Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα φώτα σας...Μπορώ-και αν ναι πώς-να κάνω τη σελίδα μου μη ορατή για όλους,εκτός των φίλων μου φυσικά;Να μην μπορεί δηλαδή κάποιος που δεν είναι φίλος να με βρει αν κάνει αναζήτηση με το όνομα που έχω,ούτε να μου στείλει μήνυμα.Υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό(εκτός φυσικά από την προσωρινή απενεργοποίηση λογαριασμού) γιατί παιδεύτηκα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι...

 

Την σελίδα σου ή το χρονολόγιό σου; Αν μιλάς για το χρονολόγιο (το προφίλ σου δηλαδή) τότε αυτό το ελέγχεις από τις "Ρυθμίσεις απορρήτου". Για τις σελίδες δεν γίνεται αυτό που λες. Ή θα είναι ορατές σε όλους ή μόνο στους διαχειριστές...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, λοιπον εχω 2 λογαριασμουσ Fb. τον εναν τον χρειαζομαι και ειναι οκ μια χαρα..ο αλλος μολις παταω μαιλ και κωδικο μ λεει αυτο

Κάποιος ίσως έχει αποκτήσει πρόσβαση στο λογαριασμό σας

εγω αυτον τον λογαριασμο δε τον χρειαζομαι και θελω να τον σβησω αλλα δε γινεται...επισης το μαιλ απο αυτο τον λογαριασμο το εχω σβησει αλλα συνεχιζει να μ λεει αυτο....παταω στη διαγραφη λογαριασμου αλλα δε με βαζει....καποια βοηθεια;;;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, λοιπον εχω 2 λογαριασμουσ Fb. τον εναν τον χρειαζομαι και ειναι οκ μια χαρα..ο αλλος μολις παταω μαιλ και κωδικο μ λεει αυτο

Κάποιος ίσως έχει αποκτήσει πρόσβαση στο λογαριασμό σας

εγω αυτον τον λογαριασμο δε τον χρειαζομαι και θελω να τον σβησω αλλα δε γινεται...επισης το μαιλ απο αυτο τον λογαριασμο το εχω σβησει αλλα συνεχιζει να μ λεει αυτο....παταω στη διαγραφη λογαριασμου αλλα δε με βαζει....καποια βοηθεια;;;ευχαριστω

 

Αν έχεις σβήσει το μέιλ του δεύτερου λογαριασμού, φοβάμαι πως έχεις πρόβλημα μιας και δε θα μπορείς να κάνεις τις απαραίτητες ενέργειες που λέει το μήνυμα που στέλνεται στο μέιλ σου (το οποίο εσύ έχεις σβήσει).

Link to comment
Share on other sites

στην συνομιλία γιατί μου δείχνει ένα σωρό κόσμο που είναι offline?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και σε μενα και σε πολυ κοσμο που ξερω...Απο την τελευταια φορα που κανανε αναβαθμιση πειραχτηκε και το τσατ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω κανονικα το ονομα μου στα Ελληνικα...αλλα ξεχασα στο επωνυμο μοθυ να βαλω τονο...αν σβησω το ενα γραμμα απ οτο επονυμο που θελει τονο και το γραψω με τονο, μου παιρνει ενα ακομα ονομα απο τα 4 που δικαιουμαι να αλλαξω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε την εφαρμογή του facebook σε Android και έχετε ενεργοποιήσει τη συνομιλία, ενημερώνεστε άμεσα αν έχετε εισερχόμενο μήνυμα, όπως γίνεται με την εφαρμογή facebook messenger;
Link to comment
Share on other sites

@pektis7 σε εμένα έρχεται κανονικά ειδοποίηση,δόνηση και το εικονιδιάκι στην μπάρα. (φυσικά με δεδομένα ανοιχτα έτσι)

 

 

γιατί σε κάποια προφίλ δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα; πως γίνεται αυτό; έψαξα αλλά δεν βρήκα την ρύθμιση.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε την εφαρμογή του facebook σε Android και έχετε ενεργοποιήσει τη συνομιλία, ενημερώνεστε άμεσα αν έχετε εισερχόμενο μήνυμα, όπως γίνεται με την εφαρμογή facebook messenger;

 

Ναι φυσικα αν εχεις ενεργοποιησει τις ενημερωσεις της εφαρμογης

 

Εγω εχω δονηση και ηχο σε HTC One X

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γιατί σε κάποια προφίλ δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα; πως γίνεται αυτό; έψαξα αλλά δεν βρήκα την ρύθμιση.

Νομίζω δεν είναι ρύθμιση από εσένα. Το έχουν ρυθμίσει οι άλλοι να μην μπορείς να τους στείλεις μήνυμα.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι ρύθμιση από εσένα. Το έχουν ρυθμίσει οι άλλοι να μην μπορείς να τους στείλεις μήνυμα.

