Jump to content

Ολυμπιακοί Αγώνες Πεκίνο 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την απορία πώς πιάνουν μόνο εμάς?:p:grin::up:

 

γιατι την εχουμε δει μαγκες αθληταραδες. την ουσια Μ3 την ξερουν κ τα ψαρια κ εμεις την κατεβαζουμε με τους κουβαδες λες κ δεν θα μας πιασουν. αν θελετε κυριοι αθληταραδες να μην σας πιάνουν ρωτηστε τον κυριο Φελπς τι κ πως :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τον Κυριακού δεν αξίζει το παραμικρό σχόλιο,δεν φταίει βέβαια αυτός,φταίνε αυτοί που τον έβαλαν σε αυτή την θέση.

Μεγάλη απογοήτευση και από την Χαλκιά,όχι γιατί την έπιασαν ντοπέ αλλά γιατί οι δικαιολογίες που είπε ήταν επιεικώς γελοίες όπως γίνεται σε ανάλογες περιπτώσεις.Τι πάει να πει "μου κάνουν τους πιο πολλούς ελέγχους από όλους τους αθλητές"; Άμα είσαι καθαρή τι έχεις να φοβηθείς;Και ας σου κάνουν ανά 2 ώρες έλεγχο..

 

Δε συμφωνώ για τον Κυριακού. Όσο και αν μου είναι αντιπαθής, μετά από τόσα χρόνια γελοίων προέδρων του ΣΕΓΑΣ που κάλυπταν ντοπαρισμένους αθλητές με δικαιολογίες δημοτικού ("μας έχουν βάλει στο μάτι", "κάτι πρέπει να του έριξαν στο φαγητό" κλπ.) είναι ο πρώτος που μπήκε στη διεθνώς αυτονότητη γραμμή της μηδενικής ανοχής απέναντι στο ντόπινγκ. Και αν το παράκανε δεν πειράζει, έστειλε σαφές μήνυμα τόσο στους αθλητές και τους προπονητές τους όσο και στο εξωτερικό που η φήμη του ελληνικού στίβου είναι πολύ κακή ότι αυτά τα φαινόμενα δεν θα γίνουν αποδεκτά άλλο.

Όσο για το νεκρή, αν θυμηθεί κανείς την Florence Griffith-Joiner...

 

Για τη Χαλκιά ( αυτό ήταν το ανώτερο ελληνικό DNA? :rolleyes:) όπως και για κάθε αθλητή που έρχεται από το πουθενά και μέσα σε λίγους μήνες κάνει κορυφαίες επιδόσεις εγώ ήμουν πάρα πολύ επιφυλλακτικός εξαρχής. Δεν γίνονται φυσιολογικά αυτά τα πράγματα. Αντίθετα, για έναν αθλητή που χτίζει την καριέρα του σιγά-σιγά και έχει μια σταθερή πρόοδο και παρουσία (π.χ. Ιακωβάκης) θα με στεναχωρούσε πραγματικά να μάθω ότι έκανε χρηση τέτοιων ουσιών.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνώ για τον Κυριακού. Όσο και αν μου είναι αντιπαθής, μετά από τόσα χρόνια γελοίων προέδρων του ΣΕΓΑΣ που κάλυπταν ντοπαρισμένους αθλητές με δικαιολογίες δημοτικού ("μας έχουν βάλει στο μάτι", "κάτι πρέπει να του έριξαν στο φαγητό" κλπ.) είναι ο πρώτος που μπήκε στη διεθνώς αυτονότητη γραμμή της μηδενικής ανοχής απέναντι στο ντόπινγκ. Και αν το παράκανε δεν πειράζει, έστειλε σαφές μήνυμα τόσο στους αθλητές και τους προπονητές τους όσο και στο εξωτερικό που η φήμη του ελληνικού στίβου είναι πολύ κακή ότι αυτά τα φαινόμενα δεν θα γίνουν αποδεκτά άλλο.

Όσο για το νεκρή, αν θυμηθεί κανείς την Florence Griffith-Joiner...

 

Για τη Χαλκιά ( αυτό ήταν το ανώτερο ελληνικό DNA? :rolleyes:) όπως και για κάθε αθλητή που έρχεται από το πουθενά και μέσα σε λίγους μήνες κάνει κορυφαίες επιδόσεις εγώ ήμουν πάρα πολύ επιφυλλακτικός εξαρχής. Δεν γίνονται φυσιολογικά αυτά τα πράγματα. Αντίθετα, για έναν αθλητή που χτίζει την καριέρα του σιγά-σιγά και έχει μια σταθερή πρόοδο και παρουσία (π.χ. Ιακωβάκης) θα με στεναχωρούσε πραγματικά να μάθω ότι έκανε χρηση τέτοιων ουσιών.

 

Αν η χαλκια ηταν του πανελληνιου θα τα ελεγε ο κυριακου;εδω σε θελω.το μπολντ τον ηξερε κανεις;σε 1 χρονο εχει σπασει ολα τα ρεκορ,τη τσιαμιτα την ηξερε κανεις;θυμασαι τι ειχε δηλωσει αυτη η κοπελα;ειχε πει πως ειδε τους αγωνες και ηθελε να συμετασχει γιατι θεωρουσε οτι μπορουσε να παει πολυ ψηλα,αυτο νομιζω μπορει να το αισθανεται καθε ανθρωπος απο τη στιγμη που μεσα του νιωθει πολυ δυνατος και φυσικα "τα εχει" κατι τετοια αγωνισματα.δε χρειαζεται να κανεις χρονια προπονησεις για να εισαι γρηγορος η δυνατος.

