Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300i


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. για ραδιο αρκετα καλα οπως με εχουν βολεψει και τα hands-free πολυ. Αυτος ηταν ενας λογος που αφησα το 6500c

3.δεν νομιζω να υπαρχει για s40 series θα την ειχα αγορασει και εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Δημήτρη.Τελικά το αγόρασε ο αδελφός μου.(Εγώ μάλλον το Ν78 θα προτιμήσω).Εβαλε και την μεγαλύτερη μπαταρία(BL-5C 1020 mAh) και όλα τέλεια.Πολύ καλό το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ Δημήτρη.Τελικά το αγόρασε ο αδελφός μου.(Εγώ μάλλον το Ν78 θα προτιμήσω).Εβαλε και την μεγαλύτερη μπαταρία(BL-5C 1020 mAh) και όλα τέλεια.Πολύ καλό το κινητό!

 

αντε μεγια του τελικα :up::up:

 

δεν ηξερα οτι υπαρχει και πιο μεγαλη μπαταρια σε αυτονομια, αν και απο αποψη αυτονομιας δεν τα παμε και ασχημα με την μπαταρια που περιλαμβανεται (στη συσκευασια) ουτε παρουσιαζονται τα γνωστα προβληματα του παρελθοντος με αλλες συσκευες :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν τα πάμε άσχημα αλλά ούτε και πολύ καλά με τη μπαταρία! Αλλά δεν πειράζει!

 

Εμένα άρχισε να μου κάνει ένα άσχετο τώρα, χωρίς λόγο σταματάει να κάνει κάποιους ήχους. Πχ το έχω στην αναμονή στο γραφείο, μετά από λίγη ώρα το πιάνω να πάρω τηλέφωνο και ενώ είναι στο κανονικό προφίλ, ακούγονται κανονικά πλήκτρα κλπ αλλά σταματάει ο ήχος που ακούγεται όταν πχ κλειδώνεις ή ξεκλειδώνεις το πληκτρολόγιο (όχι μόνο τότε - οπουδήποτε είναι να ακουστεί αυτός ο ήχος, απλά δεν ακούγεται πια). Με ένα restart επανέρχεται, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια με εξτρα χωριτικοτητα ειναι οντως απο τη νοκια. Ενδιαφερον μιας και απο παραεισαγωγη (noname) παλαιοτερα ειχα δοκιμασει απο αγγλια σε νοκια χωρις αποτελεσμα.

 

@thief

 

δοκιμασε στο προβληματακι με τα προφιλ και με τους ηχους κλπ να κανεις αναβαθμιση στο νεο fw ή εναλλακτικα να ξαναπερασεις το τελευταιο firmware

Link to comment
Share on other sites

αντε μεγια του τελικα :up::up:

δεν ηξερα οτι υπαρχει και πιο μεγαλη μπαταρια σε αυτονομια, αν και απο αποψη αυτονομιας δεν τα παμε και ασχημα με την μπαταρια που περιλαμβανεται (στη συσκευασια) ουτε παρουσιαζονται τα γνωστα προβληματα του παρελθοντος με αλλες συσκευες :cool::cool:

Θέλει λίγο "φαγωμα" με γυαλόχαρτο για να ταιριάξει ακριβώς μέσα.Η αυτονομία του είναι πολύ καλή τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση όταν πρωτοβγήκε. Προς στιγμην δεν το κάνει εδώ και δυο μέρες, ίσως έτυχε. Ελπίζω δηλαδή :P

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση όταν πρωτοβγήκε. Προς στιγμην δεν το κάνει εδώ και δυο μέρες, ίσως έτυχε. Ελπίζω δηλαδή :P

 

 

μπορει ναι μπορει και οχι

 

Το fw λογισμικο ενδεχεται να κολλαει μετα απο καποιο καιρο ή να βγαζει καποια σφαλματα

(οπως σου εβγαλε) οποτε αν εχεις διαφορα κολληματα στο προτεινα να το ξαναπερασεις (οταν πας στο update σε αφηνει να το περασεις παλι) αφου κανεις backup πρωτα. Βεβαια περιμενε πρωτα μηπως και "ετυχε" μεμονομενα το σφαλμα με τα προφιλ & τους ηχους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αυτονομία τι λέει το 6300i...?

