Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μπορείς να αλλάξεις την επιλογή σου όποτε θέλεις.

Η επιλογή αυτόματη εξόφληση δόσης σημαίνει ότι η τραπεζα κρατάει αυτόματα μόνο την δόση, αν βρει τα χρήματα στον λογαριασμό σου.  Εσύ αν θες χειροκίνητα μπορείς να πληρώσεις οποιοδήποτε άλλο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, skiace said:

Δεν ελαβα ποτε έντυπο λογαριασμο γιατι ειχα ενεργοποιήσει τον ηλεκτρονικό.

τυχαια τσεκάροντας τον δεύτερο λογαριασμο που ειχε κινήσεις ειδα οτι ειχε εκδοθει και πρώτος, μηδενικός που περιελάμβανε την δωροεπιταγή. Δεν τον ελαβα ποτε αφου δεν στάλθηκε ποτε. Εδω και ενάμισυ μηνα τους εχω ζητήσει επανέκδοση του μηδενικού και αποστολη και ακομα το ψάχνουν πως θα γινει.

Ο μόνος λόγος που δεν ενεργοποίησα από την αρχή τα e-statements ήταν για να έρθει η δωροεπιταγή μαζί με τον έντυπο λογαριασμό. Από ότι καταλαβαίνω δεν είμαι ο μόνος που έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με τη δωροεπιταγή.

Στο μεταξύ τους έστειλα και γραπτώς ερώτημα (από τη φόρμα επικοινωνίας της σελίδας της Εθνικής) και περιμένω απάντηση. Σε καμία περίπτωση δεν θα το αφήσω να περάσει έτσι.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Vasileios said:

Μπορείς να αλλάξεις την επιλογή σου όποτε θέλεις.

Η επιλογή αυτόματη εξόφληση δόσης σημαίνει ότι η τραπεζα κρατάει αυτόματα μόνο την δόση, αν βρει τα χρήματα στον λογαριασμό σου.  Εσύ αν θες χειροκίνητα μπορείς να πληρώσεις οποιοδήποτε άλλο ποσό.

Σευχαριστω πολύ Βασίλη μου. Επικοινώνησα και σήμερα με την τράπεζα και μου το εξήγησαν αναλυτικά τι σημαίνει μερική και ολική εξόφληση. Μερική εξόφληση είναι όταν η τράπεζα με πάγια εντολή τραβάει το ελάχιστο ποσό καταβολής της δόσης και από εκεί και πέρα η καταβολή γίνεται χειροκίνητα και αντίστοιχα ολική εξόφληση είναι όταν η τράπεζα τραβάει αυτόματα όλο το ποσό της δόσης.

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη μπαίνει η Πειραιώς στο Apple Pay, μου το είπε φίλος που δουλεύει εκεί, ετοιμαστείτε 

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ στην Πειραιώς να βγάλω extra pin σε μια κάρτα διαφορετικά δεν μπορώ να κάνω μια συναλλαγή, πρέπει να πάω στην τράπεζα; Τι μας ταλαιπωρούν έτσι δε μπορώ να καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimtz said:

Προσπαθώ στην Πειραιώς να βγάλω extra pin σε μια κάρτα διαφορετικά δεν μπορώ να κάνω μια συναλλαγή, πρέπει να πάω στην τράπεζα; Τι μας ταλαιπωρούν έτσι δε μπορώ να καταλάβω

Ούτε εγώ κατάλαβα τι ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dimtz said:

Προσπαθώ στην Πειραιώς να βγάλω extra pin σε μια κάρτα διαφορετικά δεν μπορώ να κάνω μια συναλλαγή, πρέπει να πάω στην τράπεζα; Τι μας ταλαιπωρούν έτσι δε μπορώ να καταλάβω

Δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω μια αγορά και μου ζητά extra pin το οποίο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέσα από το e-banking, αυτά

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimtz said:

Πάω να κάνω μια αγορά και μου ζητά extra pin το οποίο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέσα από το e-banking, αυτά

Γιατι δεν μπορεις ?

