Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

7 ώρες πριν, doganos said:

Εχω εναν ανενεργο λογαριασμο Εθνικη, για να τον ενεργοποιησω πρεπει να παω σε καταστημα; Και τι χαρτια χρειαζονται; 

Αλλο να εχεις εναν ανενεργό απο τους πχ 5 που εχεις σαν πελατης τους, και αλλο να εχεις να "πατησεις" στην τραπεζα καμία πενταετία, για το πρωτο σου απάντησαν,  αν ισχύει το δευτερο τοτε θελεις ολη την χαρτουρα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα στην προσθήκη της χρεωστικής κάρτας Πειραιώς στο Google Pay;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Εγώ είχα πρόβλημα αλλά το λάθος ήταν δικό μου.

Είχα απενεργοποιήση τις online συναλλαγές τής κάρτας, μέσα απ'την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με αντιλογισμό συνδρομής σε πιστωτική της Eurobank?

Σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση στην Eurobank αλλά δεν ξέρω πόσο ελαστική είναι με το θέμα της συνδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αντιλογισμό κάνουν μόνο αν έχεις ενεργό πακέτο συνδρομών (από 2,5€ τον μήνα αν έχεις σύνταξη ή μισθοδοσία)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, testatos said:

Έχει κανείς εμπειρία με αντιλογισμό συνδρομής σε πιστωτική της Eurobank?

Σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση στην Eurobank αλλά δεν ξέρω πόσο ελαστική είναι με το θέμα της συνδρομής.

Στειλε γραπτο παραπονο και λογικα θα στην αντιλογισουν. 
Εγω ειχα επιχειρηματα για την καρτα αλλα και για το προγραμμα επιστροφη σε σχεση με αυτο της alpha. Θελω να πω μη γραψεις απλα για το παγιο οτι εχεις παραπονο.
Με πηραν τηλ και μου την αντιλογισαν.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος, αν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην Άλφα η πιστωτική έχει συνδρομή;
Λέει χωρίς συνδρομή στο site, αλλά δεν ξεκαθαρίζει αν είναι μόνο για τον πρώτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agpol07 said:

Γνωρίζει κάποιος, αν έχεις λογαριασμό μισθοδοσίας στην Άλφα η πιστωτική έχει συνδρομή;
Λέει χωρίς συνδρομή στο site, αλλά δεν ξεκαθαρίζει αν είναι μόνο για τον πρώτο χρόνο.

Bonus visa και Mastercard δεν έχουν συνδρομή, το αναφέρει και στη σελίδα για λογαριασμό μισθοδοσίας 

Link to comment
Share on other sites


Εγώ είχα (και έχω) θέμα από την αρχή που έγινε διαθέσιμη
Είσαι μήπως με Samsung συσκευή (ή CSC) εκτός Ελλάδος;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sofos_5 said:

Είσαι μήπως με Samsung συσκευή (ή CSC) εκτός Ελλάδος;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Επισης αν ο λογαριασμος google δεν εχει region Ελλαδα δεν την περναει...

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τα μετρητά  στα ταμεία της Eurobank, στα περισσότερα καταστήματα της, από τις 10.00 έως τις 13.00, που με περισσό θράσος αμπαλάρει με τίτλο < νέα εποχή εξυπηρέτησης>.                                                           https://www.eurobank.gr/el/nea-epoxi-stin-trapeziki-eksupiretisi?spMailingID=20331191&spUserID=ODE2MDU0MDQ2NjkS1&spJobID=2034952175&spReportId=MjAzNDk1MjE3NQS2

Link to comment
Share on other sites

Και ορισμένοι θα το βρουν και πρωτοποριακό, θα δεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nabonidus said:

Τέρμα τα μετρητά  στα ταμεία της Eurobank, στα περισσότερα καταστήματα της, από τις 10.00 έως τις 13.00, που με περισσό θράσος αμπαλάρει με τίτλο < νέα εποχή εξυπηρέτησης>.                                                           https://www.eurobank.gr/el/nea-epoxi-stin-trapeziki-eksupiretisi?spMailingID=20331191&spUserID=ODE2MDU0MDQ2NjkS1&spJobID=2034952175&spReportId=MjAzNDk1MjE3NQS2

Εντάξει είναι φοβεροί. Πρωτοτυπία θα το βαφτίσουν. Οπότε βλέπω ουρές από παππούδες την ημέρα των πληρωμών για συντάξεις από της 5 το πρωί και με χαρτάκι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Μήπως είναι σε έλλειψη τα χαρτονομίσματα;;emoji1787.png

Poco X3 Pro
 

Όχι είναι πλάνο για να μειώσουν τους υπαλλήλους τους

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nabonidus said:

Τέρμα τα μετρητά  στα ταμεία της Eurobank, στα περισσότερα καταστήματα της, από τις 10.00 έως τις 13.00, που με περισσό θράσος αμπαλάρει με τίτλο < νέα εποχή εξυπηρέτησης>.                                                           https://www.eurobank.gr/el/nea-epoxi-stin-trapeziki-eksupiretisi?spMailingID=20331191&spUserID=ODE2MDU0MDQ2NjkS1&spJobID=2034952175&spReportId=MjAzNDk1MjE3NQS2

Αδιευκρίνιστο παραμένει, πως θα εξυπηρετούνται από τα ΑΤΜ, αυτοί που έχουν καταθέσεις συναλλάγματος, τις ώρες που θα είναι κλειστά τα ταμεία.