Link to comment
Share on other sites

γιατι την εχουμε δει μαγκες αθληταραδες. την ουσια Μ3 την ξερουν κ τα ψαρια κ εμεις την κατεβαζουμε με τους κουβαδες λες κ δεν θα μας πιασουν. αν θελετε κυριοι αθληταραδες να μην σας πιάνουν ρωτηστε τον κυριο Φελπς τι κ πως :p:p

Πλάκα πλάκα είναι φανερό οι προπονηταράδες μας πρέπει να ξανακάνουν μια "έρευνα αγοράς" και να επιλέξουν την "καλύτερη" μη ανιχνεύσιμη για μερικά χρονάκια ακόμα ντόπια γιατί από κει που "ψωνίζαμε" -απο το ιντερνετ ?-:p τα τελευταία χρονάκια δεν παρέχεται και καλό "after sales support":p:p

Στα σοβαρά τώρα είναι προτιμότερο αντί να ομφαλοσκοπούμε και να ανακαλύπτουμε παντού Τσου-λι και συνωμοσίες σε βάρος μας είναι σωστό να κοιτάξουμε να καθαρίσουμε όσο μπορούμε τον Αθλητισμό μας παίρνοντας γενναίες αποφάσεις λαμβάνοντας υπόψιν μας ότι πρέπει να ξεχάσουμε τα πολλά μετάλλια και τις διακρίσεις που έρχονταν και ήταν δυσανάλογα πολλές σε σχέση με το γενικότερο επίπεδο του Ελληνικού Αθλητισμού .Και ναι είμαστε στο στόχαστρο πλέον γιατί δώσαμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ για αυτό.Αν δεν θέλουμε να ακολουθήσουμε αυτή την τακτική είπαμε υπάρχει δυστυχώς και αυτό που αναφερα στη αρχή για την..."ερεύνα αγοράς" κλπ...και φτου και απ'την αρχη.

Προσωπικά προτιμώ μια 8η θέση και μια συμμετοχή σε έναν τελικό από έναν αθλητή με συνέχεια και συνέπεια στυλ Ιακωβάκη παρά 15 χρυσά που οφείλονται στο "ανώτερο" DNA μας...από αθλήτριες και αθλητές "βλογιοκομμένους " απο τα φάρμακα .Θύμαστε τη Θανου πως ήταν τότε και πως είναι τώρα που έγινε ξανα γυναίκα και καθάρισε το προσωπό της ....άντε πια μπουχτίσαμε όσοι αγαπάμε τον Αθλητισμό πια.

 

ΥΓ και ντροπή στους διάφορους πολιτικάντηδες που έχουν το θράσος να μιλάνε τώρα στα καναλια και να λένε διάφορα απίστευτα ενω τόσα χρόνια έβγαζαν φωτογραφίες δίπλα στους αθληταράδες μας ...Ντροπή ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για τη Χαλκιά ( αυτό ήταν το ανώτερο ελληνικό DNA? :rolleyes:) όπως και για κάθε αθλητή που έρχεται από το πουθενά και μέσα σε λίγους μήνες κάνει κορυφαίες επιδόσεις εγώ ήμουν πάρα πολύ επιφυλλακτικός εξαρχής. Δεν γίνονται φυσιολογικά αυτά τα πράγματα. Αντίθετα, για έναν αθλητή που χτίζει την καριέρα του σιγά-σιγά και έχει μια σταθερή πρόοδο και παρουσία (π.χ. Ιακωβάκης) θα με στεναχωρούσε πραγματικά να μάθω ότι έκανε χρηση τέτοιων ουσιών.

 

+1000. Να φανταστείς ήμουν τόσο σίγουρος ότι η Χαλκιά είναι ντοπέ, που μόλις έσκασε το Σάββατο βράδυ η είδηση ότι έπιασαν κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια του στίβου, φοβήθηκα μήπως ήταν η Δεβετζή. Τόσο ξεγραμμένη την είχα την Χαλκιά. Την είχα ξεγράψει από τότε που βγήκε να υπερασπιστεί Κεντέρη-Θάνου και κατάλαβα ότι ψώνιζε απ' το ίδιο μαγαζάκι. Άσε που δεν την ξανακούσαμε για 4 χρόνια, φταίω που την ξέχασα;

Επίσης, διαβάζοντας το φόρουμ θυμήθηκα την Τσιαμήτα! Άλλος κομήτης κι αυτή. Εμφανίστηκε στιο παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου από το πουθενά, ήταν και καλά καλύτερη από την Βασδέκη, που είχε τόσα χρόνια παρουσίας, και μετά γύρισε στον πλανήτη της. Τι αντιπαθητική... Κάτι τέτοιες περιπτώσεις βρωμοκοπάνε από χιλιόμετρα. :mad:

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ξαναδιάβασε τι γράφω και άφησε τον Φελπς κτλπ εδω ασχολούμαστε με τα δικά μας τα χάλια ...είπα έχουμε δύο επιλογές ή ακολουθούμε το πρώτο παράδειγμα ή καθαρίζουμε τελείως την όλη υπόθεση και αρκούμαστε σε καλές και αξιοπρεπείς εμφανίσεις ...τα πραγματα ειναι απλά .

