Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά θέλω να βάλω στην επιφάνεια του κινητού να φαίνονται οι εργασίες που έχω να κάνω. Στην αρχική οθόνη όπου έχει το ρολόι και το ημερολόγιο πρέπει να έχει και τις εργασίες. Πως γίνεται αυτό? Δεν το έχω βρει και δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνεται.

Με ενεργοποιημένο το TF3D δε γίνεται ό,τι και αν κάνεις. Αν θες τις εργασίες στο Home screen τότε βγάζεις το Tf3d και επιστρέφεις στο κλασσικό Home screen των windows mobile. Άλλη λύση είναι και το Second Today. Αλλά και πάλι, στο tf3d δεν μπαίνουν τα tasks.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια η μπαταρια επειδη διαρκει λιγο σκεφτομαι να την αλλαξω τι εχετε να μου προτεινετε;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια επειδη διαρκει λιγο σκεφτομαι να την αλλαξω τι εχετε να μου προτεινετε;

ευχαριστω

 

Παρε 2-3 απο αυτες!!!:)

http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-touch-diamond-p-1262.html?cPath=80_421

Στο δικο μου κρατουσε πιο πολυ απο την εργοστασιακη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δοκιμασμένες αυτές οι μπαταρίες?;)

Διαρκούν αρκετά,γιατι και εγω με την εργοστασιακή έχω πρόβλημα!

Μου τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα....ειδικά όταν πειραξα τον φωτισμό της οθόνης μου τελειωνε μεσα σε μια μερα!:mad::mad:

 

 

Υ.Γ:Αν ειναι δυνατον να μας δωσετε καποιο ελληνικο site ωστε να κανω την παραγγελια!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ειναι το σημαντικοτερο μειονεκτημα η κανω λαθος;

εχω δει καποιες που ειναι 1340 mah καλες ειναι εχει παρει κανεις;

ποσο πανε αυτες;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το τελευταιο skype 2.2. Ενω γινεται κανονικα η εγκατασταση, οταν το ξεκιναω κολλαει το τηλεφωνο και κανω softreset για να επανελθει. Φιλος με αγορασμενο το diamond απο το εξωτερικο, το skype του δουλευει αψογα.

Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το τελευταιο skype 2.2. Ενω γινεται κανονικα η εγκατασταση, οταν το ξεκιναω κολλαει το τηλεφωνο και κανω softreset για να επανελθει. Φιλος με αγορασμενο το diamond απο το εξωτερικο, το skype του δουλευει αψογα.

Καμμια ιδεα;

 

Βάλε αυτό. Κάποιος είχε πει οτι δουλεύει άψογα! Τα έχει όλα τα messengers.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

εχω δει καποιες που ειναι 1340 mah καλες ειναι εχει παρει κανεις;

ποσο πανε αυτες;

ευχαριστω

 

χοντραίνει συνολικα... :(

:)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δοκιμασμένες αυτές οι μπαταρίες?;)

Διαρκούν αρκετά,γιατι και εγω με την εργοστασιακή έχω πρόβλημα!

Μου τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα....ειδικά όταν πειραξα τον φωτισμό της οθόνης μου τελειωνε μεσα σε μια μερα!:mad::mad:

 

 

Υ.Γ:Αν ειναι δυνατον να μας δωσετε καποιο ελληνικο site ωστε να κανω την παραγγελια!

 

Έχω την εντυπωση πως πολύ μπαταρία μου τρώει και το SensorLock....τι εχετε να πειτε?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δοκιμασμένες αυτές οι μπαταρίες?;)

Διαρκούν αρκετά,γιατι και εγω με την εργοστασιακή έχω πρόβλημα!

Μου τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα....ειδικά όταν πειραξα τον φωτισμό της οθόνης μου τελειωνε μεσα σε μια μερα!:mad::mad:

 

 

Υ.Γ:Αν ειναι δυνατον να μας δωσετε καποιο ελληνικο site ωστε να κανω την παραγγελια!

 

Οπως εγραψα και στο μηνυμα μου,την ειχα παρει και εγω,και εννοειτε οτι ειναι δοκιμασμενη.Και οσο η εργοστασιακη να κραταει,με 6 ευρω,παλι κερδισμενος θα εισαι.;)

Ελληνικο σαιτ δεν νομιζω να υπαρχει σε αυτη την τιμη.:O

Link to comment
Share on other sites

θα παρω μαλλον 1-2 τετοιες (την πρωτη λεω)

http://www.skroutz.gr/c/608/palmotps_batteries.html?keyphrase=htc+diamond

εχει μπολικο πραγμα...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα παρω μαλλον 1-2 τετοιες (την πρωτη λεω)

http://www.skroutz.gr/c/608/palmotps_batteries.html?keyphrase=htc+diamond

εχει μπολικο πραγμα...

:)

 

Σωστος ο Θεολογος!Δεν το ειχα προσεξει το συγκεκριμενο σαιτ.http://www.batteries.gr :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία και δεν ξερω αν έχει απαντηθει κάπου αλλού.

