Jump to content

Ολυμπιακοί Αγώνες Πεκίνο 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νίκησε και τη... νύστα

Αντιμετωπίζοντας δυσκολίες μόνο για ένα δεκάλεπτο, όσο χρειάστηκε για να προσαρμοστεί στη «βάρβαρη» ώρα διεξαγωγής του αγώνα (9:00 ώρα Κίνας), η Εθνική ομάδα μπάσκετ συνέτριψε την Ανγκόλα με 102-61 εξασφαλίζοντας την πρόκριση στα προημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου.

Η είδηση αναλυτικά...

 

πηγή: sport-fm.gr

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με... ρέκορντμαν τον Γιάννη Μπουρούση η Εθνική Ελλάδος συνέτριψε την Ανγκόλα και προκρίθηκε μαθηματικά στους προημιτελικούς του Ολυμπιακού τουρνουά

 

9/9 διποντα o Μπουρουσης εδειξε τη κλαση του οπως αλλωστε εκανε και μετα τους αμερικανους οταν και μπηκε στον αγωνα ;)

 

 

Ελλάδα (Γιαννάκης): Παπαλουκάς 8 (1), Μπουρούσης 22, Ζήσης 7 (1), Σπανούλης 6, Βασιλόπουλος 10 (2), Φώτσης 7 (1), Πρίντεζης 14 (2), Γλυνιαδάκης 11, Τσαρτσαρής 2, Διαμαντίδης 7 (1), Πελεκάνος 8 (2).

 

Αντε κυριε γιαο μινγκ σε περιμενουμε να δουμε τι θα κανεις

 

 

Για τον φελπς χμμμ.....1. Μάικλ Φέλπς (ΗΠΑ) 50.58 (Ο.Ρ.)

 

2. Μίλοραντ Κάβιτς (Σερβία) 50.59

 

1 δεκατο διαφορα;χμμμ.....κατι μου βρωμαει εδω,σα να μου φανηκε οτι ο σερβος ακουμπησε πρωτος το χερι του.οποιος θελει ας δει παλι τη κουρσα και να μου πει αν συμφωνει.

Οι σερβοι εκαναν ενσταση και οπως ηταν αναμενομενο απορριφθηκε χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μεγάλος φαν του Ναδαλ

 

Δεν μπορώ να πω, κι'εμένα μου άρεσε όταν πρωτο άρχισε να παίζει σε μεγάλα τουρνουά, αλλά απο τότε που βλέπω τον Djokovic έχω αλλάξει άποψη.

Το παιδι 19 και είναι 3ο στον κόσμο αν δεν κάνω λάθος.

 

Και - ρε παιδιά - πολύ ντόπα στα μπράτσα ο Ναδάλ. Και - by the way - ποιός λογικός άνθρωπος θα φόραγε βρακί που του μπαίνει στον "πισινό"; Γιατί του αρέσει άραγε; :lol:

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Σε τι γήπεδο διεξάγεται το τένις, το μονό?:)

 

O Federer ξέρετε πότε παίζει τον τελικό στο διπλό?:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και στον Λουη Τσατουμα :D περασε με το πρωτο αλμα οπως και η Πηγη χτες

 

Ο Έλληνας αθλητής "πέταξε" στα 8.27 μέτρα την στιγμή που το όριο ήταν 8.15 και πήρε την πρόκριση στον μεγάλο τελικό όπου θα παλέψει για ένα μετάλλιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω, κι'εμένα μου άρεσε όταν πρωτο άρχισε να παίζει σε μεγάλα τουρνουά, αλλά απο τότε που βλέπω τον Djokovic έχω αλλάξει άποψη.

Το παιδι 19 και είναι 3ο στον κόσμο αν δεν κάνω λάθος.

 

Ναι πολύ καλός είναι και ο Djokovich, το μέλλον θα δείξει. Αλλά και ο Ναδαλ στα 19 ήταν 2ος στον κόσμο:wink:

 

Και - ρε παιδιά - πολύ ντόπα στα μπράτσα ο Ναδάλ. Και - by the way - ποιός λογικός άνθρωπος θα φόραγε βρακί που του μπαίνει στον "πισινό"; Γιατί του αρέσει άραγε; :lol:

 

Really;;; Δεν το έχω προσέξει. Ίσως να τον βοηθάει στο παιχνίδι του:lol:

 

 

 

btw μόλις είδα τους ημιτέλικους των 100μ ανδρών. Στις 5.30 είναι ο τελίκος. Παγκόσμιο ρεκόρ μου μυρίζει σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και ο Ιακωβάκης στον τελικό!:)
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Περικληηηηηηη δωσε ρε αθληταρααααα,πραγματικος ΑΝΘΡΩΠΟΣ με ολη τη σημασια της λεξης.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι εκανε ο ανθρωπος........9.69 με κατω τα χερια :respect: απιστευτος τρομακτικος ανεπαναληπτος φωτοβολιδα πυραυλος αστραπη κεραυνος Ουσάιν Μπολτ 21 χρονων Χριστε μου :blink:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου πόσο θα έκανε με τα χέρια κανονικά?!?!?!