Δεν θα συνεχίσω άλλο γιατί στο τέλος θα τα ρίξουμε όλα στη Τσου-λί πάλι...

 

ποια ειναι τα δικα μας χαλια;αποκλειστικα για στιβο μιλας;αν μιλας γι'αυτο θα σου πω το απλο,για να ανταγωνιστουν οι παντες τους αμερικανους πρεπει να παρουν ΚΑΙ αυτοι ντοπα αλλιως μια ζωη θα βγαινουν χαλαρα τελευταιοι,αρα ποιος φταιει για ολο αυτο;ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ αν θες εσυ να τα ριχνεις στους ελληνες θα τα ριχνεις και σε ολους τους αλλους ανεξαρτητως χωρας.δε μπορει για ολο αυτο να φταινε μονο οι ελληνες αθλητες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ξαναδιάβασε τι γράφω και άφησε τον Φελπς κτλπ εδω ασχολούμαστε με τα δικά μας τα χάλια ...είπα έχουμε δύο επιλογές ή ακολουθούμε το πρώτο παράδειγμα ή καθαρίζουμε τελείως την όλη υπόθεση και αρκούμαστε σε καλές και αξιοπρεπείς εμφανίσεις ...τα πραγματα ειναι απλά .

Δεν θα συνεχίσω άλλο γιατί στο τέλος θα τα ρίξουμε όλα στη Τσου-λί πάλι...

 

μα το θέμα είναι ότι χωρίς ντόπα δύσκολα προκρίνεσαι και ακόμα πιο δύσκολα βγαίνεις πρώτος όταν κάνεις πρωταθλητισμό!Οι περισσότεροι που κάνουν πρωταθλητισμό ντοπάρονται, ανεξάρτητα από ποια χώρα κατάγονται. Και φυσικά κάποιος που δε ντοπάρεται δεν μπορεί να τους συναγωνιστεί. Έτσι έχουν τα πράγματα...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αν διαβάζετε αυτό που γράφω ...πέρα από τον αντιαμερικανισμό σου kostakis_7 θα πρέπει να θυμάσαι ότι κάποτε μάστορες ήταν οι του Ανατολικού μλποκ ....αλλά εδώ δεν ήρθαμε να μιλήσουμε πολιτικά .Ούτε εγώ τους συμπαθώ ιδιαίτερα τους Αμερικάνους και δεν θα με κάνεις να φαίνομαι απολογητής τους..ξαναλέω και για την φίλη πιο πάνω, έχουμε δύο επιλογές ή συνεχίζουμε να "παράγουμε" αθλητές ικανούς να κάμουν πρωταθλητισμό και απλά "εκσυγχρονίζουμε" και εμείς το σύστημα της ντοπας στο οποίο τα τελευταία χρόνια "μείναμε πίσω " έτσι στεγνά το λέω ή το καθαρίζουμε για πάρτη μας και πάμε για ότι καλύτερο μπορούμε .Τελευταίοι-τελευταίοι δεν με πειράζει εμένα ας πιάσουν το όριο 10 αθλητές αντί για 150 ...καταλάβατε??

Όλοι ντοπάρονται με κάποιο τρόπο σε αυτό το επίπεδο αυτό είναι γνωστό....

Αυτά και τέλος από μένα.

 

ΥΓ ναι για στίβο μιλάω ,τι να πω για την ομαδα των Αμερικάνων στο μπάσκετ που ο Λεμπρον πρέπει να σνιφάρει μισό κιλό κόκα πριν από κάθε ματς??

Link to comment
Share on other sites

το θεμα του ντοπινγκ ειναι ενα θεμα που απασχολει παγκοσμια εδω και δεκαετιες....αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι η υποκρισια ολων κ η ενασχοληση τους με αυτο,λες κ εσκασε τωρα το θεμα απ το πουθενα...απο τοτε που ο αθλητισμος εγινε επαγγελματικος,κατι που οι περισσοτεροι ασπαζεστε υποστηριζοντας φανταζομαι κ καποιο"μεγαλο"συλογο, εξαιρω τους ρομαντικους που δεν υποστηριζουν μονο τους νικητες,...

επειδη αυτο που μετραει στον επαγγελματικο αθλητισμο δυστυχως ειναι μονο η νικη,το αποτελεσμα κ τα χρηματα(χορηγοι κλπ) κατα επεκταση κ το ντοπινγκ θα εσκαγε μυτη κ προς τα δω...

