Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5000, 7070, 2680 & 1680


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο προβλημα ειχε και το e66 που ειχα... εαν περασεις την επαφη απο το κινητο θα εχεις αυτο το προβλημα...εαν το γραψεις στον υπολογιστη και συγχρονισεις ολα θα ειναι οκ... ειναι bug και ισως διορθωθει με καποια μελλοντικη αναβαθμιση
:up:
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχε και το e66 που ειχα... εαν περασεις την επαφη απο το κινητο θα εχεις αυτο το προβλημα...εαν το γραψεις στον υπολογιστη και συγχρονισεις ολα θα ειναι οκ... ειναι bug και ισως διορθωθει με καποια μελλοντικη αναβαθμιση

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...αλλά

δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς .. τα έχω στο 3500c θέλω να τα περάσω στο 5000.

Αυτό που έκανα με το suite τα εσωσα σαν backup arxeio στο pc και μετά τα εκανα restore στο 5000....

καλό ρεβεγιόν!

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...αλλά

δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς .. τα έχω στο 3500c θέλω να τα περάσω στο 5000.

Αυτό που έκανα με το suite τα εσωσα σαν backup arxeio στο pc και μετά τα εκανα restore στο 5000....

καλό ρεβεγιόν!

 

 

edit:

δοκιμασα αυτο.. τα περασα στο αουτλουκ απο το 5000 μετά εσβησα ολα απο το τηλ και μετα τα επανεφερα απο το αουτλουκ .....και τιποτε..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα χθες το 2680 με εξαργύρωση πόντων. Πολύ ωραίο το κινητάκι για τα λεφτά του ;) Επειδή όμως τα τελευταία 5 χρόνια τουλάχιστον, δεν είχα Νόκια, δεν μπορώ να λύσω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Έβαλα τις ρυθμίσεις για Wind plus non stop χειροκίνητα από το site της Wind και ο browser του κινητού συνδέεται κανονικά. Καμία όμως java εφαρμογή δεν συνδέεται. Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει;

 

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω με το nokia5000 αν ξερει καποιος τι να κανουμε ας πει!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δοκίμασε να βάλεις τις ρυθμίσεις κάποιου παλιότερου μεοντέλου που υπάρχει ήδη στην λίστα. Συνήθως, δεν αλλάζει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
μπορει καποιος να πει τι usb παιρνει το 5000?

 

Απο οτι βλεπω ,δεν ....

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-5000/specifications

http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν υποστηρίζει σύνδεση με USB.

Αυτή προφανώς είναι θύρα για σύνδεση με εξοπλισμό του service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέρετε αν γίνεται να στρίψουν οι φωτογραφίες στο 5000?

 

Κ εξηγούμαι:

όταν βγάζω φωτογραφία με κάτω βάση το στενό μέρος (δλδ όρθιο το κινητό), μετά στην έκθεση μου το βγάζει πλαγιαστό. Αλλά έτσι δε λέει να το βάλω ταπετσαρία. Επομένως θέλω η ανάλυση να είναι 960x1280 κ οχι 1280x960. Κ σίγουρα παίρνει κ τέτοια, αφου έχω άλλες φωτογραφίες που μου έχουν στείλει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Παντως, μεταφορα επαφών με bluetooth μεσω PC Suite απο 5000 σε 2680 δεν γίνεται σωστά. Ενω κανεις εξαγωγή των επαφων απο το 5000 και το σωνεις σε *.csv, η εισαγωγή του αρχείου στο 2680 γινεται με τη μεταφορά μονο των ονοματων και οχι των αριθμών. Ξερει κανεις γιατι?? Αφου εχουν την ιδια πλατφορμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει τυχει σε κανεναν να κολλαει αρκετα στα μενου το 5000?δεν κολλαει με την εννοια οτ δεν μπαινει καπου αλλα κανει τα παντα σε πολυ αργο χρονο.ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλώς ήρθες στο myphone :)

Όταν βρίσκεσαι στον ιστό πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις > Γενικές και εκεί θα βρεις την επιλογή για ενεργοποίηση του JavaScript.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα, εχω ενα παλιο κινητο κ συγκεκριμενα το Nokia 5000 κ θα ηθελα να μεταφερω τα μηνυματα του στον υπολογιστη μου. Υπαρχει κανενα προγραμμα? Η συσκευασια του δεν ειχε καλωδιο, μονο μεσω bleutooth γινεται κ πως?
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το pc suite στον υπολογιστή σου και σύνδεσε το 5000 επιλέγοντας στον τρόπο σύνδεσης (από τον υπολογιστή σου), το bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ερωτηση...

 

Εχω ενα 2680...Μεχρι πριν κανα χρονο περιπου,δουλευε κανονικα....Εχει μια βδομαδα που το ξεθαψα,και προσπαθω να το ενεργοποιησω...Αλλα ουτε φωνη,ουτε ακροαση...Το αφηνω για παρα πολυ ωρα στην φορτιση,αλλα παλι τιποτα...Τι μπορει να επαθε;Μπαταρια,λογω αχρηστιας,η κατι αλλο;;;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...