Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

6 minutes ago, Nabonidus said:

Δεν καταφέρνω να μπω στις επιμέρους σχετικές πληροφοριακές σελίδες της τράπεζας ( ίσως να υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα) , όμως διαβάζω <<  Με την πιστωτικά κάρτα  YES VISA, κερδίζετε από τις αγορές σας στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις των Golden Hall, The Mall Athens, Mediterranean Cosmos και Μαρίνας Φλοίσβου. Κερδίζετε όταν βάζετε βενζίνη σε επιλεγμένα πρατήρια ΕΚΟ ή πληρώνετε με πάγια εντολή τους λογαριασμούς ρεύματος στην ELPEDISON>>.

 

Screenshot_2023-04-03-17-30-41-562_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2023-04-03-17-30-26-363_com.android.chrome-edit.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nabonidus said:

Δεν καταφέρνω να μπω στις επιμέρους σχετικές πληροφοριακές σελίδες της τράπεζας ( ίσως να υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα) , όμως διαβάζω <<  Με την πιστωτικά κάρτα  YES VISA, κερδίζετε από τις αγορές σας στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις των Golden Hall, The Mall Athens, Mediterranean Cosmos και Μαρίνας Φλοίσβου. Κερδίζετε όταν βάζετε βενζίνη σε επιλεγμένα πρατήρια ΕΚΟ ή πληρώνετε με πάγια εντολή τους λογαριασμούς ρεύματος στην ELPEDISON>>.

https://omnimedia.eurobank.gr/-/media/omnichannel/digitalcard/pdfs/changes-02_22/yes-visa_02-22.pdf

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, έχω ενεργοποίηση την υπηρεσία IRIS στην Πειραιώς. Πάω να στείλω από την Εθνική και μου βγάζει ότι πρέπει να κάνω πρώτα εγγραφή στην υπηρεσία και να δηλώσω σε ποιο λογαριασμό θέλω να μου έρχονται τα χρήματα. Αν το κάνω αυτό όμως θα απενεργοποιηθεί στην Πειραιώς.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

IMG_5287.jpeg

IMG_5284.png

IMG_5285.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα (βιαστικά) δύο πράγματα:

1. Να βεβαιωθείς ότι έχει ενεργοποιηθεί το IRIS στην Πειραιώς

2. Να το ενεργοποιήσεις και στην Εθνική, και μετά να επαναλάβεις τη διαδικασία στην Πειραιώς για να γίνει default η Πειραιώς για το IRIS.

Εγώ το ενεργοποίησα πρόσφατα στην Πειραιώς (το είχα στην Εθνική), και η αλλαγή μου πήρε κάποια δευτερόλεπτα για να γίνει.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για ΙRIS, εχω την εξής απορία.
Σε 3 τράπεζες εχω ενεργοποιημενο το iris.
Εαν πω να μου στείλουν χρήματα μεσω iris, σε ποια τραπεζα θα πάνε τα χρήματα απο τις 3 που εχω?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, coulis said:

Μιας και μιλάτε για ΙRIS, εχω την εξής απορία.
Σε 3 τράπεζες εχω ενεργοποιημενο το iris.
Εαν πω να μου στείλουν χρήματα μεσω iris, σε ποια τραπεζα θα πάνε τα χρήματα απο τις 3 που εχω?


Tapa
 

Σε αυτήν που έχει γίνει ενεργοποίηση τελευταία. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, coulis said:

Μιας και μιλάτε για ΙRIS, εχω την εξής απορία.
Σε 3 τράπεζες εχω ενεργοποιημενο το iris.
Εαν πω να μου στείλουν χρήματα μεσω iris, σε ποια τραπεζα θα πάνε τα χρήματα απο τις 3 που εχω?


Tapa
 

Αν και στις τρεις έχεις το ίδιο κινητό θα πάνε σε αυτή που ενεργοποιήσεις τελευταία. Διαφορετικά , θα πάνε ανάλογα με το κινητό 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν που έχει γίνει ενεργοποίηση τελευταία. 


