Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικα σας φαινεται αργο το διαμαντι ? Παρατηρειτε να υπαρχει lag ?

Σκεφτομαι σοβαρα να το παρω με επιδοτηση που εχω και ειδα σε καποια reviews οτι ειναι σχετικα αργο

 

Στην πρώτη έκδοση firmware αργούσε λίγο, αλλά τώρα πάει σφαίρα.

 

Ειδικά αν απενεργοποιήσεις και το Touch Flo 3D (όπως έχω κάνει εγώ) γίνεται ακόμα πιο γρήγορο. :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη έκδοση firmware αργούσε λίγο, αλλά τώρα πάει σφαίρα.

 

Ειδικά αν απενεργοποιήσεις και το Touch Flo 3D (όπως έχω κάνει εγώ) γίνεται ακόμα πιο γρήγορο. :)

 

Βασικα το φανταστηκα οτι το Touch Flo 3D κανει τη ζημια. Βεβαια ειναι ολη η ομορφια του, αλλα αν σκεφτουμε οτι καποτε δουλευα με το qtek 2020, θα αντεξω να το δουλεψω χωρις το Touch Flo 3D :p

Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα αυτο το "τριγωνακι" αλλα εχει πολλες επιλογες και δεν ξερω πια απ ολες ειναι για τα "γραφει" ελληνικα στα μηνυματα :(. Υπαρχει περιπτωση να μην εχει ελληνικα? εχει μια επιλογη Αγγλικα > μολις το παταω μου βγαζει γλωσσες αλλα δεν εχει μεσα ελληνικα.:(
Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα αυτο το "τριγωνακι" αλλα εχει πολλες επιλογες και δεν ξερω πια απ ολες ειναι για τα "γραφει" ελληνικα στα μηνυματα :(. Υπαρχει περιπτωση να μην εχει ελληνικα? εχει μια επιλογη Αγγλικα > μολις το παταω μου βγαζει γλωσσες αλλα δεν εχει μεσα ελληνικα.:(

 

Στο δικό μου (ACE), υπάρχει επιλογή μόνο ελληνικών ή αγγλικών.

Link to comment
Share on other sites

Κανει συνεχεια align screen ρε γμτ.........:mad:

 

Συν οτι εχει και αυτην την κιτρινιλα στο κατω μερος της οθονης :mad:

 

Καμμια ιδεα η παω για αλλαγη συσκευης ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Κανει συνεχεια align screen ρε γμτ.........:mad:

 

Συν οτι εχει και αυτην την κιτρινιλα στο κατω μερος της οθονης :mad:

 

Καμμια ιδεα η παω για αλλαγη συσκευης ???

 

 

Πάτα στο κέντρο του σταυρού.

Link to comment
Share on other sites

Κανει συνεχεια align screen ρε γμτ.........:mad:

 

Εξήγησε λίγο καλύτερα ποιό είναι το πρόβλημα και δες κι εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2488044#post2488044

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2484696#post2484696

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα η παω για αλλαγη συσκευης ???

 

μπορεις να το πας για αλλαγη στο καταστημα που το πηρες. ΑΛΛΑ δοκιμασε εκει το καινουριο που θα σου δωσουν,μην πηγαινοερχεσαι τσαμπα.

 

Η αλλη επιλογη ειναι να το πας στο σερβις για αλλαγη οθονης. Και εκει πριν φυγεις δοκιμασε το.

 

Εσυ αποφασιζεις...

Εγω το εχω στειλει για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για service, εχει βελτιωθει καθολου η ace hellas στον τομεα, η παραμενει το ιδιο τραγικη με παλιοτερα ?
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει πως ειναι πολυ καλο το σερβις της

 

προσωπικη εμπειρια δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα το Quick GPS βγάζει μήνυμα ότι έληξε και πρέπει να ενημερωθεί.Όταν δίνω εντολή για λήψη,μετά από λίγο βγαίνει μήνυμα ότι η λήψη δεν ήταν δυνατή και ξαναπροσπαθείστε.(προσπάθησα και όταν ήταν συνδεμένο στο pc και με cosmote internet).Τι μπορώ να κάνω;:confused:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Tο Diamond στα 560 θεωρείται καλή τιμή;

 

Λογικη τιμη φιλε μου.

Δηλαδη οι τιμες σε ppc πριν diamond τι ηταν?

Και 800 ευρω να ειχε το διαμαντακι εγω θα το χτυπαγα, μεχρι και ο φορτιστης του μουν.ρα ειναι.

Μαλλον εισαι αντι wm λακιας.

Παρε n95! ανωτερο; :O

Δες τις τιμες στην Ελλαδιτσα μας φιλε μου http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?price=desc&category=69978004&catalog=22

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα το Quick GPS βγάζει μήνυμα ότι έληξε και πρέπει να ενημερωθεί.Όταν δίνω εντολή για λήψη,μετά από λίγο βγαίνει μήνυμα ότι η λήψη δεν ήταν δυνατή και ξαναπροσπαθείστε.(προσπάθησα και όταν ήταν συνδεμένο στο pc και με cosmote internet).Τι μπορώ να κάνω;:confused:

 

Δοκιμασες wifi-activesync?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Windows XP δεν έχεις;

 

Επειδη ειχα κ εγω προβλημα με xp k activesync, απ΄οτι διαβασα στο νετ (κ δουλεψε τελικα) ηταν το service pack 3(και οχι ο installer οπως εγραφε το μνμα). Το επανεφερα στο 2 και ολα οκ!

