Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε, οχι κι ετσι, ειπαμε, για κανα μηνυμα πες, αλλα ειχα δοκιμασει του browser και δεν μου κατσε καλα
Link to comment
Share on other sites

Ό'τι βολεύει τον καθένα, εγώ προσωπικά είμαι κατά των απλικέισονς από τη στιγμή που μπορώ στο browser, αλλά ξαναλέω, ό'τι βολεύει τον καθένα.

 

edit: για ειδοποίηση μηνύματος, κατέβασε facebook messenger, έχει κανονικά ειδοποίηση στην οθονη και εαν θέλεις και με ηχο.

Edited by overmaster
Link to comment
Share on other sites

ναι, συμφωνω με την λογικη σου, κι εγω εχω πετυχει ενα σωρο εφαρμογες που ουσιαστικα ειναι η σελιδα που βλεπεις απ τον browser,

αλλα λεω, ενταξει, 1mb εφαρμογουλα ειναι, για να μπω παντως να δω/διαβασω ποστς, εννοειται browser

Link to comment
Share on other sites

Και στον browser έχει ειδοποιήσεις, εκτός εάν εσύ εννοείς να ανάβει η συσκευή και να σε ειδοποιεί σε κάθε λάικ ή ποστ.

Γινεται να αναβει η οθονη οταν εχεις ειδοποιησεις? Γιατι εμενα δεν μου αναβει..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Και στον browser έχει ειδοποιήσεις, εκτός εάν εσύ εννοείς να ανάβει η συσκευή και να σε ειδοποιεί σε κάθε λάικ ή ποστ.

Χρησιμοποιώ τον Chrome για το Facebook και έχω ειδοποίηση μέχρι και για τα likes που μου κανουν. Έχει notifications στην οθόνη!! Δεν ανάβει η οθόνη αλλά έχει ήχο, δόνηση και το λαμπάκι λεντ που ανάβει.

 

Εχω βέβαια και την κανονική εφαρμογή Facebook αλλά της έχω κάνει αναγκαστικο κλείσιμο γιατί ούτε με ειδοποιεί πουθενά και για τίποτα ούτε τίποτα... Και τα ποστ στην αρχική μου τα δείχνει ανακατεμενα.

 

Όσο για το messenger θα δοκιμάσω σίγουρα το lite όταν βγει. Γιατί παρόλο που έχω καλό κινητό... Έχει πρόβλημα κ αυτή η εφαρμογή

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

απο lollipop και πανω νομιζω αναβει, εκτος αν εχεις εφαρμογη για lock screen

Είμαι με λολιποπ 5.1 αν λες για μενα. Κ εγώ κλείδωμα με κωδικό στην οθόνη. Το στοκ κλείδωμα του κινητού. Και πάλι δεν ανάβει. Αλλά αυτό δεν είναι τόσο πρόβλημα. Μιλάμε για Chrome τώρα. Η εφαρμογη του Facebook δεν με ειδοποιεί για απολύτως τίποτα.

Και το messenger το ίδιο... Δηλαδή ανάβει το λεντ έχει δόνηση και ήχο αλλά δεν ανάβει η οθόνη

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε συ, η lollipop δεν ειναι που εισηγαγε τα lock screen notifications;

 

εδω εχουμε βαλει εφαρμογη (με την ιδια ονομασια - lollipop lock screen) για να τα εχουμε στην kit kat

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να αναβει η οθονη οταν εχεις ειδοποιησεις? Γιατι εμενα δεν μου αναβει..

 

Εγώ προσωπικά βλέπω 2 φορές/μερα το φβ κ τις ειδοποιήσεις του στο browser. Όπως προείπα, ήδη 2 φορές, όπως βολεύει τον καθένα.

 

edit: δοκιμάστε να μπείτε μέσω browser και δοκιμάστε να στείλετε φώτο στο timeline, πολύ πιθανό να σας έρθει πρόταση να κατεβάσετε το lite, λόγω του 'και καλά' πιο γρήγορου ανεβάσματος φωτός. Εδω και σίγουρα 1 μήνα μου έρχεται ειδοποίηση για να το κατεβάσω.

Edited by overmaster
Link to comment
Share on other sites

ναι, κι εγω εχω φιλο "κομπιουτερα" που μπαινει μια-δυο φορες την ημερα ιντερνετ απ το κινητο,

βλεπει τα μηνυματα του και δρομο, περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Α παιδιά κάτι που ξέχασα να πω κ ίσως ενδιαφέρει κάποιον!! Αν πας να ανεβάσεις φωτό προφίλ από τον Chrome (Chrome κινητού) δεν σου ζητάει να την κόψεις τετράγωνη. Την ανεβάζει όπως είναι στο αρχικο μεγεθος! Ενώ αν πας να ανεβάσεις μια φωτογραφία προφίλ από την κλασική εφαρμογή του Facebook την κόβει τετράγωνη και δεν την βάζει ολόκληρη.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

φωτο ανεβαζουμε μονο απο pc ;)

Μπορεί κάποιος να μην έχει pc... Γι αυτό το λέω. Έως εγώ που τον έχω μόνιμα χαλασμένο ας πούμε :D

Νομίζω ότι και από pc τις κόβει αν δεν κάνω λάθος. Παλιά τις έκοβε τώρα δεν ξέρω

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

νομιζω τις κοβει, αλλα εχει επιλογη, αμα του πεις εσυ να τις κοψει, οπως και να χει,

οσο κι αν εχουν εξελιχθει τα τηλεφωνα, pc δεν ειναι κι ουτε προκειται να γινουν ποτε,

αλλο το pc και κακως δεν εχεις κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω τις κοβει, αλλα εχει επιλογη, αμα του πεις εσυ να τις κοψει, οπως και να χει,