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του με normal χρήση WiFi (1-2 ώρες/μέρα)?

Υπάρχουν όπως στο 6300 τα πλαινά led που αναβοσφήνουν για αναπάντητες κλήσεις και μη αναγνωσμένα sms...?

 

Τhanks!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αυτονομία τι λέει το 6300i...?

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του με normal χρήση WiFi (1-2 ώρες/μέρα)?

Υπάρχουν όπως στο 6300 τα πλαινά led που αναβοσφήνουν για αναπάντητες κλήσεις και μη αναγνωσμένα sms...?

 

Τhanks!

 

Ο χρονος οπως καταλαβαινεις που θα σου γραψει καποιος ειναι ενδεικτικος. Για τη συγκεκριμενη χρηση γυρω (wi-fi καμια ωρα την ημερα) στις 2,5 μερες με κραταει το βραδυ κλειστο το εχω. Αλλα και παλι ειναι ενδεικτικο αφου ο χρονος αυτονομιας της μπαταριας εξαρταται και απο τη χρηση κλησεων ομιλιας οπως και απο αλλους παραγοντες (χρηση ΒΤ, παιχνιδιών, ραδιόφωνο κλπ κλπ).

 

Ναι αναμοσβηνουν τα πλαινα led για sms & missed calls και ειναι χρωματος μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ dimitrisgr,

είμαι ανάμεσα στο 6300i και στο Ε51. Η διαφορά τους στη τιμή είναι μικρή αλλά το Ε51 είναι λίγο μεγάλο στις διαστάσεις νομίζω... Το 6300i πιο συμαζεμένο και μικρό. Το άλλο βέβαια είναι smartphone και έτσι δύσκολη η επιλογή... Tι προτείνεις...?

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ dimitrisgr,

είμαι ανάμεσα στο 6300i και στο Ε51. Η διαφορά τους στη τιμή είναι μικρή αλλά το Ε51 είναι λίγο μεγάλο στις διαστάσεις νομίζω... Το 6300i πιο συμαζεμένο και μικρό. Το άλλο βέβαια είναι smartphone και έτσι δύσκολη η επιλογή... Tι προτείνεις...?

 

Ναι η διαφορα τους για το κοστος αγορας ειναι μηδαμινή. Αλλα παντοτε εξαρταται τι θελεις. Το χρωμα παντως του 6300i ειναι μοναδικο. Συνδιαζει και casual και σοβαρο. Για το all grey εννοω. Τα συνδιαζει ολα με λιγα λογια απο αισθητικης πλευρας το αναφερω.

 

Στα τεχνικα τωρα, σαν συγκριση εχουν διαφορα στο ψηφιακο zoom και απειροελαχιστες διαφορες στην αυτονομια......

 

Το κυριοτερο για εμενα ειναι το μεγεθος του e51 που ειναι ΟΝΤΩΣ διαφορετικο και πιο ""αβολο"". Λεπτομερειες δηλαδη και στα τεχνικα χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιασε και εμενα καποιο προβλημα. Για την ακριβεια το κανει ορισμενες φορες. Οταν το φορτιζω (εννοειται παντοτε κλειστο) και τελειωνω την φορτιση οταν παω να το ανοιξω ζηταει και ημ/νια και ρυθμιση ωρας ξανα απο την αρχη με αποτελεσμα καθε φορα να την ξαναπερναω.

