Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μπαίνει στο app της eurobank, πάταω την χρεωστική κάρτα αλλά δεν βρίσκω πως θα αλλάξω το όριο αγορών !

Ξέρει κανείς ?

ΥΓ. Παλαιότερα, είχα αλλάξει αλλα τώρα δεν το βρίσκω !

Link to comment
Share on other sites

Το όριο αγορών αλλάζει μόνο τηλεφωνικά. Ηλεκτρονικά αλλάζεις μόνο το όριο ανάληψης. 

Link to comment
Share on other sites

10απλοί πόντοι από τις κάρτες Mastercard της Alpha Bonus από σήμερα μέχρι 25/09 

Σε όλους τους συνεργάτες

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vasileios said:

10απλοί πόντοι από τις κάρτες Mastercard της Alpha Bonus από σήμερα μέχρι 25/09 

Σε όλους τους συνεργάτες

στις κάρτες που ήταν ήδη η συγκεντρωση πότων στο χ2, τώρα με την προσφορά παει χ20? έκανε καπιοος συναλλαγη σήμερα με την platinum για να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kanenas00 said:

στις κάρτες που ήταν ήδη η συγκεντρωση πότων στο χ2, τώρα με την προσφορά παει χ20? έκανε καπιοος συναλλαγη σήμερα με την platinum για να ξέρει?

Έπαιρνες 8 πόντους η παραπάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι 

10 δίνει και στην Platinum. 

Εβαλα σήμερα σε ΒΡ

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 8:24 ΠΜ, VANGSKG said:

Γεια σας,εχω μια πιστωτικη καρτα της Εθνικης με  ετησια συνδρομη 33 ευρω,αλλα επειδη δεν την πολυχρησιμοποιω και για να αποφυγω τν συνδρομη μπορω να τους ζητησω να μην πληρωνω συνδρομη?ή μπορω να την ακυρωσω ανα πασα στιγμη?

Εμένα φίλε μου που τους το ζήτησα μου δώσανε ένα χρόνο δωρεάν και μετά θα ξανά ζητούσαν δωρεάν για πάντα. Όσο το είδες εσύ το είδα και εγώ  . Οι άνθρωποι είναι γελοίοι. Και να σκεφτείς ότι είμαι καλοπληρωτης σε ένα δάνειο κατοικίας που έχω πάρει. Αυτοί με παρακαλούσαν να βγάλω πιστωτική λόγο καλής συνεργασίας. Εάν θέλεις να την ακυρώσεις θα πρέπει ηα πας σε κατάστημα τουλάχιστον έτσι μου είπαν σε εμένα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 6:05 ΜΜ, Vasileios said:

10απλοί πόντοι από τις κάρτες Mastercard της Alpha Bonus από σήμερα μέχρι 25/09 

Σε όλους τους συνεργάτες

BP την Πέμπτη 100€ σήμερα φάνηκαν 400 πόντοι. Δεν θα έπρεπε να φανούν 1000;

 

EDIT: ακυρο τώρα είδα ότι ήταν από 10/9… Κρίμα!

Edited by geodimis
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2021 at 9:16 ΠΜ, djuan1988 said:

Την κάρτα ή το χρέος της κάρτας;

Την κάρτα. Η κάρτα πληρώνεται κανονικά κάθε μήνα χωρίς να αφήνω υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 5:36 ΜΜ, chrismasgr said:

Εμένα φίλε μου που τους το ζήτησα μου δώσανε ένα χρόνο δωρεάν και μετά θα ξανά ζητούσαν δωρεάν για πάντα. Όσο το είδες εσύ το είδα και εγώ  . Οι άνθρωποι είναι γελοίοι. Και να σκεφτείς ότι είμαι καλοπληρωτης σε ένα δάνειο κατοικίας που έχω πάρει. Αυτοί με παρακαλούσαν να βγάλω πιστωτική λόγο καλής συνεργασίας. Εάν θέλεις να την ακυρώσεις θα πρέπει ηα πας σε κατάστημα τουλάχιστον έτσι μου είπαν σε εμένα.