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..θέλω να κάνω παραγγελία στο ΝΕΤΙΜΕS και θα πληρώσω μέσω paypal.απλά για την μεταφορά υπάρχουν 2 delivery method (FedEX Intl Express Signature on Delivery και Registered Air Mail Service Signature on Delivery)..διαφορά αρκετή(γύρω στα 10 ευρώ) .. θα επιβαρυνθώ και με δασμούς τελωνίου?έχω κάνει μόνο αγορές απο ebay..και πάντα με Paypal..

 

και εγω επελεξα paypal+Registered Air Mail. Τελωνειο για τοσο μικρη τιμη δε νομιζω οτι παιζει.

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλωντας για service, εχει βελτιωθει καθολου η ace hellas στον τομεα, η παραμενει το ιδιο τραγικη με παλιοτερα ?

 

Se ginikes grammes einai ikanopoiimenos o kosmos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανει συνεχεια align screen ρε γμτ.........:mad:

 

Συν οτι εχει και αυτην την κιτρινιλα στο κατω μερος της οθονης :mad:

 

Καμμια ιδεα η παω για αλλαγη συσκευης ???

 

Kane ena hard reset kai ean den deis beltiwsi na pas ti syskevi sto service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι το βρηκα αυτο το "τριγωνακι" αλλα εχει πολλες επιλογες και δεν ξερω πια απ ολες ειναι για τα "γραφει" ελληνικα στα μηνυματα :(. Υπαρχει περιπτωση να μην εχει ελληνικα? εχει μια επιλογη Αγγλικα > μολις το παταω μου βγαζει γλωσσες αλλα δεν εχει μεσα ελληνικα.:(

 

Apo afto pou les fainetai oti den exeis elliniki syskevi. Ean einai ontws etsi, des edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικη τιμη φιλε μου.

Δηλαδη οι τιμες σε ppc πριν diamond τι ηταν?

Και 800 ευρω να ειχε το διαμαντακι εγω θα το χτυπαγα, μεχρι και ο φορτιστης του μουν.ρα ειναι.

Μαλλον εισαι αντι wm λακιας.

Παρε n95! ανωτερο; :O

Δες τις τιμες στην Ελλαδιτσα μας φιλε μου http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?price=desc&category=69978004&catalog=22

Κοίταξε φίλε μου όταν υπάρχουν κάποιοι που θα έδιναν 800 ευρώ για το diamond ή και παραπάνω λογικό είναι οι τιμές να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

To N95 στα 370 ευρώ του expansys είναι οριακά καλή τιμή, αλλά δε θα αγόραζα ποτέ τόσο κακη κατασκευή.

Και αν θεωρείς οτι οι τιμές της Ελλαδίτσας μας είναι ακριβές (συμφωνώ οτι είναι) μπορείς να αγοράζεις από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες wifi-activesync?

Ναι και δεν παίζει update.Βγαίνει το μήνυμα :"Ανεπιτυχής σύνδεση.Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα".Τι μπορώ να κάνω;:O

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε φίλε μου όταν υπάρχουν κάποιοι που θα έδιναν 800 ευρώ για το diamond ή και παραπάνω λογικό είναι οι τιμές να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

To N95 στα 370 ευρώ του expansys είναι οριακά καλή τιμή, αλλά δε θα αγόραζα ποτέ τόσο κακη κατασκευή.

Και αν θεωρείς οτι οι τιμές της Ελλαδίτσας μας είναι ακριβές (συμφωνώ οτι είναι) μπορείς να αγοράζεις από εξωτερικό.

 

Wm συσκευες μονο απο expansys αγοραζω.

Αμα κολλησω σε κατι δεν υπολογιζω καν ποσα θα σκασω, απλα ψαχνω να το παρω οσο ποιο φτηνα γίνεται, με expansys και εταιρικο αφμ μια χαρα μου ερχεται.

Παντως νομιζω οτι το diamond εχει αρκετα καλη τιμη για τα Ελληνικα δεδομενα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wm συσκευες μονο απο expansys αγοραζω.

Αμα κολλησω σε κατι δεν υπολογιζω καν ποσα θα σκασω, απλα ψαχνω να το παρω οσο ποιο φτηνα γίνεται, με expansys και εταιρικο αφμ μια χαρα μου ερχεται.

Παντως νομιζω οτι το diamond εχει αρκετα καλη τιμη για τα Ελληνικα δεδομενα.

Μα δεν είναι λογική αυτή να αγοράζεις ο,τι σου πασάρουν. (Δεν το λέω για σένα)

’λλοι το πουλάνε υπερτιμημένο, άλλοι χωρίς εγγύηση, άλλοι μεταχειρισμένο για καινούριο και άλλοι με αλλαγμένες ROM.

Πραγματικά ένα μπ00ρδέλο.

Και οι καταναλωτές τι κάνουμε; Τίποτα μήπως; Τα ακουμπάμε και λέμε και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν παίζει update.Βγαίνει το μήνυμα :"Ανεπιτυχής σύνδεση.Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά αργότερα".Τι μπορώ να κάνω;:O

 

Ανοιξε πρωτα μια σελιδα με IE και μετα δοκιμασε για update

Κοιταξε αν εχεις την τελευταια ρομ, αν ναι εγω στην θεση σου θα εκανα ενα hard reset, αν οχι περνα την τελευταια.

Υπαρχει και ενα πατσακι, δεν ξερω αν το εχει καποιος εύκαιρο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...