Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βγαλει φωτογραφειες με στιγμα gps και της αποθηκευει σε αλλον φακελο /mypois

αυτες πως γινετε να της χρησιμοποιησω σαν poi για να εμφανιστουν στο χαρτη.η γενικα πως

εμφανιζονται

Εχω το iGo

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/132213207/SmileySMS_1.68.cab

 

Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Εάν δεν σου βγάλει κάποιο error, βάλε αυτό: http://rapidshare.com/files/132213333/SmileySMS_1.68_noxml.cab

 

Δοκίμασε το και πες μας.

 

Τελικά δεν παίζει το όλο σύστημα με το touch flo. Έφαγε κ ένα κόλλημα η συσκευή κ πήρε πόδι!

 

 

***Άλλο θέμα!

 

Έκανα αυτά πουυ λέει ο athanasso για το activesync και παρατήρησα ότι εκεί που εμφανίζει τα μέιλ μου (στο τατς φλο) μου εμφανίζει μόνιμα ότι έχω ένα αδιάβαστο μέιλ. Αν πάω στο υπομενού των μέιλ δεν υπάρχει κάποιο νέο! Διαγράφω τελείως το λογαριασμό των μέιλ και πάλι εκεί! Καμμιά ιδέα?

:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα ενα μπλουτουθ gps κ δουλεψε κανονικα

 

Αν κοιτάξεις κανα δυο σελίδες πίσω απο κει που ξεκίνησες να γράφεις θα δεις οτι έχουμε το ιδιο πρόβλημα. Εγω το έστειλα πίσω πριν κανα 10ημερο και λογικα θα έχω απάντηση απο δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έκανα αυτά πουυ λέει ο athanasso για το activesync και παρατήρησα ότι εκεί που εμφανίζει τα μέιλ μου (στο τατς φλο) μου εμφανίζει μόνιμα ότι έχω ένα αδιάβαστο μέιλ. Αν πάω στο υπομενού των μέιλ δεν υπάρχει κάποιο νέο! Διαγράφω τελείως το λογαριασμό των μέιλ και πάλι εκεί! Καμμιά ιδέα?

 

Πήγαινε μέσω του προγράμματος των sms. Από εκεί μπες στα e-mail και θα βρεις το μήνυμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μέσω του προγράμματος των sms. Από εκεί μπες στα e-mail και θα βρεις το μήνυμα.

 

Ρε συ athanaso77, είσαι μέγιστος! ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εξαφανιζεται το mail. Τι πηγα στα sms, τι πηγα στα mms, τι πηγα στα mail...και που δεν πηγα. Δεν βρισκω τιποτα:D
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εξαφανιζεται το mail. Τι πηγα στα sms, τι πηγα στα mms, τι πηγα στα mail...και που δεν πηγα. Δεν βρισκω τιποτα:D

 

Πας στα σμσ, πατάς "περισσότερα", πατάς πάνω στα εισερχόμενα για να σου δείξει σε μορφή δέντρου και επιλέγεις "outlook email" ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα οπως ειπες. Με παει στα εισερχομενα mail και γραφει 0 αντικειμενα. Δεν υπαρχει τιποτα να σβησω:blink:
Link to comment
Share on other sites

καπου πει νασου εχει ξεφυγει. θα το δεις και θα ειναι με εντονα μαυρα γραματτα. την εχω παθει κι εγω. για να το λεει οτι εχεισ καπου ειναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο. δεςτα αν μπορεις ενα ενα η αν δε σε νοιαζει καντα delete ολα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ενα ηχο σε wma μορφη πως τον βαζουμε για ηχο κουδουνισματος;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω το εξης προβλημα. τωρα τελευταια μπαινει η ωρα σε mode Μοσχας. τη βαζω αθηνα και παλι ξαναγυρναει μετα απο λιγο σε Μοσχας. εψαξα μηπως κανενα προγραμμα οπως destinator ή IGO8 εχει ωρα μοσχας και αλλαζει και αυτο αλλα τπτ ολα ειναι κανονικα. επισης απο το regional ειναι ολα Greece.

τι μπορει να συμβαινει?

 

Start -> Settings -> Phone -> Time Zone

 

και απενεργοποίησε την αυτόματη αλλαγή ώρας.

 

Οσο καιρο ειχα απενεργοποιημενη την αυτοματη αλλαγη ωρας, ολα ηταν καλα.

 

Χθες που εβαλα destinator, παλι αλλαζει μονο του, το βαζει σε Minsk:mad::mad:

 

Λυση υπαρχει ή να αρχισω τα καντιλια? (Windows ονομα και πραμα - βαζεις κατι και χαλανε ολα τα υπολοιπα:D)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια εχω βαλει. Τελος παντων, απο την στιγμη που δεν αλλαζει την ωρα, δεν πα να λεει και Ζιμπαμπουε...

 

Απο οσα διαβασα, σιγουρα φταει το destinator. Θα κοιταξω να δω, οταν βρει δορυφορους μηπως διορθωνεται η ωρα και στο κινητο.

