Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σ' εμένα σέρνονταν.......
αλλοι ειχαν προβλημα και αλλοι οχι

εχεις μηπως forthnet ?

Link to comment
Share on other sites

αλλοι ειχαν προβλημα και αλλοι οχι

εχεις μηπως forthnet ?

 

Όχι, ΟΤΕ...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να γίνει verified η σελίδα μου στο Facebook ;

 

Συμπληρώνεις αυτή την φόρμα

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνεις αυτή την φόρμα

 

το έχω κάνει ήδη εδώ και 3 μήνες αλλά τίποτα, ούτε απάντηση πήρα από το Facebook ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουσει τις "φημες" που κυκλοφορουν τις τελεταιες μερες, οτι το fb θα ζηταει τις ταυτοτητες μας, αλλιως θα μπλοκαρει τα προφιλ μας? Ισχυει οντως?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω ακούσει αλλά δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Δε θέλω να πιστέψω ότι θα επιτραπεί αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουσει τις "φημες" που κυκλοφορουν τις τελεταιες μερες, οτι το fb θα ζηταει τις ταυτοτητες μας, αλλιως θα μπλοκαρει τα προφιλ μας? Ισχυει οντως?

 

Aυτη η φημη κυκλοφορει εδω και 1-2 χρονια αλλα τωρα τις τελευταιες μερες εχει γινει πολυ πιο εντονη!!! Χθες το λεγανε και στις ειδησεις! Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσε καθολου σαν ιδεα και προσωπικα εγω αν γινει κατι τετοιο απλα θα κλεισω το face μου.... Νταξει ειπαμε.... δεν θα δωσω και ταυτοτητα.... παει πολυ! ΑΝ οντος γινει αυτο θα χασει πολυ κοσμο το facebook νομιζω! Εκτως απο τους πολυ κολλημενους που οχι μονο την ταυτοτητα τους θα δωσουν, αλλα θα πανε και αυτοπροσώπως στα γραφεια του facebook να την προσκομισουν :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εφαρμοστεί αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει εφαρμοστει ηδη σε πολλους αναμεσα τους και γω

πριν 10 μερες ξαφνικα μου κλειδωσε το προφιλ μου και μου ζητηση ταυτοτητα για να ανοιξει

το κανουν λεει για να μην υπαρχουν fake profil

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτηματα :)

1) υπαρχει τροπος να μην με βρισκει κανεις αγνωστος απο το search του fb με το ονομα η και το mail μου!

2) στις πληροφοριες και στην συνεχεια στα στοιχεια επικοινωνιας πως μπορω να αποκρυψω το περιεχομενο της επιλογης facebook?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει εφαρμοστει ηδη σε πολλους αναμεσα τους και γω

πριν 10 μερες ξαφνικα μου κλειδωσε το προφιλ μου και μου ζητηση ταυτοτητα για να ανοιξει

το κανουν λεει για να μην υπαρχουν fake profil

 

Και τι εκανες? Εδωσες?? Θελουν λεει μονο φωτο και ονομα να φαινεται?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

και εγω που δεν εχω ουτε μια δικη μου φωτο στο προφιλ, πως θα διασταυρωσουν οτι ειμαι ο ιδιος;;;;
Link to comment
Share on other sites

Και τι εκανες? Εδωσες?? Θελουν λεει μονο φωτο και ονομα να φαινεται?
εδωσα σα χαζος και μετα το μετανιωσα ..... μονο οματεπωνυμο και φωτο θελουν ναι
Link to comment
Share on other sites

εδωσα σα χαζος και μετα το μετανιωσα ..... μονο οματεπωνυμο και φωτο θελουν ναι

εν έχει λογικη αυτο ομως.

εγω που εχω παλια ταυτοτητα θα τους το στειλω στα ελληνικα??και τι θα καταλαβουν?

ασε που δεν εχω προφιλ με το κανονικο μου επιθετο...και φωτογραφια??αν εχω ενα λαγουδακι θα πρεπει να στειλω ταυτοτητα με φωτο λαγου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

την ταυτοτητα τη ζητουσε παντα. δεν ειναι κατι νεο. (οσα χαζα copy/paste κειμενα περι προσωπικων δεδομενων βαζετε στο στατους σας...)

το fb παντα ηθελε/θελει/θα θελει το αληθινο σας ονομα. Δεν ειναι ευκολο να ελεγχουν ενα δις ανθρωπους.

