Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)μου εβγαλε αυτο το εικονιδιο διπλα απο το patch :!: σωστα η κατι αλλο επρεπε να βγαλει?:blink:

2) εβαλα μια εφαρμογη και μου λεει πιστοποιητικο εχει ληξει---> σε αυτο βρηκα λυση να μπει με το να το βαλω και να το κανω sign με τα ποιστοποιητικα μου αλλα... δν ανοιγει το προγραμμα απλα.. καμια λυση για αυτο...?(δεν μπορω να σκευτω κατι αλλο περα απο restart, το κανω μια και αν ειναι ξανα λεω αν πετυχε αλλιωσ δεν)

3)μου ειπες να το βαλω unsign

4) σφαλμα πιστοποιητικου επικοινωνιστε με προμηθευτη του προιoντος λεει μια αλλη εφαρμογη

5)μια αλλη αδυνατη εκγατασταση ενσωματομενο μερος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφόσον σου έβγαλε θαυμαστικό (!) αντί για tic (√) σημαίνει πως δεν δουλεύει το patch.

Εξού και το γεγονός ότι δεν μπορείς να περάσεις unsign εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου έβγαλε θαυμαστικό (!) αντί για tic (√) σημαίνει πως δεν δουλεύει το patch.

Εξού και το γεγονός ότι δεν μπορείς να περάσεις unsign εφαρμογή.

 

 

 

 

ΞΕΝΕΡΩΣΑ...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το Ν82 με version 20. Μόλις φορμάρισα το κινητό μου και ήθελα να επαναφέρω το hack.

Πριν το φορμάρισμα είχα την παλιά μέθοδο με το TRK, Caps On/Off κλπ.

Τώρα για αλλαγή ήθελα να δοκιμάσω τον τρίτο τρόπο. Μόλις όμως πάω να εγκαταστήσω το HelloOX 1.0.3, ξεκινάει η εγκατάσταση, αλλά κάποια στιγμή σταματάει και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν δόθηκε η απαιτούμενη πρόσβαση στην εφαρμογή". Εννοείται ότι το αρχείο HelloOX 1.0.3 το έχω υπογράψει με το πιστοποιητικό μου (το υπέγραψα με το παλιότερο που είχα από SymbianSigned, μήπως θέλει υπογραφή με πιστοποιητικό από OPDA????).

 

Τι μπορεί να φταίει; Θενξ προκαταβολικά. :bow:

 

---------------------------------------

 

Άκυρο το βρήκα. Ήθελε πιστοποιητικό από OPDA. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο flash UI είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται να χακάρουν τη συσκευή τους, ακολουθήστε κατευθείαν τον 3ο τρόπο του παρόντος μηνύματος.

---------------------

1ος τρόπος:

 

2ος τρόπος:

 

 

 

3ος τρόπος:

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση : Όταν λέμε "υπογράφουμε" (στον 3ο τρόπο χακαρίσματος) τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε?

Ευχαριστώ.

Διακόσμηση σπιτιού - www.homeguide.gr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το κινητό είναι N82 kai έκανα το βήμα

Υπογράφουμε και εγκαθιστούμε το αρχείο "HelloOX.1.03.Unsigned.sis".

 

μετά το έτρεξα στα applications, κάποια στιγμή μου έβγαλε μύνημα HelloOX System Error (-1) κάπως έτσι για 1 δευτερολέπτο περίπου και συνέχισε να γράφει Applying patches για 10 περίπου λεπτά. εν συνεχεία δε σταματούσε και μιας και έπρεπε να φύγω πάτησω Cancel. Σας έχει τύχει; μήπως χρειάζεται παραπάνω χρόνο; θέλει κάτι διαφορετικό; Sto rar αρχείο του site υπάρχει κι ένας φάκελος Leftup_CertKey τον οποίο δε χρησιμοποίησα καθόλου. Μήπως χρειάζεται σε τπτ;

 

Na προσθέσω επίσης ότι arxika install έκανα το HelloOX στh memory card και όχι στη μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το κινητό είναι N82 kai έκανα το βήμα

Υπογράφουμε και εγκαθιστούμε το αρχείο "HelloOX.1.03.Unsigned.sis".

