Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@dimihatzi Δεν είναι απλά free αλλά είναι και opensource :P

 

@ntinouli Εταιρικό με ειδικές τιμές... (αρκετά χαμηλότερες από το commercial :P)

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξαναγράφω ένα θέμα αλλα το διάβασα πολύ στις τελευταίες σελίδες και θέλω επειγόντος βοήθεια..

Αναφέρουν πολοί ποιο πάνω ότι το ΒΒ συνχρονίζει με mac.το έχει δοκιμάσει κανεις..

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα.Τα Ελληνικά είναι κινέζικα και δεν μπορώ με τίποτα να δουλέψω.Υπάρχει λύση αλλα δοκιμασμένη έστο και με πληρωμή,αρκεί κάποιος να την έχει χρεισιμοποιήσει και να ξέρω ότι δουλέυει σίγουρα...

Ευχαριστώ...

 

ΥΓ απλά επειδή πολλοί έιπαν ότι συνχρονίζει σε ερωτησ

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Αρα είναι λίγο άχρηστο εκτός άν κάποιος δεν έχει καμια επαφή στα ελληνικά πράγμα δύσκολο...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Αρα είναι λίγο άχρηστο εκτός άν κάποιος δεν έχει καμια επαφή στα ελληνικά πράγμα δύσκολο...

 

Αυτο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να συγχρονισω το address book με το google και στη συνεχεια να το συγχρονισω με το bb μεσω google sync.

Link to comment
Share on other sites

λιπον παιδεσ καλισπερα προτα προτα...ειμαι τελιοσ ασχετοσ με τα ΒΒ δν εχο οφρα που λεμε...αλλα ειμαι κολιμενοσ με το 9000 και το στορμ...προτα προτα τι προτινετε...απο οτι ειδα κ διαβασα το στορμ δν εχει wifi...δν ειναι απαρετιτο απο τιν μια αλλα απο τιν αλλι ειναι οικονομικι λυσι να βλεπεισ τα εμαιλ σου χορισ να σε τροι καρτα ι αν εχεισ σινεδεσι να τρελενετε...κατι ειδα γ bis or dis ενεργοπιοισι εμαιλ...πλιρονισ αυτο???ποσ γινετε διλ...αυτο τι ειναι δν το εχο κσανακουσι μπορι καπιοσ να με βγαλι απο το σκοταδι και να μου πει μερικα πραγματα κ τι προτινι απο τα 2 κινιτα??

akoma kati allo ti boithaei to 3G...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , εχω κανει 2 e-mail 1 gmail και 1 hotmail ,αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι ενω απο το gmail περνω τα e-mail κανονικα ...

απο το αλλο εχω προβλημα, δηλαδη στο hotmail δεν μου ερχεται τιποτα !!!

γνωριζει καποιος γιατι ?

το ιδιο κανει και σε ενα φιλο μου με bold 9000 και hotmail ..

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω πληρώμενο (20ευρώ περίπου το χρόνο) και μου έρχεται κανονικά.

 

ίσως είναια αυτό.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω πληρώμενο (20ευρώ περίπου το χρόνο) και μου έρχεται κανονικά.

 

ίσως είναια αυτό.

 

ποιο εχεις πληρωμενο ? το hotmail ?

Link to comment
Share on other sites

@b_bil2 Έχεις ενεργοποιήσει την πρόσβαση IMAP στο mailbox σου?

Η πρόσβαση στα μυνήματα από την RIM γίνεται μέσω IMAP και όχι POP...Ίσως να φταίει αυτό...Τσέκαρέ το!

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

@b_bil2 Έχεις ενεργοποιήσει την πρόσβαση IMAP στο mailbox σου?

Η πρόσβαση στα μυνήματα από την RIM γίνεται μέσω IMAP και όχι POP...Ίσως να φταίει αυτό...Τσέκαρέ το!

 

μηπως θα μπορουσες να μου πεις που παω ακριβως και το ενεργοποιο σε IMAP ? :O

Link to comment
Share on other sites

@b_bil2 Sorry φίλε μου, αλλά δεν είχα ποτέ Hotmail και δεν γνωρίζω :(

Ψάξε μέσα στα settings, εκεί θα έχει λογικά την επιλογή... (Microsoft είναι αυτή...μπορεί να το έχει βάλει αλλού :P)

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

"Αυτο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να συγχρονισω το address book με το google και στη συνεχεια να το συγχρονισω με το bb μεσω google sync. "

 

Ούτε αυτό έχω καταφέρει να κάνω να δουλέψει.Δεν μου συνχρονίζει με τίποτα.ητε στο ΒΒ γράφω κάτι ήτε στο Google δεν το βλέπω στην άλλη συσκευή...

Τί να πω..Δουλέυω πολύ με το ημερολόγιο και μου εχει σπάσει τα νευρα.Αναγκάζομαι να γυρνάω σε PC για να κάνω συνχρονισμό..υπομονή,

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

@b_bil2 Sorry φίλε μου, αλλά δεν είχα ποτέ Hotmail και δεν γνωρίζω :(

Ψάξε μέσα στα settings, εκεί θα έχει λογικά την επιλογή... (Microsoft είναι αυτή...μπορεί να το έχει βάλει αλλού :P)

1. Δεν χρειάζεται να έχεις προπληρωμένο Hotmail για να λειτουργήσει στα Βερρυ, έχω και εγώ στάνδαρ λογαριασμό κ λειτουργεί μια χαρά...