Αλλα υπαρχουν πολλα ψευτικα προφιλ απο εταιριες (μεσω φτωχων ανθρωπων της Ασιας) για τα πληρωμενα likes.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αφαιρεσω τη βαθμολογια μιας σελιδας?

 

μπορει να γινει απαναφορά μετα?και αν ναι, οι βαθμοι που ηδη εχει χάνονται?

γνωρίζει κανείς?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάθει τίποτα το fb; Ολο με πετάει σήμερα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παλια οταν εκανες φιλους το εδειχνε στους υπολοιπους στη κεντρικη σελιδα και στο προφιλ σου αλλα υπηρχε τροπος να το απενεργοποιησεις και να μη φαινετε τιποτα

τωρα υπαρχει τετοια δυνατοτητα και αν ναι πως το κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παλια οταν εκανες φιλους το εδειχνε στους υπολοιπους στη κεντρικη σελιδα και στο προφιλ σου αλλα υπηρχε τροπος να το απενεργοποιησεις και να μη φαινετε τιποτα

τωρα υπαρχει τετοια δυνατοτητα και αν ναι πως το κανεις ?

 

Yπαρχει!!! Μπες στο timeline σου και εκει αριστερα που σου εχει τα τετραγωνάκια με τους φιλους σου πατα πανω που εχει ανα μολυβι που λεει ''επεξεργασια'' και πηγαινε επεξεργασια απορρητου και μετα βαλε στο πρωτο πεδιο ''μονο εγω''. ετσι δεν θα βλεπουν οι φιλοι σου στην αρχικη τουσ σελ. ποια ατομα προσθετεις σαν φιλους ουτε αν μπουν στο timeline σου. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια 2 ερωτηματα :)

1) υπαρχει τροπος να μην με βρισκει κανεις αγνωστος απο το search του fb με το ονομα η και το mail μου!

2) στις πληροφοριες και στην συνεχεια στα στοιχεια επικοινωνιας πως μπορω να αποκρυψω το περιεχομενο της επιλογης facebook?

 

1) πατας το βελακι που δειχνει προς τα κατω πανω δεξια στην αρχικη σου σελιδα, πας ρυθμισεις , πετα πατας αριστερα που λεει απορρητο κ ειναι εκει κατω κατω

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει!!! Μπες στο timeline σου και εκει αριστερα που σου εχει τα τετραγωνάκια με τους φιλους σου πατα πανω που εχει ανα μολυβι που λεει ''επεξεργασια'' και πηγαινε επεξεργασια απορρητου και μετα βαλε στο πρωτο πεδιο ''μονο εγω''. ετσι δεν θα βλεπουν οι φιλοι σου στην αρχικη τουσ σελ. ποια ατομα προσθετεις σαν φιλους ουτε αν μπουν στο timeline σου. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1) πατας το βελακι που δειχνει προς τα κατω πανω δεξια στην αρχικη σου σελιδα, πας ρυθμισεις , πετα πατας αριστερα που λεει απορρητο κ ειναι εκει κατω κατω

αυτο δεν ειναι μονο για να αποκριπτει να δειχνει τους φιλους μου απο την αρχικη ?δε γινετε να φαινονται οι φιλοι στην αρχικη και απλα να μη δειχνει ποιους κανω φιλους ?
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι μονο για να αποκριπτει να δειχνει τους φιλους μου απο την αρχικη ?δε γινετε να φαινονται οι φιλοι στην αρχικη και απλα να μη δειχνει ποιους κανω φιλους ?

 

οχι! Αυτα πανε μαζι. Με αυτη την ρυθμιση, 1) δεν θα βγαζει στην αρχικη των φιλων σου οτι εγινες φιλος π.χ. με τον ''ταδε'' και 2) δεν θα μπορουν οι φιλοι σου να δουν με ποιους εισαι ηδη φιλος αν μπουνε στο timeline σου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αποκρύψω σελίδα απο συγκεκριμένο άτομο το οποιο ΔΕΝ εχω στη λίστα φίλων;

Με εχει ταράξει στα clopy-paste

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αποκρύψω σελίδα απο συγκεκριμένο άτομο το οποιο ΔΕΝ εχω στη λίστα φίλων;

Με εχει ταράξει στα clopy-paste

Πας στο προφιλ του και εκει που λεει μηνυμα εχει επιλογή να τον μλοκαρεις και να μην σε βλεπει καθολου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...