Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος φιλος μου επε ότι βλεπει να προβαλλω στη σελιδα μου ένα προϊον που δεν εχω καμμια σχεση σχετικα ταχα με οικονομια ρεύματος.Εγω δεν βλεπω κατι τετοιο ..

 

Τι μπορω να κανω να μην εμφανίζεται ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος μου επε ότι βλεπει να προβαλλω στη σελιδα μου ένα προϊον που δεν εχω καμμια σχεση σχετικα ταχα με οικονομια ρεύματος.Εγω δεν βλεπω κατι τετοιο ..

 

Τι μπορω να κανω να μην εμφανίζεται ?

 

Ευχαριστω

 

Μήπως σου κάνει πλάκα; Αυτό δεν γίνεται να βλέπει άλλος δικιές σου δημοσιεύσεις και να μην τις βλέπεις εσύ..σκέψου το λίγο, παράλογο δεν είναι;:ninja:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο είναι ότι δεν μου κανει πλακα....

 

Από άλλο forum μου ειπαν τα εξης :

 

νομιζω καπου εχεις κανεις like σε αυτο το προιον και το Facebook απο μονο του σε καποιες διαφημισεις λεει οτι οι ταδε φιλοι σας εχουν κανει λαικ στο προιον.

καπου υπαρχει ρυθμιση γι αυτο που απο default δινεις αδεια στο facebook να χρησιμοποιει το ονομα σου σε διαφημισεις..θα το κοιταξω και αν το βρω θα σου πω

 

 

 

EDIT:

 

πατα πανω δεξια το γραναζι (Ρυθμισεις)>Ρυθμισεις Λογαριασμου>Διαφημισεις(στη λιστα αριστερα)..

 

στην πρωτη επιλογη Άλλοι ιστότοποι γραφει:

 

 

Το Facebook δεν παραχωρεί σε εφαρμογές τρίτων ή σε διαφημιστικά δίκτυα το δικαίωμα να χρησιμοποιούν το όνομα ή τη φωτογραφία σας στις διαφημίσεις τους. Αν επιτρέψουμε κάτι τέτοιο στο μέλλον, η ρύθμιση που επιλέγετε θα καθορίσει πώς θα χρησιμοποιηθούν τα στοιχεία σας.

 

Μπορείτε να δείτε κοινωνικές δραστηριότητες σε ιστοτόπους τρίτων (και σε διαφημίσεις) μέσα από τα κοινωνικά πρόσθετα του Facebook. Παρόλο που τα κοινωνικά πρόσθετα σάς δίνουν την ευκαιρία να δικτυωθείτε σε έναν άλλο ιστότοπο, το Facebook δεν κοινοποιεί τα στοιχεία σας στους άλλους ιστοτόπους που φιλοξενούν τα κοινωνικά πρόσθετα. Μάθετε περισσότερα για τα κοινωνικά πρόσθετα.

 

Αν επιτραπεί στο μέλλον, τότε θέλω να εμφανίζονται τα στοιχεία μου στα παρακάτω:

 

 

 

Βαλε το στη ρυθμιση Κανεις και νομιζω εισαι ΟΚ..

 

 

 

EDIT2:

 

μαλλον ειναι το αμεσως απο κατω Διαφημίσεις και φίλοι

 

βαλε και εδω τη ρυθμιση Κανεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

OK τότε, πάω πάσο. Τα έκανες; Λύθηκε το πρόβλημά σου;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

OK τότε, πάω πάσο. Τα έκανες; Λύθηκε το πρόβλημά σου;

 

Το εκανα.Θα δειξει !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το έχω κάνει επίσης...Μήπως μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου απ την αρχή θα λυθεί?

Βρηκες λυση;

 

Εμενα με δειχνει online και ας εχω επιλεξει να ειναι κλειστο το chat και στο app του Facebook και στον Messenger.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βρηκες λυση;

 

Εμενα με δειχνει online και ας εχω επιλεξει να ειναι κλειστο το chat και στο app του Facebook και στον Messenger.

 

Πότε με δείχνει ον πότε όχι...ότι θέλει κάνει :mad:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο του note ii βλέπω περασμένες όλες τις ημερομηνίες γέννησης των friends στο Facebook!!!

Ισως το έκανα άθελά μου, τι κάνω για να τις αφαιρέσω?