αυτα δεν θα αλλαξουν ποτε αν δεν αλλαξουν πρωτα οι δικες μας νοοτροπιες..:(

Link to comment
Share on other sites

Νέα επίμαχη φωτογραφία προκαλεί αντιδράσεις

 

To θέμα με τις φωτογραφίες αθλητών που συμμετείχαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες και θέλησαν να το δείξουν τραβώντας τα μάτια τους, για να μοιάζουν με Κινέζοι, έχει συνέχεια.

http://www.contra.gr/images/arg_190808_m.jpg

 

Πριν από περίπου μία εβδομάδα αυτές που δέχθηκαν έντονη κριτική ήταν οι εθνικές ομάδες της Ισπανίας στο τέννις (γυναίκες) και το μπάσκετ, οι οποίες φωτογραφήθηκαν με…σχιστά μάτια. Πολλοί μίλησαν για ρατσιστικές πόζες, οι οποίες δεν άργησαν να προκαλέσουν την αντίδραση των Κινέζων, αλλά και αρκετών ανθρώπων που έκαναν λόγο για προσβλητική συμπεριφορά.

 

Οι αντιδράσεις ανάγκασαν ακόμα και τον «μεγάλο», Πο Γκασόλ, να απολογηθεί (μέσω του προσωπικού του blog), ενώ κάτι ανάλογο έκανε και ο συμπαίκτης του, Χοσέ Καλντερόν. Αμφότεροι διαβεβαίωσαν πως δεν ήθελαν να προσβάλουν τους Κινέζους, αλλά ότι οι φωτογραφίες έγιναν μ’ αυτό τον τρόπο λόγω της επικείμενης κόντρας των δύο ομάδων στο τουρνουά του μπάσκετ.

 

Και εκεί που το θέμα είχε ξεχαστεί ήρθε στο φως μία νέα φωτογραφία, την οποία αναδημοσιεύει η αγγλική «Telegraph». Όπως φαίνεται σ’ αυτή τέσσερις παίκτριες της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου γυναικών της Αργεντινής, φωτογραφήθηκαν με την επίμαχη πόζα, μόλις τρεις ημέρες πριν την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων.

 

H φωτογραφία φιλοξενήθηκε στην αργεντίνικη εφημερίδα «Ole» και δημοσιεύθηκε στην προαναγγελία του πρώτου αγώνα της «μπιανκοσελέστε» στο τουρνουά με αντίπαλο τον Καναδά. Πρωταγωνίστριες σ’ αυτή ήταν οι Μαρία Ποτάσα, Έβα Γκονζάλεζ, Φαμπιάνα Βαγιέχος και Αντριάνα Οχέδα, οι οποίες έγιναν αντικείμενο κριτικής και έτυχαν της ίδιας αντιμετώπισης με τις ισπανικές ομάδες.

 

Aξίζει να σημειωθεί πως οι Αργεντίνες έπαιξαν με την Κίνα, ηττήθηκαν με 2-0 και αποχώρησαν από το τουρνουά με 3 ήττες...στην πλάτη τους.

 

Link

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Ανατολική Γερμανία ήταν κάποτε τοπ στα θέματα ντόπας, τόσο στην κολύμβηση όσο και στο στίβο.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Η καταραμένη ουσία με την οποία επλήγη το κύρος και το γόητρο του ελληνικού αθλητισμού σε υπερθετικό βαθμό εγείρει πλήθος ερωτημάτων και αποριών για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες κατέκλυσε την αγορά.

 

Η μεθυλτριενολόνη, αποτελεί την γενεσιουργό αιτία του ξεκληρίσματος της ελληνικής άρσης βαρών αλλά και του σκανδάλου που σκίασε τις διακρίσεις των Ελλήνων αθλητών στο Πεκίνο.

 

Πρόκειται για ένα τοξικό στεροειδές με ισχύ 100 φορές μεγαλύτερη της τεστοστερόνης. Χρησιμοποιήθηκε αρχικά σε άλογα, όμως, αποδείχθηκε δημιουργεί επιπλοκές στο ήπαρ.

 

Η M3 αυξάνει την αντοχή και την ανθεκτικότητα ενός αθλητή, ενώ βοηθά και στην ταχύτατη αύξηση της μυϊκής μάζας. Τα μειονεκτήματα και οι παρενέργειες της αναβολικής ουσίας μόνο απαρατήρητα δεν περνούν. Η υγεία του ντοπαρισμένου αθλητή και δη εκείνου που κάνει συστηματική χρήση της ουσίας κινδυνεύει να κλονιστεί.

 

Βλάβες στο συκώτι, ανάπτυξη καρκίνου, έμφραγμα, ανάπτυξη ανδρικών χαρακτηριστικών στις γυναίκες είναι μερικά από τα συμπτώματα που έχουν καταγραφεί.

 

Εικάζεται, πως η μεθυλτριενολόνη δεν είναι ανιχνεύσιμη από τα περισσότερα ειδικά εργαστήρια για το αντιντόπινγκ από τη στιγμή που λόγω της ιδιάζουσας σύστασης της ουσίας εξαφανίζεται άμεσα από τον οργανισμό παρά την παρατεταμένη δράση της. Τούτος είναι και ο λόγω που παραμένει ιδιαίτερα δημοφιλές στεροειδές.

 

Το σκεύασμα αποτελείται απο ακόμη δύο ουσίες, ένα αντιοιστρογόνο (clomiphene citrate ή tamoxifen citrate) καθώς και βουπρενορφίνη, ένα ισχυρό οπιοειδές αναλγητικό που χρησιμοποιείται και ως υποκατάστατο της ηρωίνης. Σημειώνεται ότι το κόστος για 30 γραμμάρια μεθυλτριενολόνης φτάνει τα 700 ευρώ.

