Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ποια συχνοτητα θα εκπεμπουν ;

Για να γυρισω την κεραια Σουηδια μερια.

 

sorry αλλα δεν αντεξα

 

http://images.sodahead.com/polls/003592453/314558598_Lol_94249156205_xlarge.jpeg

 

:lol: :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέλος σε μια ανοιχτή ομάδα με αρκετούς διαχειριστές, μέσα στους διαχειριστές είμαι και εγώ. Πριν από μερικές ημέρες κάποιος διαχειριστής διέγραψε σχόλια που δεν του άρεσαν χωρίς λόγο. Υπάρχει τρόπος να δω ποιος ήταν ο εξυπνούλης; Ευχαριστώ :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το chat ή τα έχει παίξει ή το αλλάξανε και είναι πολύ σπαστικό. Έχω την εφαρμογή του fb στο κινητό μου, συνεπώς δίπλα στο όνομά μου στο τσατ, δείχνει ένα τηλεφωνάκι. Έως τώρα, δίπλα στο τηλέφωνο, έδειχνε πριν πόση ώρα είχα μπει στο fb μέσω κινητού. Τώρα όμως δείχνει πριν πόση ώρα είχα μπει στο fb μέσω ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ. Και δεν είμαι online στο τσατ ποτέ... Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει εκείνο που όταν γράφουν στάτους μάλλον που κανεις τσεκ ιν με αλλα άτομα λέει, ο τάδε ειναι λιωμα με τον τάδε. Κ το λιωμα ειναι επιλογή απο το φβ. Δεν το έχει γράψει ο χρήστης. Ειναι σαν να το έχει επιλέξει απο κάπου.

 

Σημερα είδα ένα άλλο, ότι ο τάδε ειναι ενθουσιασμένος με τους τάδε στην τοποθεσίες αυτη.

 

Πως το κάνουν αυτο;

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει εκείνο που όταν γράφουν στάτους μάλλον που κανεις τσεκ ιν με αλλα άτομα λέει, ο τάδε ειναι λιωμα με τον τάδε. Κ το λιωμα ειναι επιλογή απο το φβ. Δεν το έχει γράψει ο χρήστης. Ειναι σαν να το έχει επιλέξει απο κάπου.

 

Σημερα είδα ένα άλλο, ότι ο τάδε ειναι ενθουσιασμένος με τους τάδε στην τοποθεσίες αυτη.

 

Πως το κάνουν αυτο;

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό, αλλά μάλλον δεν είναι μόνο από λίστα επιλογών του facebook, αλλά μπορείς να γράψεις κι εσύ γιατί τις προάλλες είδα ένα check in του τύπου, "ο τάδε είναι αγχωμένος - διαβάζει Συνταγματικό Δίκαιο ΙΙ".

Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι στις καταστάσεις, μετά απ'αυτά που γράφουν, βάζουν και κάτι κωδικούς (π.χ 036). Τι είναι αυτά; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό, αλλά μάλλον δεν είναι μόνο από λίστα επιλογών του facebook, αλλά μπορείς να γράψεις κι εσύ γιατί τις προάλλες είδα ένα check in του τύπου, "ο τάδε είναι αγχωμένος - διαβάζει Συνταγματικό Δίκαιο ΙΙ".

Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι στις καταστάσεις, μετά απ'αυτά που γράφουν, βάζουν και κάτι κωδικούς (π.χ 036). Τι είναι αυτά; :worry:

 

Ναι αλλα μετα φαίνεται να ότι επιλογή του φβ!

 

Αυτο με τους κωδικούς δεν το είδα ακόμα!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Στο update status κατω απο το πλαισιο υπαρχει ενα μικροτερο πλαισιο οπου εχει 4 επιλογες.

1) who are with you? για tag τους φιλους

2) where are you? περιοχη

3) προσθηκη φωτογραφιας

4) what are you doing? που δινει επιλογες οπως διαβασμα, βλεπω ταινιες, ακουω μουσικη, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο update status κατω απο το πλαισιο υπαρχει ενα μικροτερο πλαισιο οπου εχει 4 επιλογες.

1) who are with you? για tag τους φιλους

2) where are you? περιοχη

3) προσθηκη φωτογραφιας

4) what are you doing? που δινει επιλογες οπως διαβασμα, βλεπω ταινιες, ακουω μουσικη, κλπ

 

Απο τον υπολογιστη μόνο;

 

Εμένα άκομα δεν το έχει!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες...

 

(ΟΛΕ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!) :lol::lol::p

 

ΤΟ προφιλ το καινουργιο ρε παιδια, το πηρατε ολοι; Ναι εκεινο που ανακοινωσε το fb πριν μηηηηηηηηηηηνες......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες...

 

(ΟΛΕ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!) :lol::lol::p

 

ΤΟ προφιλ το καινουργιο ρε παιδια, το πηρατε ολοι; Ναι εκεινο που ανακοινωσε το fb πριν μηηηηηηηηηηηνες......

 

Nαι και προσωπικά το βρίσκω άθλιο...ευτυχώς απο το iPad, μου το δείχνει με το παλιό και μπαίνω από εκεί πλέον.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τους κωδικούς εφαρμογών??? Εγώ που έφτιαξα έναν δοκίμασα μετά να κάνω login αλλά δεν έμπαινε...

