Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εάν δεν βαρεθείτε, μπορείτε να κάνετε κατεγγελία σε Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για πιθανή απάτη, ή/και σε ΕΕΤΤ.
Βασικά είμαι στον δρόμο αλλά βλέπω ότι το θέμα έχει σκάσει στα ΜΜΕ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν δίνετε στοιχεία από κάρτες ή λογαριασμούς είστε οκ. Δεν μπορούν να σας κάνουν κάτι επειδή απλά σας καλούν στο κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι πλην όμως ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει έτσι και έχουν το δικό σου caller id

Πχ.υποθετω του Μαχμούντ το νούμερο που γράφω πιο πάνω κάπως έτσι το έκλεψαν και τώρα εμφανίζεται το νούμερο του όταν καλούν οι απτεωνες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 11:09 ΜΜ, HEO said:

Όπως τα λες είναι πλην όμως ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει έτσι και έχουν το δικό σου caller id

Πχ.υποθετω του Μαχμούντ το νούμερο που γράφω πιο πάνω κάπως έτσι το έκλεψαν και τώρα εμφανίζεται το νούμερο του όταν καλούν οι απτεωνες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Δεν τα κλέβουν. Απλά πουλούν τα συγκεκριμένα νούμερα δηλωμένα σε αλλοδαπούς στην "Μαύρη" αγορά 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το νούμερο που με είχε πάρει και ψάχνοντας είδα ότι ανήκει σε αλλοδαπό (στο Μαχμούντ δηλαδή) δεν ήταν κινητό αλλά σταθερό και μάλιστα βρήκα και την διεύθυνση του κάπου στο Περιστέρι (Αθήνα)

σε δεύτερο χρόνο με πήραν πάλι αλλά ήταν από κινητό νούμερο

Για αυτό υπέθεσα ότι αυτά τα νούμερα ήταν θύματα των απατεώνων

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα την όμορφη και αναλυτική σελίδα (Landing page) της Εθνικής για ανέπαφες πληρωμές με GPay, και αναρωτήθηκα για ποιο λόγο προωθούν οι τράπεζες (ενημέρωση και μέσω email, Viber κλπ.) τόσο πολύ τις πληρωμές μέσω GPay από τη στιγμή που πληρώνουν κάποιο fee ανά συναλλαγή αντί να προωθήσουν τις πληρωμές μέσω των δικών τους εφαρμογών.

Ναι μεν είναι πιο εύχρηστο το GPay, αλλά χάνουν λεφτά προωθώντας αυτή τη δυνατότητα (ανεξάρτητα από το αν την υποστηρίζουν ή όχι - που πρέπει να την υποστηρίξουν για να είναι μέσα στα πράγματα).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 4:16 ΜΜ, geoponer said:

Έβλεπα την όμορφη και αναλυτική σελίδα (Landing page) της Εθνικής για ανέπαφες πληρωμές με GPay, και αναρωτήθηκα για ποιο λόγο προωθούν οι τράπεζες (ενημέρωση και μέσω email, Viber κλπ.) τόσο πολύ τις πληρωμές μέσω GPay από τη στιγμή που πληρώνουν κάποιο fee ανά συναλλαγή αντί να προωθήσουν τις πληρωμές μέσω των δικών τους εφαρμογών.

Ναι μεν είναι πιο εύχρηστο το GPay, αλλά χάνουν λεφτά προωθώντας αυτή τη δυνατότητα (ανεξάρτητα από το αν την υποστηρίζουν ή όχι - που πρέπει να την υποστηρίξουν για να είναι μέσα στα πράγματα).

Μπορώ να σκεφτώ κάποιους λόγους:
Αφενός το ζητούν οι πελάτες, άρα και οι τράπεζες επιδιώκουν να το προσφέρουν. Αφετέρου, χρειάζεται να επενδύσουν λιγότερο για να συντηρούν τη δική τους υπηρεσία και υποδομή.

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 4:16 ΜΜ, geoponer said:

Έβλεπα την όμορφη και αναλυτική σελίδα (Landing page) της Εθνικής για ανέπαφες πληρωμές με GPay, και αναρωτήθηκα για ποιο λόγο προωθούν οι τράπεζες (ενημέρωση και μέσω email, Viber κλπ.) τόσο πολύ τις πληρωμές μέσω GPay από τη στιγμή που πληρώνουν κάποιο fee ανά συναλλαγή αντί να προωθήσουν τις πληρωμές μέσω των δικών τους εφαρμογών.

Ναι μεν είναι πιο εύχρηστο το GPay, αλλά χάνουν λεφτά προωθώντας αυτή τη δυνατότητα (ανεξάρτητα από το αν την υποστηρίζουν ή όχι - που πρέπει να την υποστηρίξουν για να είναι μέσα στα πράγματα).