 

edit: Μετα απο δοκιμη, οταν το dest βρισκει δορυφορους και το ρολοι του dest και του κινητου παει μια ωρα πισω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit: Μετα απο δοκιμη, οταν το dest βρισκει δορυφορους και το ρολοι του dest και του κινητου παει μια ωρα πισω.

 

Λογικό, δικό μου το λάθος. Πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η επιλογή για "Θερινή ώρα" για να μην σου αλλάζει την ώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήρα το κινητό και θέλω να βάλω χάρτες..μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως να βάλω?το κινητό είναι με Vodafone menu.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ζητησω τη βοηθεια σας

εκανα φορματ στον υπολογιστη και ξαναπερασα to outlook

τωρα ομως θελω να συγχρονισω τις επαφες μου απο το κινητο στο outlook.

μου βγαζει το εξης μηνυμα

cannot synchronize with outlook profile you are using ,because a diferrent profile was previously set up or the profile is pasword protected

please open outlook using the appropriate profile

support code 850300 1f

καμια ιδεα?

 

απλα μια υπενθυμιση μηπωσ???

Link to comment
Share on other sites

για θυμηστε πως γινεται οταν λαμβανω ενα μηνυμα να μην εμφανιζεται στην home οθονη αλλα να πρεπει να μπω στο μενου των μηνυματων για να το διαβασω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω προχθές μεταχειρισμένο.Πραγματικά είναι μια πολύ καλή συσκευή.Ακούστε τώρα τι συμβαίνει.Λόγω ης δουλειάς μου χρησιμοποιώ συνέχεια το GPS με Dest 6.Η συσκευή λειτουργεί τέλεια με τη μαμά μπαταρία (κλειδώνει δορυφόρους σε δευτερόλεπτα).Μαζί με τη συσκευή πήρα και μια μπαταρία 1800mAh.Όταν βάζω αυτή τη μπαταρία δε βρίσκει καθόλου δορυφόρους όση ώρα και να το αφήσω.Μόλις βάλω τη μαμά κλειδώνει αμέσως.Μόλις ξαναβάλω τη μεγάλη δε κάνει τίποτα.Το έχετε ξανασυναντήση αυτό;

Για να σιγουρευτώ οτι είναι θέμα με τη μπαταρία έκανα το ίδιο τεστ και με άλλο πρόγραμμα πλοήγησης (NDrive) και είχα τα ίδια αποτελέσματα.Με τη μεγάλη μπαταρία δε κλείδωνε με τίποτα δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλές φορές στο XDA το πρόβλημα που έχουν οι περισσότερες μπαταρίες 1800 mah με το gps.

Θα κοιτάξω να βρω διάφορα link και θα τα ανεβάσω

 

edit:Δές αυτό μήπως και σου δώσει λύση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484551&highlight=battery

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω προχθές μεταχειρισμένο.Πραγματικά είναι μια πολύ καλή συσκευή.Ακούστε τώρα τι συμβαίνει.Λόγω ης δουλειάς μου χρησιμοποιώ συνέχεια το GPS με Dest 6.Η συσκευή λειτουργεί τέλεια με τη μαμά μπαταρία (κλειδώνει δορυφόρους σε δευτερόλεπτα).Μαζί με τη συσκευή πήρα και μια μπαταρία 1800mAh.Όταν βάζω αυτή τη μπαταρία δε βρίσκει καθόλου δορυφόρους όση ώρα και να το αφήσω.Μόλις βάλω τη μαμά κλειδώνει αμέσως.Μόλις ξαναβάλω τη μεγάλη δε κάνει τίποτα.Το έχετε ξανασυναντήση αυτό;

Για να σιγουρευτώ οτι είναι θέμα με τη μπαταρία έκανα το ίδιο τεστ και με άλλο πρόγραμμα πλοήγησης (NDrive) και είχα τα ίδια αποτελέσματα.Με τη μεγάλη μπαταρία δε κλείδωνε με τίποτα δορυφόρους.

 

Ειναι σιγουρα η μπαταρια.Ειναι γνωστο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο καιρο ειχα απενεργοποιημενη την αυτοματη αλλαγη ωρας, ολα ηταν καλα.

 

Χθες που εβαλα destinator, παλι αλλαζει μονο του, το βαζει σε Minsk:mad::mad:

 

Λυση υπαρχει ή να αρχισω τα καντιλια? (Windows ονομα και πραμα - βαζεις κατι και χαλανε ολα τα υπολοιπα:D)

 

Και στο δικο μου το ρολοι ειναι GMT+3 Μοσχα, γιατι την Αθηνα την εχει GMT+2.

 

Επισης τρεις φορες το ρολοι τρελλαθηκε και ξαφνικα εδειχνε αρκετες αρκετες ωρες πισω, χωρις να εχει αλλαξει η πολη στο "τοπο κατοικιας"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...