Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως οι φιλοι σου σε εχουν βαλει στη λιστα των αγαπημενων τους...

 

Ρώτησα αλλά όχι δεν με έχουν προσθέσει σε κάποια σχετική λίστα.

Έψαξα και στις ρυθμίσεις μπας και την βρω την άκρη αλλά τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με την κοινοποίηση παρουσίας στο facebook.

Συγκεκριμένα, όταν κάνω κοινοποίηση παρουσίας σε κάποια τοποθεσία πηγαίνει ειδοποίηση αν όχι σε όλους, στους περισσότερους τουλάχιστον από τους φίλους μου στην λίστα των ειδοποιήσεων.

Πως γίνεται να το απενεργοποιήσω;;;

 

Αυτό γινόταν και λίγο παλιότερα αλλά όχι σε τόσο συχνό ρυθμό. Το Fb «διαβάζει» τη τοποθεσία που βρίσκεσαι και βγάζει αυτή την ειδοποιήση σε όσους νομίζει πως είναι κοντά. (Υποθέτω)

 

Δοκίμασε να παίξεις με τις ρυθμίσεις απορρήτου, μπορεί να παίζουν κάποιο ρόλο. Όπως επίσης τσέκαρε και αυτό: http://apple.stackexchange.com/questions/50747/how-to-disable-iphone-notifications-from-facebook-places

 

 

ΥΓ: Απ' ότι έχω δει εγώ προσωπικά με την εφαρμογή, δεν είναι μόνιμη ειδοποιήση. Δηλαδή αν είσαι online εκείνη την ώρα θα σου βγει, αλλά αργότερα φεύγει εντελώς από τις ειδοποιήσεις. Ελπίζω να βοήθησα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση πως αποδέχτηκε το αίτημα φιλίας μου ένα άτομο που του έκανα πρίν ενα αιώνα.

μπορώ κάπως να δω που έχω στείλει αιτήματα;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση πως αποδέχτηκε το αίτημα φιλίας μου ένα άτομο που του έκανα πρίν ενα αιώνα.

μπορώ κάπως να δω που έχω στείλει αιτήματα;

 

Δε νομίζω να μπορείς να το δεις αυτό. Μόνο αν μπεις στο προφίλ του ατόμου που έχεις κάνει το αίτημα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συμβαινει το παραδοξο να στελνονται αιτηματα φιλιας χωρις να τα εχω κανει εγω...το χω παρατηρησει 3 4 φορες,να μου εμφανιζει οτι καποιος δεχτηκε το αιτημα φιλιας μου,χωρις να το εχω κανει.κ ημασταν κανονικα φιλοι μετα...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συμβαινει το παραδοξο να στελνονται αιτηματα φιλιας χωρις να τα εχω κανει εγω...το χω παρατηρησει 3 4 φορες,να μου εμφανιζει οτι καποιος δεχτηκε το αιτημα φιλιας μου,χωρις να το εχω κανει.κ ημασταν κανονικα φιλοι μετα...

 

Πρώτη φορά το ακούω. :O:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συμβαινει το παραδοξο να στελνονται αιτηματα φιλιας χωρις να τα εχω κανει εγω...το χω παρατηρησει 3 4 φορες,να μου εμφανιζει οτι καποιος δεχτηκε το αιτημα φιλιας μου,χωρις να το εχω κανει.κ ημασταν κανονικα φιλοι μετα...

 

Same here... πριν καποιους μηνες... :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στο συγκεκριμένο άτομο θεώρησα πως έκανα πριν πολύ καιρό και άπλα το ξέχασα,γιατί δεν θυμόμουν να είχα κάνει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σας ήρθε ειδοποιήση ότι κάποιος φίλος σας πρότεινε να τον κάνετε προσθήκη και μπερδευτήκατε έτσι; :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι φωτογραφίες προφίλ να είναι κλειδωμένες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι φωτογραφίες προφίλ να είναι κλειδωμένες?

Δεν μπορείς να κλειδώσεις ολόκληρο το άλμπουμ των προφίλ φώτο.. Με τις τελευταίες αλλαγές που κάνανε, μπορείς να αλλάξεις το privacy σε κάθε φώτο ξεχωριστά.. Οπότε πάς πάνω σε κάθε μία και την κλειδώνεις...

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζεις πως γίνεται;

 

καποιες φορες μεσω κινητου ναι φαινεται ποσες ωρες πριν ησουν online

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μην γραφει γενικα πριν ποση ωρα ησουν online(κινητο) ??

 

Γιατί νομίζεις πως γίνεται;

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό. Στο δικό μου λογαριασμό δεν το εμφανίζει, αλλά σε ενός φίλου μου, όταν μπαίνει κάποιος από κινητό, δίπλα από το όνομά του αναγράφεται και το σύνολο της ώρας που ήταν online (π.χ Τάδε Ταδόπουλος (1ωρ.)).

