Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας ήθελα να σου πω πως το δοκίμασα σε Ν 95 ΝΟΚΙΑ αλλά δεν μου βγάζει τα κρυφά αρχεία στο sys bin.

 

ευχαριστώ

 

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Δοκίμασε με το HelloOX ,οδηγίες εγκατάστασης θα βρεις στο 1 post του παρόντος και στο επάνω post του @Giannis_mathiou :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει για το Ε51 με version 410.34.001 το αντίστοιχο ΗelloOX?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εχω το SE Satio που τρεχει S60 5th και προσπαθω εδω και καιρο να εγκαταστησω το helloox αλλα με κολαει στο unpacking files ......το υπογραφο πρωτα γιατι ειναι σε unsigned version αλλα τιποτα .Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Από κάποια έκδοση και μετά στην συγκεκριμένη συσκευή δεν "δουλεύει" το HelloOX2.http://helloox2.com/?page=news.Ρίξε μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα κάτι τέτοιο.Απλά ανέφερα ότι από μια έκδοση λογισμικού και μετά το HelloOX2 δεν "δουλεύει" στην συσκευή σου.Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω ν78 με λογισμικο ν30.011 εβαλα το hello-ox 2.07 νομιζω αλλα δεν εβλεπα με τον y-xplorer το private, ενω δεν ξερω που να βρω το rom patcher... τωρα θα δοκιμασω με την αλλη μεθοδο

 

τι επιλεγω, fp1 ? η pre-fp ?

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έκανα ένα hard reset με *#7370# και format την 8gb μνήμη και ο λόγος για όλα αυτά γιατί δεν άνοιγε το εικονίδιο με τις εφαρμογές.

Τελικά μετά τα παραπάνω άνοιξαν οι εφαρμογές αλλά λέω να κάνω μέσω phoenix REFURBISH .

Έχω κατεβάσει μέσω navifirm τα αρχεία αλλά λείπει το rm320_030_000_m020.fpsx και δεν "προχωράει" το REFURBISH . Πού μπορώ να το βρω καθώς επίσης είναι η σωστή διαδικασία αυτή που προσπαθώ να ακολουθήσω ;

 

Σάς ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια συγνωμη αν ειμαι οφ τοπικ,καπου διαβασα οτι υπαρχει τροπος να ανακτηθουν μεσα απο την συσκευη σβησμενα sms,γνωριζει κανεις αν ισχυει κατι τετιο?εχω ενα 5230!Ευχαριστω!
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν υπάρχει τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπαρχει κανενα προγραμμα που να hackαρει V35.0.002 firewall ? εχω δοκιμασει πολλα αλλα τιποτα κανενα δουλεψε
Link to comment
Share on other sites

Λοιπων εχω προβλημα. Εδω και μερικες μερες ψαχνω απεγνωσμένα να hackαρω το κινητο μου (n82 v35.0.002) αλλα μάταια έχω ακολουθήσει αρκετους οδηγους που βρήκα εδω ή σε ξενα site και δεν εχω καταφερει τπτ. Οποιος εχει διαθεση να με βοηθησει για να το hackαρω ας μου δωσει καποιες πληροφοριες για το τι πρπεει να κανω για να εχω προσβαση στο φακελο sys ισως παιζει ρολο και η εκδοση του helox2. Οποιος γνωριζει ας μου πει τα σχετικα. Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει Custom Firmware για το 6730c, με ελληνικά, για να εγκαθιστά κάποιος μη υπογεγραμμένες εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω το Ν95 8gb με v31 χακαρισμενο εαν κανω αναβαθμιση μπορω να το χακαρω παλι;

Ναι μπορείς να το κάνεις κανονικά hack.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετω την παρεα..

Επειδη εχω μπερδευτει με τις διαφορες μεθοδους, ποιο τροπο πρεπει να ακολουθησω για να μπορεσω να δω το e:\sys & το e:\private (της καρτας μνημης εννοω) σε ενα 6220 classic ??

Ξεκινησα με το

Ακολουθούμε το ένα και μοναδικό βήμα:

1.Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το το HelloOX 2.

