Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

41 minutes ago, ccypruss000 said:

262182600_1.thumb.PNG.2b43e2d791f43785cbe71e4313097240.PNG

 

1494862632_2.thumb.PNG.7d1641d471b72f07736f901edf5c7f4e.PNG

 

1574520969_3.thumb.PNG.b799963d443b5a18adc28bd1737eb87a.PNG

 

Καλημερα δυστοιχως προψες το βραδυ μου χακαραν το facebook μου με αποτελεσμα να μην μπορω να αποκτησω προσβαση στον λογαριασμο μου ξανα απο τοτε. Τα αλλαξανε ολα οπως βλεπετε και στις ποιο πανω εικονες που μου σταληκαν απο την facebook στο ηλεκτρονικο μου ταχυδρομειο. Πως μπορω να αποκτησω προσβαση στον λογαριασμο μου ξανα ποιος μπορει να με βοηθησει ; Δεν ξερω πως εγινε και με χακαραν πραγματικα.

Όχι ρε φίλε... Ήθελα να ήξερα πως έγινε αυτό...και μήπως όλοι κινδυνεύουμε; Εύχομαι να καταφέρεις να βρεις μια λύση..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Inevar said:

Όχι ρε φίλε... Ήθελα να ήξερα πως έγινε αυτό...και μήπως όλοι κινδυνεύουμε; Εύχομαι να καταφέρεις να βρεις μια λύση..

Και εγω ηθελα να ηξερα πως τα καταφερνουν και τα hackάρισκουνε μα τον θεο. τι λυση να βρω πως ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ccypruss000 said:

Και εγω ηθελα να ηξερα πως τα καταφερνουν και τα hackάρισκουνε μα τον θεο. τι λυση να βρω πως ;

Αν αιμασταν χακερ θα ξεραμε...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ccypruss000 said:

Και εγω ηθελα να ηξερα πως τα καταφερνουν και τα hackάρισκουνε μα τον θεο. τι λυση να βρω πως ;

Θα σου έλεγα να κάνεις μία αναζήτηση στο google search χακαρισματος facebook account μήπως βρεις άκρη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Inevar said:

Θα σου έλεγα να κάνεις μία αναζήτηση στο google search χακαρισματος facebook account μήπως βρεις άκρη.

Καλημερα εκανα ειδα και βιντεο στο youtube με μεθοδους ανακτησης λογαριασμου αλλα τιποτα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εκανα ειδα και βιντεο στο youtube με μεθοδους ανακτησης λογαριασμου αλλα τιποτα.
Δοκίμασες να στείλεις e mail στο Facebook;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 11:31 ΠΜ, siberiantiger said:

Δοκίμασες να στείλεις e mail στο Facebook;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Εχουμε το Email του facebook φιλε μου για να μπορεσω να τους στειλω ; Πως δηλαδη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bill33 said:

Δεν βοηθαει αυτο φιλε με τιποτα. Που να παω δεν ξερω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ccypruss000 said:

Δεν βοηθαει αυτο φιλε με τιποτα. Που να παω δεν ξερω.

Ψαξε και μονος σου λίγο 

Παραβιασμένοι και ψεύτικοι λογαριασμοί

https://www.facebook.com/help/1216349518398524/?helpref=hc_fnav

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εφτιαξα ενα νεο λογαριασμο στο facebook εδω και μια εβδομαδα ακριβως λογο του οτι θα ηθελα να βαλω ολες τις φωτογραφιες μου που εχω αποθηκευμενες στο κινητο μου στο νεο μου το προφιλ που εφτιαξα μου εμφανιζει περιοριζουμαι την συχνοτητα με την οποια μπορειτε να κανετε δημοσιευεις για να αποφυγουμε το σπαμ στην κοινοτητα μας. Μαλακιες του φακεβοοκ δηλαδη κατι παθαινει πατησα διαφωνω με την αποφαση και περιμενω απαντηση δεν ειναι πραγματα αυτα να μην μπορεις να κανεις δημοσιευεις που θελεις και να περιμενεις να γυρισει η μερα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα αρχίζεις τα ανεβάσματα σωρηδόν αυτό γίνεται.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες εξαφανίστηκε η στήλη πάνω που επελεγες αν ήθελες να σου βγάζει τις πιο πρόσφατες καταχωρήσεις,  πώς το επαναφέρω αυτό; 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Να ρωτησω αν ξερει καποιος καποιον τροπο μια συγκεκριμενη συνομιλια στο messenger να εχει διαφορετικο ηχο ειδοποιησης; Για android κινητο, εστω και με αλλο app. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 9:40 ΠΜ, dimtz said:

Καλημέρα στην παρέα,  μια απορία  βλέπω πάντα τα  κορυφαία σχόλια από μια δημοσίευση , υπάρχει ρύθμιση αυτομάτως να φαίνονται πάντα όλα; 

Βρήκε κανείς λύση σε αυτό;  απαράδεκτο να μην υπάρχει μια προεπιλογή 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 11:59 ΠΜ, dimtz said:

Βρήκε κανείς λύση σε αυτό;  απαράδεκτο να μην υπάρχει μια προεπιλογή 

Όχι. Έτσι είναι εδώ και καιρό. Κερδίζουν σε φόρτο των σέρβερ έτσι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες βλέπω μια (για εμένα) παράξενη ανάρτηση κάτω από απαντήσεις σε διάφορα θέματα στο facebook, τι είναι αυτό; IMG_20220820_181533.thumb.jpg.aeb971794159deb9c77ffa7952c6c505.jpg

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι κάποια gif που δε φορτώνουν

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το μεσημέρι, και στο κινητό μου στο οποίο έχω dark theme, και στο tablet (δεν υπάρχει επιλογή για dark theme, οπότε είμαι με το κλασικό, λευκό theme) υπάρχει μία μπάρα στο κάτω μέρος, πάχους 1 δαχτύλου η οποία καλύπτει την οθόνη.

