Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

1 ώρα πριν, geoponer said:

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Με βάση αυτές, μπήκα στο τιμολόγιο λοιπών εργασιών της Εθνικής και βλέπω ότι η έκδοση τραπεζικής επιταγής σε διαταγή του ιδίου, με χρέωση καταθετικού/επενδυτικού λογ/σμού του, κοστίζει 2‰ / min €15. 

Δεν καταλαβαίνω αν ισχύει αυτό ή το παρακάτω:

Αγορά Επιταγών στο Κατάστημα / Αγορά επιταγής σε ευρώ επί άλλης Τράπεζας εσωτερικού (ιδιωτικής / τραπεζικής): ίδιας πόλης, σε πίστωση λογ/σμού (καταθέσεων ή χρηματοδοτήσεων) που δεν έχει προμήθεια!

Αν όντως είναι σε αυτήν την κατηγορία, σημαίνει ότι για τα 30Κ που υπολογίζουν θα πρέπει να πληρώσουν €60 !! 🤯

Υπάρχει εναλλακτική? Μπορούν να σηκώσουν αυτό το ποσό σε μετρητά - και αν ναι, θα πρέπει να έχουν ειδοποιήσει την τράπεζα νωρίτερα;

Μπορείς να σηκώσεις μετρητά οτι πόσον θέλεις.

Μονο ειδοποίησε την τράπεζα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Όχι λήγει Ιανουαρίο του 26

Τους έστειλα μέιλ στα παράπονα να μου απαντήσουν για την συνδρομή

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

περίεργο...η δική μου λήγει 5/23 και δεν έχω δει μειλ για αλλαγή...

για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πώς στραβώνω, ακόμη και όταν δεν πρόκειται για δικά μου χρήματα.
Τα €5 αφορούν σε ηλεκτρονική μεταφορά, από το i-bank? Αν ισχύει αυτό είναι μια χαρά - καμία σχέση με τα €60 που είδα για την επιταγή.
Και 60 και 100 να είναι η μεταφορά με επιταγή, θα ρίσκαρες για 100€ να χάσεις 30 χιλιάρικα; είναι δυνατόν; και αν σε κλέψουν με το που βγεις από την τράπεζα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Εγώ να δεις πώς στραβώνω, ακόμη και όταν δεν πρόκειται για δικά μου χρήματα.

Τα €5 αφορούν σε ηλεκτρονική μεταφορά, από το i-bank? Αν ισχύει αυτό είναι μια χαρά - καμία σχέση με τα €60 που είδα για την επιταγή.

Νομίζω ηλεκτρονικά. Γενικά τις χρεώσεις των τραπεζών τις κοιτάω από τη σελίδα "Ο τσιγγούνης του διαδικτύου"

Link to comment
Share on other sites

περίεργο...η δική μου λήγει 5/23 και δεν έχω δει μειλ για αλλαγή...
για να δούμε...
Υποθέτω χωρίζουν τους πελάτες ανάλογα με πόσες κάρτες έχουν πόσες καταθέσεις εισόδημα επάγγελμα, κίνηση, πρέπει να είναι πολλοί παράμετροι πέραν από την ημερομηνία λήξης....

Λέω εγώ τώρα

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

κλεφτες ειναι.... μας  χρεωνουν τα παντα..6 ευρω επανεκδοση χρεωστικης ,οι οποιες ειναι ολες κατασκευη για να χαλανε,πιστωτικες 30-60 ευρω,μεταφορα λογαριασμων ηλεκτρονικα με τρελες χρεωσεις που καποτε δικαιολογουνταν απο το ταμειο σαν εξοδα γκισε,αλλη απατη και τωρα χρεωνονται ως τι? τον ιδρωτα του σερβερ τους και των υπολογιστων τους? εδω μια εκτυπωση κινησης σε λογαριασμο που δεν εχει e-banking και χρεωνουν 2 ευρω ...ξυλο που θελουν! τωρα πληρωνουμε για να εχουμε χρηματα στην τραπεζα,σε λιγο θα πληρωνουμε και εισοδο στην τραπεζα η' στο e-banking!

ξεφτιλες,με εχουν αγανακτησει,πλεον οταν παω τραπεζα σιχαινομαι!

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά με πληθωρισμό που καλπάζει

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα μήνυμα για την νέα κάρτα Aegean bonus premium

80 ευρώ τον χρόνο δεν τα δίνω με καμμία δύναμη

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



Με το ετσι θελω δηλαδη μας αλλαζουν τις καρτες και μας κοτσαρουν και την συνδρομη τους. Εμενα μου ηρθε Ιανουαριο η παλια Bonus Visa λογω ληξης της προηγουμενης και οταν ειχα κανει την εκδοση ειχε δωρεαν συνδρομη εφ ορου ζωης.