το εκανα sign και εγκατεστησα το αρχειο που παρελαβα, αλλα δε βρισκω πουθενα το RomPatcher

Ετσι καθε συνεχιση της διαδικασιας ειναι αδυνατη, γιατι ουτε αυτο

Οι κάτοχοι συσκευών S60 3rd Edition Feature Pack 2 για να μπορούν να εγκαθιστούν μη υπογεγραμμένες εφαρμογές (unsigned) θα πρέπει να ακολουθήσουν τις παρακάτω οδηγίες.

Επειδή στις Feature Pack 2 συσκευές το "installserver.exe", δηλαδή το αρχείο που ευθύνεται για την εγκατάσταση unsigned εφαρμογών (εγκαθίσταται κατά την εκτέλεση του HelloOX) δεν λειτουργεί, τη λύση δίνει ένα patch του RomPatcher ονόματι "installserver.rmp".

Για να εμφανιστούν στη λίστα του RomPatcher, τοποθετείτε τα patches στη κάρτα μνήμης στον φάκελο Patches (E:\Patches). Το μόνο που μένει πλέον είναι να τρέξετε το RomPatcher και να ενεργοποιήσετε το εν λόγω patch πατώντας Options > Patch > Enable.

μπορει να λειτουργησει, ουτε η X-plore v1.22_S60_3rd Full access εκδοση μπορει να εγκατασταθει..

Αρα τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μαλλον εχω μεινει πολυ πισω.. 11 μερες (απο τις 18/10) περιμενω την εκδοση πιστοποιητικου απο το hττp://www.opda.net.cn, 9 μερες (απο 20/10) απο το hττp://www.s60certkey.com και 8 μερες (απο 21/10) απο το hττp://andy.ehandysoft.com..

Και φυσικα 9 μερες (απο 20/10) για μια απαντηση εδω μεσα.. Τι ζηταω ο καημενος?? Να μπορεσω να δω το \private για να μπορεσω να βρω τα χαμενα sms μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστοποιητικά έχουν σταματήσει παγκοσμίως από τον Ιούνιο . Μην περιμένεις αδικα.

 

Γι'αυτό που ζητάς , αν συνδέσεις το κινητό στο πισι σε λειτουργία "Αποθηκευτικού χώρου" δεν σου εμφανίζει όλους τους φακέλους ?

Είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση για εμφάνιση κρυφών αρχείων στην εξερεύνηση των Windows?

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση..

Κατα δευτερον καπου πιο πανω ειχα διαβασει οτι πρεπει να το συνδεσω στη usb σε κατασταση PC Suite, οπως κ εκανα κ φυσικα δε μπορουσα να δω αυτο που ηθελα.

Τωρα το συνδεσα σε "μαζικη αποθηκευση" οπως μου ειπες κ βλεπω τα παντα.. Αν θυμαμαι καλα τα sms ειναι στο φακελο f:\private ??

 

Στο F:\Private\1000484b\Mail2 ειναι, το θυμηθηκα..

Κ αν εκει μου δειχνει μονο 5 φακελους του στυλ 00001001_S, 00100000_S, 00100001_S, 00100005_S, 00100006_S αλλα ΑΔΕΙΟΥΣ,σημαινει οτι εχουν χαθει τα παντα??

 

Και σ'αυτη την περιπτωση τι κανω?? Format τη καρτα μνημης?? Με ποιο τροπο??

 

Κ αλλη μια ερωτηση.. Στον Η/Υ οταν πηγαινω στο My Computer - Properties της καρτας μνημης μου δειχνει 268ΜΒ used & 671MB free.

Εαν επιλεψω ΟΛΑ τα αρχεια κ τους φακελους της καρτας κ πατησω παλι properties, μου δειχνει μεγεθος αρχειων στο δισκο (size on disk) 8,75MB για 76 files & 76 folders..

Γιατι ???

Αυτο σημαινει οτι καπου υπαρχουν τα sms (ηταν καπου 2000) κ οι φωτο (περιπου 60-70) αλλα εχει καταστραφει το index κ δε μπορουν να απεικονιστουν ως αρχεια παρα μονο φαινονται σαν κατειλλημενος αποθηκευτικος χωρος??

