Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα.Απλά όταν ανεβασε καποιες φωτιτος ή εκανε ποστς εγω τα ειδα εκανα και like και μετα από μερες επαψα να μπορω να τα βλέπω.Δηλαδή δεν αναφέρομαι μόνο σε κάτι που ανεβασε και δεν ειδα αλλά και σε κάτι που ανέβασε το ειδα και μετα σταματησα να βλέπω.

 

Μπορεί να διέγραψε την φωτο/ποστ ή να το περιόρισε να μη το βλέπουν όλοι, αλλά συγκεκριμένα άτομα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.Απλά όταν ανεβασε καποιες φωτιτος ή εκανε ποστς εγω τα ειδα εκανα και like και μετα από μερες επαψα να μπορω να τα βλέπω.Δηλαδή δεν αναφέρομαι μόνο σε κάτι που ανεβασε και δεν ειδα αλλά και σε κάτι που ανέβασε το ειδα και μετα σταματησα να βλέπω.

Μπορεί να τα ανέβασε και να τα είδες κανονικά κ να σε μπλόκαρε μετά από λίγες ώρες Στις συγκεκριμένες δημοσιεύσεις κ να επαφές να τις βλέπεις. Η μπορεί απλά να τις έσβησε εντελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα το Facebook, προσπαθώ ν' ανοίξω μια φωτογραφία για να την δω σε μεγαλύτερο μέγεθος αλλά όταν κάνω click δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να κάνω refresh την σελίδα για να τις ανοίξει. Χρησιμοποιώ κυρίως Firefox....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα το Facebook, προσπαθώ ν' ανοίξω μια φωτογραφία για να την δω σε μεγαλύτερο μέγεθος αλλά όταν κάνω click δεν κάνει τίποτα. Πρέπει να κάνω refresh την σελίδα για να τις ανοίξει. Χρησιμοποιώ κυρίως Firefox....

Έχεις δοκιμάσει άλλον browser Μήπως φταίει αυτός? Που κ που όμως τρώει και το facebook κατι φλασιες Και κάνει κάτι τέτοια περίεργα κατά καιρούς. Περίμενε λίγο διάστημα μήπος είναι κάτι από αυτούς κ το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα πριν λιγο. δεν ανοιγε τις εικονες.

 

τωρα ειναι οκ (χωρις να κανω κατι)

Και σε μένα για λιγο! Γενικό είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest YiorgosA

Τελικα πληρης διαγραφη προφιλ γινεται?

Χωρις να υπαρχει η επιλογη ανακτησης για καποιο χρονικο διαστημα

 

Για οριστική διαγραφή λογαριασμού πας εδώ:

 

http://www.facebook.com/help/delete_account

Προσοχή όμως, αφορά οριστική διαγραφή, δεν μπορείς να ξανα ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου. Αυτό είναι μόνιμο.

Αν ξαναθελήσεις να ξανασυνδεθείς, θα πρέπει να δημιουργήσεις νέο προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

καποια φιλη μου εμφανιζεται στο facebook ως αντρας. δηλαδη στις φωτο της λεει 'οι φωτογραφιες του μαρια','ο μαρια σχολιασε...' κλπ. υπαρχει τροπος αλλαγης φυλου; στις ρυθμισεις δε βρηκα κατι..

το βρηκα παιδια! ακυρο

Edited by ppetross
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα μονο στο facebook αρκετα βιντεο (οχι απο γιουτιουμπ παιζουν καλα) τρεμοπαίζουν τα βιντεο ,παει πισω μπροστα με αποτελεσμα να νην φαίνονται καλα ευχαριστω Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα μονο στο facebook αρκετα βιντεο (οχι απο γιουτιουμπ παιζουν καλα) τρεμοπαίζουν τα βιντεο ,παει πισω μπροστα με αποτελεσμα να νην φαίνονται καλα ευχαριστω

Μπες από άλλον browser Μήπως φταίει αυτό Η κανε μια αποσύνδεση και ξανασυνδεσου Και ξαναδοκιμασε. Διαφορετικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Αφού το πρόβλημα με τα βίντεο το παρατηρείς μόνο στην ιστοσελίδα του facebook Περίμενε λίγες μέρες μπας Και στρώσει το προβλημα. Μπορεί να είναι θέμα από αυτους. Πολλές φορές τρώει κολλήματα το facebook Αλλά μετά από λίγες μέρες στρωνει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άν έχει απαντηθεί αλλά δεν το είδα ,υπάρχει τρόπος να δω ποιοί απο τούς ' φίλους' έχουν ουσιαστικά ανενεργό το λογαριασμό τους ή έχουν να μπουν πολύ καιρό ;
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Καλημέρα,

 

Πως γίνεται ρε παιδιά στο Facebook να διακοψω τις προσκλήσεις φίλων μου για παιχνίδια που μόλις το πατάς σε πάει στο play Store για να κατεβάσεις εφαρμογή(χρησιμοποιώ το app του Facebook) ?