Ξαφνικα μου ερχεται το email πριν κανα 2 βδομαδες οτι εκδοθηκε η καινουρια Aegean Bonus Visa και λεω τι γινεται; Πουθενα βεβαια στο email δεν αναφερει τους ορους,την συνδρομη κτλ. Απλα λεει να την ενεργοποιησω.

Απλα τραγικοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2022 at 9:16 ΜΜ, DjTony said:

Έχω ενώσει την πιστωτική με τον λογαριασμό μισθοδοσίας. Για να κάνω κατάθεση βάζω τη κάρτα στο ATM και πατάω κατάθεση μετρητών και θα μπουν στο μοναδικό λογαριασμό που θα δει η πιστωτική σωστά;

Στην Alpha Bank μου έχουν πει από την εξυπηρέτηση πελατών πως γίνεται. Δεν ξέρω το μενού, αλλά λογικά θα έχει επιλογή να διαλέξεις αν θες πληρωμή πιστωτικής ή κατάθεση που θα σου βγάλει να διαλέξεις καταθετικό λογαριασμό.

Το είχα ρωτήσει διότι σκοπεύω να ακυρώσω την χρεωστική μου και την χρεωστική της συζύγου μου καθώς χρησιμοποιούμε μόνο τις πιστωτικές της Alpha Bank και δεν αφήνουμε ποσά στους καταθετικούς λογαριασμούς, απλώς στέλνω το ποσό που θέλω να πληρώσω τον μηνιαίο λογαριασμό της κάθε πιστωτικής κάρτας. Δεν ξέρω πώς το κάνει η Alpha Bank, αλλά φοβάμαι διότι την πάτησα δύο φορές. Στην Πειραιώς μόλις έληξε η παλιά κάρτα... την 1η εργάσιμη του επόμενου μήνα τράβηξε €6,00 από λογαριασμό ταμιευτηρίου και επειδή είχα μικροτερο διαθέσιμο υπόλοιπο πήγε σε αρνητικό πρόσημο και μέχρι να το αντιληφθώ για να μεταφέρω ποσό στον συγκεκριμένο λογαριασμό μου καταλόγισε και χρεωστικούς τόκους. Στην Εθνική που επίσης δεν πολυχρησιμοποιούσα είχε λήξει η κάρτα και δεν είχα λάβει την κάρτα αντικατάστασης, έστειλα μια μέρα €10 για να κάνω μια συναλλαγή στην κομμώτριά μου που συμμετέχει στο go4more και τότε συνειδητοποίησα πως η κάρτα είχε λήξει οπότε πλήρωσα με πιστωτική bonus της Alpha και μετά πήγα να μπω στο i-bank Pay για να στείλω πίσω τα λεφτά μέσω IRIS 24/7, κάτι έγινε τότε με το app, δεν μπήκα... μετά ξεχάστηκα... οπότε το μεθεπόμενο βράδυ μου τράβηξε τα €6. Επειδή δεν ξέρω τι κάνει η Alpha, έχω βάλει υπενθύμιση να ακυρώσω τις χρεωστικές δύο (2) μήνες πριν την λήξη τους.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites


Με το ετσι θελω δηλαδη μας αλλαζουν τις καρτες και μας κοτσαρουν και την συνδρομη τους. Εμενα μου ηρθε Ιανουαριο η παλια Bonus Visa λογω ληξης της προηγουμενης και οταν ειχα κανει την εκδοση ειχε δωρεαν συνδρομη εφ ορου ζωης.

Ξαφνικα μου ερχεται το email πριν κανα 2 βδομαδες οτι εκδοθηκε η καινουρια Aegean Bonus Visa και λεω τι γινεται; Πουθενα βεβαια στο email δεν αναφερει τους ορους,την συνδρομη κτλ. Απλα λεει να την ενεργοποιησω.

Απλα τραγικοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
δεν την ενεργοποιείς όταν σου έρθει στο σπίτι, μένεις με την παλιά χωρίς συνδρομή και όλα καλά

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites


Με το ετσι θελω δηλαδη μας αλλαζουν τις καρτες και μας κοτσαρουν και την συνδρομη τους. Εμενα μου ηρθε Ιανουαριο η παλια Bonus Visa λογω ληξης της προηγουμενης και οταν ειχα κανει την εκδοση ειχε δωρεαν συνδρομη εφ ορου ζωης.

