Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά τα έχουν κάνει μαντάρα πραγματικά.. έκανα απεγκατάσταση την τωρινή εφαρμογή έβαλα μία περσινή (περίπου Ιούλιος 2020) και εκεί όλα δουλεύουν ρολόι. και οι παλιές photos προφίλ ανοίγουν κανονικά και τα πάντα. επίσης είναι μία προσωρινή λύση για όσους θέλουν να λύσουν τα παραπάνω προβλήματα που διάβασα. να ανοίγουν δηλαδή τα link σε εξωτερικό σύνδεσμο π.χ. Chrome να μην έχουν θόρυβο στην εφαρμογή μέσα όταν πχ κάνουν λαικ και τα λοιπά. Βάζετε την παλαιότερη εφαρμογή κάνετε τις ρυθμίσεις που θέλετε και στο update που θα γίνει ασχετα αν δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές πλέον η εφαρμογή τις κρατάει. Το μόνο bug που εξακολουθεί υπάρχει είναι να μην ανοίγουν οι παλαιότερες φωτογραφίες. Πραγματικά είναι η χειρότερη εφαρμογή που υπάρχει και μιλάμε για μία από τις πιο Popular social εφαρμογές εκεί έξω. Τόσα χρόνια μετά και δεν έχουν καταφέρει να την κάνουν να δουλεύει σωστά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τα έχουν κάνει μαντάρα πραγματικά.. έκανα απεγκατάσταση την τωρινή εφαρμογή έβαλα μία περσινή (περίπου Ιούλιος 2020) και εκεί όλα δουλεύουν ρολόι. και οι παλιές photos προφίλ ανοίγουν κανονικά και τα πάντα. επίσης είναι μία προσωρινή λύση για όσους θέλουν να λύσουν τα παραπάνω προβλήματα που διάβασα. να ανοίγουν δηλαδή τα link σε εξωτερικό σύνδεσμο π.χ. Chrome να μην έχουν θόρυβο στην εφαρμογή μέσα όταν πχ κάνουν λαικ και τα λοιπά. Βάζετε την παλαιότερη εφαρμογή κάνετε τις ρυθμίσεις που θέλετε και στο update που θα γίνει ασχετα αν δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές πλέον η εφαρμογή τις κρατάει. Το μόνο bug που εξακολουθεί υπάρχει είναι να μην ανοίγουν οι παλαιότερες φωτογραφίες. Πραγματικά είναι η χειρότερη εφαρμογή που υπάρχει και μιλάμε για μία από τις πιο Popular social εφαρμογές εκεί έξω. Τόσα χρόνια μετά και δεν έχουν καταφέρει να την κάνουν να δουλεύει σωστά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

να την βάλω άλλα το dark mode θα έρθει και στην παλιά; η μόνο στις νέες εκδόσεις; (οχι ότι μου έχει έρθει στην νέα /beta έκδοση!) ποια έβαλες; δώσε λινκ
Link to comment
Share on other sites

να την βάλω άλλα το dark mode θα έρθει και στην παλιά; η μόνο στις νέες εκδόσεις; (οχι ότι μου έχει έρθει στην νέα /beta έκδοση!) ποια έβαλες; δώσε λινκ

https://androidapksfree.com/facebook/com-facebook-katana/download-old/facebook-280-0-0-44-122-apk/

 

Εγώ έβαλα αυτή δεν ξέρω για το Dark mode αλλά ρύθμισα από δω να ανοίγουν τα link με εξωτερικό σύνδεσμο και να μην έχω θορύβους στην εφαρμογή και όταν έκανε update από το playstore κράτησε τις ρυθμίσεις. Εκτός βέβαια από το πρόβλημα με τις φώτο προφίλ που είπα πιο πάνω το οποίο παραμένει (ενω στην παλιότερη εφαρμογή λειτουργεί και αυτό). δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στα like να μην κάνει θόρυβο; Πρώτη φορά το ακούω, ενδιαφέρον..

στις ρυθμισεις υπηρχε (στο μεσα και επαφες ) επιλογη να μην υπαρχουν ηχοι στην εφαρμογή ! οπως και το να ανοίγουν τα λινκ με εξωτερικο σύνδεσμο ! τα οποια οι ΑΝΟΗΤΟΙ τα αφαίρεσαν με τα τελευταια update ! βαλε την εκδοση που εβαλά πιο πανω τικαρε αυτες τις 2 επιλογες η εφαρμογη θα κρατήσει αυτες τις ρυθμίσεις ακομη και οταν κανεις το τελευταιο update (τοσο ανοητοι ειναι ) ! το πιο "σοβαρο" ομως προβλημα παραμενει! αν γυρισεις την photo σου 5 με 6 παλιότερες πριν δεν μπορει να τις ανοιξει κανενας :lol:! το πιο βασικο δηλαδη ! (υποτίθεται λεγεται FACEbook:lol:) ! θα το φτιαξουν καποια στιγμη μεσα στο 2021 και αυτο και θα χαλασουν αλλα 100 :p

