Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε. Έχω την εξής ερώτηση αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Πως μπορώ από σελίδα του φβ, όχι προφίλ προσωπικό,όχι ομάδα, αλλά σελίδα να αποκλείσω συγκεκριμένα άτομα χωρίς να μπορούν να τη βλέπουν;

Έχω βρει πως αποκλείουμε χρήστες αλλα εξακολουθούν να μπορούν να δουν τη σελίδα και τις αναρτήσεις,απλά δε μπορούν να βάλουν like.

Κάποια ιδέα;

Αν μπλοκάρω τα συγκεκριμένα άτομα από το προσωπικό προφίλ θα ισχύει και για τη σελίδα της οποίας έχω την διαχείριση; Δε νομίζω αλλά λέω...

Κι όμως έτσι είναι....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πως δε γίνεται;;

Μπλοκάροντας τους τους μπλοκάρεις στα πάντα. Δεν μπορούν να σε βρούνε καν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βέβαιο αυτό;

Γιατί η σελίδα είναι δημόσια...

Έχουν μπλοκ στο προφίλ μου το ιδιωτικό.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αφου υπαρχει η επιλογη να κανεις μπλοκ καποιον ως σελιδα
Link to comment
Share on other sites

Μπλοκάροντας τους τους μπλοκάρεις στα πάντα. Δεν μπορούν να σε βρούνε καν!

 

Αν κάνεις κάποιον μπλοκ από το προφίλ σου, δεν μπορεί να σε βρει καν.

Αν κάνεις κάποιον μπλοκ από το προφίλ σου, βλέπει κανονικά την σελίδα σου.

Αν κάνεις κάποιον μπλοκ από την σελίδα σου, βλέπει την σελίδα αλλά δεν μπορεί να στείλει μήνυμα, να κάνει σχόλιο ή like.

Link to comment
Share on other sites

Evris2013 Oταν κανείς μπλοκ σα σελίδα ,όπως λέω και πιο πάνω, απλά δε μπορούν να βάλουν λαϊκ σε δημοσίευση ή να σχολιάσουν. Τη σελίδα τη βλέπουν κανονικά
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, απο το κινητό μια χαρά βλέπω τις ομάδες μου, όταν είμαι όμως στο pc δεν έχω πια αυτήν την δυνατότητα......

Η επιλογή ''Ομάδες'' στο αριστερό μέρος της οθόνης έχει εξαφανιστεί...

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, απο το κινητό μια χαρά βλέπω τις ομάδες μου, όταν είμαι όμως στο pc δεν έχω πια αυτήν την δυνατότητα......

Η επιλογή ''Ομάδες'' στο αριστερό μέρος της οθόνης έχει εξαφανιστεί...

 

Υπάρχουν κανονικά...;)

 

Screenshot-2020-04-17-Facebook.png

Link to comment
Share on other sites

σε εσένα ναι, εγώ δεν βλέπω κάτι. Το έχω τσεκάρει σε Opera / Chrome

image.jpg

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν βρήκα ενότητα περί του Messenger του Facebook και θα ρωτήσω εδώ.

 

Έχω ένα κουφό θέμα με τον FB messenger λοιπόν, δεν δουλεύουν τα ακουστικά όταν μιλώ με βιντεοκληση, δεν βγάζει τον ήχο στα ακουστικά δηλαδή.

 

Δεν είναι θέμα συσκευής, Mi9 Lite έχω, τα ακουστικά δουλεύουν κανονικά αφού τα χρησιμοποιώ για κλήσεις, μουσική, YouTube, Viber, WhatsApp, Skype κλπ, εκεί δουλεύουν μια χαρά στο κινητό μου.

 

Το εικονίδιο των ακουστικών εμφανίζεται κανονικά πάνω στην οθόνη, ότι είναι κουμπωμένα, απλά δεν φέρνει τον ήχο στα ακουστικά η εφαρμογή του Messenger.

 

Καμία ιδέα για να το φτιάξω; Δεν φαντάζομαι να είναι φυσιολογικό αυτό.....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και θα το δοκιμάσω ξανά, μακάρι να ήταν αυτό λοιπόν....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλά εκεί στο Facebook ηλιθιοι είναι;;; μια στα ελληνικά μια στα αγγλικά είναι πολλές φορές εκεί που λέει "μου αρέσει", "κοινοποιήστε", "σχολιάστε" και στα μενού γενικά. γίνεται πολύ καιρό και σε εμένα και στην γυναίκα μου

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά εκεί στο Facebook ηλιθιοι είναι;;;

 

Μην τους ξαναπληρώσεις ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ όταν πατήσεις το αγγλικό like το γυρνάει στο "μου αρέσει"...

