Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Να βάλουμε κι εμείς το 8 ή να περιμένουμε εντυπώσεις;
ακομα θελει δουλεια το 8,ειναι beta και εχει κοληματα γενικα,βεβαια δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις,πιστευω οτι σε 1-2 εκδοσεις που θα βγουν θα ειναι οκ,ετσι εγινε και με το 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε και σβήσε από το φάκελο του Destinator το SMSModule.dll και είσαι οκ. Αν δεν το βλέπεις ωάλε να φαίνονται και τα κρυφά αρχεία. Έτσι δε θα έχεις πρόβλημα όταν σου ξανάρθει MMS.
Ναι κάνε και αυτό για να είσαι ήσυχος με το που θα σου έρθει mms. Παρόλα αυτά εγώ επιμένω πως κάποιες εκδόσεις του Destinator 7 παίζουν χωρίς πρόβλημα και με τα mms διότι είχα το Kaiser (παρεπιπτόντως το πουλάω...θα βάλω αγγελία και στο buy and sell...) και είχα πρόβλημα με τα mms. Μετά έβαλα άλλη version του destinator 7 και όλα οκ και στο Kaiser και τώρα με το Diamond.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια του εκδοση ειναι η 2.2.0.45?αυτη χρησιμοποιουσες φιλε μου?

Ναι νομίζω αυτή ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη περιστροφή οθόνης χρησιμοοπιώ το Gsen © SKKV Software.

Το πρόγραμμα όμως δεν περιστρέφει την οθόνη αναμονής TF3d. Υπάρχει κάποιοο άλλο το οποίο να περιστρέφει αυτόματα και το TF3d και να υποστηρίζει και crear type σε landscape mode;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το διαμάντι το skype δούλευε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο που δεν κάνει είναι βίντεο κλήσεις εκμεταλλευόμενο την μπροστινή κάμερα.

Και εγώ το χρησιμοποιώ και λειτουργεί άψογα.Είναι όντως κρίμα να μην υποστηρίζει βιντεοκλήση το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά πως θέτουμε το Destinator 7 σε landscape; Επίσης αν κάποιος μπορεί να μου δώσει ένα link για αναλυτικό τρόπο χρήσης του κινητού σαν gps. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου παρακληση αν μπορει καποιος να βοηθησει....

 

εχω εγκαταστημενο στο διαμαντι το inesoft phone 4 adress book v.4.4

 

ξαφνικα σταματησε να διαβαζει τις επαφες και να εξηγησω....Στον dialer οταν παταω τα νουμερα για να βγαλει μια επαφη δεν διαβαζει καμια επαφη.....

Μηπως ξερει κανεις τι παιζεται ?

Μηπως το εχει παθει καποιος και ξερει την λυση?

Αναμενω πως και πως απαντηση γιατι ειναι και μαμω το προγραμμα και δεν θελω να το χασω.....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Η μεγιστη αναλυση καμερας ειναι στην επιλογη L ή στο CΙF?
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου παρακληση αν μπορει καποιος να βοηθησει....

 

εχω εγκαταστημενο στο διαμαντι το inesoft phone 4 adress book v.4.4

 

ξαφνικα σταματησε να διαβαζει τις επαφες και να εξηγησω....Στον dialer οταν παταω τα νουμερα για να βγαλει μια επαφη δεν διαβαζει καμια επαφη.....

Μηπως ξερει κανεις τι παιζεται ?

Μηπως το εχει παθει καποιος και ξερει την λυση?

Αναμενω πως και πως απαντηση γιατι ειναι και μαμω το προγραμμα και δεν θελω να το χασω.....

 

Η εκδοση 4.4 στον Dialer ψαχνει μονο τους αριθμους που εχει η καθε επαφη. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκαναν ετσι. Βαλε την 4.2 εκδοση. Δουλευει κανονικα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου παρακληση αν μπορει καποιος να βοηθησει....

 

εχω εγκαταστημενο στο διαμαντι το inesoft phone 4 adress book v.4.4

 

ξαφνικα σταματησε να διαβαζει τις επαφες και να εξηγησω....Στον dialer οταν παταω τα νουμερα για να βγαλει μια επαφη δεν διαβαζει καμια επαφη.....

Μηπως ξερει κανεις τι παιζεται ?

Μηπως το εχει παθει καποιος και ξερει την λυση?

Αναμενω πως και πως απαντηση γιατι ειναι και μαμω το προγραμμα και δεν θελω να το χασω.....