Φυσική ντόπα!:respect:

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα εχουμε ντερμπι με την Κινα!

Νικησε και την Γερμανια και τωρα θα θελουν να μας αρπαξουν την τριτη θεση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι περνάνε από κάθε όμιλο? 4?
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Οι ισπανοι τον ηπιαν :lol: πολυ χαρηκα,μα ειναι μουτρα αυτα που εχει ο καλντερον;τον βλεπω και ξερναω,τελικα οι Αμερικανοι ειναι αχτυπητοι,37 ποντοι διαφορα :lol: κατι μου θυμισε αυτο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πω πω, πώς άντεξε ο εγωισμός των Ισπανών τέτοιο ρεζιλίκι;

Θυμάμαι τα περσινά τους με τους Ρώσους στον τελικό του Ευρωμπάσκετ. :tease:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

9η η Μαυρίδου, η Μιράν Γιάνγκ το χρυσό (+75κ.) 16-08-2008

 

Η Βικτωρία Μαυρίδου κατέλαβε την ένατη θέση στην κατηγορία των +75 κιλών της άρσης βαρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια σήκωσε 105 κιλά στο αρασέ, 126 στο ζετέ και 231 στο σύνολο.

 

Την ίδια ώρα, η Μιράν Γιάνγκ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην ίδια κατηγορία της άρσης βαρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. Η αθλήτρια από τη Νότια Κορέα σήκωσε 326 κιλά, σημειώνοντας παγκόσμια ρεκόρ σε ζετέ, αρασέ και στο σύνολο, και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, αφήνοντας πίσω της την Όλχα Κορόμπκα από την Ουκρανία και τη Μαρίγια Γκραμποβέτσκαγια από το Καζακστάν.

http://www.exedrasports.gr/default.asp?pid=34&artID=7479&catID=67

 

ΜΠΡΑΒΟ στην ανηλικη Μαυριδου που εκανε νεο προσωπικο ρεκορ, κ προσπαθησε να σπασει το ρεκορ Κορασιδων. Καλη προοδο στη πρωταθλητρια Ευρωπης για τη νεα σχολικη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Πιο κοντά από ποτέ στην κατάρριψη του ρεκόρ του Μαρκ Σπιτς (επτά χρυσά μετάλλια στους Ολυμπιακούς του Μονάχου το 1972) βρίσκεται από το Σάββατο (16/08) ο Μάικλ Φελπς.

 

Στον πιο δύσκολο τελικό του σε ατομικό αγώνισμα στο Πεκίνο, που είχε δραματικό φινάλε, ο Αμερικανός σούπερ σταρ κατάφερε στο…νήμα να κερδίσει τον Σέρβο Μίλοραντ Κάβιτς και να κάνει το «επτά στα επτά».

 

Από έβδομος στο γύρισμα βρέθηκε στο τέλος να πανηγυρίζει έξαλλα την πρωτιά με 50.58, μόλις ένα εκατοστό του δευτερολέπτου διαφορά από τον Κάβιτς, που τερμάτισε δεύτερος σε 50.59, σημειώνοντας ρεκόρ Ευρώπης!

 

Για τον Φελπς, που πέτυχε Ολυμπιακό ρεκόρ, ήταν ο πρώτος τελικός που δεν έκανε παγκόσμιο ρεκόρ, ανεβάζοντας τον αριθμό των χρυσών μεταλλίων του σε Ολυμπιακούς Αγώνες στα 13.

 

contra.gr

Αν ο Φελπς ήταν Έλληνας θα ήταν Υπουργός Εθνικής Άμυνας. :lol:

1o χρυσο -> Ανθυπολοχαγός

2o χρυσο -> Υπολοχαγός

3o χρυσο -> Λοχαγός

4o χρυσο -> Ταγματάρχης

5o χρυσο -> Αντισυνταγματάρχης

6o χρυσο -> Συνταγματάρχης

7o χρυσο -> Ταξίαρχος

8o χρυσο -> Υποστράτηγος

9o χρυσο -> Αντιστράτηγος

10o χρυσό -> Στρατηγός

11o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΣ

12o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

13o χρυσό -> Υπουργός Εθνικής Άμυνας

Και άμα πάρει και το 14ο πάει για Πρωθυπουργός. :lol:

 

Την ίδια ώρα, η Μιράν Γιάνγκ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην ίδια κατηγορία της άρσης βαρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. Η αθλήτρια από τη Νότια Κορέα σήκωσε 326 κιλά, σημειώνοντας παγκόσμια ρεκόρ σε ζετέ, αρασέ και στο σύνολο, και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, αφήνοντας πίσω της την Όλχα Κορόμπκα από την Ουκρανία και τη Μαρίγια Γκραμποβέτσκαγια από το Καζακστάν.