 

Οι κωδικοί εφαρμογών είναι κωδικοί μίας χρήσης. Με αυτούς μπορείτε να συνδέεστε στις εφαρμογές που χρησιμοποιείτε και παράλληλα να προστατεύετε τον κωδικό πρόσβασης με τον οποίο συνδέεστε στο Facebook. Αν έχετε ενεργοποιήσει τις εγκρίσεις σύνδεσης, δεν θα χρειάζεται να περιμένετε τον ειδικό κωδικό σύνδεσης κάθε φορά που χρησιμοποιείτε κωδικό εφαρμογής. Μπορείτε απλώς να παρακάμψετε τις εγκρίσεις σύνδεσης και να συνδεθείτε αμέσως.
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες...

 

(ΟΛΕ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!) :lol::lol::p

 

ΤΟ προφιλ το καινουργιο ρε παιδια, το πηρατε ολοι; Ναι εκεινο που ανακοινωσε το fb πριν μηηηηηηηηηηηνες......

 

Μια στιγμή γιατί από τις πολλές αλλαγές θα χάσουμε το μέτρημα. Η αλλαγή που αναφέρεις είναι αυτή που έγινε πριν κάτι μήνες στα προφίλ ή άλλη ;

Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμή γιατί από τις πολλές αλλαγές θα χάσουμε το μέτρημα. Η αλλαγή που αναφέρεις είναι αυτή που έγινε πριν κάτι μήνες στα προφίλ ή άλλη ;

 

εαν πατησεις στο Link που αναφερω θα δεις το προφιλ που εννοω. Ειναι link του facebook που το διαφημιζει κιολας...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέλος σε μια ανοιχτή ομάδα με αρκετούς διαχειριστές, μέσα στους διαχειριστές είμαι και εγώ. Πριν από μερικές ημέρες κάποιος διαχειριστής διέγραψε σχόλια που δεν του άρεσαν χωρίς λόγο. Υπάρχει τρόπος να δω ποιος ήταν ο εξυπνούλης; Ευχαριστώ :)
οχι δυστυχως

 

Εχετε δει εκείνο που όταν γράφουν στάτους μάλλον που κανεις τσεκ ιν με αλλα άτομα λέει, ο τάδε ειναι λιωμα με τον τάδε. Κ το λιωμα ειναι επιλογή απο το φβ. Δεν το έχει γράψει ο χρήστης. Ειναι σαν να το έχει επιλέξει απο κάπου.

 

Σημερα είδα ένα άλλο, ότι ο τάδε ειναι ενθουσιασμένος με τους τάδε στην τοποθεσίες αυτη.

 

Πως το κάνουν αυτο;

 

Στο update status κατω απο το πλαισιο υπαρχει ενα μικροτερο πλαισιο οπου εχει 4 επιλογες.

1) who are with you? για tag τους φιλους

2) where are you? περιοχη

3) προσθηκη φωτογραφιας

4) what are you doing? που δινει επιλογες οπως διαβασμα, βλεπω ταινιες, ακουω μουσικη, κλπ

 

εμενα δε το βγαζει ακομα...

 

ΕΠΙΣΗΣ,καταργηθηκαν ολες οι εφαρμογες τυπου Friend tracker...

εχω βρει μια μονο που λειτουργει, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστη

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ,καταργηθηκαν ολες οι εφαρμογες τυπου Friend tracker...

εχω βρει μια μονο που λειτουργει, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστη

Είχα κι εγώ Friend Tracker και ξενέρωσα με το τελευταίο update. Ποια είναι αυτή που βρήκες που λες ότι δουλεύει; Εγώ κατέβασα τώρα το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jonathanhester.friendwatcher και θα περιμένω να δω αν δουλεύει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ Friend Tracker και ξενέρωσα με το τελευταίο update. Ποια είναι αυτή που βρήκες που λες ότι δουλεύει; Εγώ κατέβασα τώρα το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jonathanhester.friendwatcher και θα περιμένω να δω αν δουλεύει.

 

αυτό το λινκ που έβαλες λέει ότι είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές δεν εμφανίζεται στο wall μου τα video που κάνω post από το youtube..Ξέρεις κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Τα εμφανιζει μαζεμενα ολα τα βιντεο. Δεν ειναι ξεχωριστα, οπως παλια. Ψαξε πιο κατω στον τοιχο σου, θα τα βρεις
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος πως αποθηκευεις φώτο από την εφαρμογή για φβ; από περιηγητή την αποθηκευω μια χαρά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος πως αποθηκευεις φώτο από την εφαρμογή για φβ; από περιηγητή την αποθηκευω μια χαρά.

 

Το είχα ξανά αναφέρει κάπου. . Κατεβάσεις την εφαρμογή picsay βρίσκεις την φώτο από την εφαρμογή του φβ που θες. . Και ακολουθας τα βήματα:

Μενου--περισσότερα - κοινοποίηση - picsay - export - save picture to the album. ...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τη βοήθειά σας!

 

Τις τελευταίες ημέρες παρενοχλούν ένα συγγενικό μου πρόσωπο στο facebook μέσω της δημιουργίας πλαστών λογαριασμών. Είναι ένας τύπος που φτιάχνει λογαριασμούς και ανεβάζει προσωπικές φωτογραφίες. Τι μπορώ να κάνω εγώ ώστε να σβηστούν οι λογαριασμοί αυτοί;

Πάω στους λογαριασμούς και κάνω αναφορά ως πλαστοπροσωπία, αλλά μου εμφανίζει ένα κουτάκι στο οποίο πρέπει να γράψω το όνομα του προσώπου που γίνεται η πλαστοπροσωπία.

 

Σε αυτή την περίπτωση θα ενημερωθεί το πρόσωπο ότι έχει δημιουργηθεί τέτοιος λογαριασμός; Θέλω να τους κλείσω χωρίς να καταλάβει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...