Έτσι ακριβώς είναι με αυτούς,ο πρώτος χρόνος δωρεάν και μετά θα ζητήσουμε πάλι δωρεάν συνδρομή βάση της .Τίποτα δεν έγινε με πολύ καλή κίνηση της κάρτας και ούτε καν μου απάντησαν σε αίτημα που έκανα!

Σε δύο μήνες λίγη η gold αλλά δεν πρόκειται να πάω σε κατάστημα για την ακύρωση.

Θα δηλώσω ότι την έχασα και δεν επιθυμώ την επανέκδοση της

Link to comment
Share on other sites

Προχθές παρέλαβα το πρώτο λογαριασμό της toyota visa από την Εθνική. Υποτίθεται ότι θα ήταν μέσα και η δωροεπιταγή της toyota 30 ευρώ αλλά τζίφος.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι είναι πιθανόν να έρθει στον επόμενο λογαριασμό γιατί ο πρώτος ίσως εκδόθηκε νωρίς και δεν πρόλαβε να γίνουν αρκετές κινήσεις (είχα προλάβει να κάνω περίπου 500 ευρώ).

Έχει κανένας αντίστοιχη εμπειρία με την δωροεπιταγή της toyota visa; Σημειωτέον ότι όλοι το ποσό εξοφλήθηκε στην ώρα του με πάγια εντολή.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν λογαριασμο στην Πειραιως που εχει μεσα -7 ευρω. Εχει χρονια να τον χρησιμοποιησω. Ειναι ανενεργος βλεπω στο winbank. Για να γινει ενεργος, πως το κανω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, doganos said:

Εχω εναν λογαριασμο στην Πειραιως που εχει μεσα -7 ευρω. Εχει χρονια να τον χρησιμοποιησω. Ειναι ανενεργος βλεπω στο winbank. Για να γινει ενεργος, πως το κανω;

Κανε μια κινηση οποιουδηποτε ποσου, εστω και 0,01€ από ή προς τον λογαριασμο αυτο

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια κινηση οποιουδηποτε ποσου, εστω και 0,01€ από ή προς τον λογαριασμο αυτο
πως μπορεί να κάνει κίνηση ΑΠΟ τον λογαριασμό, όταν έχει αρνητικό υπολοιπο;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pexths said:

πως μπορεί να κάνει κίνηση ΑΠΟ τον λογαριασμό, όταν έχει αρνητικό υπολοιπο;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΠΡΟΣ τον λογαριασμό, θα κάνει !!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GREGORYMO said:

 

Αν διαβάζε πιο προσεκτικά θα έβλεπε ότι γράφω ή προς τον λογαριασμό. Μάλλον το είδε αλλά θέλησε να πουλήσει εξυπνάδα ο paixths

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάζε πιο προσεκτικά θα έβλεπε ότι γράφω ή προς τον λογαριασμό. Μάλλον το είδε αλλά θέλησε να πουλήσει εξυπνάδα ο paixths
άρα όντως ήταν λάθος αυτό που έγραψες. δεν υπάρχουν 2 επιλογές αλλά μόνο μια.
συνεπώς εκτός από ευέξαπτος είσαι και αγενής

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pexths said:

άρα όντως ήταν λάθος αυτό που έγραψες. δεν υπάρχουν 2 επιλογές αλλά μόνο μια.
συνεπώς εκτός από ευέξαπτος είσαι και αγενής

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να πω .... Άστο εδώ να τα διαβάζουν όλοι ...... Μην ασχολείσαι με μενα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 3:53 ΜΜ, geoponer said:

Προχθές παρέλαβα το πρώτο λογαριασμό της toyota visa από την Εθνική. Υποτίθεται ότι θα ήταν μέσα και η δωροεπιταγή της toyota 30 ευρώ αλλά τζίφος.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι είναι πιθανόν να έρθει στον επόμενο λογαριασμό γιατί ο πρώτος ίσως εκδόθηκε νωρίς και δεν πρόλαβε να γίνουν αρκετές κινήσεις (είχα προλάβει να κάνω περίπου 500 ευρώ).

