Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε τη ακριβως εξυπηρετεί ο χρόνος που εμφανίζεται ακριβώς δίπλα από τον καθένα στο chat? έχει νόημα να ξέρω αν μπήκε ο άλλος πριν 10 λεπτα ή πριν 3 ώρες;
Link to comment
Share on other sites

σε τη ακριβως εξυπηρετεί ο χρόνος που εμφανίζεται ακριβώς δίπλα από τον καθένα στο chat? έχει νόημα να ξέρω αν μπήκε ο άλλος πριν 10 λεπτα ή πριν 3 ώρες;

 

Μερικές φορές είναι χρήσιμο για συγκεκριμένα άτομα, αλλά γενικά το θεωρώ άχρηστο. :shifty:

Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι σιγά σιγά εξαφανίζεται. Για παράδειγμα, είχα γύρω στα 5 άτομα στα οποία εμφανιζόταν η ώρα εισόδου από κινητό και εδώ και μέρες εμφανίζεται μόνο σε ένα.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως εμφανίζεται μόνο σε χρήστες android, ίσως παίζει το ρόλο του

 

Όχι, εμφανίζεται και σε iPhone. Ο φίλος με το συγκεκριμένο κινητό είναι ο μόνος στον οποίο εξακολουθεί να εμφανίζει την ώρα εισόδου, στους φίλους μου με Android, έχει σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος που εμφανίζεται δίπλα στο όνομα δείχνει πότε ο χρήστης έχει χρησιμοποιήσει τελευταία φορά το Facebook messenger η το Facebook app είτε από android είτε από iPhone. Δηλαδή τις mobile εφαρμογές μόνο
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να συνδεθω απο έναν υπολογιστή που δεν τον έχω δηλώσει μου ζητάει να βάλω ένα όνομα κ να το αποθήκευσω κ δείχνει κ τοποθεσία. Αυτό πως γίνεται γιατι ξέχασα κ θέλω να το βάλω κ σε ένα φίλο;

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα πριν από λίγο στο προφίλ μου κι έχει αλλάξει. Όλες μου οι πληροφορίες (πανεπιστήμιο, φίλοι κτλ) έχουνε πάει στην αριστερή πλευρά της σελίδας και όλες οι ενημερώσεις, δημοσιεύσεις κ.α είναι στη δεξιά πλευρά. Οι φίλοι μου λένε ότι το προφίλ μου τους εμφανίζεται κανονικά, ενώ εγώ βλέπω όλα τα άλλα προφίλ με τη μορφή του δικού μου. :X

 

Πως γίνεται να δω τις δημοσιεύσεις που έχει κάνει ένα άτομο στο προφίλ μου ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο ένα redesign που ανακοίνωσαν πριν λίγες μέρες, θα πρέπει να το συνηθίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα πριν από λίγο στο προφίλ μου κι έχει αλλάξει. Όλες μου οι πληροφορίες (πανεπιστήμιο, φίλοι κτλ) έχουνε πάει στην αριστερή πλευρά της σελίδας και όλες οι ενημερώσεις, δημοσιεύσεις κ.α είναι στη δεξιά πλευρά. Οι φίλοι μου λένε ότι το προφίλ μου τους εμφανίζεται κανονικά, ενώ εγώ βλέπω όλα τα άλλα προφίλ με τη μορφή του δικού μου. :X

 

Πως γίνεται να δω τις δημοσιεύσεις που έχει κάνει ένα άτομο στο προφίλ μου ;

 

αυτο θα γινει σε ολους σιγα-σιγα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε ένα screenshot να δούμε πώς θα είναι περίπου; Εννοείται έχοντας σβησμένα οποιαδήποτε προσωπικά στοιχεία ή ονόματα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε ένα screenshot να δούμε πώς θα είναι περίπου; Εννοείται έχοντας σβησμένα οποιαδήποτε προσωπικά στοιχεία ή ονόματα κτλ

 

http://www.theverge.com/2013/3/7/4075548/facebook-redesigns-news-feed-with-multiple-feeds

 

εντωμεταξύ εχω ξενερωσει. Μπηκα στην λιστα για το νεο look και βλεπω πως ηδη 3 φιλες μου το πηραν (που δεν εκαναν ποτε εγγραφη) και μπαινουν σπανια και εγω ακομα τιποτα... :lol:

 

Πλακα πλακα, οτι αλλαγες γινονται ειμαι απο τους τελευταιους που τις περνουν (γενικα). Λες να φταιει το cluster που ειναι ο λογαριασμος μου; Να περνει τελευταιο τις αναβαθμισεις; :p

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://www.theverge.com/2013/3/7/4075548/facebook-redesigns-news-feed-with-multiple-feeds

 

