Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.

Συνδεσα Hands Free Bluetooth το μοντελο της HTC BH S100 και εχω το εξης προβλημα.Εχω ρυθμισει το Diamond να απεπεργοποιητε ο φωτισμος στα 30 δευ.

κ να απενεργοποιητε η συσκευη στο 1 λεπτο, οσο αφορα τον φωτισμο στα 30 δευ το κανει το να σβησει η συσκευη οχι!!

Ετσι πρεπει να ειναι η πρεπει να αλλαξω καποια ρυθμισει ωστε να μην χρειαζεται μετα το τελος καθε κλησεις να αναγκαζομαι να το κλεινω εγω με το κουμπι ON-OFF!!!!

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εγώ διαφωνώ ότι το κάνει καλά με βάση τα παράπονα που έχω ακούσει

 

Epeidi den exw stathei mono sta parapona pou anaferesai kai to exw psaksei ligo parapanw... exw logous na ektimw ti douleia tou.

 

έχει ήδη βγει να το διαψεύσει αλλά εδώ που τα λέμε στη θέση του θα είχα κάνει πολλά περισσότερα από αυτό (πρώτα από όλα αν ήμουν ο Σώτος και δεν με γνώριζε ο Γερμανός, θα φρόντιζα να με... έχει μάθει τώρα)

 

O kathenas kanei tous dikous to xeirismous... gia tous dikous tou logous. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω,δεν αντεξα.

τωρα αν θα το βολευτω θα δειξει.

(δεν μαθαινουν νεα.... κολπα τα γερικα αλογα)

πρωτο προβλημα το second today .το εγκατεστησα αλλα οταν το παταω βγαινει πανω απο το tf3d.

και μπερδευονται και τα 2 μαζι.

ειναι φυσιολογικο γιατρε μου;

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω,δεν αντεξα.

τωρα αν θα το βολευτω θα δειξει.

(δεν μαθαινουν νεα.... κολπα τα γερικα αλογα)

πρωτο προβλημα το second today .το εγκατεστησα αλλα οταν το παταω βγαινει πανω απο το tf3d.

και μπερδευονται και τα 2 μαζι.

ειναι φυσιολογικο γιατρε μου;

Το ξηλώνεις και ξανά από την αρχή όπως εδώ:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9977

Link to comment
Share on other sites

Το ξηλώνεις και ξανά από την αρχή όπως εδώ:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9977

 

Να σαι καλα...

θα το παω βημα βημα....

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα παρελαβα την extented battery της HTC απο το expansys.Λυνει το προβλημα της αυτονομιας.Πριν το κινητο με λογικη χρηση μου κρατουσε 1 ημερα.Τωρα ειμαι στις 2 με 2.5 μερες.Επισης το καπακι ειναι απο ματ υλικο και δεν μενουν δαχτυλιες κατι που ειναι προτιμοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα παρελαβα την extented battery της HTC απο το expansys.Λυνει το προβλημα της αυτονομιας.Πριν το κινητο με λογικη χρηση μου κρατουσε 1 ημερα.Τωρα ειμαι στις 2 με 2.5 μερες.Επισης το καπακι ειναι απο ματ υλικο και δεν μενουν δαχτυλιες κατι που ειναι προτιμοτερο.

 

exei ''xodrini'' i siskeuh einai einai sta ergostasiaka epipeda?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το πλαίσιο δίνει αγγλικό και ελληνικό στην ίδια τιμή!!!

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

 

Παρ' όλο που διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα σχετικά threads, τελικό συμπέρασμα δεν κατάφερα να βγάλω: Η συσκευή της ACE και η αγγλική συσκευή με εγκατεστημένο (π.χ. από Wind) το ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο, διαφέρουν σε κάτι πέρα από το θέμα της εγγύησης;

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, ρωτώντας κάτι που έχει αναφερθεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

 

Παρ' όλο που διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα σχετικά threads, τελικό συμπέρασμα δεν κατάφερα να βγάλω: Η συσκευή της ACE και η αγγλική συσκευή με εγκατεστημένο (π.χ. από Wind) το ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο, διαφέρουν σε κάτι πέρα από το θέμα της εγγύησης;

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, ρωτώντας κάτι που έχει αναφερθεί πολλές φορές.

 

Σαν hardware δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά. Tο θέμα είναι στο software όπου οι συσκευές με rom άλλη πέραν της HTC ή της εξελληνισμένης της ACE δεν καλύπτονται από την εγγύηση της αντιπροσωπίας, όπως και από το κατάστημα που την αγόρασες (για την περίπτωση που την αγοράσεις από ηλεκτρονικό κατάστημα του εξωτερικού).

 

Αν το καλοσκεφτείτε η WIND δίνει εγγύηση για συσκευή με cooked rom, δηλαδή άμα πας συσκευή με άλλη cooked rom (όχι swtos δλδ) τι θα σου πει δεν την δέχομαι γιατί είναι cooked?