Διαφημίζουν οτι υποστηρίζουν μια τεχνολογία που είναι πολύ δημοφιλής και που συνέχεια αναπτύσσεται δίνοντας νέες δυνατότητες στους χρήστες, πλέον υποστηρίζουν και εφαρμογές Apple Pay/GPay για πληρωμές, νομίζω πρόσφατα έβαλε και η Vodafone υποστήριξη, ήδη έχει το efood κλπ. Νομίζω πως σταδιακά θα αποσυρθούν οι δικές τους εφαρμογές, δεν εχει νόημα να συνεχίσουν να ριχνουν λεφτά στην ανάπτυξη αφού δε μπορούν να προσφέρουν στους χρήστες κάποιο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα...

Link to comment
Share on other sites

13/9 αγορασα κατι σε 6 δοσεις

την επομενη μερα το ακυρωσα και ο εμπορος το δεχτηκε

εστειλε την ακυρωση στην τραπεζα αλλα τωρα μου επιστρεφει μηνα μηνα το ποσο της δοσης και οχι ολο το ποσο μια και εξω 

τι να κανω για αυτο?η τραπεζα λεει οτι αυτο της ειπε ο εμπορος ο οποιος εναι εγκριτο ελληνικο βιβλιοπωλειο

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikolasn80 said:

13/9 αγορασα κατι σε 6 δοσεις

την επομενη μερα το ακυρωσα και ο εμπορος το δεχτηκε

εστειλε την ακυρωση στην τραπεζα αλλα τωρα μου επιστρεφει μηνα μηνα το ποσο της δοσης και οχι ολο το ποσο μια και εξω 

τι να κανω για αυτο?η τραπεζα λεει οτι αυτο της ειπε ο εμπορος ο οποιος εναι εγκριτο ελληνικο βιβλιοπωλειο

Αυτη ειναι η διαδικασια αν ακυρωσεις

Δεν σου επιστρέφει τίποτα απλα κάθε μηνα σε χρεωνει και την ιδια ωρα κάνει επιστροφη, δεν σε επηρεάζει σε κατι, εκτος απο την δέσμευση του υπόλοιπου της κάρτας.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikolasn80 said:

13/9 αγορασα κατι σε 6 δοσεις

την επομενη μερα το ακυρωσα και ο εμπορος το δεχτηκε

εστειλε την ακυρωση στην τραπεζα αλλα τωρα μου επιστρεφει μηνα μηνα το ποσο της δοσης και οχι ολο το ποσο μια και εξω 

τι να κανω για αυτο?η τραπεζα λεει οτι αυτο της ειπε ο εμπορος ο οποιος εναι εγκριτο ελληνικο βιβλιοπωλειο

Η ακύρωση αγοράς με δόσεις ως προεπιλογή έχει αυτή τη συμπεριφορά. Αυτό που ζητάς σε αυτή την περίπτωση είναι ωρίμανση δόσεων. Τώρα εάν θα βγάλεις άκρη, δεν μπορώ να στο εγγυηθώ, η προϊστορία έχει ανάμεικτα αποτελέσματα, πχ:

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/prosopika-dedomena-prostimo-40000-eyro-se-kotsovolo-kai-ethniki-trapeza-gia-paraviasi

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nikolasn80 said:

13/9 αγορασα κατι σε 6 δοσεις

την επομενη μερα το ακυρωσα και ο εμπορος το δεχτηκε

εστειλε την ακυρωση στην τραπεζα αλλα τωρα μου επιστρεφει μηνα μηνα το ποσο της δοσης και οχι ολο το ποσο μια και εξω 

τι να κανω για αυτο?η τραπεζα λεει οτι αυτο της ειπε ο εμπορος ο οποιος εναι εγκριτο ελληνικο βιβλιοπωλειο

Ποιας τράπεζας είναι η κάρτα; Η Eurobank μόνο αν θυμάμαι καλά παρέχει την υπηρεσία ωρίμανσης δόσεων 

Link to comment
Share on other sites

13/9 αγορασα κατι σε 6 δοσεις
την επομενη μερα το ακυρωσα και ο εμπορος το δεχτηκε
εστειλε την ακυρωση στην τραπεζα αλλα τωρα μου επιστρεφει μηνα μηνα το ποσο της δοσης και οχι ολο το ποσο μια και εξω 
τι να κανω για αυτο?η τραπεζα λεει οτι αυτο της ειπε ο εμπορος ο οποιος εναι εγκριτο ελληνικο βιβλιοπωλειο
Και τι ήθελες? Να σου επιστρέψει όλο το ποσό? Αφού η πληρωμή θα γινόταν με δόσεις αρα και η επιστροφή του ποσού θα γίνεται σε δόσεις! Απλό είναι!
Εσένα δεν σε επηρεάζει σε κάτι.
Η τραπεζα έχει πάρει εντολή πχ. κάθε 10 του μηνα να πληρώνει τον τάδε έμπορο. Αυτο δεν αλλάζει. Εφόσον ο εμπορος δέχθηκε να ακυρώσει, θα γυρνάει το ποσο κάθε μήνα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