2. Το Hotmail δν είναι IMAP, είναι ΗΤΤΡ... κολπα της Microsoft είναι αυτά... γιαυτό δν μπορούμε να πάρουμε τα μαιλ του ΗΜαιλ στο Gmail μέσω ΡΟΡ/ΙΜΑΡ γιατί πολύ απλά έχει διαφορετικό σύστημα...

 

εμένα στο 8310 λειτουργεί μια χαρά...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν χρειάζεται να έχεις προπληρωμένο Hotmail για να λειτουργήσει στα Βερρυ, έχω και εγώ στάνδαρ λογαριασμό κ λειτουργεί μια χαρά...

2. Το Hotmail δν είναι IMAP, είναι ΗΤΤΡ... κολπα της Microsoft είναι αυτά... γιαυτό δν μπορούμε να πάρουμε τα μαιλ του ΗΜαιλ στο Gmail μέσω ΡΟΡ/ΙΜΑΡ γιατί πολύ απλά έχει διαφορετικό σύστημα...

 

εμένα στο 8310 λειτουργεί μια χαρά...

 

Κάτι ξέρω που δεν έκανα ποτέ στην ζωή μου Hotmail δλδ ε?

Xίλιες φορές Gmail και όλες τις υπηρεσίες της Google (Calendar, Reader κτλ), μαζί με IMAP/POP και φυσικά απόλυτη υποστήριξη για BBerry!

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ξέρω που δεν έκανα ποτέ στην ζωή μου Hotmail δλδ ε?

Xίλιες φορές Gmail και όλες τις υπηρεσίες της Google (Calendar, Reader κτλ), μαζί με IMAP/POP και φυσικά απόλυτη υποστήριξη για BBerry!

 

Δεν μπορώ να πω oι υπηρεσίες της Google λειτουργούν τέλεια... και γενικότερα δύνονται λύσεις Enterprize σε end users -το έχω ξανά αναφέρει πολλές φορές και το έλεγα από την αρχή που όλο και όλο ένα Gmail ήταν κ ενα Gcalendar- και όλα αυτά τζάμπα!

Ειδικά με το Android οι λύσεις που προσφέρονται είναι τύπου MS Exchange, BlackBerry Enterprize... αλλά όχι με 200ευρώ η άδεια ανά κινητό...

 

Μάλλον βγήκα λίγο Off Topic...:offtopic:

 

Πάντως με την 4.5 στο 8310 έχω προβλήματα καθυστέρησης... Πολλές φορές τα εμαιλ καθυστερούν μέχρι και ώρες... εκτός αν έρθει στο καπάκι δεύτερο και τότε έρχεται μαζί με το πρώτο...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Το hotmail σε εμένα δουλεύει κανονικά και χωρίς καθυστερήσεις. (8310 με 4.5)

 

Κάθε μήνα όμως απαιτεί να πιστοποιείς την ταυτότητά σου και να ξαναβάζεις τον κωδικό.

 

Δοκίμασε να διαγράψεις το account στο berry και να το ξαναστήσεις από την αρχή;

 

Για gmail πάντως εγώ κατέληξα στο πρόγραμμα gmail που κρατά τις συζητήσεις μαζεμένες δείχνει με διαφορετικό χρώμα τον κάθε αποστολέα και κρατά μαζεμένο το mailbox ενώ έχεις και διαχείριση labels. (Ιδιαίτερα χρήσιμο σε περίπτωση emails προς πολλά άτομα σε μορφή συζήτησης)

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ κατάφερα να συνχρονίσω το ΒΒ 9000 με το gmail (ημερολόγιο) με τα μακ και έλυσα ένα μεγάλο πρόβλημα...

Εχω ακόμα όμως δύο και θέλω βοήθεια...

Από το Outlook δεν μπορέι να περάσει τις φωτογραφίες υπάρχει κα΄τι που κάνω λάθος ή όχι;

και χτές προσπάθησα να μπώ στην σελίδα http://www.myphone.gr και έφαγα αρκετή ώρα αλλα δεν βρήκα σωστή κωδικοποίηση,Ξερει κανείς κάτι..Εχω αλλάξε το theme αν παίζει ρόλο αλλα σε άλλες σελίδες δεν είχα πρόβλημα...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την Αυτόματη Επιλογή Κωδικοποίησης (auto mode) και ως encoding επέλεξε windows-1253...

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δούλεψε.Ειχα την εντύπωση ότι το είδα δοκιμάσει χτέ'ς....

Ελυσα και το άλλο θεματάκι με το Outlook.

Ευχαριστω...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Ειμαι σε διαδικασια αλλαγης κινητου και ενα από τα υποψηφια ειναι και το 9000....

Μπορει καποιος από τους χρηστες να μου πει περιληπτικα τι θεωρει + και τι - στο κινητο?

Δεν εχω ξαναδουλεψει ΒΒ. Τα τελευταια 3 χρονια ειχα Windows Mobile κινητα αλλα θελω να παρω κατι διαφορετικο.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...

Πρώτα απο όλα ξέχνα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ όσον αφορά τα WMobile...

Έχει εντελώς διαφορετική λογική. Είναι πολύ σταθερό σαν κινητό.

Αλλά το μόνο κακό που μπορεί να έχει είναι το μέγεθός του και η καμέρά του.

Απο εκεί και πέρα σαν επαγκελματικη συσκευή είναι ότι καλύτερο!

Ειδικά τώρα με το 3G & WiFi...Αν και το WiFi στα ΒΒ είναι σχεδόν άχρηστο γιατί πολύ απλά το κάθε ΒΒ δουλεύει με το DataPlan-MailService που έχει επάνο, αλλιώς δν δουλεύει...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...