Αν και στις τρεις έχεις το ίδιο κινητό θα πάνε σε αυτή που ενεργοποιήσεις τελευταία. Διαφορετικά , θα πάνε ανάλογα με το κινητό 

Σας ευχαριστώ.
Ηταν το μόνο που δεν ειχα σκεφτεί
Ειχα την εντύπωση οτι θα πανε στην τράπεζα απο την οποία μου εστειλες (αν ειναι η ιδια με αυτες που συνεργάζομαι ) .



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Θα σου πρότεινα (βιαστικά) δύο πράγματα:

1. Να βεβαιωθείς ότι έχει ενεργοποιηθεί το IRIS στην Πειραιώς

2. Να το ενεργοποιήσεις και στην Εθνική, και μετά να επαναλάβεις τη διαδικασία στην Πειραιώς για να γίνει default η Πειραιώς για το IRIS.

Εγώ το ενεργοποίησα πρόσφατα στην Πειραιώς (το είχα στην Εθνική), και η αλλαγή μου πήρε κάποια δευτερόλεπτα για να γίνει.

Ναι, για αυτό ανέβασα και τα screenshots, στο πρώτο φαίνεται ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στην Πειραιώς. Ωστόσο, το προχώρησα με τον τρόπο που αναφέρεις στο Νο.2, έκανα ενεργοποίηση στην Εθνική, μετά ξανά ενεργοποίηση στην Πειραιώς, και τέλος μεταφορά από Εθνική στην Πειραιώς.

Ευχαριστώ. 🙂

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιοζιλικια είναι αυτά από την eurobank

Μου χρέωσαν ΣΥΝΔΡΟΜΗ BLUE ADVANTAGE 0.60 ευρώ σε κάθε λογαριασμό

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν είναι αλλαγή της πολιτικής της τράπεζας !!!!

Μάλιστα,

ΟΚ πολιτική δίκη μου κλείσιμο όλων των λογαριασμών μου στη. Eurobank και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ (που έλεγε και ο τύπος με τα μαλλιά)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Τι καραγκιοζιλικια είναι αυτά από την eurobank

Μου χρέωσαν ΣΥΝΔΡΟΜΗ BLUE ADVANTAGE 0.60 ευρώ σε κάθε λογαριασμό

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν είναι αλλαγή της πολιτικής της τράπεζας !!!!

Μάλιστα,

ΟΚ πολιτική δίκη μου κλείσιμο όλων των λογαριασμών μου στη. Eurobank και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ (που έλεγε και ο τύπος με τα μαλλιά)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και τι νομίζεις οτι θα την γλυτώσεις στις αλλες;

Ειναι καρτελ και εντολοδόχοι 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τι νομίζεις οτι θα την γλυτώσεις στις αλλες;
Ειναι καρτελ και εντολοδόχοι 
 
Φίλε μου δεν ξέρω το μέλλον

Προς το παρών οι άλλες δεν έχουν, αν αποκτήσουν έχω λογαριασμούς έξω :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Φίλε μου δεν ξέρω το μέλλον

Προς το παρών οι άλλες δεν έχουν, αν αποκτήσουν έχω λογαριασμούς έξω :)
 

Και εγω εχω λογαριασμούς εξω αλλα αν δραστηριοποιείσε στην Ελλάδα δεν μπορεις να αποφύγεις ολα αυτα τα κοράκια

Τεσπα σορρυ για την υπόδειξη αλλα εχουν μπλέξει χοντρα εδω στην Ελλάδα 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απλά περιορίζεις τις ζημιές σου :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 5:24 ΜΜ, Nabonidus said:

Δεν καταφέρνω να μπω στις επιμέρους σχετικές πληροφοριακές σελίδες της τράπεζας ( ίσως να υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα) , όμως διαβάζω <<  Με την πιστωτικά κάρτα  YES VISA, κερδίζετε από τις αγορές σας στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις των Golden Hall, The Mall Athens, Mediterranean Cosmos και Μαρίνας Φλοίσβου. Κερδίζετε όταν βάζετε βενζίνη σε επιλεγμένα πρατήρια ΕΚΟ ή πληρώνετε με πάγια εντολή τους λογαριασμούς ρεύματος στην ELPEDISON>>.

