda σας. αυτό ξεκλειδώνει το τηλέφωνο για να μπορείτε να βάλετε όποια ρομ ή ραδιο θέλετε. αν το έχετε κάνει αυτό, τότε πολύ απλά κατευάζεται την ραδιο και τρέχετε το αρχείο που έχει μέσα, με το τηλέφωνο συνδεμένο στον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

για περισσότερα εγγραφτείτε στο forum.xda-developers.com

Ξεκίνημα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150

 

Αν το κάνετε αυτό χάνεται η εγγύηση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@WebViRuS

δλδ εκτός από αλλαγή rom το hard spl χρειάζεται και για αλλαγή στα tabs του tf3d ;

 

Oxi den xreiazetai na ksekleidwseis ti syskevi sou gia kati toso aplo opws na allakseis ta tabs tou TF3D giati apla den flashareis tipota. :rolleyes:.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα έλεγα όχι και εγώ..:O

Δεν είμαι σε θέση να πειραματιστώ σε τέτοιο βαθμό ακόμα και να μείνω χωρίς τηλ. Ένα λινκ είναι αρκετό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

H diadikasia pantws den einai dyskoli (ean deis kai to link tou filou Tna) arkei na ginei swsta.

 

Sigourepsou oti ksereis ta yper kai ta kata otan ksekleidwneis ti syskevi sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα athanaso πως γίνεται η αλλαγή στα tab, απλά drag n drop στο κατάλληλο φάκελο ή τέλος πάντων κάπως έτσι;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να γνωρίζω σίγουρα τα υπέρ και τα κατά. Σαν κατά νόμιζα ότι είναι η απώλεια της εγγύσης αλλά και αυτό λύνεται από όσο ξέρω. Μου έχει διαφύγει κάτι;

 

Απλά και μόνο η εγκατάσταση του hard spl θεωρείται ξεκλείδωμα ή πρέπει να μπει άλλη ρομ ώστε να θεωρηθεί αυτό;

 

Κάτι τελευταίο, το spb wallet θεωρείται ότι είναι ασφαλής τρόπος να αποθηκέυσω "ευαίσθητα" δεδομένα στο pro;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα athanaso πως γίνεται η αλλαγή στα tab, απλά drag n drop στο κατάλληλο φάκελο ή τέλος πάντων κάπως έτσι;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437420

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να γνωρίζω σίγουρα τα υπέρ και τα κατά. Σαν κατά νόμιζα ότι είναι η απώλεια της εγγύσης αλλά και αυτό λύνεται από όσο ξέρω. Μου έχει διαφύγει κάτι;

 

Swsta ta les... alla ean i syskevi sou gia kapoio logo ginei mi leitourgiki? Tote den tha mporeis na

kaneis tin epanafora. Oxi oti einai syxno fainomeno alla kalo einai na to exoume sta ypopsin.

 

Απλά και μόνο η εγκατάσταση του hard spl θεωρείται ξεκλείδωμα;

 

Nai.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να γνωρίζω σίγουρα τα υπέρ και τα κατά. Σαν κατά νόμιζα ότι είναι η απώλεια της εγγύσης αλλά και αυτό λύνεται από όσο ξέρω. Μου έχει διαφύγει κάτι;

 

Swsta ta les... alla ean i syskevi sou gia kapoio logo ginei mi leitourgiki? Tote den tha mporeis na

kaneis tin epanafora. Oxi oti einai syxno fainomeno alla kalo einai na to exoume sta ypopsin.

 

Κάτι τελευταίο, το spb wallet θεωρείται ότι είναι ασφαλής τρόπος να αποθηκέυσω "ευαίσθητα" δεδομένα στο pro;

 

Nai... aftos einai kai o logos yparksis tou eksallou. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso έβαλα την ρομ που έλεγες αλλά το ρολόι είναι μαύρο! έχεις τίποτα να το γυρίσω πάλι στο λευκό?
Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

ευχαριστώ φίλε μου!

προς το παρόν μένω με την παρούσα ρομ, γιατί έχω πολλά να μάθω ακόμα και βλέπουμε στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

γύρισα πίσω στην DCS 1.4 που την είχα στημένη. δεν έχει διαφορά σε ταχύτητα με αυτή τη ρομ που λέγατε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την DCS 1.5. Μπορώ να πω ότι είδα μεγάλη διαφορά. Ιδίως στην εγκατάσταση προγραμμάτων δεν προλαβαίνεις να δεις πότε γεμίζει η progress bar. Ίσως βοηθάει και η radio (.28) που την πέρασα αμέσως. Ακούγεται πως και αυτή βοηθάει στο θέμα της ταχύτητας.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πως το ράδιο rom βοηθά στην ταχύτητα της συσκευής? δεν κολάει αυτό...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει το προ πόση κατανάλωση σε Μa έχει σε αναμονή ?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
.Μπορεί κάποιος να μου πει το προ πόση κατανάλωση σε Μa έχει σε αναμονή ?

 

Den exw kanei tetoia metrisi alla... exw dei ti mpataria na xanei 1% kata ti diarkeia tis nyxtas! Poly kalo ean analogisteis posa pragmata exei fortwmena i syskevi! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως βοηθάει και η radio (.28) που την πέρασα αμέσως. Ακούγεται πως και αυτή βοηθάει στο θέμα της ταχύτητας.

 

Akougetai alla.... exw tis amfibolies mou akoma! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso έβαλα την ρομ που έλεγες αλλά το ρολόι είναι μαύρο! έχεις τίποτα να το γυρίσω πάλι στο λευκό?

 

Afou den tin kratises ti ROM ok, ean to xreiasteis... mou les! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η ραδιο δεν κάνει το τηλέφωνο πιο γρήγορο μην λέμε ότι θέλουμε :)

 

επίσης η DCS 1.4 είναι γρηγορότερη απο την 1.5 και μάλλον για αυτό το λές

Link to comment
Share on other sites

athanaso επειδη και εγω εχω αρχισει να σκαλιζω το pro (σιγα μη δεν αρχιζα:lol:)

αλλα πλεον ειμαι πιο επιφυλακτικος απο παλια,και εχω ξεχασει και πραγματα,μπορεις να μου πεις πια ειναι η διαφορα των 2 κατωθι προγραμματων??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437420

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405749

Link to comment
Share on other sites

το ένα αλλάζει το πως δείχνει οπτικά το TF3D και το άλλο τις λειτουργίες του κατα κάποιο τρόπο
Link to comment
Share on other sites

το ένα αλλάζει το πως δείχνει οπτικά το TF3D και το άλλο τις λειτουργίες του κατα κάποιο τρόπο

με ποιο να ξεκινησω,ποιο ειναι ευκολοτερο??

Link to comment
Share on other sites

βάλτα και τα 2 να τα δοκιμάσεις. κακό δεν κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...