Link to comment
Share on other sites

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://androidapksfree.com/facebook/com-facebook-katana/download-old/facebook-280-0-0-44-122-apk/

 

Εγώ έβαλα αυτή δεν ξέρω για το Dark mode αλλά ρύθμισα από δω να ανοίγουν τα link με εξωτερικό σύνδεσμο και να μην έχω θορύβους στην εφαρμογή και όταν έκανε update από το playstore κράτησε τις ρυθμίσεις. Εκτός βέβαια από το πρόβλημα με τις φώτο προφίλ που είπα πιο πάνω το οποίο παραμένει (ενω στην παλιότερη εφαρμογή λειτουργεί και αυτό). δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα πάντως δεν κάνει εγκατάσταση η εφαρμογή αυτή στο κινητό μου. Ενώ κατεβαίνει κανονικά...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν κάνει εγκατάσταση η εφαρμογή αυτή στο κινητό μου. Ενώ κατεβαίνει κανονικά...

πρεπει να βγαλεις ΠΡΩΤΑ την παλια και μετα θα μπει κανονικα :)

επειδη ειναι ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ εκδοχη αν εχεις την τελευταια εκδοση το κινητο δεν την αφηνει να κανει εγκατασταση :)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βγαλεις ΠΡΩΤΑ την παλια και μετα θα μπει κανονικα :)

 

επειδη ειναι ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ εκδοχη αν εχεις την τελευταια εκδοση το κινητο δεν την αφηνει να κανει εγκατασταση :)

ναι αλλά στο Samsung πχ που έχω εγώ ή εφαρμογή είναι system app και δεν απεγκαθισταται δυστυχώς!
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις κατάργηση ενημερώσεων και η προεγκατεστημένη έκδοση είναι μικρότερη από αυτή στο λινκ του φίλου, τότε θα μπορέσεις να την εγκαταστήσεις.

 

Απλώς μια συμβουλή: να εμπιστεύεστε μόνο αξιόπιστα site με apk, όπως το apk mirror.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βγαλεις ΠΡΩΤΑ την παλια και μετα θα μπει κανονικα :)

επειδη ειναι ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ εκδοχη αν εχεις την τελευταια εκδοση το κινητο δεν την αφηνει να κανει εγκατασταση :)

Εννοείς την καινούργια να βγάλω. Γιατί αυτή που θα μπει θα είναι η παλιά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την καινούργια να βγάλω. Γιατί αυτή που θα μπει θα είναι η παλιά.

ναι φιλε αυτο εννοω κεκτημένη ταχύτητα :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αλλά στο Samsung πχ που έχω εγώ ή εφαρμογή είναι system app και δεν απεγκαθισταται δυστυχώς!

φιλε τσεκαρε λιγο εδω ! με αυτο τον τροπο εγω εβγαλα στο redmi μου ολα τα system app που δεν χρειαζομαι ..το ιδιο λογικα μπορεις να κανεις και εσυ

διαβασε τα σχολια 2 με 3 σελιδες και θα καταλαβεις ειναι πολυ απλο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484400&page=212

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περιορίσω κάποιον στο Facebook ώστε να μην βλέπει καμία ανάρτηση μου (ούτε που με έχουν κάνει tag κλπ) χωρίς να τον διαγράψω από φίλο ή να τον κάνω block ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περιορίσω κάποιον στο Facebook ώστε να μην βλέπει καμία ανάρτηση μου (ούτε που με έχουν κάνει tag κλπ) χωρίς να τον διαγράψω από φίλο ή να τον κάνω block ?

Μέσω του Facebook σε browser υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις δημιουργία λίστα φίλων κοινοποίησης όπου βάζεις όσους θες να δουν αυτά που κοινοποιείς. Αλλά και στην εφαρμογή για κινητά αν πατήσεις πάνω σε κάθε δημοσίευσή σου υπάρχει η επιλογή "σε φίλους , εκτός από ... "

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω, επειδή σήμερα το φβ μλυ κάνει κάτι περίεργα, πχ στην αρχική σελίδα δεν μου δείχνει πια τα άτομα που είναι ενεργά, (ενώ πριν μια ώρα τα εδειχνε), σκέφτομαι να κάνω αυτό που λέει κατάργηση εγκαταστασης ενημερώσεων. Αλλά μου λέει ότι θα εγκατασταθεί η εργοστασιακή έκδοση και όλα τα δεδομένα θα χαθούν. Δηλαδή?? Και αν το κάνω, μετά θα μπορώ να κάνω ενημέρωση σε πιο πρόσφατη έκδοση? Θα χάσω κάτι?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σήμερα το βράδυ άλλαξε το μενού των ρυθμίσεων και χάθηκε το dark mode που είχα. Ενώ πάνω δεξιά που έχει το σχηματάκι του Messenger έδειχνε μονίμως ότι είχα 3 νέα μηνύματα, ενώ όταν τα έψαξα δεν βρήκα ούτε ένα. Το έκανα απεγκατάσταση και λέω να το κατεβάσω αργότερα μπας και στρώσει.

