Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ενημερωσω σχετικα ενα e mail που ελαβα οτι μπορει να μην ειναι εδω facebok αλλα ειναι ενα foroum που μπορουμε να ανταλλαξουμε πληροφοριες καινα βοηθησουμε σε οτι προβληματα υπαρχουν εγω αυτο ξερω.Ευχαριστω

 

^ δεν καταλαβαίνω τι γράφεις

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτισω κατι . εδω και λιγες μερες σε ενα συγκεκριμενο ατομο δν με δειχνει μεσα στο φβ αλλα ουτε εγω το βλεπω ειναι σαν να ειναι οφλινε και επειδι νομιζα οτι με ειχε κανει καταλαθος μπλοκ μπηκα στο προφιλ για να δς τι εχει γινει. δν βρικα κατι λαθος αλλα στο τσατ στο ονομα μου εχει μια συσκευη τηλ. αυτο. τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι άσχετος απο fb.

Σήμερα έκανα μια page. Όχι προφίλ. Απλά page ως "Musician/Band".

Καλά ως εδώ. Προκύπτουν όμως 2 απορίες:

 

 

1.

Βλέπω σε άλλα "Musician/Band" pages, ότι κάτω αριστερά, έχει λίστα με τα Like τους.

 

 

Για παράδειγμα εδώ: http://www.facebook.com/maisonkitsune

Στα αριστερά έχει στήλη με τα Likes.

 

Εμένα όταν κάνω login στο facebook δε με αφήνει να κάνω like πουθενά. Εξαφανίζονται όλα τα κουμπιά like από τις σελίδες!

 

 

 

2.

Πώς γίνεται το link πολλών "Musician/Band" να είναι "www.facebook.com/onoma" ενώ το δικό μου είναι "www.facebook.com/pages/onoma/15637369561657"

 

 

Ευχαριστώ και σόρρυ αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου, απλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και θα το εκτιμούσα αν μου γλιτώνατε λίγο χρόνο :-)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! το σαββατο το facabook μου κλειδωσε το λογαριασμο..οταν παω να συνδεθω μου λεει πως για λογους ασφαλειας ο λογαριασμος μου κλειδωθηκε προσωρινα. Ακολουθω τα βηματα μου λεει να γραψω το κινητο μου να μου στειλουν 1 κωδικο προκειμενου να μπω και δε μου ερχεται κανενα μηνυμα. Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω??ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! το σαββατο το facabook μου κλειδωσε το λογαριασμο..οταν παω να συνδεθω μου λεει πως για λογους ασφαλειας ο λογαριασμος μου κλειδωθηκε προσωρινα. Ακολουθω τα βηματα μου λεει να γραψω το κινητο μου να μου στειλουν 1 κωδικο προκειμενου να μπω και δε μου ερχεται κανενα μηνυμα. Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω??ευχαριστω.

 

Με email δε γινεται να το ξεκλειδωσεις? Κανε επαναφορα κωδικου με email και αν συνεχιζει τα ζορια αστο τουλαχιστον 24 ωρες χωρις να προσπαθησεις καν να μπεις και μετα προσπαθησε παλι να κανεις επαναφορα ωστε να βαλεις νεο κωδικο και να ξεκλειδωσει. Ετσι ειχα κανει κι εγω καποτε (επειδη το ειχα πεδεψει πολυ εκεινη την ωρα για επαναφορα κωδικου, το αφησα 24 ωρες ωστε να ακυρωθουν ολες οι προσπαθειες που εκανα.)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Δεν παρακολουθώ συχνά το fb και δεν βλέπω όλα τα αιτήματα φιλίας. Το πρόβλημα είναι πως όταν πάω για να τα δω μου εμφανίζει μόνο τα 6 τελευταία. Πώς μπορώ να τα δω όλα;;

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

όταν πατήσεις το εικονίδιο αριστερά πάνω για να δεις τα friend requests τότε σου εμφανίζεται και μία επιλογή "view all friend requests"
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παπαντζα, κοινως μαλ@κια και με κατι που διαβασα στο ιντερνετ αλλαξα το timeline... Μονο που το αλλαξα για το πως θα το βλεπω εγω, οι φιλοι μου το βλεπουν κανονικα... Αυτα απο τον chrome στο pc γιατι απο τον chrome στον Mac ειναι ολα κομπλε... Καμια ιδεα για να επιστρεψω ξανα στο τιμημενο timeline?? Κατι μου λεει remove τον chrome κ εγκατασταση ξανα αλλα πριν φτασω σε αυτη την λυση μηπως εχει κανεις καμια ιδεα.......

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Δεν παρακολουθώ συχνά το fb και δεν βλέπω όλα τα αιτήματα φιλίας. Το πρόβλημα είναι πως όταν πάω για να τα δω μου εμφανίζει μόνο τα 6 τελευταία. Πώς μπορώ να τα δω όλα;;

 

Ευχαριστώ :)

 

δεν υπαρχει καποια σχετικη ρυθμιση..απλα πατας εκει και πατας see all requests η αμα το εχεις ελληνικα να δεις τα κρυμμενα αιτηματα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ξανα βλεπω το timeline αλλα εκανα απεγκτασταση.... τωρα ερχεται το ερωτημα πως μπορω να εχω το παλιο τσατ με τις λιστες??? εβαλα αυτο http://userscripts.org/scripts/show/107159 αλλα δεν μου εχει στα δεξια κατω το τσατ.... Δηλαδη δεν μου λεει ποσους φιλους εχω...

