Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να μη εμφανιζεται σε αλλους το avtivity log?

 

οταν γραφω ενα σχολιο πχ η οταν κανω like σε ενα συνδεσμο η μια αφωτογραφια

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Όχι!!! Θα βλέπουμε όλα τα σχόλιά σου στο gazetta!! (Η μήπως gazzeta??) Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι!!! Θα βλέπουμε όλα τα σχόλιά σου στο gazetta!! (Η μήπως gazzeta??)

 

ουτε το ενα ουτε το αλλο...gazzetta ειναι :)

 

αλλα αμα γουσταρεις να βλεπεις να μπινελικια που ριχνω οκ πασο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα τα εξής:

 

1) Στο λογαριασμό ενός φίλου, όταν περνάει τον κέρσορα πάνω από κάποιο φίλο, στα χαρακτηριστικά του εμφανίζει το χρονικό διάστημα από το τελευταίο τους μήνυμα. Δηλαδή, σ'ένα φίλο που έχουμε κοινό, σ'εμένα εμφανίζει τα εξής:

Όνομα

Εργασία

Χ κοινοί φίλοι

Εμφάνιση φιλίας

 

ενώ στο φίλο δείχνει τα εξής:

Όνομα

Εργασία

Χ κοινοί φίλοι

1 ημέρα πριν

 

2) Μιας και δεν έχω καλή κάλυψη 3G και το facebook app είναι απαγορευμένο, ο μόνος τρόπος για να "μπω" στο facebook είναι μέσω της δωρεάν έκδοσης. Στη συγκεκριμένη έκδοση, παρατήρησα ότι στη συνομιλία εμφανίζει πότε επισκέφθηκε κάποιος φίλος μου την ιστοσελίδα, πιο συγκεκριμένα πότε εξήλθε και αυτό ισχύει για όλους καθώς υπάρχουνε κάποια συγκεκριμένα άτομα που έχουν πρόσβαση μόνο μέσω υπολογιστή και ακόμη και σ'αυτά μου εμφανίζει π.χ "Όνομα - Πριν μία ώρα". Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται αυτό και στην εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

έχω ανεβάσει κάποια τραγουδια από youtube στο προφιλ μου. πως μπορω να τα βρω; εχω κανει απειρο σκρολαρισμα και δε τα βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το fb εμφανίζει στο feed ότι θέλει εκείνο κι απ'ότι κατάλαβα τώρα τελευταία το κάνει αυτό και στο προφίλ. Το συγκεκριμένο θέμα που λες το έχω παρατηρήσει κι εγώ και μάλιστα υπήρξε youtube video το οποίο είχε like από φίλους, εμφανίστηκε το σχετικό notification, αλλά το video δεν εμφανίζεται πουθενά αλλού. Ούτε στο feed το είδα ποτέ, ούτε στο προφίλ μου υπάρχει. Από τότε το παρατήρησα και με άλλα youtube videos. Γενικά το fb είναι για χαστούκια, έχουν αλγόριθμους που επιλέγουν τι εμφανίζεται και γενικά κάνουν ότι θέλουν... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα βρω τα βιντεο ομως??? Πουθενα στο προφιλ μου δεν εχω youtube απο μενα ανεβασμενο. Απο φιλους εχω
Link to comment
Share on other sites

1014263_10201119099052514_930162657_n.jpg

σε εμένα τα εμφανίζει έτσι τα τραγούδια μετά από ατελείιιιιωτο σκρολάρισμα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη βαρεθηκα να σκρολαρω και το παρατησα. ισως να ηταν παρακατω, τι να πω;

παλιοτερα ετσι εμφανιζοταν και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προβλήματα το facebook στην προβολή ειδοποιήσεων. "Ανεβάζουν" 10 διαφορετικά άτομα από κάτι, μηνύματα στον τοίχο, βίντεο από το youtube, κτλ κι όταν ανανεώνω τη κεντρική σελίδα, μου εμφανίζει μία - δύο ειδοποιήσεις και μετά μου εμφανίζει μηνύματα από διάφορα group που έχω κάνει like και από κάτω γράφει, "1 ώρα πριν, 2 ώρες πριν" αντί να μου δείχνει τα νεότερα. :blink:
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε ΠΑΛΙ το φεισμπουκ και δεν εγινε καθολου ωραιο!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά προβλήματα το facebook στην προβολή ειδοποιήσεων. "Ανεβάζουν" 10 διαφορετικά άτομα από κάτι, μηνύματα στον τοίχο, βίντεο από το youtube, κτλ κι όταν ανανεώνω τη κεντρική σελίδα, μου εμφανίζει μία - δύο ειδοποιήσεις και μετά μου εμφανίζει μηνύματα από διάφορα group που έχω κάνει like και από κάτω γράφει, "1 ώρα πριν, 2 ώρες πριν" αντί να μου δείχνει τα νεότερα. :blink:

Aυτό το χω και εγω, χαρακτηριστικα εχω κανει like στο sport24.gr και μου δειχνει πχ για ενα φιλικο αγωνα πρωτα το αποτελεσμα σε καποιο σημειο του αγωνα , απο κατω το αποτελεσμα ημιχρονου και πιο κατω το τελικο αποτελεσμα, αναποδα δηλαδη!:lol:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

στο αριστερο μενου μετα απο το ονομα του acccount εχει τα favorites(newsfeed κλπ) .εκει μπορω να προσθεσω κι αλλα tabs που εχει πιο κατω?πχ συνομιλια?
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε;

 

Για να ενεργοποιηθούν οι νέες αλλαγές, επιλέξτε ως γλώσσα εμφάνισης την αγγλική.

