Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300i


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες επειδη το κινητο ειναι απαικτο, και η νοκια παιζει κρυφτο αν ρωτησεις πως το στηνεις, εκατσα 3 μερες και το εφτιαξα με justvoip,χρειαζεται ενα αρχειο ρυθμισεων.το δουλευω εδω και 10μηνο...οποιος ενδιαφερεται...ρωταει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάγκες επειδή το έχω κάνει καιρό... διαβάστε.

Κάποιος που έχει και περισσότερο χρόνο ας το κάνει λίγο πιο αναλυτικά...

 

S40 SIP VoIP Phone Configuration

 

Άπο εδώ http://www.voip-info.org/wiki/view/Nokia

 

 

Support for registering to an arbitrary VoIP/SIP servers is possible with following

 

steps.

 

1) Download S40 VoIP justvoip example and modify it to include the VoIP provider

 

settings that are wanted.

2) Download the wbxml2 tool.

3) Make a .prov file with xml2wbxml.exe tool from your xml file

4) Scan and connect 6300i via Bluetooth.

5) Send the .prov file to the connected 6300i

 

Το 2ο αρχείο που έχω μαζί θέλει τα δικά σας username -password από την εταιρία VOIP που έχετε. Έχει και τις ρυθμίσεις για Justvoip έτοιμες, αν έχετε άλλη προβείτε σε αλλαγές. Ξέχασα, με το notepad το ανοίγετε, και το αλλάζετε.

 

Ελπίζω να δω και κανένα άλλο 6300ι που να δουλεύει με voip...χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα παιδια.

Εχω το 6300i και χθες εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 05.60 αλλα διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει η Ελληνικη γλωσσα για επιλογη στις ρυθμισεις!Το κινητο ειναι αγορασμενο εδω στην Ελλαδα και αρα εχει Ελληνικο product code.

 

Μετα απο πολλη αναζητηση βρηκα εναν οδηγο (βασισμενο στο Nemesis Service Suite και χρησιμοποιωντας ενα διαφορετικο ελληνικο product code) αλλα κανοντας το reinstall απο το Nokia Ovi Suite (απο το Nokia Software Update δεν γινοταν καθως ειχα ηδη την τελευταια εκδοση) μου βγαζε error στην αρχη της διαδικασιας.

Τι μπορω να κανω για να εισαγω την Ελληνικη γλωσσα;Στο μενου δεν με χαλαει και τοσο το Αγγλικο αλλα θελω οπωσδηποτε Ελληνικα για τα μηνυματα!

 

Εκανα αναζητηση και εδω περα πριν κανω αυτην την δημοσιευση αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Edited by iliasb00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Το ότι είναι αγορασμένο στην Ελλάδα δεν σημαίνει ότι έχει Ελληνικό product code.Αν θες γράψε ποιο είναι.Επίσης έχει Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο;

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ταχυτητα :p

 

Για το Product code εχεις δικιο,λαθος μου.Της συσκευης μου ειναι το : 0555967

Επισης το πληκτρολογιο ΔΕΝ εχει Ελληνικα γραμματα (απο E-Shop.gr το πηρα)

 

Αυτον τον οδηγο ακολουθησα και εγω (τον 1ο τροπο) αλλα χωρις αποτελεσμα.Βρηκα τα εξης 2 product code (απο αλλα forum) 0554523 & 0537633.Δυστυχως οπως εγραψα μετα την αλλαγη του product code δεν μπορω να χρησιμοποιησω το Nokia Software Update καθως εχω ηδη την τελευταια εκδοση και δεν μου δινει επιλογη για reinstall.Ετσι χρησιμοποιω το Nokia Ovi Suite που μου δινει αυτην την επιλογη αλλα μολις φτανω στο βημα της εγκαταστασης μου βγαζει αυτο εδω

 

Σε αυτο το θεμα δεν βρηκα τον κωδικο για το 6300i.

Edited by iliasb00
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιατί μπερδεύτηκα,σε ποια συσκευή αναφέρεσαι στο 6300i ή στο 6600i;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το product code για την Ελληνική έκδοση είναι το 0555980.Δοκίμασε ξανά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...