 

 

Μπραβο αφου τους αρεσει να καταστρεφουν το ηπαρ τι να πει κανεις,οι μουρλοι τα κανουν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

το θεωρω αστειο σε επιπεδο Ολυμπιαδας να μην παρεις ντοπα και να διακριθεις. Και γω ειμαι ο πιο γρηγορος του χωριου μου. Χαιρω πολυ. Στην Ολυμπιαδα με ενα χρονο προπονησης και μηδεν ουσιες, οι αλλοι θα με περναγαν για δευτερη φορα :P

δεν ξερω αν εχεις συνειδητοποιησει το μεγεθος του επιτευγματος στα 100μ πχ. Μιλαμε οτι οι ανθρωποι διανυουν 10 ολοκληρα μετρα σε κατω του ενος second αρχιζοντας με μηδεν ταχυτητα.

 

Και προς πληροφορηση, εχω φιλο στην ηλικια μου, ο οποιος ηταν 3ος στο παγκοσμιο εφηβων και μου'χει πει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να διακριθεις (σε Ολυμπιακους) εαν δεν παρεις οποιαδηποτε ουσια.

 

Τα περι πνευματος ανηκαν σε αλλες εποχες δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Ανατολική Γερμανία ήταν κάποτε τοπ στα θέματα ντόπας, τόσο στην κολύμβηση όσο και στο στίβο.

 

ειναι γνωστα αυτα. σα τα χαλασμενα νερα του 95 με τον αυτοαποκαλουμενο καθηγητη της αλητειας.

 

ολος ο ελληνικος στιβος περιμενει ΔΕΚΑ χρονια τωρα να πεσει το φεουδο του ΣΕΓΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αν η χαλκια ηταν του πανελληνιου θα τα ελεγε ο κυριακου;εδω σε θελω.

 

Δεν το ξέρω. Ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του οπότε του δίνω το περιθώριο να το αποδείξει. Προς το παρόν είπε το αυτονόητο (που οι προκάτοχοί του ούτε αυτό δεν έκαναν), μένει τώρα να καθαρίσει το χάλι του ελληνικού στίβου. Να σταματήσει όσο πιο γρήγορα γίνεται η μεταλλιο-θηρία που κατατρέχει τον ελληνικό στίβο δεκαπέντε χρόνια τώρα με τα προκλητικά ντοπαρίσματα και τις ελληνοποιήσεις από το παράθυρο.

 

το μπολντ τον ηξερε κανεις;σε 1 χρονο εχει σπασει ολα τα ρεκορ,τη τσιαμιτα την ηξερε κανεις;θυμασαι τι ειχε δηλωσει αυτη η κοπελα;ειχε πει πως ειδε τους αγωνες και ηθελε να συμετασχει γιατι θεωρουσε οτι μπορουσε να παει πολυ ψηλα

 

Ο Μπόλτ θα κριθεί και αυτός όπως και όλοι. Πάντως είναι είκοσι ετών αν δεν κάνω λάθος, δηλαδή βελτιώνεται ακόμα. Δεν είναι ίδια περίπτωση με τη Χαλκιά, τη Θάνου και τον Κεντέρη που ενώ τους ξέραμε πολύ καλά ξαφνικά σε προχωρημένη σχετικά ηλικία (ο Κεντέρης μάλιστα μετά από σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε εκτός αγώνων για σχεδόν δύο χρόνια) ξαφνικά άρχισαν να χτυπάνε χρυσά μετάλλια σε Ολυμπιάδες και παγκόσμια πρωταθλήματα.

:p @ Τσιαμήτα. Πόσο ηλίθια πρέπει να ένιωθε η Όλγα Βασδέκη που σκιζόταν τόσα χρόνια να μπει σε τελικούς και ήρθε η Τσιαμήτα (την οποία κέρδιζε τόσα χρόνια) και μέσα σε λίγους μήνες έκανε το ένα ρεκόρ μετά το άλλο, πήρε κανα-δυο μετάλλια

και μετά την έφαγε το μαύρο σκοτάδι.

 

αυτο νομιζω μπορει να το αισθανεται καθε ανθρωπος απο τη στιγμη που μεσα του νιωθει πολυ δυνατος και φυσικα "τα εχει" κατι τετοια αγωνισματα.δε χρειαζεται να κανεις χρονια προπονησεις για να εισαι γρηγορος η δυνατος.

 

Άμα είναι έτσι να δοκιμάσω κι εγώ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πως ένω ήταν πριν και μετά τους ολυμπαικούς μια μέτρια αθλήτρια για 3 μέρες έγινε η γρηγορότερη στον κόσμο; Το μαγικό ζωμό του αστερίξ ήπιε; Μάλλον κάτι αντίστοιχο:wink:

 

Αυτό το σχόλιο ή παρόμοιο έκανε και ένας Ισπανός δημοσιογράφος όταν ρωτήθηκε αν είναι έκπληξη το γεγονός ότι η Χαλκιά βρέθηκε ντοπαρισμένη και αυτός είπε (στο περιπου) ότι έκπληξη δεν είναι ότι βρέθηκε ντοπαρισμένη αλλά όταν το 2004 εμφανίστηκε από το πουθενά πήρε το χρυσό και όλοι ψαχνόμασταν να δούμε ποια είναι αυτή η κοπέλα και από που ήρθε...