Αυτά που έχουν αλλάξει είναι τα εξής: Το λογότυπο του facebook (αντί για "facebook" πλέον υπάρχει το "f"), η αναζήτηση έχει αλλάξει, και οι ειδοποιήσεις (αιτήματα φιλίας, μηνύματα, ειδοποιήσεις) έχουν μεταφερθεί στη δεξιά μεριά δίπλα στο "Home".

Επίσης, έχει ενεργοποιηθεί και η δυνατότητα που αναφέραμε τις προάλλες να φαίνεται ότι κάνουμε μία δραστηριότητα, πχ. "διαβάζει "Ο διάβολος φοράει Prada", "νιώθει χαρούμενος" κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθούν οι νέες αλλαγές, επιλέξτε ως γλώσσα εμφάνισης την αγγλική.

Αυτά που έχουν αλλάξει είναι τα εξής: Το λογότυπο του facebook (αντί για "facebook" πλέον υπάρχει το "f"), η αναζήτηση έχει αλλάξει, και οι ειδοποιήσεις (αιτήματα φιλίας, μηνύματα, ειδοποιήσεις) έχουν μεταφερθεί στη δεξιά μεριά δίπλα στο "Home".

Επίσης, έχει ενεργοποιηθεί και η δυνατότητα που αναφέραμε τις προάλλες να φαίνεται ότι κάνουμε μία δραστηριότητα, πχ. "διαβάζει "Ο διάβολος φοράει Prada", "νιώθει χαρούμενος" κτλ.

 

 

 

Αλλά αν περάσεις μετά ελληνικά χάνεται έτσι δεν είναι;

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν περάσεις μετά ελληνικά χάνεται έτσι δεν είναι;

 

Ναι, χάνονται καθώς η νέα αναζήτηση (aka Graph Search) είναι διαθέσιμο μόνο στην αγγλική. Ωστόσο, σε πολλούς λογαριασμούς υπάρχει και στα ελληνικά η δυνατότητα να προσθέσουν κάποια δραστηριότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καταρχήν

1,,,που αλλάζει η γλώσσα της εφαρμογής;

2,,, μπαίνοντας σε ένα φίλο γράφει ποτε άλλαξε εξώφυλλο κλπ.αλλα που βλέπουμε πότε έγινε φίλος με καποιον σε ποια φωτο εκανε like κλπ;

Μιλάω για την τελευταία έκδοση της Android facebook εφαρμογής

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις τη γλώσσα του κινητού.

Επέλεξα ως γλώσσα την αγγλική και δεν είδα καμία διαφορά. Οπότε ξανά γύρισα ελληνικά.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις τη γλώσσα του κινητού.

Επέλεξα ως γλώσσα την αγγλική και δεν είδα καμία διαφορά. Οπότε ξανά γύρισα ελληνικά.

οκ!για το αλλο ερωτημα?

μπαινοντας στο timeline αλλου φιλου με την μανισια android εφαρμογη fb δεν δειχνει σε με ποιους εγινε φιλος,σε ποιες φωτο εκανε Like ,κλπ.αυτα φαινονται μονο στην δικη μου timeline?γιατι πολλα δεν φαινονται.ενω με την εφαρμογη klyph που ειναι καινουργια στην timeline φιλου φαινονται ολα σε ποιους εστειλε μηνυμα,σε ποιες φωτο εκανε Like σε ποιον -δικο της -φιλο εστειλε μυνημα για χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα με τα περίεργα ιμότικον,άλλαξα τη γλώσσα στο φβ,από το πισι και εμφανίστηκαν. :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Εχω κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις στο χρονολογιο μου για το ποιος μπορει να βλεπει τις εικονες μου.

Στην προεπισκοπηση ομως πατωντας πανω στην φωτογραφια του προφιλ μου,παλι εμφανιζονται οι φωτο μου.

 

Σε περιπτωση που με ψαξει καποιος που δε τον εχω φιλο,θα φαινονται οι φωτο μου η οχι;

 

Τι δεν εχω κανει σωστα ρε παιδες;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια profil μη φιλων βλεπω την επιλογη "ακολουθηστε"

 

Τι ειναι αυτο παιδια ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια profil μη φιλων βλεπω την επιλογη "ακολουθηστε"

 

Τι ειναι αυτο παιδια ???

 

Σε στυλ follow απο το tweeter.

Δε τον εχεις φιλο απλα βλεπεις τις κοινοποιησεις του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...