Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία στη συνομιλία, δεξιά αντί να μου βγάζει όπως πάντα τους φίλους που συνομιλώ πιο συχνά, μου βγάζει άκυρα άτομα, που δε μιλάω ποτέ.. Πως διορθώνεται αυτό; Έχει συμβεί και σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στη συνομιλία, δεξιά αντί να μου βγάζει όπως πάντα τους φίλους που συνομιλώ πιο συχνά, μου βγάζει άκυρα άτομα, που δε μιλάω ποτέ.. Πως διορθώνεται αυτό; Έχει συμβεί και σε άλλον;

Δεν ξέρω γιατί σου το κάνει αλλά Μπορείς να το φτιάξεις αυτό. Πατά εκεί δεξιά που λες και μετά πατα επεξεργασία και πρόσθεσε τα άτομα που θες και θα σου τα δείχνει πάνω πάνω. Πατάς τα πράσινα κουκλάκια στα άτομα που θες να προσθέσεις κ μετά πατάς τελος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται συνέχεια emails με προτάσεις φιλίας. Τι πρέπει να κάνω για να μην έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Στην ενοτητα 'close friends' εβλεπες απ οσους ειχες τις 'κινησεις ' τους στο fb.

Σημερα δια μαγειας εχει εξαφανιστει καθε τετοια λειτουργια και εμφανιζεται μονο οτι ανεβαζουν η τους κανουν tag.

Γιατι;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Στην ενοτητα 'close friends' εβλεπες απ οσους ειχες τις 'κινησεις ' τους στο fb.

Σημερα δια μαγειας εχει εξαφανιστει καθε τετοια λειτουργια και εμφανιζεται μονο οτι ανεβαζουν η τους κανουν tag.

Γιατι;;

Και σε μενα το ιδιο!!! Δεν ξερω γιατι. Νομιζα οτι μονο σε μενα Έγινε αυτό αλλά τελικά είναι Γενικό το πρόβλημα!!!

Μπορεί να φτιάξει κάποια στιγμή. Δεν πιστεύω να είναι καμία καινούρια αλλαγή του facebook Και να είναι έτσι από δω και πέρα μόνιμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Στις ειδοποιησεις ενω εχω βαλει τις πιο προσφατες μερικες φορες μου το γυριζει μονο του στις κορυφαιες....Τι κανει και σε αλλους ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος αν χανει καποιες ενημερωσεις?

 

Πχ ενω περναω απο ολες τις προσφατες αν παω στις κορυφαιες βλεπω καποιες που δεν μου τις εβγαλε ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος αν χανει καποιες ενημερωσεις?

 

Πχ ενω περναω απο ολες τις προσφατες αν παω στις κορυφαιες βλεπω καποιες που δεν μου τις εβγαλε ποτε!

Το παρατήρησα κι εγώ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εναλλάσσεται μόνο του από τις πιο δημοφιλείς στις πιο προσφατες και Πολλές φορές τις ανακατεύει τις δημοσιεύσεις στην αρχική σελίδα. Ενώ το έχεις κανονικά να σου δείχνει τις πιο πρόσφατες, βλέπεις πρώτα 4-5 χθεσινές δημοσιεύσεις και πιο κάτω πετυχαίνεις και μια που δημοσιεύθηκε τώρα... Μετά άλλες που δημοσιεύθηκαν πριν ώρες και από κάτω αυτές που δημοσιεύθηκαν πριν λίγο..... ανακάτεμα. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως μπορώ να δω ποιοί από τους φίλους 'ακολουθούν' τις αναρτήσεις μου ;

 

Πας στο χρονολόγιο σου και αριστερα και που εχει τα στοιχεια σου (Τοπος γεννησης κλπ) πιο κατω λεει : "Ακολουθείται από χ ατομα" Αν πατησεις στο χ σου τα εμφανιζει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετια να μην μου στελνουν αιτηματα για εφαρμογες διαφοροι παιδια ?:lol:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Στην ενοτητα 'close friends' εβλεπες απ οσους ειχες τις 'κινησεις ' τους στο fb.