 

Με έχουν πεθάνει κάθε 3 και λίγο με τις προσκλήσεις..

 

Ψάχνω τόσες μέρες και δεν μπορώ να το βρω..

 

Please ποια ρύθμιση είναι?

 

 

Αν και καλύτερα θα ήταν να απευθυνόσουν στο θεμα του facebook, εντούτοις θα σου προτείνω να μπλοκάρεις τις εφαρμογές. Έτσι δεν θα σου ξανάρθει ειδοποίηση για το ταδε παιχνιδι που μπλοκαρες. Προσωπικα αυτο εχω κανει και έχω σωθεί...

 

 

Αν δε σε κουραζω μπορείς να μου πεις ακριβώς τι πρέπει να απενεργοποιησω με οδηγιες-βηματα γιατί όσο και αν προσπάθησα δεν βρίσκω τι πρέπει να απενεργοποιησω..

 

Βεβαίως φίλε μου, δώσε μου λίγο χρόνο και θα σου απαντήσω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=202609 να μην γεμίζει οφ τόπικ το νήμα αυτό.

 

Λοιπόν, αρχικά πρέπει να μπεις στην σελίδα του fb απο browser, δεν έχω βρει τρόπο/ δεν έχω δοκιμάσει απο mobile, οπότε δεν το προτείνω.

 

Μόλις μπεις στην σελίδα σου, απο την στήλη αριστερά θα βρεις την κατηγορία παιχνίδια και θα το επιλέξεις.

Απο την σελίδα που θα ανοίξει, θα επιλέξεις την καρτέλα δραστηριότητα, και θα πας στις προσκλήσεις.

Εκεί θα δεις πχ προσκληση για το ''φοβερο παιχνιδι 72'' θα διαλέξεις ακύρωση, διαγραφή, απόρριψη ( ή κάπως έτσι δεν το θυμάμαι τώρα) και θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα σε ρωτάει: θες να μπλοκάρεις τα αιτήματα απο τον τάδε φίλο σου ή θες να μπλοκάρεις την τάδει εφαρμογή. εσύ θα επιλέξεις να μπλοκάρεις την εφαρμογή, θα επιβεβαιώσεις και τέλος, δεν θα σου ξαναέρθουν ειδοποιήσει για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

Αυτό θα το κάνεις για κάθε παιχνίδι που σε προσκαλούν οπότε αναπόφεκτα σε λίγο καιρό δεν θα σε ενοχλούν , παρά μόνο με νέα που γίνονται μόδα, οπότε θα μπλοκάρεις κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μπες από άλλον browser Μήπως φταίει αυτό Η κανε μια αποσύνδεση και ξανασυνδεσου Και ξαναδοκιμασε. Διαφορετικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Αφού το πρόβλημα με τα βίντεο το παρατηρείς μόνο στην ιστοσελίδα του facebook Περίμενε λίγες μέρες μπας Και στρώσει το προβλημα. Μπορεί να είναι θέμα από αυτους. Πολλές φορές τρώει κολλήματα το facebook Αλλά μετά από λίγες μέρες στρωνει.
οντως με αλλο browser δουλευει καλα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αρχικά πρέπει να μπεις στην σελίδα του fb απο browser, δεν έχω βρει τρόπο/ δεν έχω δοκιμάσει απο mobile, οπότε δεν το προτείνω.

 

Μόλις μπεις στην σελίδα σου, απο την στήλη αριστερά θα βρεις την κατηγορία παιχνίδια και θα το επιλέξεις.

Απο την σελίδα που θα ανοίξει, θα επιλέξεις την καρτέλα δραστηριότητα, και θα πας στις προσκλήσεις.