Πρέπει να κάνεις Αποδοχή σε όλα τα cookies (βασικά στα third-parties χρειάζεται) στο site της Eurobank διότι διαφορετικά δεν ανοίγουν τα επιμέρους στοιχεία.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά δεν μου ανοίγει το app της alpha bank.
, Κάνει force close
Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

Στάλθηκε από το S21 FE μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christou said:

Σήμερα ξαφνικά δεν μου ανοίγει το app της alpha bank.
, Κάνει force close
Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

Στάλθηκε από το S21 FE μου
 

δοκιμασε να το ξηλωσεις και να το ξανα εγκαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 12:40 ΜΜ, HEO said:

Τι καραγκιοζιλικια είναι αυτά από την eurobank

Μου χρέωσαν ΣΥΝΔΡΟΜΗ BLUE ADVANTAGE 0.60 ευρώ σε κάθε λογαριασμό

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν είναι αλλαγή της πολιτικής της τράπεζας !!!!

Μάλιστα,

ΟΚ πολιτική δίκη μου κλείσιμο όλων των λογαριασμών μου στη. Eurobank και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ (που έλεγε και ο τύπος με τα μαλλιά)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Είχε βγάλει πρόσφατη ανακοίνωση για αυτό η Eurobak...

Από μνήμης: Υπάρχει αποταμιευτικός λογαριασμός χωρίς δυνατότητα ηλεκτρονικών συναλλαγών που δεν έχει συνδρομή. Οι άλλοι έχουν πλέον "έξοδα διατήρησης λογαριασμού" 😛

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Είχε βγάλει πρόσφατη ανακοίνωση για αυτό η Eurobak...

Από μνήμης: Υπάρχει αποταμιευτικός λογαριασμός χωρίς δυνατότητα ηλεκτρονικών συναλλαγών που δεν έχει συνδρομή. Οι άλλοι έχουν πλέον "έξοδα διατήρησης λογαριασμού" 😛

Να μην το ματιασω δεν μου εχουν στειλει καμια ενημερωση αλλα ουτε χρεωση ακομα και δεν εχω μισθοδοσια στη eurobank. 
Δεν ξερω αν λαμβανουν υποψιν τις πιστωτικες που εχω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγάλει πρόσφατη ανακοίνωση για αυτό η Eurobak...
Από μνήμης: Υπάρχει αποταμιευτικός λογαριασμός χωρίς δυνατότητα ηλεκτρονικών συναλλαγών που δεν έχει συνδρομή. Οι άλλοι έχουν πλέον "έξοδα διατήρησης λογαριασμού"
Πράγματι αυτό συμβαίνει

Αλλά πλέον μετέφερα όλα τα λεφτά σε άλλη τράπεζα και τους άφησα κάτι μονολεπτα για να παίζουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το ξηλωσεις και να το ξανα εγκαταστησεις
Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Τελικά με ξηλωμα και εκ νέου εγκατάσταση αποκαταστάθηκε το προβλημα

Στάλθηκε από το S21 FE μου

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στη σωστή ενότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites


100€  €πιστροφή , δίνει η Eurobank σε όσους συνταξιούχους ή δημόσιους υπάλληλους  θα μεταφέρουν τη μισθοδοσία ή τη σύνταξή τους στην Eurobank έως και 30.06.2023.

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να πιστωθεί η μισθοδοσία ή η σύνταξή  στον λογαριασμό τους , έως και 29.09.2023.

Link to comment
Share on other sites

Στο e-banking της εθνικής είδα τη χρέωση 6€ για έκδοση χρεωστικής λόγω λήξης. Αν δεν την παραλάβω -η την επιστρέψω σε κατάστημα- υπάρχει περίπτωση να δεχτούν να πιστωσουν το ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...