Έχει κανένας αντίστοιχη εμπειρία με την δωροεπιταγή της toyota visa; Σημειωτέον ότι όλοι το ποσό εξοφλήθηκε στην ώρα του με πάγια εντολή.

Δεν ελαβα ποτε έντυπο λογαριασμο γιατι ειχα ενεργοποιήσει τον ηλεκτρονικό.

τυχαια τσεκάροντας τον δεύτερο λογαριασμο που ειχε κινήσεις ειδα οτι ειχε εκδοθει και πρώτος, μηδενικός που περιελάμβανε την δωροεπιταγή. Δεν τον ελαβα ποτε αφου δεν στάλθηκε ποτε. Εδω και ενάμισυ μηνα τους εχω ζητήσει επανέκδοση του μηδενικού και αποστολη και ακομα το ψάχνουν πως θα γινει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε έντυπος ήρθε αλλά ούτε και ηλεκτρονικός που τον ενεργοποίησα αργότερα εκδόθηκε εδώ και τρεις μήνες. Πέρα βρέχει. Και στον ηλεκτρονικό θα μπορούσαν να την έχουν. Εμένα στην Πειραιώς που έρχεται ηλεκτρονικός έχουν και ενημερωτικά έντυπα. Αλλά τέτοιο κράτος που έχουμε τέτοιο είναι και το τραπεζικό σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση, έκανα αίτηση για πιστωτική μέσω mobile banking της Εθνικής, έγινε δεκτό το αίτημα μου σε 1' ( μου φάνηκε εξαιρετικά γρήγορος ο χρόνος απόκρισης τους ), στις ερωτήσεις που έπρεπε να απαντήσω είναι αν ήθελα μερική εξόφληση ή ολική εξόφληση. Επέλεξα την μερική εξόφληση. Να υποθέσω ότι έχει να κάνει με το εάν θέλω να πληρώσω το υπόλοιπο της κάρτας εφάπαξ ή σε δόσεις ;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, aggelosn said:

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση, έκανα αίτηση για πιστωτική μέσω mobile banking της Εθνικής, έγινε δεκτό το αίτημα μου σε 1' ( μου φάνηκε εξαιρετικά γρήγορος ο χρόνος απόκρισης τους ), στις ερωτήσεις που έπρεπε να απαντήσω είναι αν ήθελα μερική εξόφληση ή ολική εξόφληση. Επέλεξα την μερική εξόφληση. Να υποθέσω ότι έχει να κάνει με το εάν θέλω να πληρώσω το υπόλοιπο της κάρτας εφάπαξ ή σε δόσεις ;

Άλλο το αίτημα και ολο η έγκριση

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos_kallithea said:

Άλλο το αίτημα και ολο η έγκριση

Να επαναδιατυπώσω λοιπόν, εγκρίθηκε το αίτημα μου για έκδοση κάρτας εντός 1' από την καταχώρηση του αιτήματος μου.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Καλό είναι να επιλέξεις πλήρη εξόφληση. Το μη εξοφλημένο υπόλοιπο τοκίζεται με μεγάλο επιτόκιο.

Σευχαριστω για την απάντηση. Δηλαδή για να καταλάβω στην επιλογή της μερικής εξόφλησης, δεν δύναμαι να εξοφλήσω ολικώς αν θέλω την δόση μου και υποχρεωτικά πρέπει να πληρώσω μέρος της δόσης ; Αυτό που ρωτάω με λίγα λόγια είναι αν είναι δεσμευτική η αρχική μου επιλογή της μερικής εξόφλησης κατά την έγκριση της έκδοσης της κάρτας. Σημειωτέον για να εκδοθεί η κάρτα πρέπει να μπω στο σύστημα και να αποδεχτώ την κάρτα, πράγμα που ακόμα δεν το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...