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή της ACE και η αγγλική συσκευή με εγκατεστημένο (π.χ. από Wind) το ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο, διαφέρουν σε κάτι πέρα από το θέμα της εγγύησης;

 

Mono syskevi me ellinika tis ACE Hellas einai nomimi elliniki.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το καλοσκεφτείτε η WIND δίνει εγγύηση για συσκευή με cooked rom, δηλαδή άμα πας συσκευή με άλλη cooked rom (όχι swtos δλδ) τι θα σου πει δεν την δέχομαι γιατί είναι cooked?

 

Den einai se thesi i Wind na dwsei eggyisi gia tetoia syskevi. Afenws den tin analambanei i ACE, afeterou kai sto ekswteriko na ti steilei, pali tha doun oti einai ksekleidwmeni me paranomi ROM kai pali de tha isxyei i eggyisi. Apla i Wind profanws... den to kserei akoma! (Ektos bebaia... kai ean o anthrwpos pou pernaei tis paranomes ROMs... tis epanaferei kiolas stin official katastasi prin fygoun gia to service).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Mono syskevi me ellinika tis ACE Hellas einai nomimi elliniki.

 

Όλες οι συσκευές diamond που κυκλοφορούν στην Ελλάδα, είτε Ελληνικές είτε Αγγλικές, είναι νομιμότατες και καλύπτονται απο την εγγύηση της HTC (εκτός από τυχόν μοντέλα που προορίζονται για περιοχές της Ασίας).

 

Δεν ξέρω τι έδινε η Wind μέχρι τώρα, αλλά πλεον τα diamond που δίνει έχουν την τελευταία επίσημη Αγγλική rom της HTC. Ούτε μενού στα Ελληνικά, ούτε πληκτρολόγιο και το μόνο Ελληνικό που έχει μέσα στη συσκευασία είναι ένα cdrom με το Ελληνικό εγχειρίδιο σε pdf.

 

Αυτά!

:)

Link to comment
Share on other sites

(Ektos bebaia... kai ean o anthrwpos pou pernaei tis paranomes ROMs... tis epanaferei kiolas stin official katastasi prin fygoun gia to service).

 

Πιστευω οτι κατι τετοιο θα κανει και ο γερμανος.

Link to comment
Share on other sites

@athanaso

 

σουηδικους χαρτες θελω τωρα, μετακομισα απο το καλοκαιρι ;)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλες οι συσκευές diamond που κυκλοφορούν στην Ελλάδα, είτε Ελληνικές είτε Αγγλικές, είναι νομιμότατες και καλύπτονται απο την εγγύηση της HTC (εκτός από τυχόν μοντέλα που προορίζονται για περιοχές της Ασίας).

 

Kykloforoun kai syskeves me paranomo logismiko toso se ellada oso kai sto ekswteriko. Aftes den einai katholou nomimotates kai den kalyptontai apo kamia eggyisi aneksartitws proorismou.

 

An kai allo eipa egw. Milisa gia nomimi elliniki (giati yparxoun kai paranomes ellinikes).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso

 

σουηδικους χαρτες θελω τωρα, μετακομισα απο το καλοκαιρι ;)

 

Gia ekswteriko tha sou synistousa na deis ta iGO8 kai TomTom. Sto ipmart-forum.com tha breis ta panta me tous xartes tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους !

Εδώ και 2 ώρες διαβάζω τα post και έχω βγάλει τα ματάκια μου...

Εχω παραγγείλει το Διαμάντι στη Wind και το περιμένω απο βδομάδα, όταν έρθει θα παω να το πάρω, θα το ανοίξω και θα το ενεργοποιήσω εκεί επιτόπου.

Τι πρέπει να προσέξω???

Πείτε μου σας παρακαλώ.....

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αν πάρω αγγλικό htc μπορώ να βάλω με κάποιον τροπο τα καλουδια της ελ. αντιπροσωπείας ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους !

Εδώ και 2 ώρες διαβάζω τα post και έχω βγάλει τα ματάκια μου...

Εχω παραγγείλει το Διαμάντι στη Wind και το περιμένω απο βδομάδα, όταν έρθει θα παω να το πάρω, θα το ανοίξω και θα το ενεργοποιήσω εκεί επιτόπου.

Τι πρέπει να προσέξω???

Πείτε μου σας παρακαλώ.....

Εξαρτάται. Αν θες να είναι ελληνικό επίσημο από την ACE τότε πρέπει να είναι σφραγισμένο το κουτί και με αυτοκόλλητο της ACE πάνω.

 

Καλημέρα,

Αν πάρω αγγλικό htc μπορώ να βάλω με κάποιον τροπο τα καλουδια της ελ. αντιπροσωπείας ?

Όχι. Το εργαλείο της ACE πριν εγκατασταθεί κάνει έλεγχο στο IMEI της συσκευής και δε γίνεται να παρακαμφθεί αυτή η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ελληνικά windows πρέπει να περάσεις cooked rom ξεκλειδώνοντας τη συσκευή = χάσιμο εγγύησης (μπορείς βέβαια να το επαναφέρεις).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τότε με ποιον τροπο μπορω να εχω ελληνικά windows + sms ?

 

Gia na grafeis ellinika... http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...