 

 

Άμα είναι έτσι να δοκιμάσω κι εγώ.

 

Γιατί όχι...?!?Να φοράς μόνο μπλουζάκι που να γράφει myphone για να ξέρουμε ποιος είσαι όταν θα λέμε τρέχα!!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δε θα γράψω πολλά,

απλά γιατί τα έχουν πεί άλλοι για μένα και επιπλέον μία φωτογραφία αξίζει όσο 1000 λέξεις

"TA NEA 18/9/2008"

http://assets.in.gr/AssetService/Image.ashx?t=2&pg=127705&

 

Επίσης, γνωρίζατε ότι οι Αμερικανοί "αθλητές" του basket (η Εθνική τους ομάδα δηλαδή στο basket, που αποτελείται απο τους επαγγελματίες του ΝΒΑ) δεν υπόκεινται σε κανέναν έλεγχο anti-doping ;

 

Υ.Σ

Υπ' όψην ότι, ο Cavitch, υπέβαλλε ένσταση ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΦΘΗΚΕ !!! :lol: :lol: :lol:

 

1. η Φωτογραφία είναι τραβηγμένη μέσα από την πισίνα. Ο Φελπς έτρεχε αριστερά του Κάβιτς στο πήγαινε, άρα δεξιά του όταν γυρνούσαν και στο τερματισμό. Οπότε αυτή η φωτό είναι μάλλον από κάποιο άλλο αγώνισμα ή από κάποιο προκριματικό που ο Φελπς δεν τερμάτισε πρώτος στη σειρά του. (ναι υπήρχαν και τέτοιοι) Ο Φελπς είναι μάλιστα και σε ένα antidoping project που οι αθλητές που συμμετέχουν ελέγχονται περισσότερες από τον μέσο όρο φορές. Τώρα αν παίρνει κάτι που δεν τον πιάνουν αυτό είναι άλλο θέμα που κανείς μας δεν το γνωρίζει...

Μπράβο στον ρουφιάνο δημοσιογράφο για την φωτογραφία. :)

 

2. Μια χαρά υπόκεινται σε έλεγχο οι αθληταράδες του NBA.

http://www.usantidoping.org/what/stats/history.aspx εδώ μπορείς να δεις και πόσες φορές ο κάθε αθλητής κάθε χρόνο.

 

3. Δυστυχώς παίζει ρόλο η δύναμη που ακουμπάς τον αισθητήρα.:(

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι και οι δύο τους τα κάνουν αυτά επειδή ο ένας τρώει 10 αυγά τη μέρα και αλλος πίνει νερό απ΄τη Τζαμάικα ε ?

οκ παω πάσο...

 

To μυστικό όπλο του Φελπς δεν είναι τα αυγά αλλά τα μακαρόνια!:D Μια κατσαρόλα τρώει στην καθισιά του.:food:

 

Συμφώνω μαζί σου ότι οι Αμερικάνοι είναι από τους πρωτεργάτες τους ντόπινγκ αλλά δεν είναι οι μόνοι (και οι παλίες ανατολικογερμανίδες πρωταθλήτριες που πλέον από τις μεταλλάξεις έχουν γίνει πρωταθλητές το επιβεβαιώνουν). Και στις μέρες μας όλοι ντοπάρονται γιατί είναι κανόνας αν θες να διακριθείς. .

 

Τώρα αυτός που έλεγες για τον Μπολτ και τη Χαλκία. Και εγώ το ίδιο νόμιζα ότι ο Μπόλτ είναι ένας κομήτης. Διαβάζοντας όμως γι αυτόν έμαθα ότι είναι ένα φαινόμενο που περίμενε να συμβεί. Ο Μπολτ από τα 15 εώς τα 19 του είχε διαλύσει όποιοδηποτε ρεκόρ υπάρχει σε κατηγορίες παίδων και εφήβων στα 100 και στα 200

μέτρα. Περύσι που μεταπήδησε στην κατηγορία των ανδρών πήγε στο παγκόσμιο της Οσάκα και έφαγε τα μούτρα του (προφάνως γιατί χρειάζοταν προσαρμόγη σε μια κατηγόρια με καλύτερους αθλητές από αυτούς που συναγωνίζονταν πριν) και φέτος το παγκόσμιο ρεκόρ στα 100 μ. και η αναμενόμενη κυριαρχία του αύριο στα 200 είναι φυσιολογική συνέχεια της πορείας του. Δεν σου λεώ ότι δεν παίρνει τίποτα απλά έχει μια συνέχεια η ανοδική του πορεία που δικαιολογεί το πως έφτασε στο 9.69 . Αντίθετα η Χαλκία υπήρχε και κάποια χρόνια πριν το 2004 στο αγωνισμά της μόνο που τότε με επίδοση πάνω από τα 54'' μετά βιας θα μπορούσες να τη βάλεις στις 50 κορυφαίες του αγωνίσματος. Και ξαφνικά τον Αυγούστο του 2004 κατέβασε την επιδοσή της κατά 2 δευτερόλεπτα:shock: και όχι μόνο προσπέρασε τις ως τότε 49 καλύτερες της αλλά έκανε και ιστορίκα ρεκόρ. Πως λοιπόν εκείνες τις 3 μέρες η ως τότε ανύπαρκτη στην ελίτ Χαλκία έκανε δύο κούρσες που την έβαλαν στις κορυφαίες όλων των εποχών του αγωνίσματος με επίδοσεις που ουδέποτε πλησίασε έκτοτε; Πως ένω ήταν πριν και μετά τους ολυμπαικούς μια μέτρια αθλήτρια για 3 μέρες έγινε η γρηγορότερη στον κόσμο; Το μαγικό ζωμό του αστερίξ ήπιε; Μάλλον κάτι αντίστοιχο