 

Είναι άγνωστο προφίλ,εννοώ δεν γνωριζόμαστε. Άπλα έτυχε και το είδα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οταν είπα να μην μπορείς να του στείλεις, δεν εννοούσα εσένα προσωπικά! :p Εννοώ ότι υπάρχει ρύθμιση ώστε να μπορούν να σου στέλνουν μηνύματα μόνο οι φίλοι σου, ή οι φίλοι των φίλων σου ή ακόμα και κανένας..ούτε καν οι φίλοι σου!!!!!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οταν είπα να μην μπορείς να του στείλεις, δεν εννοούσα εσένα προσωπικά! :p Εννοώ ότι υπάρχει ρύθμιση ώστε να μπορούν να σου στέλνουν μηνύματα μόνο οι φίλοι σου, ή οι φίλοι των φίλων σου ή ακόμα και κανένας..ούτε καν οι φίλοι σου!!!!!

Που είναι αυτή η ρύθμιση; έχεις λίνκ;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Το έψαξα αλλά τελικά μάλλον το έχουν αλλάξει.. Υπήρχε αυτή η ρύθμιση στο παλιό fb. Προφανώς το αλλάξανε με το timeline.. Σόρρυ για την παραπληροφόρηση!!!!!!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ρύθμιση υπάρχει ακόμα. Πάνω δεξιά έχει ένα εικονίδιο κλειδαριάς, το οποίο είναι συντόμευση απορρήτου. Αν κλικάρεις εκεί έχει επιλογή "Ποιοι μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου".

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα, αλλά δεν λέει ότι δεν μπορείς να δέχεσαι μηνύματα. Λέει απλα οτι ίσως να μην σου έρχονται από ξένους στο ινμποξ σου.

"Whose messages do I want filtered into my Inbox?

Basic Filtering · Recommended

Mostly friends and people you may know

Strict Filtering

Mostly just friends — you may miss messages from other people you know"

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

είχα επιλέξει πριν κάτι μέρες το αυστηρό φιλτράρισμα,παρ'όλα αυτά μου ήρθε μήνυμα από άτομο που δεν είναι στη λίστα φίλων μου. έλεγα μήπως είναι κάποια άλλη ρύθμιση που εγώ δεν έχω δει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όχι δεν υπάρχει πλέον αυτό που σου είπα στην αρχή. Το έχουν αλλάξει, και έχουν βάλει αυτό που είπαμε παραπάνω.

Στο facebook help, γράφει:

Who can send you Facebook messages?

 

This setting is being replaced with new inbox filters that are right where you check your messages. Go to Messages › Other and click Edit Preferences to choose Basic or Strict Filtering. With Basic Filtering, you mostly receive messages from friends and people you may know in your Inbox. With Strict Filtering, you mostly receive messages from friends in your Inbox. Messages that don't go to your Inbox go to your Other folder.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πλέον στην αρχική μου σελίδα και διαφημιστικές καταχωρήσεις που με προτρέπουν να πατήσω λάικ στη σελίδα τους, που εννοείται δεν επέλεξα εγώ..

Καλά πάμε... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Ψάχνω ένα πρόγραμμα για το Facebook ώστε να βάλω την σελίδα μου στο Facebook να ανεβάζει αυτόματα τα νέα άρθρα που γράφονται στο Site.Για να μην χρειάζεται να μπαίνω συνέχεια και να τα ποστάρω ένα ένα... κάποια πρόταση?

Free εννοείται

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ποιά άρθρα, σε ποιό site; Αν το site χρησιμοποιεί wordpress, μπορείς να ψάξεις για κάποιο σχετικό plugin. Αν πρόκειται για άλλο site που έχει RSS feed, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το IFTTT.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά άρθρα, σε ποιό site; Αν το site χρησιμοποιεί wordpress, μπορείς να ψάξεις για κάποιο σχετικό plugin. Αν πρόκειται για άλλο site που έχει RSS feed, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το IFTTT.

 

Το Site που έχω είναι αθλητικό, και έχουμε και την σελίδα μας στο Facebook όπου θέλουμε να ανεβαίνουν αυτόματα τα νέα άρθρα κάθε φορά που γράφει κάποιος κάτι. να μην χρειάζεται να μπαίνουμε κάθε φορά στο Facebook και να τα ποστάρουμε 1-1 είναι αρκετά χρονοβόρο. Ναι χρησιμοποιούμε WordPress 3.5.1 έχεις κάποιο Plugin Να προτίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο που να έχω δοκιμάσει, ώστε να σου πω σίγουρα. Ψάχνοντας λίγο όμως, βρήκα το official που βλέπω πολλοί δεν έχουν καλή άποψη: Facebook

και ένα άλλο που φαίνεται να είναι καλύτερο: Simple Facebook Connect

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο που να έχω δοκιμάσει, ώστε να σου πω σίγουρα. Ψάχνοντας λίγο όμως, βρήκα το official που βλέπω πολλοί δεν έχουν καλή άποψη: Facebook

και ένα άλλο που φαίνεται να είναι καλύτερο: Simple Facebook Connect

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...