http://www.exedrasports.gr/default.asp?pid=34&artID=7479&catID=67

Kαλά η Νοτιοκορεάτισα έκανε πράγματα και θαύματα. Την ώρα που στο ζετέ η 2η (αργυρή ολυμπιονίκης) σήκωνε 153 κιλά στην τελευταία και μεγαλύτερη της επίδοση, αυτή ξεκινούσε την πρώτη της προσπάθεια από τα 175!!!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΠΙΔΟΣΗ. ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Φελπς ήταν Έλληνας θα ήταν Υπουργός Εθνικής Άμυνας. :lol:

1o χρυσο -> Ανθυπολοχαγός

2o χρυσο -> Υπολοχαγός

3o χρυσο -> Λοχαγός

4o χρυσο -> Ταγματάρχης

5o χρυσο -> Αντισυνταγματάρχης

6o χρυσο -> Συνταγματάρχης

7o χρυσο -> Ταξίαρχος

8o χρυσο -> Υποστράτηγος

9o χρυσο -> Αντιστράτηγος

10o χρυσό -> Στρατηγός

11o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΣ

12o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

13o χρυσό -> Υπουργός Εθνικής Άμυνας

Και άμα πάρει και το 14ο πάει για Πρωθυπουργός. :lol:

 

Φιλε Bayern7 πολυ αμφιβαλω αν στο 100αρι πεταλουδα σημερα ηταν πρωτος,δες ξανα και ξανα τη κουρσα,αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι ενω ο σερβος πηγαινει το χερι του για να το ακουμπησει,δηλαδη ευθεια ο φελπς κανει τη τελευταια του πεταλουδα δηλαδη την ωρα που το χερι του σερβου πηγαινει ευθεια μεσα στο νερο ο φελπς σηκωνει τα χερια του για να κανει τη τελευταια πεταλουδα.την ενσταση ηταν λογικο να μη τη κανουν δεκτη γιατι σου λεει σπαει το ρεκορ του σπιτς γιατι να μη τον αφησουμε και με αυτο το τροπο;απαραδεκτοι οι διοργανωτες για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Φελπς ήταν Έλληνας θα ήταν Υπουργός Εθνικής Άμυνας. :lol:

1o χρυσο -> Ανθυπολοχαγός

2o χρυσο -> Υπολοχαγός

3o χρυσο -> Λοχαγός

4o χρυσο -> Ταγματάρχης

5o χρυσο -> Αντισυνταγματάρχης

6o χρυσο -> Συνταγματάρχης

7o χρυσο -> Ταξίαρχος

8o χρυσο -> Υποστράτηγος

9o χρυσο -> Αντιστράτηγος

10o χρυσό -> Στρατηγός

11o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΣ

12o χρυσό -> Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

13o χρυσό -> Υπουργός Εθνικής Άμυνας

Και άμα πάρει και το 14ο πάει για Πρωθυπουργός. :lol:

 

:rotfl::lol::rotfl::lol:

 

Αντε και αυρίο με το 14ο πρωθυπουργός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα μέλος της ελληνικής Ολυμπιακής ομάδας στίβου βρέθηκε θετικό σε έλεγχο ντόπινγκ.

 

Στο πρώτο δείγμα του συγκεκριμένου αθλητή βρέθηκε η ουσία μεθυλτριενολόνη (Μ3), σε έλεγχο που έγινε από τη WADA.

 

Εντός της ημέρας αναμένεται να υπάρξει και επίσημη ανακοίνωση της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής.

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι η Δεβετζη μιλανε για κορυφαια αθλητρια......................ευτυχως δεν ειναι η Πηγη παλι καλα να λεμε και δε θα μπορουσε να ειναι γιατι δειχνει να ειναι καθαρος ανθρωπος σα τον Περικλη Ιακωβακη......ειναι η Φανη Χαλκια δυστυχως.

 

http://www.sport-fm.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η Χαλκια ειναι...Απ'οτι λενε θα δωσει και συνεντευξη τυπου σε λιγο..

 

Κάμια έκπληξη. Μια άθλητρια που ήρθε από το πουθένα το 2004 πήρε το χρύσο με Ολυμπιακό ρεκόρ μάλιστα και έκτοτε εξαφανίστηκε. Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;:rolleyes:

 

 

Αυτό για το Φελπς που είπε κάποιος ότι δεν κέρδισε μόλις είδα το στοπ κάρε στις ειδήσεις από κάμερα στην οροφή και ακούμπαει ακριβώς την ίδια στιγμή με τον Σέρβο. Με γυμνό μάτι δε φαίνεται η διαφορά του 1/100 του δευτερολέπτου. Όποτε who knows?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Η Χαλκια ειναι...Απ'οτι λενε θα δωσει και συνεντευξη τυπου σε λιγο..

 

Να υποθεσω οτι θα αναφερθει σε λαθος αποστολη φαρμακων, ή οτι μας καταδιωκουν οι ξενοι γιατι ειμαστε ο πιο ωραιος λαος;:rolleyes:

 

Παραξενο παντως που και η ομαδα της αρσης βαρων, και ο Γκουσης και η Χαλκια χρησιμοποιουσαν την ιδια ουσια. Κοιτα συμπτωση...:ninja:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...