Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκεή σου είναι απο Ace Hellas;

 

ναι..και απο αυτοκόλλητα..και εχω γραφει στο forum της htc στο ελληνικό,και το εχω στείλει για επισκευή στην Ace για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.και όταν πάω εναρξη-ρυθμίσεις-συστημα-languages-έχει ενα τεράστιο σήμα της Ace και επιλέγω γλώσσα ελληνικά ή αγγλικά!!!.άρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν τα λεω σωστα τρεχεις το αρχειο που κατεβασες αφου εισαι συνδεδεμενος με το καλωδιο,το δοκιμασες;

 

Αυτό είναι το πρόβλημα... δεν το τρέχει :confused:

Ούτε απο το PC ούτε απο το Διαμάντι.. Δεν το αναγνωρίζει !:!:

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

ναι..και απο αυτοκόλλητα..και εχω γραφει στο forum της htc στο ελληνικό,και το εχω στείλει για επισκευή στην Ace για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.και όταν πάω εναρξη-ρυθμίσεις-συστημα-languages-έχει ενα τεράστιο σήμα της Ace και επιλέγω γλώσσα ελληνικά ή αγγλικά!!!.άρα..

 

Άρα εκεί που σου λέω θα είναι και οι ρυθμίσεις για ελληνικό πληκτρολόγιο. Δεν γίνεται να μην είναι.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κατάλαβα κι εγω απο τις οδηγίες εγκατάστασης...

Είτε κατεβάζω αυτο : Touch Diamond - Ελληνικά έκδοση 1.2.3.2

Είτε κατεβάζω αυτο : Touch Diamond - Ελληνικά έκδοση 1.2.3.2 (χωρίς Installer)

είναι το ίδιο ακριβώς αρχείο :shock:

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι το πρόβλημα... δεν το τρέχει :confused:

Ούτε απο το PC ούτε απο το Διαμάντι.. Δεν το αναγνωρίζει !:!:

 

Έχεις ακολουθήσει επακριβώς τα βήματα από εδώ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακολουθήσει επακριβώς τα βήματα από εδώ;

 

Θα έλεγα βήμα βήμα αλλά δεν περπάτησα πολύ :O

"Για την εγκατάσταση θα πρέπει να αποσυμπιέσετε το αρχείο και να το τρέξετε απο τον υπολογιστή ενώ η συσκευή είναι συγχρονισμένη με τον υπολογιστή μέσω του ActiveSync" δεν είναι συμπιεσμένο.. δεν το αναγνωρίζει!

 

"Μετά επιλέγετε Install Now (Εγκατάσταση) για να ξεκινήσει η εγκατάσταση."

Δεν φτασαμέ μέχρι εδω..:!:

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
"Για την εγκατάσταση θα πρέπει να αποσυμπιέσετε το αρχείο και να το τρέξετε απο τον υπολογιστή ενώ η συσκευή είναι συγχρονισμένη με τον υπολογιστή μέσω του ActiveSync"

 

Εδώ έφτασες; ActiveSync έχεις εγκαταστήσει; (Windows XP έχεις στο PC σου;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα εκεί που σου λέω θα είναι και οι ρυθμίσεις για ελληνικό πληκτρολόγιο. Δεν γίνεται να μην είναι.

 

απλά μπερδέψαμε λίγο το Path..άλλο έλεγα εγώ άλλο εσυ..απλά αυτό που λέω όταν πάω να γράψω ένα μήνυμα και πατάω το βελάκι να ανοίξει το Menu του πληκτρολογίου επιλέγω keyboard και είναι αγγλικό..ενώ σ'όλες τις άλλες επιλογές είναι ελληνικά...??????

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έφτασες; ActiveSync έχεις εγκαταστήσει; (Windows XP έχεις στο PC σου;)

 

Εχω ActiveSync και δουλέυω με ΧΡ.

Εχω και Vista ομως.. να το γυρίσω εκεί μήπως δουλέψει με το Windows Mobile Device Center? Εδω που τα λέμε δεν το δοκίμασα καθόλου (δεν πρόλαβα)..

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ActiveSync και δουλέυω με ΧΡ.

Εχω και Vista ομως.. να το γυρίσω εκεί μήπως δουλέψει με το Windows Mobile Device Center? Εδω που τα λέμε δεν το δοκίμασα καθόλου (δεν πρόλαβα)..

 

Συγχρονισμό κάνεις δηλαδή κανονικά μεταξύ συσκευής και PC;

 

(Δοκίμασε και στα Vista)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να πω και κατι που μπορει να ειναι βλακεια;μηπως το εχει συνδεδεμενο σε hub;γιατι εχω ακουσει παρομοια προβληματα,επισης δοκιμασε και σε αλλη θυρα usb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να πω και κατι που μπορει να ειναι βλακεια;μηπως το εχει συνδεδεμενο σε hub;γιατι εχω ακουσει παρομοια προβληματα,επισης δοκιμασε και σε αλλη θυρα usb

 

Καθόλου βλακεία (εξάλλου η εμπειρία σου και εσένα εδώ μέσα είναι γνωστή)! Πολύ σωστό το point σου! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης ας δοκιμασει να εχει κλειστα antivirus-firewall ποτε δεν ξερεις τι παιζει με τα windows:O

 