εντωμεταξύ εχω ξενερωσει. Μπηκα στην λιστα για το νεο look και βλεπω πως ηδη 3 φιλες μου το πηραν (που δεν εκαναν ποτε εγγραφη) και μπαινουν σπανια και εγω ακομα τιποτα... :lol:

 

Πλακα πλακα, οτι αλλαγες γινονται ειμαι απο τους τελευταιους που τις περνουν (γενικα). Λες να φταιει το cluster που ειναι ο λογαριασμος μου; Να περνει τελευταιο τις αναβαθμισεις; :p

 

Εγω θα σε ελεγα τυχερο αν δε παιρνεις τις ενημερωσεις,φαντασου οτι ειχα πατησει καταλαθος να αλλαξω το Facebook σε χρονολογιο και εκανα καινουργιο facebook,αλλα ηθελα δεν ηθελα στο καινουργιο facebook εγινε απο μονο του, μεγαλη ξενερα!! :(

Ευτυχως δεν εχω παρει ακομα το update που αναφερεις,παντως δεν εχω σκοπο να ξανακανω αλλο λογαριασμο....

Link to comment
Share on other sites

http://www.theverge.com/2013/3/7/4075548/facebook-redesigns-news-feed-with-multiple-feeds

 

εντωμεταξύ εχω ξενερωσει. Μπηκα στην λιστα για το νεο look και βλεπω πως ηδη 3 φιλες μου το πηραν (που δεν εκαναν ποτε εγγραφη) και μπαινουν σπανια και εγω ακομα τιποτα... :lol:

 

Πλακα πλακα, οτι αλλαγες γινονται ειμαι απο τους τελευταιους που τις περνουν (γενικα). Λες να φταιει το cluster που ειναι ο λογαριασμος μου; Να περνει τελευταιο τις αναβαθμισεις; :p

 

Υπάρχει και λίστα για τη νέα εμφάνιση; Ούτε εγώ ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο κι όμως αναβαθμίστηκα! :p

Πάντως, προτιμώ λίγο περισσότερο το νέο Facebook καθώς όλες οι πληροφορίες είναι στ'αριστερά, ενώ στα δεξιά υπάρχουνε όλα τ'άλλα (τραγούδια, check in κτλ). Όλα νοικοκυρεμένα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.theverge.com/2013/3/7/4075548/facebook-redesigns-news-feed-with-multiple-feeds

 

εντωμεταξύ εχω ξενερωσει. Μπηκα στην λιστα για το νεο look και βλεπω πως ηδη 3 φιλες μου το πηραν (που δεν εκαναν ποτε εγγραφη) και μπαινουν σπανια και εγω ακομα τιποτα... :lol:

 

Πλακα πλακα, οτι αλλαγες γινονται ειμαι απο τους τελευταιους που τις περνουν (γενικα). Λες να φταιει το cluster που ειναι ο λογαριασμος μου; Να περνει τελευταιο τις αναβαθμισεις; :p

 

Νομίζω είναι θέμα γλώσσας. Όταν χρησιμοποιούσα το FB στα Αγγλικά είχα πάρει το καινούριο search graph και μόλις άλλαξα σε Ελληνικά για να πάρω κάποια screens να τα στείλω σε κάποιον μου γύρισε στο παλιό και δεν ξανά άλλαξε ούτε με αλλαγή γλώσσας.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Λες να το γυρισω στα αγγλικα;

 

Εμένα η αλλαγή έγινε στην Ελληνική γλώσσα (δεν το έχω γυρίσει ποτέ σε αγγλικά).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Υπάρχει μήπως καμία ρύθμιση, να σου έρχεται ειδοποίηση (με μαιλ) όταν κάποιος προσπαθήσει να μπει με τα δικά σου στοιχεία? ΟΧΙ να έχει τον σωστό κωδικό και να μπει, αλλά να κάνει προσπάθεια να βρει τον κωδικό σου.. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει, γιατί το έχω ψάξει, αλλά λέω μήπως μου έχει ξεφύγει...

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

χαλια ειναι το νεο...

θυμαμαι που ειμουν περιφανος εδω και ελεγα οτι δεν ειχα χρονολογιο...και την επομενη μερα μου μπηκε:lol:

 

για αυτο:X

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Λες να το γυρισω στα αγγλικα;

 

Εννοείται πως ναι. Αν θες να δοκιμάσεις όλα τα νέα καλούδια είναι μονόδρομος η Αγγλική γλώσσα. Αλλιώς περιμένεις πότε θα ρολλάρουνε τις αναβαθμίσεις στα Ελληνικά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο facebook πχ του κωτσοβολου πως γινομαι φιλος με αυτη τη σελιδα?εννοω οτι με κανονικους ανδρωπους τους κανω αιτηση φιλιας.με τα πολυκαταστηματα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...