Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

37 minutes ago, BASSstarlet said:

Δεν μου έχει επιλογή για δόσεις.

Κατευθείαν όλο το ποσό.

Edit:Δυστυχώς δεν γίνεται χωρίς πιστωτική κάρτα, και 'γω δεν έχω (και ούτε θέλω να αποκτήσω!)

Προφανώς δε γίνεται χωρίς πιστωτική κάρτα.

Χρειάζεσαι κάποιο  προϊόν που να σου δίνει πίστωση χρημάτων.

Δεν έχω καταλάβει γιατί να μη θέλεις να βγάλεις πιστωτική. Εκτός και αν δεν μπορείς να κρατηθείς και αγοράζεις συνεχώς πράγματα που δεν μπορείς να ξεπληρώσεις. Διαφορετικά μια πιστωτική είναι τρομερό εργαλείο, που σε διευκολύνει καθημερινά και μάλιστα κερδίζεις κιόλας.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Εθνικής δεν ξέρω τι θέματα έχει οι ειδοποιήσεις έρχονται με μεγάλη καθυστέρηση έκανα σήμερα μια κατάθεση στον λογαριασμο σε ΑΤΜ στις 21:00 και μου ήρθε push notification 22:30 .
Επίσης αν εχεις και το nbg authenticator αν πας πχ να πληρώσεις λογαριασμό πχ μέσω cosmote app σου ανοίγει πληρωμή βάζεις την κάρτα και μόλις ανοίγει η ασφαλη πληρωμή για επιβεβαίωση ερχονται push και στο app και στο authenticator app δηλαδή ξεχωριστά.Πατάς επιβεβαίωση του ποσού και εκεί κολλάει ενω κάνει έγκριση της πληρωμής και γυρνάς στο cosmote app εκεί κολαει η φαση και δεν ολοκληρώνεται η πληρωμή.Στην τελική έβγαλα το nbg authenticator άνοιξα το λαπτοπ μπήκα στο my cosmote και πλήρωσα με την ιδια κάρτα της εθνικής χωρίς κανένα πρόβλημα.Το push ήρθε στο nbg app άμεσα και ολοκληρώθηκε η πληρωμή αμέσως.
Τα push notification της πληρωμής έρχονται με καθυστέρηση μιάμισης ώρας.
Για τα πανηγύρια τελείως.
15e4dbe31e72d5c2a5eb0e338de4e44c.jpg


8e8359461df5895fd673d7fab8984a94.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πώς γίνεται;;
Μισό για να μην τα μπλέξουμε

Είναι δύο διαφορετικά θέματα μέσω curve φορτώνεις την revolut αυτή όμως η κίνηση ΔΕΝ ΦΑΊΝΕΤΑΙ στο αφορολογητο..

Ούτε άμα την φορτώσεις κατευθείαν με κάρτα άλφα .... Ούτε αν φορτώσεις μέσω Google pay....

Αν σε εσένα μετράει στο αφορολογητο μπορείς να μας πει τράπεζα;;;...ακόμα και με πμ αν έχεις θέμα με την δημοσιότητα...


Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

φορτιση revolut μέσω energy mastercard της alpha bank. πήρα κανονικά το 1% επιστροφη

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

μέσω curve φορτώνεις την revolut αυτή όμως η κίνηση ΔΕΝ ΦΑΊΝΕΤΑΙ στο αφορολογητο

Αυτο έλειπε αυτη η κίνηση να φαίνεται και στο αφορολόγητο

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, HEO said:

Μισό για να μην τα μπλέξουμε

Είναι δύο διαφορετικά θέματα μέσω curve φορτώνεις την revolut αυτή όμως η κίνηση ΔΕΝ ΦΑΊΝΕΤΑΙ στο αφορολογητο..

Ούτε άμα την φορτώσεις κατευθείαν με κάρτα άλφα .... Ούτε αν φορτώσεις μέσω Google pay....

Αν σε εσένα μετράει στο αφορολογητο μπορείς να μας πει τράπεζα;;;...ακόμα και με πμ αν έχεις θέμα με την δημοσιότητα...


Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Έχω αναφέρει στην Πειραιώς μέσω curve. Ενώ απευθείας με την κάρτα της Πειραιώς όντως δεν φαίνεται στο αφορολόγητο. Εμφανίζεται στην ενότητα Υπηρεσίες στο αφορολόγητο ενώ κανονικά παίρνω yellows. Τώρα όποιος δεν πιστεύει δεν  θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου εγώ σε πιστεύω για το απλούστερο λόγω ότι δεν το δοκίμασα και δεν το γνωρίζω.....


Θα το δοκιμάσω πάντως μιας και δεν πολυχρησημοπιω άλλες κάρτες εκτός άλφα...

thanks :) καλή χρονιά σε όλους

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, katsiletra said:

Έχω αναφέρει στην Πειραιώς μέσω curve. Ενώ απευθείας με την κάρτα της Πειραιώς όντως δεν φαίνεται στο αφορολόγητο. Εμφανίζεται στην ενότητα Υπηρεσίες στο αφορολόγητο ενώ κανονικά παίρνω yellows. Τώρα όποιος δεν πιστεύει δεν  θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας. 

Προφανώς πρόκειται για λάθος της τράπεζας Πειραιώς. Έχεις ελέγξει και στο site της Α.Α.Δ.Ε. ή μόνο μέσω winbank?

Πάντως αν μεταβιβάζει τα στοιχεία και στην Α.Α.Δ.Ε. θα υπάρχουν ορισμένοι που θα ήθελαν να επωφεληθούν από το γεγονός!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Να μην τους το πούμε όμως....

Ας το κρατήσουμε μυστικό :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GraveDigger said:

Προφανώς πρόκειται για λάθος της τράπεζας Πειραιώς. Έχεις ελέγξει και στο site της Α.Α.Δ.Ε. ή μόνο μέσω winbank?

Πάντως αν μεταβιβάζει τα στοιχεία και στην Α.Α.Δ.Ε. θα υπάρχουν ορισμένοι που θα ήθελαν να επωφεληθούν από το γεγονός!

Το γεγονός ότι στις εξαιρέσεις τα συγκεκριμένα ποσά που δεν περιλαμβάνονται στο αφορολόγητο στις δηλώσεις, απλά δεν υφίστανται. Τι άλλο να πω; Να ανεβάσω και screenshot; Να στείλω μαιλ στην ΑΑΔΕ μετά. Χρόνια φορτίζω την Revolut μ' αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να πληρωσω με eurobank wallet στα Marks and Spencer στο cosmos της θεσσαλονικης και ενω εβλεπε την καρτα ελεγε λαθος pin δεν εει το ιδιο pin με την φυσικη καρτα?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να πληρωσω με eurobank wallet στα Marks and Spencer στο cosmos της θεσσαλονικης και ενω εβλεπε την καρτα ελεγε λαθος pin δεν εει το ιδιο pin με την φυσικη καρτα?
Το πιν με το οποίο κανεις είσοδο στην εφαρμογή πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, scream said:
10 minutes ago, dimitris15 said:
Πηγα να πληρωσω με eurobank wallet στα Marks and Spencer στο cosmos της θεσσαλονικης και ενω εβλεπε την καρτα ελεγε λαθος pin δεν εει το ιδιο pin με την φυσικη καρτα?

Το πιν με το οποίο κανεις είσοδο στην εφαρμογή πρέπει.

δεν το ηξερα ρεζιλι γιναμε. αν εω δακτυλικο αποτυπωμα παλι θελει?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα ρεζιλι γιναμε. αν εω δακτυλικο αποτυπωμα παλι θελει?
https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/mobile-and-apps/mobile-apps/eurobank-wallet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, scream said:

χιλια ευχαριστω φιλε μου

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα οτι η alpha μου απενεργοποιησε την alpha bonus visa που ληγει 01/22 δεν ξερω για ποιο λογο το κανανε. μου λεει να ενεργοποιησω την νεα καρτα

Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,χρονια πολλα και καλη χρονια..τα αναγλυφα γραμματα κ ψηφια της καρτας μου φθηρονται ευκολα ..ξερει καποιος καποιο κολπο για να μην αλλοιωνονται ή συμβαινει παντα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, VANGSKG said:

γεια σας,χρονια πολλα και καλη χρονια..τα αναγλυφα γραμματα κ ψηφια της καρτας μου φθηρονται ευκολα ..ξερει καποιος καποιο κολπο για να μην αλλοιωνονται ή συμβαινει παντα?ευχαριστω

αχρηστα είναι,εχουν μεινει απο τοτε με το μηχανημα χραπα χρουπα,εποχες πριν το pos.Οι νεες κάρτες δεν έχουν τίποτα ανάγλυφο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, scream said:
4 ώρες πριν, dimitris15 said:
Πηγα να πληρωσω με eurobank wallet στα Marks and Spencer στο cosmos της θεσσαλονικης και ενω εβλεπε την καρτα ελεγε λαθος pin δεν εει το ιδιο pin με την φυσικη καρτα?

Το πιν με το οποίο κανεις είσοδο στην εφαρμογή πρέπει.

Σε εμένα όσες φορές έχει εμφανίσει στο μηχάνημα ερώτηση για PIN απλά πατάω το πράσινο, είτε με Apple Pay είτε με Eurobank Wallet. 

Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα οτι η alpha μου απενεργοποιησε την alpha bonus visa που ληγει 01/22 δεν ξερω για ποιο λογο το κανανε. μου λεει να ενεργοποιησω την νεα καρτα
Είσαι σίγουρος οτι την έχει απενεργοποιήσει;;;

Γιατί ο κανόνας είναι ότι την απενεργοποιεί αφού ενεργοποιήσεις την νέα....


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να φορτίσω την revolut μέσω curve. μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η κάρτα μου, η curve, δεν είναι σε ευρώ αλλά σε λίρες Αγγλίας. γνωρίζει κάποιος πως κάνω την μετατροπή σε ευρω στην curve?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι την έχει απενεργοποιήσει;;;

Γιατί ο κανόνας είναι ότι την απενεργοποιεί αφού ενεργοποιήσεις την νέα....


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Άκυρο το ποστ μου ....

Μίλησα με φίλο μου και του έκανε το ίδιο που λέει στο παλικάρι πιο πάνω

Κάρτα που λήγει Ιαν 2022 έχει κλειδωθεί και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα....

Νέα κόλπα... :(

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

προσπάθησα να φορτίσω την revolut μέσω curve. μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η κάρτα μου, η curve, δεν είναι σε ευρώ αλλά σε λίρες Αγγλίας. γνωρίζει κάποιος πως κάνω την μετατροπή σε ευρω στην curve?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θεωρεί την curve ότι είναι σε λίρες επειδή είναι αγγλική,

δεν πρέπει να κάνεις καμμία μετατροπή και να χρεώσεις ευρώ

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να φορτίσω την revolut μέσω curve. μου έβγαλε ειδοποίηση ότι η κάρτα μου, η curve, δεν είναι σε ευρώ αλλά σε λίρες Αγγλίας. γνωρίζει κάποιος πως κάνω την μετατροπή σε ευρω στην curve?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μέσα από την εφαρμογή της Curve, πατάς δίπλα δεξιά από το όνομα της κάθε κάρτας το εικονίδιο των ρυθμίσεων και πατάς card currency - EUR


85e58b2bd176551c1d2d3ef0ccae2ec8.jpgecacb3bc0dc59d915f09f4535f70ef62.jpg
ed5f5a729bd8a0fb6ba32d0a7e7aa947.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει αυτό είναι λογικό η κάνω κάτι λαθος;344ac3452accf1e6300070c64bbc0017.jpgc1ccf357426cf99d42edb2d725596484.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2021 at 11:42 ΜΜ, BASSstarlet said:

Σε Eurobank γίνεται πληρωμή τελών κυκλοφορίας σε δόσεις, χωρίς να επισκεφτούμε την τράπεζα;

Nai

Powered by Vodafone Unlimited Ultra

Think different 🍎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...