Ξαφνικα μου ερχεται το email πριν κανα 2 βδομαδες οτι εκδοθηκε η καινουρια Aegean Bonus Visa και λεω τι γινεται; Πουθενα βεβαια στο email δεν αναφερει τους ορους,την συνδρομη κτλ. Απλα λεει να την ενεργοποιησω.

Απλα τραγικοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
δεν την ενεργοποιείς όταν σου έρθει στο σπίτι, μένεις με την παλιά χωρίς συνδρομή και όλα καλά

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω τη παλιά κράτησα. Κάνω τα ψώνια μου. Γίνεται αντιλογισμος συνδρομής και τελος
Link to comment
Share on other sites






Απλα τραγικοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk


δεν την ενεργοποιείς όταν σου έρθει στο σπίτι, μένεις με την παλιά χωρίς συνδρομή και όλα καλά

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ τελικά...

Αλλά περιμένω βέβαια και την απάντηση τους διότι είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσουν

Και να σκεφτεί κανείς ότι εκ πρώτης όψεως χάρηκα και δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι παγίδα και να έχει συνδρομή,

...μέχρι που σκέφτηκα να διαβάσω τα σχόλια εδώ στο φόρουμ

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites




Ε ναι κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ τελικά...

Αλλά περιμένω βέβαια και την απάντηση τους διότι είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσουν

Και να σκεφτεί κανείς ότι εκ πρώτης όψεως χάρηκα και δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι παγίδα και να έχει συνδρομή,

...μέχρι που σκέφτηκα να διαβάσω τα σχόλια εδώ στο φόρουμ

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

μα γιαυτο ακριβώς γίνεται αυτή η αλλαγή, εκ του πονηρου. όχι γιατί η τράπεζα αποφάσισε να δώσει σε πολύ κόσμο ένα προϊόν που υπό κανονικές συνθήκες θα το δικαιούνται 2 στους 100.
ξέρεις πόσοι θα την πατήσουν και θα την ενεργοποιησουν αλλά όταν θα δουν το 80αρι της συνδρομής θα τους λουσει κρύος ιδρωτας;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pexths said:

δεν την ενεργοποιείς όταν σου έρθει στο σπίτι, μένεις με την παλιά χωρίς συνδρομή και όλα καλά

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ενω στην χρεωστικη σου παιρνουν τα 6 ευρω μολις εκδιδεται,οποτε ειτε την ενεργοποιησεις ειτε οχι που δεν γινεται γιατι ληγει καποτε,στα εχουν παρει τα 6 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dreamer12 said:

ενω στην χρεωστικη σου παιρνουν τα 6 ευρω μολις εκδιδεται,οποτε ειτε την ενεργοποιησεις ειτε οχι που δεν γινεται γιατι ληγει καποτε,στα εχουν παρει τα 6 ευρω!

Αναφορικά με την Aegean Bonus, δεν στέλνουν καμία χρεωστική, στους κατόχους της μη εμπορικά πλέον διαθέσιμης πιστωτικής στέλνουν μία από τις δύο νέες πιστωτικές, αν θα ενεργοποιήσει τη νέα ή όχι εναπόκειται στον κάτοχο, e-mail για την επικείμενη αντικατάσταση έχει στείλει τουλάχιστον τρεις φορές η Aegean από πέρυσι τον Ιούνιο,. Έχω βάλει link πιο πάνω τι ισχύει.

Αν δεν αναφέρεσαι σε αυτή, σε οποιαδήποτε τράπεζα δεν επιθυμείς ανανέωση της χρεωστικής, απλά την διακόπτεις πριν τη λήξη της.

Edited by tenderprey
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα πριν λίγο το μειλ για αποστολή της νέας Aegean Bonus Visa Premium...

θα ρωτήσω για συνδρομή και τα σχετικά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_s3 said:

ήρθε και σε μένα πριν λίγο το μειλ για αποστολή της νέας Aegean Bonus Visa Premium...

θα ρωτήσω για συνδρομή και τα σχετικά και βλέπουμε...

