Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χα χα ξες μας έκαναν μπλοκ οι φίλοι μας και δεν βλέπουμε κάτι άλλο..! κ σε μένα το ίδιο έγινε πριν λίγο αλλά έκανα ένα log out και μια χαρά μετά..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

log in/out έκανα αρκετά. browsers αλλαξα, τιποτα. έκει κολλημένο αυτό

 

παντα γινεται...φυσιολογικο μην ανυσυχεις...

το εχει κανει 5 φορες σε μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και συγχαρητήρια στους υπεύθυνους άλλα και τους συμμετέχοντες.

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:

 

Μου είχαν χακάρει τον λογαριασμό στο facebook και στέλναν ενοχλητικά μνμ σε άλλους (όχι φίλους μου,ασχετους,μέσω inbox). Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ολική διαγραφή του προφίλ μου και να φτιάξω καινούριο έτσι ώστε να σβηστεί το όνομα μου από αυτά τα μνμ στα inbox αυτών στους οποίους είχαν στείλει. Πριν το διαγράψω έφτιαξα το καινούριο και έστειλα ενα μνμ απο το παλιό μου προφιλ στο καινουριο. Μετά διέγραψα το παλιό προφίλ. Αυτό έγινε στις 10 Σεπτεμβρίου. Το facebook λέει οτι μετά απο 14 μέρες είναι σαν να μην υπήρχες ποτέ στο facebook. Παρολαυτά στο inbox του καινούριου μου προφίλ υπάρχει ακόμα το μνμ που είχα στείλει απο το παλιό και γράφει και το ονομά μου (χωρίς φωτογραφία βέβαια και χωρίς να μπορείς να κλικάρεις το όνομα).

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγραφεί το όνομα μου τελείως απο τα inbox και τα μνμ αυτών στους οποίους στέλναν εν αγνοία μου; Ξέρω ότι κάπως γίνεται. Μου έχει δείξει φίλος μου μνμ στο inbox του οποίου ναι μεν φαίνονται τα μνμ αλλα όχι το ονομα.

 

Κατι άλλο που σκέφτηκα ειναι να μπω στο παλιό μου προφίλ και να αλλάξω όνομα σε κάτι που να υποδηλώνει οτι δεν είμαι εγώ (κατι σαν "hacked profile" πχ) ή να βάλω μια εικόνα που να γράφει κάτι τέτοιο...όταν όμως προσπάθησα να μπω είχαν περάσει οι 14 μέρες και το fb μου λεει οτι δεν υπάρχει πια ο λογαριασμός και δεν με αφήνει να μπω.

 

Έχω απελπιστεί,κάθε βοήθεια σας θα την εκτιμήσω απεριόριστα...δεν υπάρχει τπτ που να μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και συγχαρητήρια στους υπεύθυνους άλλα και τους συμμετέχοντες.

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:

 

Μου είχαν χακάρει τον λογαριασμό στο facebook και στέλναν ενοχλητικά μνμ σε άλλους (όχι φίλους μου,ασχετους,μέσω inbox). Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ολική διαγραφή του προφίλ μου και να φτιάξω καινούριο έτσι ώστε να σβηστεί το όνομα μου από αυτά τα μνμ στα inbox αυτών στους οποίους είχαν στείλει. Πριν το διαγράψω έφτιαξα το καινούριο και έστειλα ενα μνμ απο το παλιό μου προφιλ στο καινουριο. Μετά διέγραψα το παλιό προφίλ. Αυτό έγινε στις 10 Σεπτεμβρίου. Το facebook λέει οτι μετά απο 14 μέρες είναι σαν να μην υπήρχες ποτέ στο facebook. Παρολαυτά στο inbox του καινούριου μου προφίλ υπάρχει ακόμα το μνμ που είχα στείλει απο το παλιό και γράφει και το ονομά μου (χωρίς φωτογραφία βέβαια και χωρίς να μπορείς να κλικάρεις το όνομα).

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγραφεί το όνομα μου τελείως απο τα inbox και τα μνμ αυτών στους οποίους στέλναν εν αγνοία μου; Ξέρω ότι κάπως γίνεται. Μου έχει δείξει φίλος μου μνμ στο inbox του οποίου ναι μεν φαίνονται τα μνμ αλλα όχι το ονομα.

 

Κατι άλλο που σκέφτηκα ειναι να μπω στο παλιό μου προφίλ και να αλλάξω όνομα σε κάτι που να υποδηλώνει οτι δεν είμαι εγώ (κατι σαν "hacked profile" πχ) ή να βάλω μια εικόνα που να γράφει κάτι τέτοιο...όταν όμως προσπάθησα να μπω είχαν περάσει οι 14 μέρες και το fb μου λεει οτι δεν υπάρχει πια ο λογαριασμός και δεν με αφήνει να μπω.

 

Έχω απελπιστεί,κάθε βοήθεια σας θα την εκτιμήσω απεριόριστα...δεν υπάρχει τπτ που να μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

δυστιχως οχι...οι χρηστες που λαβανε τα μυνηματα μονο μπορουν να τα σβησουν μεσω των μυνηματων τους...ετσι και αλλιως δεν εχουν προσβαση στο προφιλ σου...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ, όταν δημοσιεύω κάτι (στάτους, τραγούδι) ΔΕΝ μου το εμφανίζει στην κεντρική σελίδα, στα news feed δηλαδή.. Στο προφίλ μου φαίνεται κανονικά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο??
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ, όταν δημοσιεύω κάτι (στάτους, τραγούδι) ΔΕΝ μου το εμφανίζει στην κεντρική σελίδα, στα news feed δηλαδή.. Στο προφίλ μου φαίνεται κανονικά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο??