Έχει εμφανιστεί και σ' εσάς;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 3 μέρες πάνω πάνω στην εφαρμογή εξαφανίστηκε το εικονίδιο που έδειχνε εάν είχες αίτημα φιλίας . τι μλκια κάνανε πάλι;
EDIT οκ το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πως βλεπουμε απο ποτε ειμαστε φιλοι με καποιν στο facebook ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Την βοήθεια σας παρακαλώ.

Η σύζυγος σήμερα διαπίστωσε πως κάποιος είχε παραβιάσει τον λογαριασμό της, με αποτέλεσμα να αλλάξει το συνδεδεμένο mail και το συνδεδεμένο τηλέφωνο.

Της ήρθε η ενημέρωση σχετικά με την αλλαγή του mail και φυσικά πάτησε πάνω στην ένδειξη που λέει "δεν έκανα εγώ την αλλαγή". Έτσι ξεκίνησε η διαδικασία πιστοποίησης των στοιχείων της.

Αφού βάλαμε το mail στο επόμενο βήμα ζητάει φωτογραφία από κάποιο επίσημο έγγραφο. Επειδή την ταυτότητα την έχει χάσει και δεν έχει αξιωθεί να πάει να βγάλει καινούρια, ανεβάσαμε το δίπλωμα οδήγησης παλαιού τύπου, το οποίο όμως έχει μόνο ελληνικά γράμματα.

Το θέμα είναι πως κάναμε δύο φορές στη διαδικασία και τις δύο φορές την απέρριψε, λέγοντας ένα στερεότυπο κείμενο ότι το έγγραφο που ανεβάσαμε δεν πληροί κάποιες προϋποθέσεις (τραβήχτηκε σε σκοτεινό μέρος, δεν φαίνονται τα στοιχεία καλά και κ.ά. αντιστοιχα). Η φωτογραφία, βέβαια, που βγάλαμε μια χαρά τραβήχτηκε και επίσης μία χαρά φαίνονται τα στοιχεία.

Μήπως το απορρίπτει επειδή δεν έχει αγγλικούς χαρακτήρες; Πέρα από την ταυτότητα, μπορούμε να ανεβάσουμε κάποιο άλλο έγγραφο που τελικά να γίνει δεκτό;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikkal said:

Καλησπέρα.

Την βοήθεια σας παρακαλώ.

Η σύζυγος σήμερα διαπίστωσε πως κάποιος είχε παραβιάσει τον λογαριασμό της, με αποτέλεσμα να αλλάξει το συνδεδεμένο mail και το συνδεδεμένο τηλέφωνο.

Της ήρθε η ενημέρωση σχετικά με την αλλαγή του mail και φυσικά πάτησε πάνω στην ένδειξη που λέει "δεν έκανα εγώ την αλλαγή". Έτσι ξεκίνησε η διαδικασία πιστοποίησης των στοιχείων της.

Αφού βάλαμε το mail στο επόμενο βήμα ζητάει φωτογραφία από κάποιο επίσημο έγγραφο. Επειδή την ταυτότητα την έχει χάσει και δεν έχει αξιωθεί να πάει να βγάλει καινούρια, ανεβάσαμε το δίπλωμα οδήγησης παλαιού τύπου, το οποίο όμως έχει μόνο ελληνικά γράμματα.

Το θέμα είναι πως κάναμε δύο φορές στη διαδικασία και τις δύο φορές την απέρριψε, λέγοντας ένα στερεότυπο κείμενο ότι το έγγραφο που ανεβάσαμε δεν πληροί κάποιες προϋποθέσεις (τραβήχτηκε σε σκοτεινό μέρος, δεν φαίνονται τα στοιχεία καλά και κ.ά. αντιστοιχα). Η φωτογραφία, βέβαια, που βγάλαμε μια χαρά τραβήχτηκε και επίσης μία χαρά φαίνονται τα στοιχεία.

Μήπως το απορρίπτει επειδή δεν έχει αγγλικούς χαρακτήρες; Πέρα από την ταυτότητα, μπορούμε να ανεβάσουμε κάποιο άλλο έγγραφο που τελικά να γίνει δεκτό;

Μαλλον η μονη λυση να παει αν βγαλει ταυτοτητα ...Ετσι κι αλλοιως την χρειαζεται 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Γιάννης said:

Μαλλον η μονη λυση να παει αν βγαλει ταυτοτητα ...Ετσι κι αλλοιως την χρειαζεται 

Αυτό θα γίνει, αλλά από βδομάδα.

Για αυτό και έψαχνα τρόπο να δω μήπως μπορώ να ανεβάσω κάποιο άλλο για να κερδίσουμε χρόνο.

Ταυτόχρονα έχει δημιουργηθεί και το εξής πρόβλημα... Επειδή αυτός που χάκαρε το λογαριασμό της είναι από Γαλλία (και το mail ειναι γαλλικό, αλλά και η ενημέρωση που είχαμε για την προσπάθεια σύνδεσης δείχνει Γαλλία), κάθε φορά που πάει να μπει από browser στο facebook η σελίδα είναι στα γαλλικά! Ακόμα και την ταυτοποίηση την κάναμε με τα χίλια ζόρια με την αυτόματη μετάφραση, όπου ακόμα και τα απαντητικά mail του facebook μας έρχονταν στα γαλλικά!

Tι κάνουμε με αυτό;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...