 

μετά το έτρεξα στα applications, κάποια στιγμή μου έβγαλε μύνημα HelloOX System Error (-1) κάπως έτσι για 1 δευτερολέπτο περίπου και συνέχισε να γράφει Applying patches για 10 περίπου λεπτά. εν συνεχεία δε σταματούσε και μιας και έπρεπε να φύγω πάτησω Cancel. Σας έχει τύχει; μήπως χρειάζεται παραπάνω χρόνο; θέλει κάτι διαφορετικό; Sto rar αρχείο του site υπάρχει κι ένας φάκελος Leftup_CertKey τον οποίο δε χρησιμοποίησα καθόλου. Μήπως χρειάζεται σε τπτ;

 

Na προσθέσω επίσης ότι arxika install έκανα το HelloOX στh memory card και όχι στη μνήμη του κινητού.

Το HelloOX πρέπει να το εγκαθιστούμε στην εσωτερική μνήμη.

Το τρέχουμε για μία και μοναδική φορά ώστε να χακάρει τη συσκευή και μετά το διαγράφουμε.

Δεν χρειάζεται πλέον.

 

 

ΥΓ: Τα capsON/OFF που ανέφερε ο navi55 δεν έχουν εφαρμογή στον 3ο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έλυσα. Εκεί που έλεγε Applying patches, παταω Cancel και ξανατρέχω το HelloOX με αποτέλεσμα να τρέχει μια χαρά, στο τέλος έφτιαξε ενα νέο φακελο Leftup με μια εφαρμογη Modo και έκανα Remove το HelloOX. Κάνω κανονικά install unsigned applications. Thnx anyway

Kάτι αρχεία στη memory card με $$ χαρακτήρες που ξεμειναν χρειάζονται ή να τα κάνω remove?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο φάκελο έμειναν αυτά;

Κατά πάσα πιθανότητα είναι άχρηστα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σβήστα.

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από το χακάρισμα.

Μικρά σκουπιδάκια είναι... δημιουργούνται καμιά φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μολις εκανα αναβαθμιση το λογισμικο στο Ν96. Το θεμα ειναι πως μετα περασα παλι το Helloox, το οποιο φανηκε να εγκατασταθηκε σωστα, με ρωτησε αν θελω να εγκαταστησει το Rompatcher και το Modo και πατησα οχι.. Το κακο λοιπον ειναι πως τωρα ο Rompatcher που ειχα μεσα δεν λειτουρχει σωστα με αποτελεσμα τα πατς να μου βγαζουν κοκκινο σταυρο οταν τα επιλεγω. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση?

Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε ξανά το HelloOX εγκαθιστώντας αυτή τη φορά το RomPatcher.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα... Και οταν πηγα να τρεξω το c2zpatch επανεκινηθηκε το τηλεφωνο... Δεν το καταλαβαινω αυτο...

 

Παλι τιποτα... Και οταν πηγα να τρεξω το c2zpatch επανεκινηθηκε το τηλεφωνο... Δεν το καταλαβαινω αυτο...

 

Ωπ βρηκα τι φταιει! Δεν εχει προβλημα το Rompatcher αλλα τα patches τελικα. Βρηκα το open4all patch updates απο εναν τυπο στο γνωστό μαγαζάκι και λειτουργει. Οποτε αναφερω πως στο νεο λογισμικο του Ν96 τα εξης δεν λειτουργουν:

c2z patch (old firmware) κανει επανεκινηση και υποθετω πως θα βγει νεο (αν δεν εχει ηδη βγει οποτε καθε πληροφορια καλοδεχουμενη και απαραιτητη).

NoCameraSound patch.

και installserverN96 (αυτο τι υποτιθεται πως κανει?)

Κανονικα λειτουργουν:

Open4All (Updated)

Remove Red LED on video

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες την ειδική έκδοση RomPatcher για το Ν96?

 

Ναι και λειτουργει, τα πατς δεν λειτουργουνε πια μαλλον οπως ειπα παραπανω. :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...