Εκεί θα δεις πχ προσκληση για το ''φοβερο παιχνιδι 72'' θα διαλέξεις ακύρωση, διαγραφή, απόρριψη ( ή κάπως έτσι δεν το θυμάμαι τώρα) και θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα σε ρωτάει: θες να μπλοκάρεις τα αιτήματα απο τον τάδε φίλο σου ή θες να μπλοκάρεις την τάδει εφαρμογή. εσύ θα επιλέξεις να μπλοκάρεις την εφαρμογή, θα επιβεβαιώσεις και τέλος, δεν θα σου ξαναέρθουν ειδοποιήσει για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

Αυτό θα το κάνεις για κάθε παιχνίδι που σε προσκαλούν οπότε αναπόφεκτα σε λίγο καιρό δεν θα σε ενοχλούν , παρά μόνο με νέα που γίνονται μόδα, οπότε θα μπλοκάρεις κι αυτά.

 

Χίλια ευχαριστώ...Είχε κολλήσει τόσο το κεφάλι μου και δεν έλεγε να δώσει λύση.. Να σαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια εναλλακτικη εφαρμογη για το fb

Δοκιμασα το lite και δεν με ικανοποιησε!

Για δες το fast for facebook Στο google play.

Αν και καμία δεν φτάνει στο επίπεδο του κανονικού facebook app

Από θέμα εμφάνισης και δυνατοτήτων. Αν κ έχει πολλά προβλήματα και μείον Η official εκδοση.

Αν δεις κ δεν σε καλύπτει ούτε αυτή Η εφαρμογή, δοκίμασε να κατεβάσεις μια από τις παλιές εκδόσεις του κανονικού facebook που δεν ήταν κ τόσο προβληματικη όσο η σημερινή εκδοση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για δες το fast for facebook Στο google play.

Αν και καμία δεν φτάνει στο επίπεδο του κανονικού facebook app

Από θέμα εμφάνισης και δυνατοτήτων. Αν κ έχει πολλά προβλήματα και μείον Η official εκδοση.

Αν δεις κ δεν σε καλύπτει ούτε αυτή Η εφαρμογή, δοκίμασε να κατεβάσεις μια από τις παλιές εκδόσεις του κανονικού facebook που δεν ήταν κ τόσο προβληματικη όσο η σημερινή εκδοση.

Θενκς θα το δω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια καλημερα ....

παρατηρησα σημερα ασχετα αν το προφιλ σου το εχεις κλειδωμένο στα παντα μπορει πλεον καποιος που δεν ειναι φιλος σου να μπει να μεγαλώσει την photo απο το προφιλ σου και να την αποθηκεύσει ...

ποτε εκαναν αυτες τις αλλαγές και γιατι δεν ενημέρωσαν κανενα ?

ειμαστε σοβαροι?:mad:

επαθα πλακα τωρα !

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλημερα ....

παρατηρησα σημερα ασχετα αν το προφιλ σου το εχεις κλειδωμένο στα παντα μπορει πλεον καποιος που δεν ειναι φιλος σου να μπει να μεγαλώσει την photo απο το προφιλ σου και να την αποθηκεύσει ...

ποτε εκαναν αυτες τις αλλαγές και γιατι δεν ενημέρωσαν κανενα ?

ειμαστε σοβαροι?:mad:

επαθα πλακα τωρα !

 

 

Αυτα στο δικο μας προφιλ ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στο δικο μας προφιλ ???

 

ναι φιλε μου ...!

εγω τοσο καιρο ειχα την εντυπωση οτι η photo του προφιλ μου ηταν "κλειδωμενη" σε ενα αγνωστο ..!(ετσι το ειχα απο τις ρυθμισεις απορρήτου ..)

πατουσε πανω και δεν ανοιγε να στο πω ετσι ..

σημερα ειδα οτι μπορει ο οποιοσδήποτε που δεν ειναι φιλος μου να την μεγαλωσει και να την αποθηκευσει ..

τρελαθηκα τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν ακριβώς. Αν την είχες κλειδωμένη, δε την άνοιγε κανείς (ανάλογα το απόρρητο). Πλέον μπορεί να ανοιχτεί από όλους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν ακριβώς. Αν την είχες κλειδωμένη, δε την άνοιγε κανείς (ανάλογα το απόρρητο). Πλέον μπορεί να ανοιχτεί από όλους.

 

Ποτε εγινε ρε παιδια αυτο ?

απο την εφαρμογη του κινητου ακομη δεν μπορει να την ανοιξει οποιος θελει ! μονο απο τον browser!..!!!!

δεν μας τα λεει καλα το facebook...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα το παρατήρησα που το είπες. Δεν πρέπει να έχει πολλές μέρες.

 

πολυ ωραια μια χαρα..!!!!

αντε την αλλη φορα ας τα βγάλουν όλα στην "φορα":rolleyes:

 

 

για αλλη μια φορα respect ..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...