Ρώτησε. Αλλά έχει ξεκαθαρίσει. Ισχύει η συνδρομή

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα πριν λίγο το μειλ για αποστολή της νέας Aegean Bonus Visa Premium...
θα ρωτήσω για συνδρομή και τα σχετικά και βλέπουμε...
Χαμένος κόπος.
Ισχύει συνδρομή είναι ξεκάθαρο. Έχουμε ρωτήσει όλοι για σένα πριν από σενα
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση της Alpha

Αγαπητέ κύριε HEO,
Σε συνέχεια αιτήματός σας, αναφορικά με την αποστολή της νέας αναβαθμισμένης κάρτας Aegean Bonus
Visa Premium, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Τράπεζα έστειλε την αναβαθμισμένη κάρτα Aegean
Bonus Visa που ταιριάζει περισσότερο στις ανάγκες σας.
Επιπροσθέτως, θα θέλαμε να σας αναφέρουμε ότι τα οικονομικά οφέλη της αναβαθμισμένης κάρτας σας
υπερκαλύπτουν το κόστος της ετήσιας συνδρομής, όπως δωρεάν εισιτήριο για τον/τη συνοδό που ταξιδεύει
μαζί σας σε απευθείας πτήση εσωτερικού ή/και διεθνή πτήση, Εκπτωτικό κουπόνι Ευρώ 25 για μία πτήση
σας κ.α. Περισσότερες πληροφορίες για τα προνόμια της ΄νέας κάρτας μπορείτε να βρείτε στον Link Aegean
Bonus Visa Premium – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK
Επιπλέον από 1.4.2022 η αναλογία μετατροπής των πόντων της παλιάς κάρτας σε μίλια του Προγράμματος
Miles+Bonus της Aegean αναπροσαρμόζεται σε 4 Bonus πόντοι = 3 Μίles+Bonus μίλια εξαργύρωσης.
Ωστόσο, σε περίπτωση που τελικά επιθυμείτε να διατηρήσετε την κάρτα Aegean Bonus Visa υπ’ αριθ. 45**
**** **** ****, δεν θα πρέπει να ενεργοποιήσετε την νέα αναβαθμισμένη κάρτα.
Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας Επικοινωνίας της
Τράπεζας στον ακόλουθο σύνδεσμο επικοινωνία
Παραμένουμε στη διάθεσή σας,
Mε εκτίμηση,

η πλακα ειναι οτι δεν μου λενε το κοστος συνδρομης πρεπει να το ψαξω 😛

τελος παντων, το θεμα εξαντληθηκε, καλη η καρτα δεν λεω αλλα 80 € ειναι πολλα λεφτα και οι καιροι δυσκολοι

μολις ερθει θα την βαλω την καρτα στο πορτοφολι που εχω για κλεψιμο

(οταν ταξιδευω εχω παντα μαζι μου ενα πορτοφολι με ληγμενες καρτες ελαχιστα χρηματα σε ευρω αλλα και ξενα σε περιπτωση που με ληστεψουν - μη γελατε εχει συμβει στο Παρισι και τους εδωσα το πορτοφολι μου με τις ληγμενες καρτες και εφυγαν αυτοι χαρουμενοι και εγω εγινα Λουης)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alfeios said:

Ρώτησε. Αλλά έχει ξεκαθαρίσει. Ισχύει η συνδρομή

 

2 ώρες πριν, takpanos said:

Χαμένος κόπος.
Ισχύει συνδρομή είναι ξεκάθαρο. Έχουμε ρωτήσει όλοι για σένα πριν από σενα

Τυπικά θα ρωτήσω...πρακτικά, ακόμα και αν απαντήσουν την "κασέτα", θα γίνει αντιλογισμός, λόγω "θέσης" πελάτη...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

μολις ερθει θα την βαλω την καρτα στο πορτοφολι που εχω για κλεψιμο

(οταν ταξιδευω εχω παντα μαζι μου ενα πορτοφολι με ληγμενες καρτες ελαχιστα χρηματα σε ευρω αλλα και ξενα σε περιπτωση που με ληστεψουν - μη γελατε εχει συμβει στο Παρισι και τους εδωσα το πορτοφολι μου με τις ληγμενες καρτες και εφυγαν αυτοι χαρουμενοι και εγω εγινα Λουης)