Σημερα δια μαγειας εχει εξαφανιστει καθε τετοια λειτουργια και εμφανιζεται μονο οτι ανεβαζουν η τους κανουν tag.

Γιατι;;

 

Και σε εμενα εξακολουθει να κανει το ιδιο. Προφανως το αλλαξανε μονιμα? Αν ειναι ετσι, δεν εχει νοημα πια το close friends....

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και καιρό μια απορία σχετική με το Facebook και θα 'θέλα την άποψη σας. Ως τώρα δεν βρήκα άκρη ψάχνοντας στο ίδιο το σάίτ. Αυτό που θα 'θελα να ρωτήσω λοιπόν είναι : έχοντας ενα προφίλ στο Facebook, σχολιάζω πότε-πότε διάφορα άρθρα σε διάφορα σάίτ στα οποία ο σχολιασμός γίνεται μέσω του facebook. Ανοίγοντας τη σελίδα χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο facebook δεν βλέπω το σχόλιο μου, ή ακόμα και μπαίνοντας στη σελίδα στην οποία έχω σχολιάσει κάτι, απο άλλο μπράουσερ, ακόμαι και αν είμαι συνδεδεμένος στο fb, επίσης δεν βλέπω το σχόλιο μου. Δηλαδή κάποιος για να βλέπει το σχόλιο του και να το βλέπουν και οι άλλοι πρέπει να είναι on-line sto FB ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο πρόβλημα.Είχα κανει έναν λογαριασμο στο φεις με ένα mail το οποιο όμως δεν θυμαμαι και μου λεει αυτος ο λογαριασμος δεν υπάρχει.Και ετσι δεν μπορω να συνδεθω στο φεις.Τι μπορω να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο πρόβλημα.Είχα κανει έναν λογαριασμο στο φεις με ένα mail το οποιο όμως δεν θυμαμαι και μου λεει αυτος ο λογαριασμος δεν υπάρχει.Και ετσι δεν μπορω να συνδεθω στο φεις.Τι μπορω να κάνω;

 

Eκτός του προφανούς, του να στείλεις δηλαδή email στο Facebook και να τους πεις αυτό και αυτό και να καθοδηγήσουν αυτοί είναι να κάνεις login με το username σου (σε περίπτωση πάντα που θυμάσαι τον κωδικό αλλά οχι το email), μπορείς να κάνεις login και με το username ή το τηλέφωνο που είχες δηλώσει... Δες εδώ: https://www.facebook.com/help/292105707596942/

Eπίσης μπορείς να πεις σε κάποιον φίλο σου να μπει να δει το προφίλ σου και στο "Αbout", να μπει να δει τι email έχεις (αν είναι ορατά)... Πιθανότατα ένα από αυτά, θα είναι και αυτό που είχες δηλώσει, οπότε μπορείς να τα δοκιμάσεις όλα...

Σε περίπτωση τέλος που έχεις αμφιβολίες αν ο λογαριασμός σου υπάρχει ακόμα, δες εδώ πάλι:

https://www.facebook.com/help/292105707596942/

 

Καλησπέρα, έχω εδώ και καιρό μια απορία σχετική με το Facebook και θα 'θέλα την άποψη σας. Ως τώρα δεν βρήκα άκρη ψάχνοντας στο ίδιο το σάίτ. Αυτό που θα 'θελα να ρωτήσω λοιπόν είναι : έχοντας ενα προφίλ στο Facebook, σχολιάζω πότε-πότε διάφορα άρθρα σε διάφορα σάίτ στα οποία ο σχολιασμός γίνεται μέσω του facebook. Ανοίγοντας τη σελίδα χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο facebook δεν βλέπω το σχόλιο μου, ή ακόμα και μπαίνοντας στη σελίδα στην οποία έχω σχολιάσει κάτι, απο άλλο μπράουσερ, ακόμαι και αν είμαι συνδεδεμένος στο fb, επίσης δεν βλέπω το σχόλιο μου. Δηλαδή κάποιος για να βλέπει το σχόλιο του και να το βλέπουν και οι άλλοι πρέπει να είναι on-line sto FB ;