Edited by PaaNooS
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά αλλά στη V35.0.001 δεν γινετε

 

καλησπέρα παιδιά με το νοκια ν95 V35.0.001 δεν μπορούμε να το κάνουμε hack?? όταν είχα παλιότερη εκδοσή το έκανα με darkkarious αλλά τώρα δε μου δείχνει το bin

 

κανείς τίποτα?????

 

διάβασα σχεδόν όλες στις σελίδες από το θέμα ότι εχω δοκιμάσει δεν δουλεύει τίποτα εκτός αυτού το 90% από τα λινκ δεν δουλεύουν και πέρα από αυτό μεγάλη πατάτε να ανοίγετε θέμα με όλα τα νοκια και ο καθένας να λέει για το μοντέλο του και αυτοί που ψάχνουν να μαθαίνουν όλα τα μοντέλα απέξω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχως ειναι χαοτικές οι σελιδες που βγαινουν σε Google-ψαξιμο για Hacking του Symbian και οι οδηγοι στο myPhone φαινονται να ειναι για παλιοτερες εκδοσεις :(

 

Εχω χαθει πραγματικα :(

Αφου αποφασισα να αγοραζω κανονικα τις εφαρμογες και τα παιχνιδια για το E5-00 μου :p

 

Επειδη ομως η ελπιδα πεθαίνει παντα τελευταια, μηπως εχετε καποιο link για ιστοσελίδες που ασχολούνται με το S60 v3 Hacking η ακομα καλυτερα καποιον οδηγο που να ειναι updated;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω και γω τον πονο μου..θελω να περασω το spbmobileshell αλλα φυσικα πρεπει πρωτα να βρω τα cer key που φυσικα εδω και μηνες δεν τα βρηκα(και δεν υπαρχουν πλεον) επειδη ψαχνομαι εδω και καιρο και ακρη δεν βρισκω,υπαρχει κανενας τροπος να hackαρω την συσκευη μου, να την κανω sign και γω δεν ξερω τι αλλο και με απλο τροπο να μου εξηγησει κανεις τι πρεπει να κανω για να μπορω να περναω εφαρμογες?? ευχαριστω για την οποια απαντηση υπαρξει.. εχω κουραστει πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λοιπον να πω και γω τον πονο μου..θελω να περασω το spbmobileshell αλλα φυσικα πρεπει πρωτα να βρω τα cer key που φυσικα εδω και μηνες δεν τα βρηκα(και δεν υπαρχουν πλεον) επειδη ψαχνομαι εδω και καιρο και ακρη δεν βρισκω,υπαρχει κανενας τροπος να hackαρω την συσκευη μου, να την κανω sign και γω δεν ξερω τι αλλο και με απλο τροπο να μου εξηγησει κανεις τι πρεπει να κανω για να μπορω να περναω εφαρμογες?? ευχαριστω για την οποια απαντηση υπαρξει.. εχω κουραστει πραγματικα.

τελικά το χάκαρα απλά με το norton hack του coderus

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί έφαγα τσάμπα το απόγευμά μου...

 

Bρήκα πολλούς τρόπους στο net,και κατέληξα στον τρόπο με το x-plore,carbide και hack.rar.Tο θέμα είναι οτι δεν ανοίγουν οι φάκελοι συστήματος!'Eχω τα αρχεία του hack.rar στην κάρτα μνήμης μου,αλλά δεν μπορώ να τα περάσω!

 

Tι μπορώ να κάνω;;;

 

Eδιτ:Στοιχεία της συσκευής μου υπάρχουν στην υπογραφή μου...

Edited by plankton69

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί έφαγα τσάμπα το απόγευμά μου...

 

Bρήκα πολλούς τρόπους στο net,και κατέληξα στον τρόπο με το x-plore,carbide και hack.rar.Tο θέμα είναι οτι δεν ανοίγουν οι φάκελοι συστήματος!'Eχω τα αρχεία του hack.rar στην κάρτα μνήμης μου,αλλά δεν μπορώ να τα περάσω!

 

Tι μπορώ να κάνω;;;

 

Eδιτ:Στοιχεία της συσκευής μου υπάρχουν στην υπογραφή μου...

 

χάκαρε απλά με το norton hack του coderus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...