 

x10

 

 

 

Ο Μπόλτ θα κριθεί και αυτός όπως και όλοι. Πάντως είναι είκοσι ετών αν δεν κάνω λάθος, δηλαδή βελτιώνεται ακόμα. Δεν είναι ίδια περίπτωση με τη Χαλκιά, τη Θάνου και τον Κεντέρη που ενώ τους ξέραμε πολύ καλά ξαφνικά σε προχωρημένη σχετικά ηλικία (ο Κεντέρης μάλιστα μετά από σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε εκτός αγώνων για σχεδόν δύο χρόνια) ξαφνικά άρχισαν να χτυπάνε χρυσά μετάλλια σε Ολυμπιάδες και παγκόσμια πρωταθλήματα.

:p @ Τσιαμήτα. Πόσο ηλίθια πρέπει να ένιωθε η Όλγα Βασδέκη που σκιζόταν τόσα χρόνια να μπει σε τελικούς και ήρθε η Τσιαμήτα (την οποία κέρδιζε τόσα χρόνια) και μέσα σε λίγους μήνες έκανε το ένα ρεκόρ μετά το άλλο, πήρε κανα-δυο μετάλλια

και μετά την έφαγε το μαύρο σκοτάδι.

 

Συμφωνώ για όλους εκτός της Θάνου βέβαια, που από το 95 που εμφανίστηκε μικρή στο Παγκόσμιο του Γκετεμποργκ για πρώτη φορά, είχε σταθερά ανοδική πορεία και συμμετείχε σχεδόν σε όλους τους μεγάλους τελικούς με μετάλλια μέχρι το Παγκόσμιο του 2003.

 

 

 

Άμα είναι έτσι να δοκιμάσω κι εγώ.

 

Γιατί όχι...?!?Να φοράς μόνο μπλουζάκι που να γράφει myphone για να ξέρουμε ποιος είσαι όταν θα λέμε τρέχα!!!!

 

Μέσα και εγώ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου!:w00t: Ο kostakis_7,o marvin,η αφεντιά μου και ο επόμενος τυχερός που θα προλάβει να δηλώσει συμμετοχή στους επόμενους Ολυμπιακούς(απαραίτητος όρος να είναι τρεχαντήρι και να τρώει όσες μακαρονάδες και ο Φελπς) θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει μια θέση στο βάθρο των νικητών τρέχοντας με την ομάδα του myphone στα 4x100.Θα τους ξεσκίσουμε όλους λέμε! :superman:

Link to comment
Share on other sites

για τον μπολτ το πραγμα ειναι απλο.......εχει ενα τετοιο υψος,ειναι λιγο γρηγορος,το ανοιγμα που εχει στα ποδια ειναι τεραστιο πλεονεκτημα,αυτος ο ανθρωπος δε χρειαζεται να παρει τιποτα ουσιες για να τερματισει μπροστα απο αλλους,ειναι τετοια η σωματοδομη του που του επιτρεπει να "περπαταει" στα τελευταια 20 μετρα :lol: τερματισε 4-5 μετρα μπροστα απο τους αλλους αντε και ουσιες να επαιρνε θα τερματιζε 1 μετρο τουλαχιστον μπροστα απο τον δευτερο,ετσι ειναι.
Link to comment
Share on other sites

για τον μπολτ το πραγμα ειναι απλο.......εχει ενα τετοιο υψος,ειναι λιγο γρηγορος,το ανοιγμα που εχει στα ποδια ειναι τεραστιο πλεονεκτημα,αυτος ο ανθρωπος δε χρειαζεται να παρει τιποτα ουσιες για να τερματισει μπροστα απο αλλους,ειναι τετοια η σωματοδομη του που του επιτρεπει να "περπαταει" στα τελευταια 20 μετρα :lol: τερματισε 4-5 μετρα μπροστα απο τους αλλους αντε και ουσιες να επαιρνε θα τερματιζε 1 μετρο τουλαχιστον μπροστα απο τον δευτερο,ετσι ειναι.

Τον είδατε τον bolt σε 5 κούρσες (είμαι γαλαντόμος γι αυτό λέω τόσες, οι περισσότεροι σε 2-3 το πολύ τον έχουν δει) και βγάλατε αμέσως συμπέρασμα για το αν ειναι ντοπέ ή όχι.