οσο κι αν εχουν εξελιχθει τα τηλεφωνα, pc δεν ειναι κι ουτε προκειται να γινουν ποτε,

αλλο το pc και κακως δεν εχεις κατα την γνωμη μου

Εχω αλλά είναι παλιός και κολλάει του θανατα. Δεν είμαι τώρα για να αγοράζω καινούριο. Άσε που πλέον το κινητό μου έχει αντικαταστησει κατά 99% τον υπολογιστή πλέον. Λόγω συνήθειας. Και υπολογιστή καλό να είχα πάλι με το κινητό θα έμπαινα για για πολλούς και διάφορους λόγους. Με το κινητό μπαίνεις fb και μιλάς στο messenger ανά πάσα στιγμή όπου και να είσαι ενώ αν περιμένεις να γυρίσεις σπίτι να ανοίξεις υπολογιστή.... Ούτε μαζί μπορώ να τον έχω :D Δεν βολεύει πολύ όπως και να το κάνω... Ούτε θα κάθομαι να περάσω την φωτο που θέλω στον υπολογιστή για να την ανεβάσω ενώ μπορώ να την βάλω κατευθείαν από το κινητό στο Facebook.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

και ο λόγος;

 

καλυτερη διαχειριση & δεν σου βγαινουν και τα ματια

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

καλυτερη διαχειριση & δεν σου βγαινουν και τα ματια

 

Τελευταία φορά που μπήκα ίντερνετ από λάπτοπ, κουράστηκαν τα μάτια μου ψάχνοντας το βελάκι του ποντικιού! Εντάξει, ξεσυνηθισα, αλλά με έχει καραβολέψει να ακουμπάω το σμαρτφον στη μπυροκοιλιά μου, παρά το λάπτοπ, που με ζεσταινε κιόλας. Ο καθένας όπως βολεύεται.

 

edit: σίγουρα είναι πιο εύκολο και γρήγορο να επιλέγεις σε οθόνη αφής αυτό που θέλεις, από το να πρέπει να πας το βελάκι πάνω του.

Edited by overmaster
Link to comment
Share on other sites

καλυτερη διαχειριση & δεν σου βγαινουν και τα ματια

 

ενα παραδειγμα γιατι τα computers ειναι η μερα με την νυχτα σε σχεση με τα κινητα:

ανοιγω opera και βλεπω το newsfeed μου, κι εκει που εχω διαβασει καμποσες αναρτησεις (αλλα δεν εχω ολοκληρωσει μεχρι εκει που ειχα μεινει την προηγουμενη φορα), λεω να δοκιμασω (ξανα) να αλλαξω μια ρυθμιση στο yahoo mail μου,

κανω minimize opera και ανοιγω firefox για να μπω desktop site, παταω το γραναζι πανω δεξια και δεν κανει τιποτα (ξανα) :wacko:, παιζει να το χω πατησει καμια 100στη φορες σημερα, ανοιξε κανα δυο φορες το drop down, αλλα οταν πηγα να πατησω τα settings, παλι τιποτα (απαραδεκτο 1),

anyway, ξαναγυρναω στο opera να συνεχισω στο facebook και φυσικα αυτο ειχε παει καπου στην αρχη, οτι ναναι :cry:

 

γι αυτο και ξαναλεω κι επιμενω, και το καλυτερο τηλεφωνο να μου φερετε, τελευταιας γενιας κλπ,

προσωπικα δεν μου κανει, αλλα οκ, ειμαι και advanced user προσωπικα, δεν ειμαι (ποτε δεν ημουνα)

της "απλης χρησης"

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που μπήκα ίντερνετ από λάπτοπ, κουράστηκαν τα μάτια μου ψάχνοντας το βελάκι του ποντικιού! Εντάξει, ξεσυνηθισα, αλλά με έχει καραβολέψει να ακουμπάω το σμαρτφον στη μπυροκοιλιά μου, παρά το λάπτοπ, που με ζεσταινε κιόλας. Ο καθένας όπως βολεύεται.

 

edit: σίγουρα είναι πιο εύκολο και γρήγορο να επιλέγεις σε οθόνη αφής αυτό που θέλεις, από το να πρέπει να πας το βελάκι πάνω του.

 

Ετσι οπως το λες ακριβως φιλε μου! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω να κρύψω τους φίλους μου.

Να μη τούς βλεπεις κανενας.

Ουτε οι κοινοι φίλοι να φαίνονται.

Τι ρυθμίσεις κανω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κρύψω τους φίλους μου.

Να μη τούς βλεπεις κανενας.

Ουτε οι κοινοι φίλοι να φαίνονται.

Τι ρυθμίσεις κανω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Σε περίπτωση που δεν το βρήκες.

Το Facebook πρέπει να είναι σε προβολή από υπολογιστή και πας στο προφίλ σου -> φίλοι -> το μολύβι δίπλα από το βρείτε φίλους -> επεξεργασία απορρήτου και επιλέγεις ότι θες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161026/7587f7d8d6d27074758e8d19754b3d7a.jpg

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΡΟΣΟΧΉ: Αύριο το πρωί μετά την σύνδεση σας στο Facebook, θα κληθούν πληροφορίες πληρωμής... Είναι επίσημο... Ηταν ακόμη και στις ειδήσεις. Το Facebook θα αρχίσουν να χρεώνουν.. Λόγω κατηγοριών προφίλ.. Αν αντιγράψετε και αν επικολλησετε αυτο στον τοίχο σας το είδωλο σας θα γινει μπλέ και το Facebook θα είναι ελεύθερο για εσάς..

Αντιγραφή και επικόλληση στον τοίχο σου!!!!

 

Τρομοκρατηθηκα :lol:

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...