Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

3 ώρες πριν, nikolasn80 said:

οταν πληρωνεις με google pay συλλεγεις κανονικα ποντους?

Αν και είσαι σε λάθος θέμα, με Εθνική λένε ότι μαζεύεις κανονικά πόντους: https://www.nbg.gr/el/idiwtes/kathimerines-sunallages/digital-banking/dunatotites-internet-mobile-banking/google-pay

Με το Google Pay, απολαμβάνετε όλα τα προνόμια και τις ανταμοιβές που έχετε και με τις φυσικές σας κάρτες. Επιπλέον, κερδίζετε εισιτήρια, κάρτες αφοσίωσης, δωροκάρτες, PayPal κ.ά.

 

 

 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αν και είσαι σε λάθος θέμα, με Εθνική λένε ότι μαζεύεις κανονικά πόντους: https://www.nbg.gr/el/idiwtes/kathimerines-sunallages/digital-banking/dunatotites-internet-mobile-banking/google-pay
Με το Google Pay, απολαμβάνετε όλα τα προνόμια και τις ανταμοιβές που έχετε και με τις φυσικές σας κάρτες. Επιπλέον, κερδίζετε εισιτήρια, κάρτες αφοσίωσης, δωροκάρτες, PayPal κ.ά.
 
 
 
Από πότε μπορείς να προσθέσεις την κάρτα της Εθνικής στο Google Pay;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι αυτή η μανία με την κάθετη εμφάνιση και προσανατολισμό των καρτών, δεν μπορώ να καταλάβουν σε τι εξυπηρετεί.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι πως έτσι τις κρατάνε στο χέρι τους για να τις βάλουν στο slot του POS και επιπλέον οι περισσότεροι τις κρατάνε έτσι και όταν είναι να τις περάσουν ανέπαφα οπότε σκέφτηκαν: ας αλλάξουμε τον προσανατολισμό του εικαστικού για να ταιριάζει με την συνήθη χρήση. Επιπλέον φαίνεται πιο ωραία η κάρτα στα mobile apps σε κινητά τηλέφωνα (π.χ. Eurobank, Πειραιώς) καθώς ακολουθεί τον προσανατολισμό της οθόνης του κινητού! Mobile first! 🙂

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

7/22 λήγει η mastercard εθνικής.

 

Εδώ και λίγες ημέρες με χρέωσε 6 ευρώ για αντικατάσταση. 

 

Πότε να την περιμένω? Κούριερ θα την φέρει?

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

7/22 λήγει η mastercard εθνικής.

 

Εδώ και λίγες ημέρες με χρέωσε 6 ευρώ για αντικατάσταση. 

 

Πότε να την περιμένω? Κούριερ θα την φέρει?

 

Εμένα είχε έρθει με απλό ταχυδρομείο, περίπου μια εβδομάδα μετά τη χρέωση αν θυμάμαι καλά (αλλά έχουμε θέμα με το ταχυδρομείο στην περιοχή μας)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Εμένα είχε έρθει με απλό ταχυδρομείο, περίπου μια εβδομάδα μετά τη χρέωση αν θυμάμαι καλά (αλλά έχουμε θέμα με το ταχυδρομείο στην περιοχή μας)

Τελικά ήρθε σήμερα με το ταχυδρομείο.

Δε σκεφτόμουν 5+1 αριθμούς? :lol:

Link to comment
Share on other sites

στην Πειραιώς για να έρχονται email /ειδοποιήσεις Άμεσα,όπως στις άλλες τράπεζες,πρέπει να πληρώσεις;

Για όταν ψωνίζεις με την κάρτα;
Γιατί email έρχονται όταν κάνεις συναλλαγές μέσω e-banking. Για να λάβεις ειδοποιήσεις για συναλλαγές με χρήση κάρτας (σε POS), πρέπει να πληρώσεις.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites


Για όταν ψωνίζεις με την κάρτα;
Γιατί email έρχονται όταν κάνεις συναλλαγές μέσω e-banking. Για να λάβεις ειδοποιήσεις για συναλλαγές με χρήση κάρτας (σε POS), πρέπει να πληρώσεις.
μονο βεβαια στην πειραιως πληρωνεις για κινησεις καρτας (ειδοποιησεις)

Link to comment
Share on other sites

μονο βεβαια ατην πειραιως πληρωνεις για κινησεις καρτας (ειδοποιησεις)

Ως συνήθως

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

στην Πειραιώς για να έρχονται email /ειδοποιήσεις Άμεσα,όπως στις άλλες τράπεζες,πρέπει να πληρώσεις;

Οι ειδοποιήσεις της πειραιώς ειναι για τα μπαζα, έρχονται μετα απο μια και βάλε μερες, και υποτίθεται οτι έχουμε 2022, ή κανω λαθος για το έτος 😁

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις της πειραιώς ειναι για τα μπαζα, έρχονται μετα απο μια και βάλε μερες, και υποτίθεται οτι έχουμε 2022, ή κανω λαθος για το έτος
ναι αυτό λέμε για άμεση ειδοποίηση θέλει πληρωμή ...
νομιζω κ στην αλφα πληρωνεις για την ενημερωση της καρτας
όχι εμένα έρχονται άμεσα και στην εθνική
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

ναι αυτό λέμε για άμεση ειδοποίηση θέλει πληρωμή ...όχι εμένα έρχονται άμεσα και στην εθνική

Και εγω αυτο είπα ειναι για τα μπάζα οταν θέλουν πληρωμή για κατι που οι αλλοι προσφέρουν δωρεάν και που ποτέ δεν είχες μαζι τους χρηματικές συναλλαγές, δηλαδη δεν εχουν απολύτως κανένα όφελος και οχι αυτα τα ουφο που εχεις εκει τα λεφτα σου, μιλαω γενικά 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα στην προσθήκη της χρεωστικής κάρτας Πειραιώς στο Google Pay;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα στην προσθήκη της χρεωστικής κάρτας Πειραιώς στο Google Pay;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk



Εγώ είχα (και έχω) θέμα από την αρχή που έγινε διαθέσιμη

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα στην προσθήκη της χρεωστικής κάρτας Πειραιώς στο Google Pay;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Όχι, κανένα πρόβλημα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν ανενεργο λογαριασμο Εθνικη, για να τον ενεργοποιησω πρεπει να παω σε καταστημα; Και τι χαρτια χρειαζονται; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν ανενεργο λογαριασμο Εθνικη, για να τον ενεργοποιησω πρεπει να παω σε καταστημα; Και τι χαρτια χρειαζονται; 
εμένα μου ήρθε email προ τριμήνου ότι οι ανενεργοι λογαριασμοί μου θα κλείσουν αυτόματα εάν δεν κάνω μια κίνηση σε αυτούς.δηλαδή να βάλω/βγάλω έστω ένα μικρό ποσό .
Link to comment
Share on other sites

Και ένα λεπτό να μεταφέρεις, μετατρέπεται σε ενεργό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Και ένα λεπτό να μεταφέρεις, μετατρέπεται σε ενεργό.

Ναι δεν θυμάμαι τίποτα. Ούτε έχω κάρτες κτλ . Πριν 17 χρόνια είχα ..

Πάω να κάνω νέο λογαριασμό online και λέει ότι είμαι ήδη πελάτης....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θυμάμαι τίποτα. Ούτε έχω κάρτες κτλ . Πριν 17 χρόνια είχα ..
Πάω να κάνω νέο λογαριασμό online και λέει ότι είμαι ήδη πελάτης....
Και το αφορολόγητο πως το κάνεις χωρίς κάρτα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλη τραπεζα, αλλα αλλαζω δουλεια την δευτερα και θελουν εθνικη. αλλα η εθνικη μ κλεινει ραντεβου μετα απο 20+ μερες....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...