Βοήθεια γιατί θα απεγκαταστησω και το fb αν δεν βρω άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποκρυψω για παντα μια συχνη αναζητηση σε Facebook

 

Για διαγραφη αναζητήσεων βρηκα αυτό

 

http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/545150/pos-diagrafoume-to-istoriko-anazitiseon-sto-facebook/

 

αλλα δεν κανει μονιμα αποκρυψη μια αναζητησης

 

Για να γινω πιο κατανοητος δεν θελω να μην με βρισκει αλλα οχι πατωντας το πρωτο γραμμα από το ονομα μου να εμφανίζεται στις αναζητήσεις του

Υπαρχει καποιος τροπος ?

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο του note ii βλέπω περασμένες όλες τις ημερομηνίες γέννησης των friends στο Facebook!!!

Ισως το έκανα άθελά μου, τι κάνω για να τις αφαιρέσω?

Βοήθεια γιατί θα απεγκαταστησω και το fb αν δεν βρω άκρη...

 

Ρυθμίσεις γενικά διαχείριση εφαρμογών όλες βρες το ημερολόγιο και το φασειμπουκ άνοιξε τα και πάτα εκκαθάριση εφαρμογής.

Να ξέρεις ότι θα σβηστούν ότι έχεις στο ημερολόγιο και στο φασειμπουκ θα πρέπει να ξαναπεράσει τους κωδικούς και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις γενικά διαχείριση εφαρμογών όλες βρες το ημερολόγιο και το φασειμπουκ άνοιξε τα και πάτα εκκαθάριση εφαρμογής.

Να ξέρεις ότι θα σβηστούν ότι έχεις στο ημερολόγιο και στο φασειμπουκ θα πρέπει να ξαναπεράσει τους κωδικούς και θα είσαι οκ

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοινοποιησω στο χρονολογιο μου μια φωτο με περιορισμο να την δει μονο ένα ατομο αν αυτό σχολιασει κατι φαινεται και στους υπολιπους φιλους το σχολιο και η φωτο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να αλλάξει το όνομα μιας σελίδας που ξεπερνά τα 200 likes και πως;

Έχω στείλει μήνυμα στο fb αλλά δεν έχω λάβει απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοινοποιησω στο χρονολογιο μου μια φωτο με περιορισμο να την δει μονο ένα ατομο αν αυτό σχολιασει κατι φαινεται και στους υπολιπους φιλους το σχολιο και η φωτο ?

Όχι, μόνο εσύ κι αυτό το άτομο θα τα βλέπετε μόνο.

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να αλλάξει το όνομα μιας σελίδας που ξεπερνά τα 200 likes και πως;

Έχω στείλει μήνυμα στο fb αλλά δεν έχω λάβει απάντηση...

Όχι, δε γίνεται. Μείωσε τα like σε κάτω από 200.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε γίνεται. Μείωσε τα like σε κάτω από 200.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Πως γίνεται να τα μειώσω;

Άλλαξα όνομα στην επιχείρησή μου και θέλω να αλλάξω και το όνομα της σελίδας,αλλά αν δημιουργήσω άλλη σελίδα,θα χάσω όσους έχουν κάνει like και ακολουθούν τις δημοσιεύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Πως γίνεται να τα μειώσω;

Άλλαξα όνομα στην επιχείρησή μου και θέλω να αλλάξω και το όνομα της σελίδας,αλλά αν δημιουργήσω άλλη σελίδα,θα χάσω όσους έχουν κάνει like και ακολουθούν τις δημοσιεύσεις...

Αν τα like είναι λίγα παραπάνω από 200 μπορείς να πεις σε κάνα φίλο σου να κάνει unlike να πέσουν κάτω από 200, να αλλάξεις το όνομα και να ξανακάνουν like μετά. Βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει έτσι και καλό θα ήταν να το επιβεβαιώσεις κι από αλλού.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν τα like είναι λίγα παραπάνω από 200 μπορείς να πεις σε κάνα φίλο σου να κάνει unlike να πέσουν κάτω από 200, να αλλάξεις το όνομα και να ξανακάνουν like μετά. Βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει έτσι και καλό θα ήταν να το επιβεβαιώσεις κι από αλλού.

Δυστυχώς είναι 1800+ από πελάτες απ'όλη τη χώρα...