FYI δεν εχει ανακοινωσει κατι η Alpha ακομα σχετικα με το μελλον των Diners αλλά τουλάχιστον φαινεται πως η Diners έχει κάνει πλέον συνεργασία με τη Viva Wallet τουλαχιστον στην αποδοχη. Ποιος ξερει μακαρι η Viva να παει ενα βημα παρακατω το retail banking της και να δωσει Diners στο λαο 😄
Μεχρι τοτε οι Diners περνανε σε alpha & viva wallet τερματικα. 

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stathis123 said:

FYI δεν εχει ανακοινωσει κατι η Alpha ακομα σχετικα με το μελλον των Diners αλλά τουλάχιστον φαινεται πως η Diners έχει κάνει πλέον συνεργασία με τη Viva Wallet τουλαχιστον στην αποδοχη. Ποιος ξερει μακαρι η Viva να παει ενα βημα παρακατω το retail banking της και να δωσει Diners στο λαο 😄
Μεχρι τοτε οι Diners περνανε σε alpha & viva wallet τερματικα. 

Προφανώς θα συνεχίσουν να είναι αποδεκτές στα POS, ασχέτως που έπαψαν να διατίθενται στην Ελλάδα. Ό,τι ισχύει δηλαδή και με τις AMEX κάρτες.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, pluss said:

Προφανώς θα συνεχίσουν να είναι αποδεκτές στα POS, ασχέτως που έπαψαν να διατίθενται στην Ελλάδα. Ό,τι ισχύει δηλαδή και με τις AMEX κάρτες.

Δεν διαφωνω αλλα μου φαινεται παραξενο το timing. Τον Μαιο ξεκινα η συνεργασια Viva-Discover, τον Ιουλιο η Alpha κατεβαζει τις καρτες. Τοσο πολυ την εκαιγε την Viva να βαλει Discover καρτες; (μπορει) Οκ, αφου πλεον η Alpha δεν θα τις εκδιδει και δεν υπαρχει ανταγωνιστικη ζημια, γιατι η Wordline και η ePay δεν κανουν κατι αντιστοιχο; Αν ημουν εμπορος θα ηθελα τον acquirer που συνεργαζεται με τα περισσοτερα δικτυα. 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, stathis123 said:

Δεν διαφωνω αλλα μου φαινεται παραξενο το timing. Τον Μαιο ξεκινα η συνεργασια Viva-Discover, τον Ιουλιο η Alpha κατεβαζει τις καρτες. Τοσο πολυ την εκαιγε την Viva να βαλει Discover καρτες; (μπορει) Οκ, αφου πλεον η Alpha δεν θα τις εκδιδει και δεν υπαρχει ανταγωνιστικη ζημια, γιατι η Wordline και η ePay δεν κανουν κατι αντιστοιχο; Αν ημουν εμπορος θα ηθελα τον acquirer που συνεργαζεται με τα περισσοτερα δικτυα. 

Δεν απέκτησε κάποια αποκλειστικότητα η Viva, απλώς πρόσφατα συμφώνησε να γίνονται αποδεκτές και στα δικά της POS οι Diners κάρτες. Αυτό είναι όλο ουσιαστικά. Κάτι παρόμοιο δηλαδή που ισχύει εδώ και πολλά χρόνια με τα POS της Cardlink και τα POS της Alpha Bank και θα εξακολουθήσει να ισχύει. Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω γιατί δεν προτίθενται να μπουν κι άλλες εταιρίες στο "παιχνίδι", προφανώς το κρίνουν μη σκόπιμο.
Όσον αφορά τους εμπόρους και δη τους μικρομεσαίους, η ιστορία έδειξε πως δεν τους ενδιέφερε να κάνουν αποδεκτές στις επιχειρήσεις τους τις κάρτες Diners/AMEX, λόγω των υψηλών προμηθειών, εξού και η χαμηλή αποδοχή τους.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pank said:

Και τι ήθελες? Να σου επιστρέψει όλο το ποσό? Αφού η πληρωμή θα γινόταν με δόσεις αρα και η επιστροφή του ποσού θα γίνεται σε δόσεις! Απλό είναι!
Εσένα δεν σε επηρεάζει σε κάτι.
Η τραπεζα έχει πάρει εντολή πχ. κάθε 10 του μηνα να πληρώνει τον τάδε έμπορο. Αυτο δεν αλλάζει. Εφόσον ο εμπορος δέχθηκε να ακυρώσει, θα γυρνάει το ποσο κάθε μήνα πίσω.
 

