Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω οτι το ολο θεμα με το hack ειναι για να κανουμε sign τις εφαρμογες και μετα ολα τα αλλα !

Ετσι δεν ειναι ?

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα από την όλη διαδικασία είναι ακριβώς αυτό.

Βέβαια συνέχεια βγαίνουν καινούρια κολπάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαζοντας το rompatcher και κανοντας hack το τηλ. μου χανω την εγγυηση?

Και αν κανωντας το hack κινδυνευει η συσκευη να παθει ανερπανορθωτη ζημια?

 

Δεν χανεις εγγυηση ουτε κινδυνος για ανεπανορθωτη ζημια! Οι δημιουργοι ειναι ξεκαθαροι πως με ενα restart απενεργοποιουνται οι patches και δεν υπαρχει φοβος για τιποτα! Με ενα ξαναπερασμα του λογισμικου μεσω αναβαθμισης τιποτα δεν προδιδει το χακ! :)

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις εγγυηση ουτε κινδυνος για ανεπανορθωτη ζημια! Οι δημιουργοι ειναι ξεκαθαροι πως με ενα restart απενεργοποιουνται οι patches και δεν υπαρχει φοβος για τιποτα! Με ενα ξαναπερασμα του λογισμικου μεσω αναβαθμισης τιποτα δεν προδιδει το χακ! :)

 

Ωραια αφου εχω την 21 πως θα ξανακανω αναβαθμιση λογισμικου αφου δεν εχει βγει νεοτερη?

Γινετε να ξαναπερασουμε απο πανω την ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα κινητά γίνεται, σε άλλα όχι.

Δοκίμασε με το NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις εγγυηση ουτε κινδυνος για ανεπανορθωτη ζημια! Οι δημιουργοι ειναι ξεκαθαροι πως με ενα restart απενεργοποιουνται οι patches και δεν υπαρχει φοβος για τιποτα! Με ενα ξαναπερασμα του λογισμικου μεσω αναβαθμισης τιποτα δεν προδιδει το χακ! :)

 

Δε χρειάζεται να κάνεις update. Ένα format της μνήμης του τηλεφώνου αρκεί μια χαρά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μολις hackαρα και εγω το Ν95 8gb με το τελευταιο f/w!με τον profiler δεν ασχοληθηκα καθολου απλα τον εκανα install και ουτε που τον ανοιξα,εβαλα τα capsonoff FP1 και ολα δουλευουν τελεια:D με το rompatcher τι παιζει?να βγαλω τα capson off πριν το περασω χρειαζονται μετα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εκανε εγκατασταση στο κινητο του το ROM Patcher να μου ανεβασει τα παρακατω αρχεια;

 

C:\resource\apps\ROMPatcher.rsc

C:\resource\apps\ROMPatcher_aif.mif

C:\resource\apps\ROMPatcher.mbm

C:\sys\bin\RPEngine.ldd

C:\sys\bin\ROMPatcher.exe

C:\sys\hash\ROMPatcher.exe

C:\sys\hash\RPEngine.ldd

C:\System\Data\RP.dat

C:\private\10003a3f\import\apps\ROMPatcher_reg.

 

Eυχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εκανε εγκατασταση στο κινητο του το ROM Patcher να μου ανεβασει τα παρακατω αρχεια;

 

C:\resource\apps\ROMPatcher.rsc

C:\resource\apps\ROMPatcher_aif.mif

C:\resource\apps\ROMPatcher.mbm

C:\sys\bin\RPEngine.ldd

C:\sys\bin\ROMPatcher.exe

C:\sys\hash\ROMPatcher.exe

C:\sys\hash\RPEngine.ldd

C:\System\Data\RP.dat

C:\private\10003a3f\import\apps\ROMPatcher_reg.

 

Eυχαριστω :)

 

εχεις μηνυμα :D

Link to comment
Share on other sites

εγκαταστησα το rom patcher αλλα μολις το ανοιγω κλεινει μονο του,ξεχασα να κανω τιποτα σημαντικο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγκαταστησα το rom patcher αλλα μολις το ανοιγω κλεινει μονο του,ξεχασα να κανω τιποτα σημαντικο?

Τα paches τα πέρασες στη κάρτα μνήμης (E:\Patches);

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εβαλα ακομα αλλα δεν θα επρεπε να ανοιγει και ετσι?αυτη ειναι η λυση λοιπον?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε τα...

Εγώ που δεν είχα βάλει δεν έκλεινε αλλά μου κόλλαγε όλο το κινητό και έκανε επανεκκίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εάν δέν λυθεί με αυτό, ξαναπέρασε το ROM Patcher. :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω μολισ μπορεσω αλλα δεν ειδα υπαρχει κανενα ενδιαφερον patch?απο μια ματια που εριξα δεν ειδα τιποτα ιδιαιτερο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι oτι θα βγουν πολλα patch ακομη καλο θα ειναι να μην το αφησεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι oτι θα βγουν πολλα patch ακομη καλο θα ειναι να μην το αφησεις.. :)

 

τελικα σου δουλεψε εσενα γιαννη? και αλλο patch για ShutdownAnimation :) στο xxxxxxxxxx. αλλαξε κατα πολυ η εμφανιση του n95 8gb :D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως μου δουλεψε με αγγλικα :dance:

Εκανα εγκατασταση ενα κινεζικο .sis που ειχα

και μετα εκανα extract στο C τα αρχεια που μου ανεβασες.

 

Aπο αυριο θα αρχισω να δοκιμαζω τα νεα κολπακια.. :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να ανεβάσει οτι κολπάκι έχει βγει μέχρι τωρα και να λέει το καθενα τι κάνει για να τα έχουμε όλα μαζεμενα?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

10 σελιδες ειναι ολο το θεμα σε 5' εχεις παρει την απαντηση απο μονος σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να ανεβάσει οτι κολπάκι έχει βγει μέχρι τωρα και να λέει το καθενα τι κάνει για να τα έχουμε όλα μαζεμενα?:)

 

εγω μεχρι τωρα εχω αλλαξει τα : shutdown animation , startup sound και startup animation . επισης εχω το patch allin1 για να απενεργοποιουντε ΟΛΟΙ οι ηχοι της καμερας το patch για να μη ζητανε οι εφαρμογες java αδεια για τα παντα (συνδεση, στοιχεια χρηστη και ολα τα αλλα που μας ζαλιζουν) και το patch c2z με το οποιο εχω αλλαξει το *#0000# και το περι του οπως δειχνουν τα παρακατω screenshots:D Αυτα μεχρι τωρα:)

Link to comment
Share on other sites

Το κολπακι για να αλλαξουμε το operator logo πχ απο vodafone gr σε Le_bron το εχουμε?

 

Edit: Μηπως φταιει το οτι η συνδεση μου δεν ειναι ethernet αλλα με modem usb?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει το οτι η συνδεση μου δεν ειναι ethernet αλλα με modem usb?

Όχι διότι και εγώ usb modem έχω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε τα...

Εγώ που δεν είχα βάλει δεν έκλεινε αλλά μου κόλλαγε όλο το κινητό και έκανε επανεκκίνηση.

ειχες δικιο itcrist86!!περασα τα patches και δουλευει ρολοι:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...