Tουλάχιστον να  δίνουν κουπόνια για καφεδάκια στις παρακείμενες καφετέριες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nabonidus said:

Αδιευκρίνιστο παραμένει, πως θα εξυπηρετούνται από τα ΑΤΜ, αυτοί που έχουν καταθέσεις συναλλάγματος, τις ώρες που θα είναι κλειστά τα ταμεία.

Tουλάχιστον να  δίνουν κουπόνια για καφεδάκια στις παρακείμενες καφετέριες.

Δεν είναι για όλα τα καταστήματα και απο ότι βλέπω ειναι με ραντεβού https://www.eurobank.gr/el/retail/proionta-upiresies/upiresies/ypiresies-se-katastimata/alles-upiresies/sunallagma

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

Ακύρωσα τη φοιτητική (university) - Εκανα αίτηση για πιστωτική πειραίως και εκδόθηκε την ίδια μέρα- στάλθηκε την πέμπτη. Την άλλη φορα η χρεωστική ήρθε γρήγορα σε αντίθεση με την εθνική τραπεζα. Λέτε να ρθει και τωρα γρήγορα - εχει κανεις προσφατη εμπειρ΄

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2022 at 6:36 ΜΜ, Nabonidus said:

Τέρμα τα μετρητά  στα ταμεία της Eurobank, στα περισσότερα καταστήματα της, από τις 10.00 έως τις 13.00, που με περισσό θράσος αμπαλάρει με τίτλο < νέα εποχή εξυπηρέτησης>.                                                           https://www.eurobank.gr/el/nea-epoxi-stin-trapeziki-eksupiretisi?spMailingID=20331191&spUserID=ODE2MDU0MDQ2NjkS1&spJobID=2034952175&spReportId=MjAzNDk1MjE3NQS2

Πες μου έναν λόγο που χρειάζεσαι ταμείο σε τράπεζα.

On 17/7/2022 at 8:34 ΜΜ, Nabonidus said:

Αδιευκρίνιστο παραμένει, πως θα εξυπηρετούνται από τα ΑΤΜ, αυτοί που έχουν καταθέσεις συναλλάγματος, τις ώρες που θα είναι κλειστά τα ταμεία.

Tουλάχιστον να  δίνουν κουπόνια για καφεδάκια στις παρακείμενες καφετέριες.

Δηλαδή από τη στιγμή που έχουμε μπει στο Ευρώ, οι πολίτες τρέχουν καθημερινά στις τράπεζες για συναλλαγές άλλων νομισμάτων! Άσε που αν κάποιος θέλει να κάνει ανάληψη σε ξένο νόμισμα λογικά θα πρέπει να έχει συνεννοηθεί προηγουμένως με το κατάστημα για να έχουν διαθέσιμο το ακριβές ποσό.

Λογικά έχει παρατηρηθεί πως σε κανονικές συνθήκες λειτουργίας πηγαίνουν μαζεμένοι οι παππούδες νωρίς το πρωί και ορισμένοι άλλοι πηγαίνουν την τελευταία ώρα λειτουργίας του καταστήματος οπότε τις ενδιάμεσες ώρες που δεν υπήρχε αυξημένη ζήτηση συναλλαγών ταμείου, θα μπορούσε ο ταμίας να ασχολείται με άλλες εργασίες.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,έχει πάνω από 10 μέρες που υπέγραψα στην εθνική για την πιστωτική τους...αλλά ακόμη δνε ήρθε κάτι .τόσο πολύ κάνουν να την στείλουν ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Καλημέρα ,έχει πάνω από 10 μέρες που υπέγραψα στην εθνική για την πιστωτική τους...αλλά ακόμη δνε ήρθε κάτι .τόσο πολύ κάνουν να την στείλουν ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοεις οτι εγκρίθηκε και περιμενεις τον ταχυδρόμο;

Αν ναι τότε να ξερεις τα ταχυδρομεία είναι υπο διάλυση, μονο απα το κεντρο διανομης στο σπίτι σου θέλουν 4-5 μερες.

 Υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2022 at 7:15 ΜΜ, GraveDigger said:

Πες μου έναν λόγο που χρειάζεσαι ταμείο σε τράπεζα.

Άμεσα μεγάλο χρηματικό πόσο, κατάθεση επιταγής...

Προσωπικά κι εγώ αποφεύγω κάθε προσωπική επαφή με κατάστημα τραπέζης, αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι πέραν από τις θέσεις εργασίας που μειώνονται κάποιες συναλλαγές απαιτούν ταμείο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, boban3 said:

Άμεσα μεγάλο χρηματικό πόσο, κατάθεση επιταγής...

Προσωπικά κι εγώ αποφεύγω κάθε προσωπική επαφή με κατάστημα τραπέζης, αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι πέραν από τις θέσεις εργασίας που μειώνονται κάποιες συναλλαγές απαιτούν ταμείο. 

Δεν αντιλέγω πως εξακολουθούν να υπάρχουν συναλλαγές που απαιτούν ταμείο, απλώς λέω πως οι περισσότεροι πάνε και στήνονται χωρίς λόγο στην ουρά ενώ θα μπορούσαν να κάνουν την δουλειά τους με άλλους τρόπους.

Αν οι απλές καθημερινές συναλλαγές πηγαίναν στο ATM τότε το ταμείο θα μπορούσε  να εξυπηρετεί με μικρότερη αναμονή όσες συναλλαγές απαιτούν ταμείο.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω οτι δεν υπαρχει ουτε μια συναλλαγή που να θελει ταμειο, αν θελει φυσικα η τράπεζα, αν δεν θελει μπορεί να τους στέλνει και όλους στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...