οχι δεν εχει δικαιωμα να μου δεσμευευει το ποσο της καρτας μου μου το στερει απο αλλου που το εχω αναγκη ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ 

οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι λαθος τους

17 ώρες πριν, testatos said:

Ποιας τράπεζας είναι η κάρτα; Η Eurobank μόνο αν θυμάμαι καλά παρέχει την υπηρεσία ωρίμανσης δόσεων 

εθνικη 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει δικαιωμα να μου δεσμευευει το ποσο της καρτας μου μου το στερει απο αλλου που το εχω αναγκη ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΩ 
οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι λαθος τους 
Μπορείς να πας στην τράπεζα να ανεβάσεις το όριο. Δεν ήρθε και η καταστροφή του κόσμου!
Λαθος τους δεν είναι σίγουρα! Αν διαβάσεις αυτά που υπέγραψε κάπου θα αναγράφεται!


Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία τράπεζα που να μπορείς να αγοράσεις έντοκα του δημοσίου χωρίς να επισκεφτείς κατάστημα αλλά μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες που πωλούν τα έντοκα γραμμάτια ελληνικού δημοσίου,  δεν έχουν κανένα κέρδος και μάλιστα σε αποτρέπουν και δυσανασχετούν όταν τα ζητάς.

Δε νομίζω  να έχουν στα σχέδια τους αυτήν την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανασυζητηθεί παλαιότερα αλλά είπα να φρεσκάρω τη μνήμη μου τώρα που το χρειάζομαι.

Έχω χρόνια πιστωτική στην πειραιώς συνδεδεμένη με πάγια εντολή πληρωμής. Λόγω μικρού ορίου με το που βγει ο λογαριασμός τον εξοφλώ την επόμενη εργάσιμη για να έχω το όριο διαθέσιμο. Η πάγια εντολή στη λήξη του λογαριασμού βλέπει ότι έχω εξοφλήσει και δεν τραβάει χρήματα.

Τώρα έχω κάρτες και σε Eurobank και εθνική.

Θέλω αν κάποιο μήνα χρειαστεί να κάνω το ίδιο. Τι γίνεται σε αυτές; Στην Εθνική δε βρήκα και τρόπο να αφαιρέσω τελείως την πάγια και φοβάμαι ότι θα γίνει μπέρδεμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες που πωλούν τα έντοκα γραμμάτια ελληνικού δημοσίου,  δεν έχουν κανένα κέρδος και μάλιστα σε αποτρέπουν και δυσανασχετούν όταν τα ζητάς.
Δε νομίζω  να έχουν στα σχέδια τους αυτήν την επιλογή.
Ε ναι αλλά....

.... στο πλαίσιο της κατάργησης των μετρητών και της υποχρέωσης μου να χρειαμοποιω πιστωτική κάρτα η τραπεζικές επιταγές (που δίνουν κέρδος στην τράπεζα) ....

...θα έπρεπε να τους υποχρεώνουν να πωλούν αυτό το κρατικό προϊόν με απλοποιημένες διαδικασίες....

Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, al3x1k0 said:

Έχει ξανασυζητηθεί παλαιότερα αλλά είπα να φρεσκάρω τη μνήμη μου τώρα που το χρειάζομαι.

Έχω χρόνια πιστωτική στην πειραιώς συνδεδεμένη με πάγια εντολή πληρωμής. Λόγω μικρού ορίου με το που βγει ο λογαριασμός τον εξοφλώ την επόμενη εργάσιμη για να έχω το όριο διαθέσιμο. Η πάγια εντολή στη λήξη του λογαριασμού βλέπει ότι έχω εξοφλήσει και δεν τραβάει χρήματα.

Τώρα έχω κάρτες και σε Eurobank και εθνική.

Θέλω αν κάποιο μήνα χρειαστεί να κάνω το ίδιο. Τι γίνεται σε αυτές; Στην Εθνική δε βρήκα και τρόπο να αφαιρέσω τελείως την πάγια και φοβάμαι ότι θα γίνει μπέρδεμα.

Έκανα το ίδιο στην Εθνική με την toyota visa, και παρατήρησα ότι στην καταληκτική ημερομηνία η τράπεζα τραβούσε όχι μόνο το ποσό του τελευταίου λογαριασμού της κάρτας αλλά όλη την οφειλή μέχρι την ημερομηνία πληρωμής.

Επικοινώνησα με την τράπεζα αλλά άκρη δεν έβγαλα. Από την κουβέντα βέβαια μου είπαν ότι αν θέλω να εξοφλήσω εγώ το υπόλοιπο της κάρτας θα πρέπει να το κάνω τρεις-τέσσερις εργάσιμες πριν την ημερομηνία λήξης για να προλάβει να ενημερωθεί το σύστημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...