Ήμαρτον ρε παιδιά...

όσο για το ύψος οι φυσικοί νόμοι λένε ότι οι κοντοί είναι ταχύτεροι, ειδικά στις μικρές αποστάσεις.

 

http://http.cdnlayer.com/gazzetta/images/stories/papers/20080817/1/07.jpg

Διάβασε κάτω δεξιά το άρθρο του Μπαζίνα.

Link to comment
Share on other sites

Τον είδατε τον bolt σε 5 κούρσες (είμαι γαλαντόμος γι αυτό λέω τόσες, οι περισσότεροι σε 2-3 το πολύ τον έχουν δει) και βγάλατε αμέσως συμπέρασμα για το αν ειναι ντοπέ ή όχι.

Ήμαρτον ρε παιδιά...

όσο για το ύψος οι φυσικοί νόμοι λένε ότι οι κοντοί είναι ταχύτεροι, ειδικά στις μικρές αποστάσεις.

 

http://http.cdnlayer.com/gazzetta/images/stories/papers/20080817/1/07.jpg

Διάβασε κάτω δεξιά το άρθρο του Μπαζίνα.

 

και ο καρλ λιουις κοντος ηταν;ο μονος κοντος που εκανε παγκοσμια ρεκορ ηταν ο μπεν τζονσον,αποδειχθηκε αργοτερα οτι επαιρνε ουσιες :lol: για τον καρλ λιουις δεν αποδειχθηκε ποτε κατι τετοιο και πλησιαζει σε υψος τον μπολτ,οι κοντοι ειναι ταχυτεροι στην εκκινηση δε νομιζω να ειναι ταχυτεροι μεσα στη κουρσα σε καμια περιπτωση,αλλο ανοιγμα ποδιων εχουν οι κοντοι και αλλοι οι ψηλοι οποτε εχουμε και λεμε,σε περιπτωση που εχει ο κοντος με τον ψηλο την ιδια ταχυτητα το πλεονεκτημα το εχει ο ψηλος,ακομα και λιγο ταχυτερος να ειναι ο κοντος θα κανει καλυτερη εκκινηση και τιποτα παραπανω φιλε Bayern7

Link to comment
Share on other sites

και ο καρλ λιουις κοντος ηταν;ο μονος κοντος που εκανε παγκοσμια ρεκορ ηταν ο μπεν τζονσον,αποδειχθηκε αργοτερα οτι επαιρνε ουσιες :lol: για τον καρλ λιουις δεν αποδειχθηκε ποτε κατι τετοιο και πλησιαζει σε υψος τον μπολτ,οι κοντοι ειναι ταχυτεροι στην εκκινηση δε νομιζω να ειναι ταχυτεροι μεσα στη κουρσα σε καμια περιπτωση,αλλο ανοιγμα ποδιων εχουν οι κοντοι και αλλοι οι ψηλοι οποτε εχουμε και λεμε,σε περιπτωση που εχει ο κοντος με τον ψηλο την ιδια ταχυτητα το πλεονεκτημα το εχει ο ψηλος,ακομα και λιγο ταχυτερος να ειναι ο κοντος θα κανει καλυτερη εκκινηση και τιποτα παραπανω φιλε Bayern7

1.87 einai o lewis kai 1.96 o bolt ;) o gay epishs katw apo 1.85 , leroy burrel epishs, gutlin 1.85

exoun MEGALH diafora apo to 1.96 toy bolt.

kati den paei kala me ton jamaicano. den mporei enas athliths me tetoio ypsos na exei to idio ksepetagma me ton 1.75....:O

Link to comment
Share on other sites

To μυστικό όπλο του Φελπς δεν είναι τα αυγά αλλά τα μακαρόνια!:D Μια κατσαρόλα τρώει στην καθισιά του.:food::

 

Ναι, ξέχασα τα μακαρόνια και την πίτσα :p και μου το λέγανε όταν ήμουνα μικρός ,γίνε κολυμβητής παλικάρι μου.Τίποτα εγώ ,άλλα ήθελα ,καλά να πάθω ,τόσες χαμένες μακαρονάδες ρε γμτ...:cry::lol:

Link to comment
Share on other sites

για τον μπολτ το πραγμα ειναι απλο.......εχει ενα τετοιο υψος,ειναι λιγο γρηγορος,το ανοιγμα που εχει στα ποδια ειναι τεραστιο πλεονεκτημα,αυτος ο ανθρωπος δε χρειαζεται να παρει τιποτα ουσιες για να τερματισει μπροστα απο αλλους,ειναι τετοια η σωματοδομη του που του επιτρεπει να "περπαταει" στα τελευταια 20 μετρα :lol: τερματισε 4-5 μετρα μπροστα απο τους αλλους αντε και ουσιες να επαιρνε θα τερματιζε 1 μετρο τουλαχιστον μπροστα απο τον δευτερο,ετσι ειναι.

 

Φίλε μου στην Jamaica σου λένε "έχεις τρία δευτερόλεπτα για να αρχίσεις να τρέχεις. Μετά αφήνουμε το λιοντάρι ελεύθερο. Αν φτάσεις όλα καλά. Αλλιώς...sorry" :rolleyes::p

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...