Όταν μια συσκευή έχει wm αγγλικά οι επαφές είναι στα ελληνικά; και ναι μπορείς να κάνεις αναζήτηση;

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα πληκτρολογιο με ελληνικα pcm keyboard ή touchpal (για μενα το καλητερο)και θα μπορεις να περασεις κ να κανεις αναζητηση τις επαφες σου ,κανε μια αναζητηση υπαρχουν στο φορουμ και για να γραφεις 160 χαρακτηρες sms

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να μην κάνει 2-3" μέχρι να ξεκινήσει να χτυπάει? :confused:

Έκανα τυ ρύθμιση από το diamond tweek, αλλά δεν έκανε τπτ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Θεολογος!Δεν το ειχα προσεξει το συγκεκριμενο σαιτ.http://www.batteries.gr :cool:

 

ειδες ηλια μαθαινω σιγα σιγα:lol:

παιδια ποια καλη βαση αυτοκινητου εχετε ναμου προτεινετε;

ποιο πολυ θελω να μην τριζει κτλ

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να μην κάνει 2-3" μέχρι να ξεκινήσει να χτυπάει? :confused:

Έκανα τυ ρύθμιση από το diamond tweek, αλλά δεν έκανε τπτ.

 

Ειναι γνωστο bug του διαμαντιου που δεν φτιαχνει με τιποτα. Τουλαχιστον με την υπαρχουσα ρομ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο bug του διαμαντιου που δεν φτιαχνει με τιποτα. Τουλαχιστον με την υπαρχουσα ρομ.

 

Δεν είναι bug του Diamond η καθυστέρηση. Είναι γνωστό θέμα στα wm. Υπάρχει μια... χρονοκαθυστέρηση μέχρι να χτυπήσει. Στο 3600 που είχα και PhotoContactsPro πάνω ήταν χειρότερη η κατάσταση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις πηρα το diamond και εχω κατι προβληματακια...

 

Πρωτον: Μια βγαζει πανω Η , μια G , Μια 3G. Ti paizei?

 

Δευτερον:Μου ανοιγει το gprs απο μονο του μολις ανοιγω explorer p.x.

Πως γινεται να μην ανοιγει? Το ιδιο και για τον καιρο. Θελω να το κανω update Μονος μου απο activesync

 

Tελος , εχω προβλημα με το activesync... :mad:

Δε συνδεεται και οταν συνδεω το κινητο πεταει μπλε οθονη και κανει restart ο υπολογιστης

 

Εχω την εκδοση 4.5 και στο κινητο 1.93( καπου εκει τελος παντων)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον: Μια βγαζει πανω Η , μια G , Μια 3G. Ti paizei?

 

Δευτερον:Μου ανοιγει το gprs απο μονο του μολις ανοιγω explorer p.x.

Πως γινεται να μην ανοιγει? Το ιδιο και για τον καιρο. Θελω να το κανω update Μονος μου απο activesync

 

Tελος , εχω προβλημα με το activesync... :mad:

Δε συνδεεται και οταν συνδεω το κινητο πεταει μπλε οθονη και κανει restart ο υπολογιστης

 

Εχω την εκδοση 4.5 και στο κινητο 1.93( καπου εκει τελος παντων)

 

1) Είναι τα εικονίδια ανάλογα με το τι σήμα έχει εκείνη την στιγμή το κινητό. Καλύτερα να απενεργοποίησεις την αναζήτηση για 3G προς όφελος της μπαταρίας.

 

2) Κάνε μια αναζήτηση για το modaco no data και εγκατέστησε το. Με αυτό κάνεις disable την GPRS σύνδεση.

 

3) Συγγνώμη αλλά τι windows έχεις; Έχω να δω μπλε οθόνη από την εποχή των millenium.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

1) Είναι τα εικονίδια ανάλογα με το τι σήμα έχει εκείνη την στιγμή το κινητό. Καλύτερα να απενεργοποίησεις την αναζήτηση για 3G προς όφελος της μπαταρίας.

 

Πως γινεται αυτο?

 

 

Eγω χθες εβαλα vista 64 και για να κατεβασω το AS μου λεει οτι πρεπει να ειναι αυθεντικα τα win και κατι τετοια, εγω τα εχω απο τον θειο. τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα. Εκανα φορματ στο pc και εχω χασει το cd με το προγραμμα που ειχε μεσα το κουτι του. Μηπως εχετε κανενα λινκ να το κατεβασω?? πλζζζ
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο?

 

 

Eγω χθες εβαλα vista 64 και για να κατεβασω το AS μου λεει οτι πρεπει να ειναι αυθεντικα τα win και κατι τετοια, εγω τα εχω απο τον θειο. τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/device-center.mspx

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα. Εκανα φορματ στο pc και εχω χασει το cd με το προγραμμα που ειχε μεσα το κουτι του. Μηπως εχετε κανενα λινκ να το κατεβασω?? πλζζζ

Ορίστε

 

http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=133&act=all

 

Φαντάζομαι δεν είχε κάτι άλλο το CD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...