 

Δεν το παρουσιαζει παντοτε σε ολες μου τις φορτισεις αλλα σε αρκετες. Εννοειται την αυτονομια την εκμεταλλευομαι στο επακρον και το φορτιζω πληρως "αδειο"

 

Καμια ιδεα:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το Nokia 6300i και ενω έχω ενεργοποιήσει το windplus, όταν μπαίνω στο internet χρέωνομαι κανονικά. Εχω βάλει τις αυτόματες ρυθμίσεις για το Nokia 6300 (αφού δεν υπάρχει επιλογή στο site της wind για Nokia 6300i) αλλά πέραν της εφάπαξ χρέωσης, χρεώνομαι κάθε φορά που μπαίνω στο internet και δεν έχω φτάσει ακόμη τα 40 mb. 'Οταν προσπαθώ να συνδεθώ στο internet, το κινητό μου δίνει σαν επιλογή σύνδεσης το Wlan και το wind internet και όχι το wind plus με αποτέλεσμα να χρεώνομαι. Και αυτό παρόλο που έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις το wind plus. Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω...?

 

Ευχαριστώ

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
thelo na valo ena theme apo 8800 arte alla eno ola ta eikonidia einai aspromavra oi xartes eiani xromatistoi. mporei na diorthothei ayto? eyxaristo

 

 

Οι 2 αυτες συσκευες εχουν διαφορετικα μεγεθη θεματων οποτε μονο με το Nokia Theme Studio (το ειχα δουλεψει ελαχιστα παλαιοτερα ομως δεν θυμαμαι αν ειναι για S40 series phones) πιθανον μπορεις να φτιαξεις ενα παρεμφερες. Αν απλως το κανεις copy from one to another δυσκολο το κοβω να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχει προσεξει κανεις,

μετα την αναβαθμιση στην τελευταια ενημερωση 05.60 αν το τηλεφωνο εχει γινει πιο αργο;

ειδικα στην προβαση στην καρτα μνημης και στις εφαρμογες,

οπου βγαζει και ενα ερωτηματικο μεχρι να ανοιξει η εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις,

μετα την αναβαθμιση στην τελευταια ενημερωση 05.60 αν το τηλεφωνο εχει γινει πιο αργο;

ειδικα στην προβαση στην καρτα μνημης και στις εφαρμογες,

οπου βγαζει και ενα ερωτηματικο μεχρι να ανοιξει η εφαρμογη;

 

Την 5.60 εχω και εγω. Οντως αργει να ανοιξει η καρτα μνημης αρκετα, αλλα βελτιωθηκε πολυ το προβλημα με τα προφιλ που αν αλλαζες προφιλ χανονταν αυτοματα οι ηχοι κλησης που ειχες προεπιλεξει. Τωρα αυτο δεν εχει συμβει.

 

Επισης σβησιμο ή restart δεν παρουσιαζει. Οι εφαρμογες σε εμενα δειχνουν οκ. Πιθανον να βελτιωθηκε και ελαχιστα η αυτονομια του με την αναβαθμιση αν και αρχικα η αυτονομια του ειναι καλη. (με ελαχιστη χρηση ΒΤ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ευχαριστώ Δημήτρη.Τελικά το αγόρασε ο αδελφός μου.(Εγώ μάλλον το Ν78 θα προτιμήσω).Εβαλε και την μεγαλύτερη μπαταρία(BL-5C 1020 mAh) και όλα τέλεια.Πολύ καλό το κινητό!

 

Η BL-5C ειναι εμφανως πιο χοντρη απο την 4C, o αδερφος σου πως τα καταφερε και την χωρεσε;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
να υποθέσω ότι πλέον η συσκευή αυτή δεν κυκλοφορεί στην αγορά (καινουργια)στον γερμανο κτλ σωστα??

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί. Την έχω πετύχει σε αρκετά καταστήματα (Πλαίσιο και Mediamarkt) με τιμή ~150 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

ωραία..μακάρι να την πετύχω και στον γερμανό για να πάρω την επιδότησή μου...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...