Κάνω κάτι παρόμοιο, δε θα πω παραπάνω γιατί εσύ το κάνεις πολύ πιο σωστά από εμένα! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τα φώτα όποιου έχει την ευγενική διάθεση να βοηθήσει. Κάτοχος της golden bonus Mastercard και της Aegean bonus visa της Alpha Bank. Κάποια στιγμή στις αρχές του χρόνου, αντιλαμβάνομαι στις κινήσεις της golden, μια χρεωση 50€ η οποία αντιστοιχούσε σε ετήσια συνδρομή. Σημειωτέον εδώ, ότι και τις 2 κάρτες τις εχω με δυνατότητα αντιλογισμου για ετήσιο τζίρο 2000€ κ πάνω, όπως τις έχετε αρκετοί από εσάς εδώ μέσα. Το θέμα μου είναι όμως ότι στην αναλυτική χρεωση του 1/2021, είχε ενημέρωση ως μνμ ότι «στο πλαίσιο της αναγνώρισης καλης σχεσης με το πελάτη, ακυρώνουμε τη συνδρομή». Δεν ανέφερε πουθενά ότι η ακύρωση αφορά το έτος 2021, με αποτέλεσμα να ξεγελαστώ. Τηλεφωνικά, η εξυπηρέτηση αποδέχτηκε εμμέσως ότι δεν είναι ξεκάθαρα γραμμένο, αλλά η  ένσταση μου στη συνέχεια απορρίφθηκε( Βασικά δε με πήραν ποτέ πίσω τηλέφωνο). Το πολεμάμε αυτό; Κ αν ναι πως;

Παρεπιπτοντως, ήθελαν 1 € για να μου στείλουν το αντίγραφο της αναλυτικής κατάστασης του 1/2021. Τους είπα ότι δεν το ήθελα, μέχρι νεοτέρας. Αν κάποιος γνωστης, , θα ήθελε screenshot για το πως ακριβώς ήταν διατυπωμένο, να το ζητησω. Επίσης στην αντίστοιχη αναλυτική του 1/2021, της άλλης κάρτας μου που διατηρώ με το ίδιο status(Aegean bonus visa), δεν ανέφερε τίποτα, προχωρώντας κανονικά σε αντιλογισμό. 
 

ΥΓ. Το email με την νέα Aegean ήρθε και σε μένα…

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

 

 

4 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

 

Τυπικά θα ρωτήσω...πρακτικά, ακόμα και αν απαντήσουν την "κασέτα", θα γίνει αντιλογισμός, λόγω "θέσης" πελάτη...

Όχι δεν θα γίνει αντιλογισμός ούτε λόγω θέσης πελάτη. Τα προνόμια που δίνει η Aegean δεν είναι δωρεάν σε καμμία περίπτωση. Έτσι απάντησαν σε γνωστό μου που έχει καλή θέση στην τράπεζα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, platsak said:

Παρεπιπτοντως, ήθελαν 1 € για να μου στείλουν το αντίγραφο της αναλυτικής κατάστασης του 1/2021. Τους είπα ότι δεν το ήθελα, μέχρι νεοτέρας. Αν κάποιος γνωστης, , θα ήθελε screenshot για το πως ακριβώς ήταν διατυπωμένο, να το ζητησω. Επίσης στην αντίστοιχη αναλυτική του 1/2021, της άλλης κάρτας μου που διατηρώ με το ίδιο status(Aegean bonus visa), δεν ανέφερε τίποτα, προχωρώντας κανονικά σε αντιλογισμό.

Η συνδρομή χρεώνεται στην επέτειο απόκτησης της κάρτας. Στον σχετικό λογαριασμό γίνεται η χρέωση. Σε περίπτωση απαλλαγής από τη συνδρομή λόγω υπέρβασης του ορίου δαπανών για το έτος, αναγράφεται: «Σε αναγνώριση της μέχρι σήμερα καλή σας συνεργασίας, σας ενημερώνουμε ότι προχωρήσαμε στην ακύρωση της ετήσιας συνδρομής σας». Το ίδιο σε κάθε επέτειο, εφόσον έχει ξεπεραστεί το ετήσιο όριο δαπανών της κάρτας.

Edited by tenderprey
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tenderprey said:

Η συνδρομή χρεώνεται στην επέτειο απόκτησης της κάρτας. Στον σχετικό λογαριασμό γίνεται η χρέωση. Σε περίπτωση απαλλαγής από τη συνδρομή λόγω υπέρβασης του ορίου δαπανών, αναγράφεται: «Σε αναγνώριση της μέχρι σήμερα καλή σας συνεργασίας, σας ενημερώνουμε ότι προχωρήσαμε στην ακύρωση της ετήσιας συνδρομής σας». Το ίδιο σε κάθε επέτειο, εφόσον έχει ξεπεραστεί το όριο δαπανών της κάρτας.

Κατανοητό και σε ευχαριστώ. Το θέμα είναι, το παραπάνω μνμ είναι αρκετά ξεκάθαρο ότι αφορά ένα ημερολογιακό έτος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...