Τι σόι ενημερώσεις κάνουν στο Facebook; Που στις περισσότερες περιπτώσεις γράφει ότι δεν υπάρχουν στοιχεία από τον προγραμματιστή, όταν πας να δεις τι νέο υπάρχει!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν βρήκα ενότητα περί του Messenger του Facebook και θα ρωτήσω εδώ.

 

Έχω ένα κουφό θέμα με τον FB messenger λοιπόν, δεν δουλεύουν τα ακουστικά όταν μιλώ με βιντεοκληση, δεν βγάζει τον ήχο στα ακουστικά δηλαδή.

 

Δεν είναι θέμα συσκευής, Mi9 Lite έχω, τα ακουστικά δουλεύουν κανονικά αφού τα χρησιμοποιώ για κλήσεις, μουσική, YouTube, Viber, WhatsApp, Skype κλπ, εκεί δουλεύουν μια χαρά στο κινητό μου.

 

Το εικονίδιο των ακουστικών εμφανίζεται κανονικά πάνω στην οθόνη, ότι είναι κουμπωμένα, απλά δεν φέρνει τον ήχο στα ακουστικά η εφαρμογή του Messenger.

 

Καμία ιδέα για να το φτιάξω; Δεν φαντάζομαι να είναι φυσιολογικό αυτό.....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια, και στο WhatsApp παρόμοιο πρόβλημα, φέρνει ήχο αλλά δεν κατεβαίνει ή ανεβαίνει, είναι μόνιμα τέρμα η ένταση στα ακουστικά τώρα που το είδα..... Μόνο Viber και κλήσεις όλα καλά.... Τι παίζει ρε παιδιά;;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια, και στο WhatsApp παρόμοιο πρόβλημα, φέρνει ήχο αλλά δεν κατεβαίνει ή ανεβαίνει, είναι μόνιμα τέρμα η ένταση στα ακουστικά τώρα που το είδα..... Μόνο Viber και κλήσεις όλα καλά.... Τι παίζει ρε παιδιά;;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Δοκιμασε αν σου κανει τα ιδια και με αλλα ακουστικα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλα ακουστικά τελικά και λύθηκε το πρόβλημα....

 

Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι όμως γιατί τα παλιά ακουστικά δούλευαν μια χαρά στις απλές κλήσεις και όχι στις κλήσεις μέσω Internet (Viber, WhatsApp, Messenger κλπ)

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλα ακουστικά τελικά και λύθηκε το πρόβλημα....

 

Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι όμως γιατί τα παλιά ακουστικά δούλευαν μια χαρά στις απλές κλήσεις και όχι στις κλήσεις μέσω Internet (Viber, WhatsApp, Messenger κλπ)

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Ακουστικα με ακουστικα εχουν διαφορες αναλογα με του που εχουν τις εγκοπες και χρωματισμους στο βυσμα τους.... ειχα διαβασει γι'αυτο σε καποια σελιδα παλιοτερα

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα τετοιες μικρες "περιεργειες" αναλογα τις συσκευες που τα χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Μα το παράξενο είναι ότι έως λίγες ημέρες πριν δούλευαν μια χαρά....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσαν emoji στο Facebook λένε για να δείχνουμε ότι στηρίζουμε τους απομακρυσμένους λόγο κορωναϊού!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω φτιάξει εδώ και κανά χρόνο,messenger με αριθμό του κινητού μου,χωρίς προφίλ στο facebook.Πριν από λίγο καιρό το Facebook ανακοίνωσε ότι δεν θα μπορείς να φτιάξεις messenger με αριθμό κινητού μόνο,αλλά θα θέλει να φτιάξεις προφίλ στο facebook κανονικά.Οι παλαιότεροι χρήστες,όπως εγώ,δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα στο να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν το messenger με αριθμό κινητού μόνο.Αυτά είχε ανακοινώσει το facebook.

Σήμερα κατέβασα το messenger και στο τάμπλετ μου ,και δοκίμασα να συνδεθώ ώστε να το έχω και στο κινητό και στο τάμπλετ.Έβαλα τον αριθμό μου και τον κωδικό μου και δεν συνδέεται με τίποτα.Μου λέει ότι αυτός ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε κάποιον λογαριασμό.Δοκίμασα και σκέτο τον αριθμό 698*** αλλά και +30698*** και τζίφος.Οπότε το messenger αν αποσυνδεθώ από το κινητό ή αλλάξω συσκευή το χάνω?Πετάει έξω όσους έχουν messenger με αριθμό κινητού το facebook και τους αναγκάζει να φτιάξουν προφίλ?Ή απλά το τάμπλετ μου έχει φάει κανά κόλλημα που δεν μπορώ να αντιληφθώ?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να συνδεθείς με αριθμό τηλεφώνου αρκεί να δημιουργήσεις κωδικό πρόσβασης από το ήδη συνδεδεμένο κινητό σου.

Το έχεις κάνει φαντάζομαι ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...