Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Φυσιολογικά αν τα έχεις κάνει σωστά θα έπρεπε να φαίνεται. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να απενεργοποιήσεις ότι άλλο τρόπο πληρωμής έχει, και να σβήσεις τη viva και να την ξανακάνεις εγκατάσταση, μπας και αλλάξει κάτι.

Αν επιτρέπεται, την άυλη κάρτα σε πόσες μέρες από την αίτηση στην έδωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Φυσιολογικά αν τα έχεις κάνει σωστά θα έπρεπε να φαίνεται. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να απενεργοποιήσεις ότι άλλο τρόπο πληρωμής έχει, και να σβήσεις τη viva και να την ξανακάνεις εγκατάσταση, μπας και αλλάξει κάτι.

Αν επιτρέπεται, την άυλη κάρτα σε πόσες μέρες από την αίτηση στην έδωσαν;
Σε 4 μέρες

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι η viva δεν έχει επιλογή πληρωμής με NFC.

Κάνε αυτό που έκανα και εγώ. Άνοιξε το APP της viva, επέλεξε την κάρτα fuel pass και εχει επιλογη να την προσθέσεις στο google pay. Βαλτην εκεί και μετά πληρώνεις με google pay.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι η viva δεν έχει επιλογή πληρωμής με NFC.
Κάνε αυτό που έκανα και εγώ. Άνοιξε το APP της viva, επέλεξε την κάρτα fuel pass και εχει επιλογη να την προσθέσεις στο google pay. Βαλτην εκεί και μετά πληρώνεις με google pay.
Προσπάθησα να το κάνω κ μου βγάζει αυτό 387df6633de33d91929cff6bd0a3d2ec.jpg

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το κάνω κ μου βγάζει αυτό 387df6633de33d91929cff6bd0a3d2ec.jpg

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις root η ξεκλειδωτο bootloader;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις root η ξεκλειδωτο bootloader;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Ναι αυτό είναι?? Το φανταστικά αντε τώρα να θυμηθώ πως πρέπει να το κλειδώσω πάλι

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι?? Το φανταστικά αντε τώρα να θυμηθώ πως πρέπει να το κλειδώσω πάλι

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις Magisk, απλά κάνεις hide τις τραπεζικές εφαρμογές η το Google wallet κι λογικά όλα θα δουλέψουν.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Magisk, απλά κάνεις hide τις τραπεζικές εφαρμογές η το Google wallet κι λογικά όλα θα δουλέψουν.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά δεν το έχω ρουταρει μόνο το έχω ξεκλειδώσει δεν με αφήνει να περάσω το magisk η δεν ξερω εγώ

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν το έχω ρουταρει μόνο το έχω ξεκλειδώσει δεν με αφήνει να περάσω το magisk η δεν ξερω εγώ

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε δύο επιλογές έχεις. Η rootαρεις και κανείς δουλειά με το Magisk η αν δεν σε ενδιαφέρει το root, κλειδώνεις. Το μόνο κακο και χρονοβόρο στο δεύτερο σενάριο, είναι ότι με το κλείδωμα κάνεις wipe τα πάντα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δύο επιλογές έχεις. Η rootαρεις και κανείς δουλειά με το Magisk η αν δεν σε ενδιαφέρει το root, κλειδώνεις. Το μόνο κακο και χρονοβόρο στο δεύτερο σενάριο, είναι ότι με το κλείδωμα κάνεις wipe τα πάντα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Για να ρουταρω μόνο με υπολογηστη?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να ρουταρω μόνο με υπολογηστη?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βλέπω δύσκολο.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολείσαι με Google wallet κλείδωσε bootloader να ησυχάσεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολείσαι με Google wallet κλείδωσε bootloader να ησυχάσεις
Σαν wallet έχω της άλφα απλά έκανα την αίτηση για το full pass και καταλαθος πάτησα viva αντί alfa αυτός κ μόνο είναι ο λόγος να μην χάσω τα 100 ευρώ

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Magisk, απλά κάνεις hide τις τραπεζικές εφαρμογές η το Google wallet κι λογικά όλα θα δουλέψουν.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Υπάρχει και το ih8sn, ένα zip που προσθέτεις το fingerprint της συσκευής (χειροκίνητα) και την περνάς μέσω recovery ώστε η συσκευή να περνάει το cts attestation.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites


Υπάρχει και το ih8sn, ένα zip που προσθέτεις το fingerprint της συσκευής (χειροκίνητα) και την περνάς μέσω recovery ώστε η συσκευή να περνάει το cts attestation.
Recovery έχω το κινέζικο όταν το πήρα απλά το ξεκλειδώσα το τηλεφωνο και λόγο χρόνου κ απειρίας δεν πέρασα κάτι άλλο ουτε rom ούτε recovery. Βλέπω να χάνω τα 100 ευρώ λόγω χαζομάρας μου που δεν πέρασα την κάρτα στο alfa wallet που δεν έχει θέμα σαν το gogle pay.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Recovery έχω το κινέζικο όταν το πήρα απλά το ξεκλειδώσα το τηλεφωνο και λόγο χρόνου κ απειρίας δεν πέρασα κάτι άλλο ουτε rom ούτε recovery. Βλέπω να χάνω τα 100 ευρώ λόγω χαζομάρας μου που δεν πέρασα την κάρτα στο alfa wallet που δεν έχει θέμα σαν το gogle pay.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πέρνα τη fastboot rom μέσω miflash, με την επιλογή clean all and lock και θα είναι κλειδωμένη η συσκευή. Βέβαια θα φας λίγο χρόνο στο σετάρισμα, αλλά θα μπορείς και να χρησιμοποιείς το Google Wallet. Υπάρχει οδηγός στην κοινότητα miui Hellas που μπορείς να δεις

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites


Πέρνα τη fastboot rom μέσω miflash, με την επιλογή clean all and lock και θα είναι κλειδωμένη η συσκευή. Βέβαια θα φας λίγο χρόνο στο σετάρισμα, αλλά θα μπορείς και να χρησιμοποιείς το Google Wallet. Υπάρχει οδηγός στην κοινότητα miui Hellas που μπορείς να δεις
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το ψάξω κ πιστεύω να τα καταφέρω.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια πιστωτική, ώστε να μπορώ να πληρώνω με δόσεις (π.χ PLAISΙO).

Δεν θέλω ψιλά γράμματα που κρύβουν παγίδες, κρυφές χρεώσεις, συνδρομές κλπ.

Υπάρχει κάτι τέτοιο εν τέλει;

Έχω λογαριασμό στην Eurobank.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με 2,5€ τον μήνα αν έχεις μισθοδοσία, να πάρεις πακέτο συνδρομών με δωρεάν μεταφορές σε άλλες τράπεζες, πληρωμές, πάγιες εντολές κ μαζί δίνει δωρεάν συνδρομή σε πιστωτική. Αν κανεις συναλλαγές με προμηθεια, τα 2,5€ (5€ Χωρίς μισθοδοσία) γίνονται γρηγορα απόσβεση 

Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς δεν χρεώνει συνδρομή σε περίπτωση που κάνεις αγορές πάνω από 2500€/χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 3:22 ΠΜ, BASSstarlet said:

Θέλω μια πιστωτική, ώστε να μπορώ να πληρώνω με δόσεις (π.χ PLAISΙO).

Δεν θέλω ψιλά γράμματα που κρύβουν παγίδες, κρυφές χρεώσεις, συνδρομές κλπ.

Υπάρχει κάτι τέτοιο εν τέλει;

Έχω λογαριασμό στην Eurobank.

Αν εχεις μισθοδοσία στη Eurobank, τότε να βγάλεις στη Eurobank. Είναι αρκετά πιο εύκολο σε σύγκριση με το να πας σε τράπεζα με την οποία δε συνεργάζεσαι, παρότι έχει συνδρομή. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω μια κάρτα enter bonus mastercard από την άλφα αλλά δεν θέλω να πληρώνω την συνδρομή 12€ τον χρόνο. Αν δηλώσω απώλεια της κάρτας από το myalpha app και ότι δεν επιθυμώ επανέκδοση κάρτας, θα συνεχίσω να χρεώνομαι την συνδρομή;

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, theo4850 said:

Καλησπέρα σας. Έχω μια κάρτα enter bonus mastercard από την άλφα αλλά δεν θέλω να πληρώνω την συνδρομή 12€ τον χρόνο. Αν δηλώσω απώλεια της κάρτας από το myalpha app και ότι δεν επιθυμώ επανέκδοση κάρτας, θα συνεχίσω να χρεώνομαι την συνδρομή;

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν χρειάζεται να δηλωσεις απώλεια, πας στην τράπεζα και κανεις κατάργηση 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δηλωσεις απώλεια, πας στην τράπεζα και κανεις κατάργηση 
Απλώς θα προτιμούσα να μην πηγαίνω στην τράπεζα και να περιμένω στην ουρά ή να ακούω τον υπάλληλο να μου εξηγεί τα οφέλη. Για αυτό και θα το προτιμούσα αν μπορούσα να το κάνω μέσω ebanking.

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, theo4850 said:

Απλώς θα προτιμούσα να μην πηγαίνω στην τράπεζα και να περιμένω στην ουρά ή να ακούω τον υπάλληλο να μου εξηγεί τα οφέλη. Για αυτό και θα το προτιμούσα αν μπορούσα να το κάνω μέσω ebanking.

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δηλωσεις απώλεια, ίσως δεν ξερω να ταλαιπωρηθείς δύο φορές με τις κ@ τραπαζες μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...