 

Η εκδοση 4.4 στον Dialer ψαχνει μονο τους αριθμους που εχει η καθε επαφη. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκαναν ετσι. Βαλε την 4.2 εκδοση. Δουλευει κανονικα.

 

Καλά ρε παιδιά όταν χρησημοποιείται αυτη την εφαρμογή , όταν σας παίρνουν τηλέφωνο δεν σας εμφανίζεται μια το skin του προγράμματος και μια το default skin;;; Αν έχετε βρει κάποια λύση ακούω!!!!!:D

 

sorry 4 the double post...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε ενα ποστάρισμα παρακαλώ για την κάμερα γιατί δεν έχω το εγχειρίδιο, η υψηλότερη ανάλυση για βίντεο είναι στην επιλογή CIF ή κάπου αλλού?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ελληνικο diamond της vodafone με ROM:1.93.168.2.ELL 27/08/08

Γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω αναβαθμιση αφου δεν μπορω να μπω στο site της ACE;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε ποιά εφαρμογή καταλήξατε οτι αξίζει περισσότερο για 2ο today γτ έχω πελαγώσει??:wacko:

 

EDIT: και προτείνετε μ και μία για backup (επαφών,μνμ, δεδομένων...)!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά σε ποιά εφαρμογή καταλήξατε οτι αξίζει περισσότερο για 2ο today γτ έχω πελαγώσει??:wacko:

 

Second Today... τι άλλο!

 

EDIT: και προτείνετε μ και μία για backup (επαφών,μνμ, δεδομένων...)!!!!!!!

 

PIM Backup

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτο πολυ καλυτερο:) KDPM.zip

 

Πάρα πολύ καλό πρόγραμμα!!! :shock:

Είναι όμως λίγο περίπλοκο στις ρυθμίσεις του ! :dizzy:

Μήπως υπάρχει κάποιο "manual" που να μας λέει πώς να το ρυθμίσουμε σωστά; :O

 

Και κάτι ακόμη. Το πρόγραμμα δεν μου μετράει τα SMS. Μήπως γνωρίζετε τον λόγο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και σβήσε από το φάκελο του Destinator το SMSModule.dll και είσαι οκ. Αν δεν το βλέπεις ωάλε να φαίνονται και τα κρυφά αρχεία. Έτσι δε θα έχεις πρόβλημα όταν σου ξανάρθει MMS.

 

ok, thanks...

 

Σχετικα με το προγραμματάκι με slide για απάντηση ή απόρριψη που κάποιο παιδί έβαλε το λινκ πριν από μερικές σελίδες (όχι το s2u2), το έβαλα αλλά μερικές φορές ενώ πάω τη μπάρα στην "απόρριψη" και δεν κλείνει τη γραμμή και δεν μπορώ να το κλείσω ούτε με τα hard buttons. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος? :blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

@xenos αν εννοείς αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464286, εμένα μου έκανε τέτοια κουλά στο HD λόγω του gyrator2.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω ενα νοκια 3120 classic και το diamond και τα 2 κοσμοτε, και στο 3120 δειχνει φουλ σημα (μιλαω κτλ κ ειναι φουλ) και στο diamond δείχνει μισό 2/4 μπαρες (με -98dbm).. και οταν παιρνω τηλ αλλαζει σε gsm...

 

Μήπως έχει πρόβλημα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια, εχω ενα νοκια 3120 classic και το diamond και τα 2 κοσμοτε, και στο 3120 δειχνει φουλ σημα (μιλαω κτλ κ ειναι φουλ) και στο diamond δείχνει μισό 2/4 μπαρες (με -98dbm).. και οταν παιρνω τηλ αλλαζει σε gsm...

 

Start -> Settings -> Phone -> Band (tab)

 

Tin prwti epilogi ekei tin exeis sto "Auto" kai oxi sto "GSM"?

 

Logika ekei ofeiletai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

"Auto" ειναι. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειτε ειναι "χαλασμενο" το κινητο και δεν πιανει καλα 3η γενια. Εννοω η ευαισθησια που εχει σαν τηλεφωνο

 

Η το Νοκια ειναι μουφα.

 

Λογικα Το μονο που μπορω να κανω ειναι να παρω το diamond του φιλου μου και να του βαλω κοσμοτε και να δω εαν ειναι το σημα το ιδιο με το δικο μου.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...