 

 

Λυθηκε....!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες όταν ήρθε ένα νέο αίτημα φιλίας και πάτησα στην επιλογή να δω όλα τα αιτήματα μου έβγαλε και άλλα που μου είχαν κάνει παλιότερα και δεν τα είχα δει.. Θα το τσεκάρω στο επόμενο αίτημα! Ευχαριστώ :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια!

 

Έφτιαξα μια επαγγελματική σελίδα στο fb για ένα συγγενικό μου πρόσωπο και επειδή δεν το είχα ξανακάνει σήμερα τυχαία είδα ότι μπορεί άσχετος με τη σελίδα να την επεξεργαστεί!Το παρατήρησα καθώς μπήκα από το δικό μου fb και ενώ δεν έχω κάνει like στη σελίδα μπορούσα να την επεξεργαστώ.Έψαξα πώς να το κάνω, έβαλα ιδιοκτήτη της σελίδας τον συγγενή μου αλλά τίποτα.Μετά είδα ότι υπήρχε μια επιλογή "protect your page".Συμπλήρωσα διάφορες επιλογές και τέλος ήθελε το email.Το θέμα είναι ότι το facebook δεν δέχεται το επαγγελματικό email του συγγενή μου!Αλλά στο protect your page πρέπει να βάλω επαγγελματικό email και όχι άλλο τύπου yahoo,gmail κλπ.

 

Τι να κάνω παιδιά???:cry:

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να επεξεργαστείς τη σελίδα γιατί είσαι admin σε αυτή? δεν έχει σημασία αν έχεις κάνει like ή όχι. αν είσαι admin τότε μπορείς να κάνεις ότι θέλεις
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το chat κατάφεραν να το κάνουν ακόμα χειρότερο. Πως τα καταφέρνουν δεν ξέρω!

Πλέον για να επιλέξεις τις ομάδες που θες να έχεις online, πρέπει να τις πληκτρολογείς στις ρυθμίσεις του chat.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει ήδη θα το ξαναγράψω η λύση για το τσατ είναι εδώ. Δουλεύει άψογα και είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο για να έχετε το τσατ όπως σας αρέσει.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να επεξεργαστείς τη σελίδα γιατί είσαι admin σε αυτή? δεν έχει σημασία αν έχεις κάνει like ή όχι. αν είσαι admin τότε μπορείς να κάνεις ότι θέλεις

Όχι, admin έβαλα τον συγγενή μου, εγώ απλά μπήκα από το δικό μου προφίλ για να δω τη σελίδα και παρατήρησα ότι υπήρχε η επιλογή "επεξεργασία" χωρίς καν να έχω κάνει like στη σελίδα.Οπότε πήγα στην επιλογή "είναι αυτή η επιχείρησή σας;" και πήγα να βάλω τον συγγενή μου για να την κατοχυρώσει.Έλα όμως που το fb δε δέχεται το επαγγελματικό mail του αλλά ούτε και κάποιο yahoo,gmail κλπ.

Εγώ απλά φοβάμαι μην μπορεί κανείς άσχετος να μπει και να επεξεργαστεί τη σελίδα και σβήσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω οι ετικέτες που με περιλαμβάνουν και φαίνονται στο τοίχο μου να είναι ορατές μόνο σε όσους περιλαμβάνονται στις ετικέτες και όχι στους υπόλοιπους φίλους?
Link to comment
Share on other sites

Παλια ειχε μια επιλογη στους φιλους να βλεπουμε ποιοι προστεθηκαν προσφατα αλλα τωρα δεν βλπεω κατι σχετικο.

Κανω λαθος ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου κανουν παραπονα οι φιλοι μου οτι ενω ειμαι online εγω και δεν εχω αποσυνδεσεις απο το ιντερνετ οτι μια ειμαι πρασινος και μια μπαινω με το κινητο... Ενω εγω εχω κλειστο το wifi στο κινητο οποτε σιγουρα δεν μπαινω απο το messenger... Κολλαει το φβ η φταιει κατι αλλο?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου κανουν παραπονα οι φιλοι μου οτι ενω ειμαι online εγω και δεν εχω αποσυνδεσεις απο το ιντερνετ οτι μια ειμαι πρασινος και μια μπαινω με το κινητο... Ενω εγω εχω κλειστο το wifi στο κινητο οποτε σιγουρα δεν μπαινω απο το messenger... Κολλαει το φβ η φταιει κατι αλλο?

 

Για δοκίμασε να μπείς με άλλο browser!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου κανουν παραπονα οι φιλοι μου οτι ενω ειμαι online εγω και δεν εχω αποσυνδεσεις απο το ιντερνετ οτι μια ειμαι πρασινος και μια μπαινω με το κινητο... Ενω εγω εχω κλειστο το wifi στο κινητο οποτε σιγουρα δεν μπαινω απο το messenger... Κολλαει το φβ η φταιει κατι αλλο?

Πρέπει να πατάς Μενού-Αποσύνδεση από την εφαρμογή Facebook Messenger για να μη σε δείχνει online μέσω κινητού.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..! εχω μια απορια σχετικα με το facebook,ισως καποιος απο εδω να γνωριζει...

εχω το εξης θεμα οταν ειμαι στην αρχικη μου και αναζηταω ενα ονομα πχ δημητρης μου βγαζει να ονοματα που εχω αναζητησει πιο προσφατα και απολυτως λογικο..εγω ομως δεν θελω να συμβαινει αυτο..! πως μπορω να διαγραψω το ιστορικο της αναζητησης..?! δοκιμασα τον καθαρισμα του ιστορικου με το ccleaner αλλα παλι φαινονται οι πιο προσφατες αναζητησεις..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...