Εν τω μεταξύ εμείς εδώ προσπαθούμε να βρούμε λύση και ο φίλος μπορεί να έχει πάει για ύπνο! :p

 

(Ελπίζω να μην με παρεξηγήσει... χαριτολογώντας το λέω :happy: )

(Άσε που μάλλον είναι στην αλλαγή από XP σε Vista)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να περιηγουνται στις επαφες τους με το navigation control

 

Μπορουμε με το Advanced Configuration Tool να δωσουμε την παρακατω ρυθμιση και να μπορουμε να ανεβοκατεβασουμε τα contacts (προφανως και αλλα εκτος απο τα contacts, δεν το δοκιμασα ακομα) με το navigation control, το οποιο χειριζεται σαν το wheel στα παλια ipod. Πολυ πρακτικο.

 

Η ρυθμιση ειναι η εξης: Στο Advanced configuration tool επιλεγουμε Menu > More settings > Smart touch Και επιλεγουμε add. Συγκεκριμενα για τα contacts επιλεγουμε add predefined application και επειτα contacts.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και SOS, εβαλα το pockemechanic και το πασπατεψα λιγακι και το τωρα δεν μου ανοιγει το μενου εναρξη/ρυθμισεις.

προσπαθησα να κανω hard reset αλλα ματαια (θελει τρια χερια και εγω εχω μονο δυο), απεγκατασταση δεν μπορω να κανω (αφου δεν ανοιγει το μενου) και με τον explorer οταν παω windows/startup programs ο φακελος που ειναι οι ρυθμισεις ειναι κενος... μια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθησα να κανω hard reset αλλα ματαια (θελει τρια χερια και εγω εχω μονο δυο)

 

Gia na mporoume emeis... tha mporeis kai esy.

 

"Με την συσκευή σε λειτουργία κρατήστε πατημένα τα κουπιά VOLUME DOWN + ENTER και κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα χωρίς να ελευθερώσετε τα κουμπιά, μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το αντίστοιχο μήνυμα. Απελευθερώστε τα προηγούμενα κουμπιά και πατήστε το κουμπί VOLUME UP."

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Gia na mporoume emeis... tha mporeis kai esy.

 

"Με την συσκευή σε λειτουργία κρατήστε πατημένα τα κουπιά VOLUME DOWN + ENTER και κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα χωρίς να ελευθερώσετε τα κουμπιά, μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το αντίστοιχο μήνυμα. Απελευθερώστε τα προηγούμενα κουμπιά και πατήστε το κουμπί VOLUME UP."

Καλα εσυ δεν κοιμασε ποτε :) ,αυτο κανω αλλα δεν κανει τιποτα απλα ανοιγει ... το εχω δοκιμασει καμια δεκαρια φορες, το πινακακι ποτε το βγαζει? κανω δηλαδη την διαδικασια κλεινει και ξαναναγει πως ξεκιναει και σε ποσο χρονο βγαζει το πινακακι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πινακακι ποτε το βγαζει? κανω δηλαδη την διαδικασια κλεινει και ξαναναγει πως ξεκιναει και σε ποσο χρονο βγαζει το πινακακι?

 

Kratas to volume down kai to kentriko pliktro kai taftoxrona me ti grafida kaneis reset.

 

Bgazeis ti grafida alla den afineis ta alla dyo pliktra mexri na deis to xaraktiristiko minima.

 

Otan to deis afto patas to Volume UP.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kratas to volume down kai to kentriko pliktro kai taftoxrona me ti grafida kaneis reset.

 

Bgazeis ti grafida alla den afineis ta alla dyo pliktra mexri na deis to xaraktiristiko minima.

 

Otan to deis afto patas to Volume UP.

Το δοκιμασα τρεις φορες ακομα τωρα αλλα τιποτα με βγαζει στην εισαγωγη ΡΙΝ...

τεσπα φευγω τωρα και θα το ξαναδω αργοτερα, αν καποιος ξερει πως μπορω να μπω στο μενου ρυθμισεις με καποιον αλλον τροπο ας μου το πει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

Τι μακακια ειναι αυτη με το active sync να ανοιγει οποτε γουσταρει...

Δοκιμασα τα παντα.. αλλα δυστυχως οτι και να εκανα αδικος κόπος..

 

Σε προηγούμενη σελιδα ο athanasso77 μου εδωσε καποιες συμβουλες τισ οποιες τισ ακολουθησα αλλα συνεχει το βλεπω να τρεχει και με εκνευριζει...http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif

 

Υπαρχει καποιος τροπος να το καταργησω εντελως το κωλοπρογραμμα αυτο?

Εχω ακουσει πως αν τρεχει καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια, ισχυει αυτό? http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/cry.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα τρεις φορες ακομα τωρα αλλα τιποτα με βγαζει στην εισαγωγη ΡΙΝ...

τεσπα φευγω τωρα και θα το ξαναδω αργοτερα, αν καποιος ξερει πως μπορω να μπω στο μενου ρυθμισεις με καποιον αλλον τροπο ας μου το πει.

 

windows/clear storage.exe

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμασα τα παντα.. αλλα δυστυχως οτι και να εκανα αδικος κόπος..

 

Eisai sigouros oti ekanes ola ta bimata akribws opws ta perigradw edw? :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...