 

εμενα δεν το εμφανιζει ποτε...μονο οταν το ανεβαζω και μολις κανω ριφρεες εξαφανιζεται

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το εμφάνιζε κανονικά. Αλλά δεν εννοώ μόνο από το δικό μου προφίλ. Και από άλλο που μπήκα, πάλι δεν τα βλέπω....
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ, όταν δημοσιεύω κάτι (στάτους, τραγούδι) ΔΕΝ μου το εμφανίζει στην κεντρική σελίδα, στα news feed δηλαδή.. Στο προφίλ μου φαίνεται κανονικά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο??

 

Αυτό μου το κάνει στο κινητό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ, όταν δημοσιεύω κάτι (στάτους, τραγούδι) ΔΕΝ μου το εμφανίζει στην κεντρική σελίδα, στα news feed δηλαδή.. Στο προφίλ μου φαίνεται κανονικά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτο??
Είναι πιθανόν να εμφανίζεται στο feed των φίλων σου ωστόσο. Δυστυχώς συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, εχθές το βράδυ που έβαλα κάτι, μου το εμφάνισε κανονικά. Προφανώς είχε φάει κάποιο κόλλημα νωρίτερα. Ευχαριστώ!! :)
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό οι μόνες φωτογραφίες που δεν μπορούσαμε να κάνουμε απόρρητες, ήταν αυτές από το cover. Πλέον απ' ότι βλέπω στην ίδια μοίρα βρίσκονται και οι φωτογραφίες προφίλ αλλά και του τοίχου! Σε λίγο όλα θα είναι φάτσα φόρα για όλους...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε αυτούς τους φακέλους απόρρητους?

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμίσεις πρεπει να κανει κάποιος για να είναι "αόρατος" στο fb;

πχ στην αναζήτηση δε θέλω να με βρίσκει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό οι μόνες φωτογραφίες που δεν μπορούσαμε να κάνουμε απόρρητες, ήταν αυτές από το cover. Πλέον απ' ότι βλέπω στην ίδια μοίρα βρίσκονται και οι φωτογραφίες προφίλ αλλά και του τοίχου! Σε λίγο όλα θα είναι φάτσα φόρα για όλους...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε αυτούς τους φακέλους απόρρητους?

 

Σε εμενα ειναι, δεν αλλαξε κατι :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμίσεις πρεπει να κανει κάποιος για να είναι "αόρατος" στο fb;

πχ στην αναζήτηση δε θέλω να με βρίσκει κανείς

Ρυθμίσεις απορρήτου > Πώς μπορείτε να συνδεθείτε > Επεξεργασία ρυθμίσεων > Ποιοι μπορούν να σας αναζητήσουν με βάση τη διεύθυνση email ή τον αριθμό τηλεφώνου που δώσατε; > Όλοι/Φίλοι φίλων/Φίλοι

 

Διαλέγεις "Φίλοι" , οπότε δεν σε βρίσκει κανείς που δε σε έχει φίλο .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό οι μόνες φωτογραφίες που δεν μπορούσαμε να κάνουμε απόρρητες, ήταν αυτές από το cover. Πλέον απ' ότι βλέπω στην ίδια μοίρα βρίσκονται και οι φωτογραφίες προφίλ αλλά και του τοίχου! Σε λίγο όλα θα είναι φάτσα φόρα για όλους...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε αυτούς τους φακέλους απόρρητους?

Φαίνεται μόνο η τρεχουσα φωτο προφιλ σου με όλα ταλαικ και τα σχολια.εκτος αν εχεις κανει καποια ρυθμιση αλλη, και φαινονται ολες!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ειναι, δεν αλλαξε κατι :confused:

 

Φαίνεται μόνο η τρεχουσα φωτο προφιλ σου με όλα ταλαικ και τα σχολια.εκτος αν εχεις κανει καποια ρυθμιση αλλη, και φαινονται ολες!

 

Λοιπόν τελικά το απόρρητο δεν έχει αλλάξει, απλά στους φακέλους που ανέφερα δεν υπάρχει γενική ρύθμιση αλλαγής απορρήτου. Το εικονίδιο ενώ εμφανίζεται δεν πατιέται. Αυτό είδα και μπερδεύτηκα.

Υπάρχει ρύθμιση για κάθε φωτογραφία ξεχωριστά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα που μιλαμε δεν μπαινω Facebook.

Ειμαι με wind adsl , δεν μπαινω απο κανενα PC , ουτε απο τον browser του iPad παρα μονο απο την εφαρμογη για iOs.|

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω ρυθμίσεις λογαριασμού μου βγαζει ενα μνμ που λεει "Get Into Your Account Faster

Logging in from a new computer or phone? Now you don't have to wait to get a security code in a text message. With the new Code Generator app, you have access to codes on your phone whenever you need them." και μου λεει εγκατασταση γεννητριας κωδικων!!! σας το βγαζει κ εσας αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Yπήρχε μια ρυθμιση αν θελουμε οι φωτογραφιες να φαίνονται απο την νεοτερη προς την παλαιότερη ή το ανάποδο..Που πήγε αυτή, ξέρει κανείς;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εαν επιλέξω την επιλογή αποκλεισμός χρήστη απο το προφίλ, αυτή θα ξέρει οτι την έχω αποκλείσει ή μπορεί να στέλνει μηνύματα κανονικά; Edited by JimBs
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αποκλεισμό κάποιον χρήστη (δηλαδή block) τότε αυτός/ή δεν μπορεί καν να σε βρει στο fb. Συνεπώς ούτε και να σου στείλει μήνυμα.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...