 

Εννοείς περιπώσεις sites όπου ο σχολιασμός γίνεται αποκλειστικά μέσω Facebook comments από κάτω ή και πλατφόρμες τύπου Disqus; Στο δεύτερο σίγουρα δε χρειάζεσαι να είσαι συνδεδεμένος σε οτιδήποτε για να δεις τα comments... Όσον αφορά την πρώτη περίπτωση, νομίζω πάλι το ίδιο ισχύει, κάνοντας και ένα πρόχειρο test από incognito mode στο site tvxs που θυμάμαι ότι έχει Facebook comments... Eξάλλου δε νομίζω ότι είναι πολύ λογικό να χρειάζεται οπωσδήποτε να κάνεις Login για να βλέπεις το σχολιασμό από κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το e card calendar σας δουλευει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eκτός του προφανούς, του να στείλεις δηλαδή email στο Facebook και να τους πεις αυτό και αυτό και να καθοδηγήσουν αυτοί είναι να κάνεις login με το username σου (σε περίπτωση πάντα που θυμάσαι τον κωδικό αλλά οχι το email), μπορείς να κάνεις login και με το username ή το τηλέφωνο που είχες δηλώσει... Δες εδώ: https://www.facebook.com/h...2105707596942/

Eπίσης μπορείς να πεις σε κάποιον φίλο σου να μπει να δει το προφίλ σου και στο "Αbout", να μπει να δει τι email έχεις (αν είναι ορατά)... Πιθανότατα ένα από αυτά, θα είναι και αυτό που είχες δηλώσει, οπότε μπορείς να τα δοκιμάσεις όλα...

Σε περίπτωση τέλος που έχεις αμφιβολίες αν ο λογαριασμός σου υπάρχει ακόμα, δες εδώ πάλι:

https://www.facebook.com/h...2105707596942/

 

Αν στειλω μειλ θα μου απαντησουν;Γιατι καποτε ειχα στειλει και δεν μου ηρθε απάντηση.Θα το κανω πάντως.

Εκανα login με το username μου και τιποτα και πάλι.Νομιζα πως μου διεγραψαν τον λογαριασμο αλλα υπάρχει τον βλεπω.Τηλεφωνο δεν θυμαμαι να ειχα δηλωσει..Εχω στειλει μηνυμα σε φιλους να δουν αν μπορουν το μειλ μου αλλά δεν απαντησαν ακομη,ισως επειδή εστειλα από άλλον λογαριασμο και δεν διαβαζουν τα μηνυματα από αγνωστους τι να πω.Θα τα προσπαθήσω όλα να δω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω ποια άτομα με έχουν μπλοκάρει από τις ενημερώσεις τους? Δηλαδή όταν ανεβάζουν κάτι να με έχουν βάλει να μην εμφανίζεται σε μένα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω ποια άτομα με έχουν μπλοκάρει από τις ενημερώσεις τους? Δηλαδή όταν ανεβάζουν κάτι να με έχουν βάλει να μην εμφανίζεται σε μένα?

Όχι αυτό δεν μπορείς να το δεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν μπορείς να το δεις

 

Και είναι πραγματικά πολύ κρίμα. Προσωπικά θα το ήθελα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και είναι πραγματικά πολύ κρίμα. Προσωπικά θα το ήθελα :shifty:

Όλοι θα το θέλαμε αλλα Αυτό είναι απόρρητο. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν μας μπλοκαραν οι φίλοι μας στις δημοσιεύσεις τους κ υπήρχε τρόπος να το μάθουμε? Της τρελης!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτός ένας απ' τους λόγους που θα ήθελα να το μαθαίνω ;)

 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ, αλλά τζίφος. :shifty:

Άλλη μία γρήγορη ερώτηση: μπορώ να είμαι φίλος με κάποιον και να επιλέξω να μην βλέπω τίποτα από' κεινον? Το τονίζω γιατί εννοώ όλη τη δραστηριότητα που μπορεί κάποιος να έχει στο φβ (likes, posts, tag από φίλους).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...