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες μεσω κινητου ναι φαινεται ποσες ωρες πριν ησουν online

 

Ναι το ξέρω. Λαθος ο τονος που το καταλαβες. Εννοουσα "γιατι νομιζεις πως γίνεται να το αλλάξεις αυτο; Δεν ειναι καμια ρυθμιση και ειναι θεμα καθαρα του fb"

 

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό. Στο δικό μου λογαριασμό δεν το εμφανίζει, αλλά σε ενός φίλου μου, όταν μπαίνει κάποιος από κινητό, δίπλα από το όνομά του αναγράφεται και το σύνολο της ώρας που ήταν online (π.χ Τάδε Ταδόπουλος (1ωρ.)).

 

Λογικα θα εμφανίζει άτομα που έιναι ενεργά λιγότερο απο 24 ώρες (λεω μια θεωρεια) :happy:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

έχω φιλους που ενω εχουν την εφαρμογη του fb στο κινητο,τους βγαζει αλλα δεν κανει αναφορα πριν ποση ωρα ηταν ενεργοι...

τωρα που το σκεφτομαι αν δεν εχεις την εφαρμογη στο κινητο,και μπαινεις πχ απο σαφαρι μηπως ετσι γινεται κατι..

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εμφανίζει άτομα που έιναι ενεργά λιγότερο απο 24 ώρες (λεω μια θεωρεια) :happy:

 

Δεν ισχύει γιατί εκείνη την ώρα ο φίλος του ήταν online μέσω κινητού γιατί έκανε like και σχολίασε φωτογραφίες, τραγούδια κτλ, αλλά δεν φαινόταν online στη συνομιλία (είχε το εικονίδιο του κινητού τηλεφώνου) και δίπλα αναγραφόταν το "1ωρ.". Περίεργα πράγματα. :p

 

έχω φιλους που ενω εχουν την εφαρμογη του fb στο κινητο,τους βγαζει αλλα δεν κανει αναφορα πριν ποση ωρα ηταν ενεργοι...

τωρα που το σκεφτομαι αν δεν εχεις την εφαρμογη στο κινητο,και μπαινεις πχ απο σαφαρι μηπως ετσι γινεται κατι..

 

Κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ γιατί όσοι φίλοι μου έχουνε Android και μπαίνουνε στο facebook μέσω της εφαρμογής, στη συνομιλία εμφανίζεται μόνο το κινητό τηλέφωνο (το ίδιο γίνεται και στο δικό μου λογαριασμό απ'όταν εγκατέστησα την εφαρμογή), ενώ ο φίλος αυτός έχει iPhone και επειδή δεν ξέρει από smartphones, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να "κατέβασε" την εφαρμογή. Ποτέ δεν ξέρεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε ότι αναγράφει δίπλα, δεν είναι το πόση ώρα ήταν συνδεδεμένος κάποιος, αλλά πόση ώρα πριν αποσυνδέθηκε ;)

 

Αυτό νομίζω και εγώ! Πριν πόση ώραα αποσυνδέθηκε αναγράφει..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι το πριν πόση ώρα έκανε login στο fb μέσω κινητού, όχι πότε αποσυνδέθηκε. Άσχετα με το πόση ώρα έμεινε μέσα.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Tα φώτα σας...Μπορώ-και αν ναι πώς-να κάνω τη σελίδα μου μη ορατή για όλους,εκτός των φίλων μου φυσικά;Να μην μπορεί δηλαδή κάποιος που δεν είναι φίλος να με βρει αν κάνει αναζήτηση με το όνομα που έχω,ούτε να μου στείλει μήνυμα.Υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό(εκτός φυσικά από την προσωρινή απενεργοποίηση λογαριασμού) γιατί παιδεύτηκα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ γιατί όσοι φίλοι μου έχουνε Android και μπαίνουνε στο facebook μέσω της εφαρμογής, στη συνομιλία εμφανίζεται μόνο το κινητό τηλέφωνο (το ίδιο γίνεται και στο δικό μου λογαριασμό απ'όταν εγκατέστησα την εφαρμογή), ενώ ο φίλος αυτός έχει iPhone και επειδή δεν ξέρει από smartphones, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να "κατέβασε" την εφαρμογή. Ποτέ δεν ξέρεις όμως.

 

σε αυτο που λες δεν παιζει ρολο νομιζω γιατι και εγω που μπαινω απο browser εχει το σημα του κινητου σε μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται αν μπαινεις απο εφαρμογη. Αν μπαινεις μεσω browser του κινητου δε το δειχνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σελίδα στο Facebook με 30k+ μέλη..μου έχουν στείλει 2-3 μήνυμα για να την αγοράσουν..! Μήπως έχετε καμιά ιδέα σε τι τιμές κυμαίνονται? Ή μήπως γνωρίζετε κάποιο site που να μπορώ να την πουλήσω??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...