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2021 at 5:02 ΜΜ, dennis99 said:

Την Τρίτη μπαίνει η Πειραιώς στο Apple Pay, μου το είπε φίλος που δουλεύει εκεί, ετοιμαστείτε 

Απίθανο μου φαίνεται, αλλά μακάρι.

Ίσως ο ανταγωνισμός τους ανάγκασε να κινηθούν γρηγορότερα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, dimtz said:

Δεν ξέρω, λέει να μεταβώ σε κατάστημα

Ειναι δικη σου η καρτα, εχει το ιδιο όνομα, τηλέφωνο και στο e-banking σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι , φυσικα 

edit Το προβλημα τελικα ειναι επειδη δεν υπαρχει χρεωστικη καρτα 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:με τράπεζα Πειραιώς δεν περνάνε κάποιες κάρτες που γράφουν v pay επάνω
να πω ότι είναι τουρίστες πελάτες του μαγαζιού και μάλιστα το μηχανάκι χρειάζεται επανεκκίνηση για να δουλέψει,σαν να παγώνει......
κάποια εξήγηση έχει κάποιος?




Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akalos said:

ερώτηση:με τράπεζα Πειραιώς δεν περνάνε κάποιες κάρτες που γράφουν v pay επάνω
να πω ότι είναι τουρίστες πελάτες του μαγαζιού και μάλιστα το μηχανάκι χρειάζεται επανεκκίνηση για να δουλέψει,σαν να παγώνει......
κάποια εξήγηση έχει κάποιος?



 

Μήπως να ρωτήσεις την τράπεζα; 

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε τελικά η Πειραιώς στο Apple Pay. Να ναι καλά ο φίλος μου που με ενημέρωσε. 

Σχετική ανακοίνωση 

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Trapezikes-Ypiresies/Kathimerines-Synallages/twra-oi-kartes-tis-trapezas-peiraios-sto-apple-pay

Screenshot_2021-09-21-12-46-05-648_com.facebook.katana.jpg

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μετα την αναβαθμιση σε iOS15 σας ανοιγει η εφαρμογη της Alpha Mobile Banking?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vangelakis4 said:

Καλησπερα σε ολους. Μετα την αναβαθμιση σε iOS15 σας ανοιγει η εφαρμογη της Alpha Mobile Banking?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι υπάρχει γενικό πρόβλημα το αναφέρουν και σε ομάδες στο Facebook 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, έκανε ένα κόλλημα μια φορά αλλά με force restart λύθηκε και δουλεύει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dennis99 said:

Μπήκε τελικά η Πειραιώς στο Apple Pay. Να ναι καλά ο φίλος μου που με ενημέρωσε. 

Σχετική ανακοίνωση 

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Trapezikes-Ypiresies/Kathimerines-Synallages/twra-oi-kartes-tis-trapezas-peiraios-sto-apple-pay

Screenshot_2021-09-21-12-46-05-648_com.facebook.katana.jpg

δε ρωτάς το φίλο σου μιας και αποδείχτηκε εγγύηση, αν έχει κάποιο νέο και για το Google pay .

adok13
Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2021 at 9:29 ΜΜ, dimtz said:

Πάω να κάνω μια αγορά και μου ζητά extra pin το οποίο δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέσα από το e-banking, αυτά

 

On 19/9/2021 at 12:04 ΠΜ, dimtz said:

Ναι , φυσικα 

edit Το προβλημα τελικα ειναι επειδη δεν υπαρχει χρεωστικη καρτα 

Και πώς είχες e-banking χωρίς να έχεις ήδη extra PIN ??? Κι εγώ χωρίς χρεωστική είμαι... 🤔

spacer.png

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ερώτηση για μεταφορά πόντων go4more της Εθνικής σε άλλο λογμο μέσω του i-bank pay, να φανταστώ ότι οι πόντοι όταν μεταφερθούν λήγουν εκ νέου σε 1 χρόνο ; Και επίσης μπορούν να επιστραφούν αυθημερόν πάλι στον αρχικό λογμο ; Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μετα την αναβαθμιση σε iOS15 σας ανοιγει η εφαρμογη της Alpha Mobile Banking?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τσεκαρε το App Store. Βγήκε αναβάθμιση χθες και δουλεύει πλέον.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...