Όσο πάει χάλια το κάνουν... :(

Το Messenger αντίθετα έχει κανονικά το dark mode.

Η έκδοση του Facebook ήταν η 139.0.0.39.120.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, αυτό με τις ρυθμίσεις έγινε και σε εμένα. Την ίδια έκδοση έχω. Απεγκατασταση εφαρμογής δεν μπορω να κάνω, γιατί είναι samsung και δεν με αφήνει. Τι μπορώ να κάνω να το λύσω το θέμα? Να είναι ξανά όπως πριν...
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, αυτό με τις ρυθμίσεις έγινε και σε εμένα. Την ίδια έκδοση έχω. Απεγκατασταση εφαρμογής δεν μπορω να κάνω, γιατί είναι samsung και δεν με αφήνει. Τι μπορώ να κάνω να το λύσω το θέμα? Να είναι ξανά όπως πριν...
Δοκίμασε να κάνεις log out και μετά log in.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις log out και μετά log in.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Το έκανα δύο φορές. Δεν άλλαξε τίποτα

 

Δοκίμασε να κάνεις clear την cache & data της εφαρμογής.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις clear την cache & data της εφαρμογής.

 

Σήμερα το πρωί, έφτιαξε πάλι από μόνο του. Ίσως έφαγε έφαγε κόλλημα.. παντως θα το κάνω και αυτό που λες για καλό και για κακό! Ευχαριστώ!!

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, έφτιαξε πάλι από μόνο του. Ίσως έφαγε έφαγε κόλλημα.. παντως θα το κάνω και αυτό που λες για καλό και για κακό! Ευχαριστώ!!

Κι εμένα έφτιαξε μόνο του σήμερα το πρωί. Τώρα έγινε και νέα ενημέρωση της εφαρμογής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τα προβλήματα παντως της εφαρμογης παραμενουν ! προχθες δεν με αφηνε να κανω Post σε ομαδα με ομιλια (να μιλας δηλαδη στο κινητο και να μετατρέπει οτι λες σε κειμενο ) ...γενικα υπαρχει παρα πολυ γκρινια στο playstore εδω και πολλα χρονια !

το πρόβλημα επισης με τα προφιλ πανω που σας ειπα παραμενει ! αν βαλεις Photo προφιλ η γενικη εικονα πανω μια παλιοτερη απο την τωρινή σου (έστω και 4 μηνες πριν ) δεν μπορει να την ανοιξει κανενας ! ουτε και εσυ που την ανεβασες :lol:! ειναι σαν να ειναι η Photo κλειδωμενη ! αν ομως εκεινη την ωρα κανεις rotate το κινητο η photo ανοιγει και κολλάει η εφαρμογή ! :lol:

ειναι απιστευτο μετα απο τοση γκρίνια τοσα παραπονα κτλ δεν μπαινουν καν στο κοπο να διορθώσουν βασικα οπως το πανω ..

Link to comment
Share on other sites

τα προβλήματα παντως της εφαρμογης παραμενουν ! προχθες δεν με αφηνε να κανω Post σε ομαδα με ομιλια (να μιλας δηλαδη στο κινητο και να μετατρέπει οτι λες σε κειμενο ) ...γενικα υπαρχει παρα πολυ γκρινια στο playstore εδω και πολλα χρονια !

το πρόβλημα επισης με τα προφιλ πανω που σας ειπα παραμενει ! αν βαλεις Photo προφιλ η γενικη εικονα πανω μια παλιοτερη απο την τωρινή σου (έστω και 4 μηνες πριν ) δεν μπορει να την ανοιξει κανενας ! ουτε και εσυ που την ανεβασες :lol:! ειναι σαν να ειναι η Photo κλειδωμενη ! αν ομως εκεινη την ωρα κανεις rotate το κινητο η photo ανοιγει και κολλάει η εφαρμογή ! :lol:

ειναι απιστευτο μετα απο τοση γκρίνια τοσα παραπονα κτλ δεν μπαινουν καν στο κοπο να διορθώσουν βασικα οπως το πανω ..

Καθόλου τυχαίο που η γενική βαθμολόγηση της εφαρμογής στο Play Store έπεσε στα 2,3. Ούτε αυτό βλέπουν ούτε τα σχόλια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...