Τι να κάνω,θα ανοίξω καινούρια σελίδα και μετά αβέρτα προσκλήσεις ξανά:lol:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Σε ότι αναρτώ στο τοίχο μου δεν μπορούν να πατήσουν "μου αρέσει" οι φίλοι των φίλων μου. Ξέρει κάποιος πως το ρυθμίζω ώστε να πατούν;

 

Καλησπέρα! :)

 

Σε ότι αναρτώ στο τοίχο μου δεν μπορούν να πατήσουν "μου αρέσει" οι φίλοι των φίλων μου. Ξέρει κάποιος πως το ρυθμίζω ώστε να πατούν;

EDIT:

Τελικά το βρήκα. Ενεργοποίησα το "ακόλουθοι" και μαζί με αυτούς μπορούν να επιλέγουν like και οι φίλοι των φίλων μου.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιησει την συνομιλια για ολους και όταν παω να στειλω προσωπικο μυνημα σε καποιον πεταγεται κατω δεξια το παραθυρο της συνομιλιας από σημερα ..

Μπορω να το επαναφερω όπως πρν σαν την παρακατω εικονα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιησει την συνομιλια για ολους και όταν παω να στειλω προσωπικο μυνημα σε καποιον πεταγεται κατω δεξια το παραθυρο της συνομιλιας από σημερα ..

Μπορω να το επαναφερω όπως πρν σαν την παρακατω εικονα ?

 

Ευχαριστω.

Το ίδιο μου κάνει και εμένα σήμερα. Το έχει ξανακάνει στο παρελθόν. Πρέπει να είναι ένα από τα γνωστά κολλήματα του fb.. Λογικά θα επανέλθει.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει και εμένα σήμερα. Το έχει ξανακάνει στο παρελθόν. Πρέπει να είναι ένα από τα γνωστά κολλήματα του fb.. Λογικά θα επανέλθει.

 

 

Μακαρι γιατι είναι πολύ σπαστικο !!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι γιατι είναι πολύ σπαστικο !!!!!

Και σε μένα το ίδιο..

Μπορείς να πας πάνω στο εικονιδιο των μηνυμάτων που είναι ανάμεσα στις ειδοποιήσεις και στα αιτήματα φιλίας και να επιλέξεις προβολή όλων, see all στα αγγλικα, και θα σου ανοίξει τη σελίδα με όλα τα εισερχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτιαξα λογαριασμό και δεν γνωρίζω πως να κάνω βιντεοκλήση. Μου είπαν ότι στα μηνύματα να πατήσω την κάμερα αλλά δεν υπάρχει αυτό το εικονίδιο. Πρέπει να κάνω κάτι; Έχω webcam και λειτουργεί κανονικά με το Skype.Έχω WINDOWS 8.1

 

Βρήκα την λύση και δούλεψε:

Δοκίμασε το εξής, να τρέξεις τον browser που χρησιμοποιείς σε λειτουργία συμβατότητας με τα Windows 8. Πώς να το κάνεις:

 

Δεξί κλικ -> Ιδιότητες (Properties) στο εικονίδιο του browser και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί πήγαινε στην καρτέλα Συμβατότητα (Compatibility). Εκεί, ενεργοποίησε την επιλογή Εκτέλεση του προγράμματος σε λειτουργία συμβατότητας και ακριβώς από κάτω επέλεξε τα Windows 8. Πάτησε ΟΚ και έλεγξε ξανά αν έχει λυθεί το πρόβλημα.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ενδεχομένως να δουλέψει. Αν ναι, τουλάχιστον προσωρινά μπορείς να το έχεις έτσι μέχρι το Facebook να βγάλει νέα έκδοση του videocall plugin που θα είναι συμβατή με τα Windows 8.1.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια "χαζή" ερώτηση, αλλά προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ.

 

Σε κάποιους λογαριασμούς (πχ. στο δικό μου δε γίνεται), στη συνομιλία, όταν πας πάνω από ένα άτομο όπου σου εμφανίζει τα στοιχεία του, εμφανίζεται και το πότε μίλησες τελευταία φορά χωρίς να διευκρινίζεται αν έστειλες εσύ ή σου έστειλε ο συνομιλητής.

Δηλαδή, εμφανίζεται κάπως έτσι:

 

Τάδε Ταδόπουλος

Δουλεύει στη Χ εταιρεία

 

Messaged 1 hour ago

See friendship

 

Υπάρχει περίπτωση το "Messaged 1 hour ago" να εμφανίζεται χωρίς να έχει προηγηθεί συνομιλία ή 100% αυτά τα δύο άτομα μίλησαν;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω πληροφορίες για ένα ψεύτικο προφιλ το οποίο μου κάνει πλάκα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...